Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Rady dla podróżników

Strefy czasowe

Napisał: Marcin Malik

Strefy czasowe na świecie

 

Czas został wymyślony przez ludzi po to, aby było go łatwiej określać. To czy jest akurat noc czy dzień zależy od rotacji Ziemi w znaczeniu ułożenia konkretnej części Ziemi względem słońca. My natomiast wymyśliliśmy strefy czasowe w celu lepszego wykorzystania czasu pod względem ekonomicznym, oraz dlatego że strefy czasowe odpowiadają naszej biologicznej naturze.

 

Czym są strefy czasowe i dlaczego je potrzebujemy

Latając samolotem po świecie, zauważyłem że ludzie często nie mają pojęcia która godzina będzie gdy już dostaną się na miejsce. Często też będąc na drugim końcu świata podróżnicy nie są pewni jaka jest różnica czasowa i nie wiedzą czy jest akurat właściwa pora aby mogli zadzwonić do domu i nie obudzić rodziców w środku nocy. Dlatego właśnie zamieściłem mapę pokazującą strefy czasowe świata. Jako czas „0” pokazałem czas Greenwich (GMT) gdzie sławne na cały świat Obserwatorium zostało założone w 1675 roku przez Karola II. Mimo to strefy czasowe zostały wymyślone w 1879 roku przez Kanadyjczyka urodzonego w Szkocji Sir Sanforda Fleminga. Proszę zwrócić uwagę na kolory na mapie oraz sam podpis pod mapą gdzie pokazane są różnice czasowe wraz z przemieszczaniem się na zachód lub na wschód od Greenwich, przy czym standardowe strefy czasowe przesuwają się o pełne godziny GMT+ i GMT-.

Mapa stref czasowych świata.

Mapa stref czasowych świata.

Chciałbym także przypomnieć czym jest „czas”. Czas został wymyślony przez ludzi po to aby było go łatwiej określać. To czy jest akurat noc czy dzień zależy od rotacji Ziemi w znaczeniu ułożenia konkretnej części Ziemi względem słońca. My natomiast wymyśliliśmy strefy czasowe w celu lepszego wykorzystania czasu pod względem ekonomicznym, dlatego że gdyby na całej planecie była ta sama godzina to świat nie nadążyłby z produkcją energii i stąd DST (Daylight Saving Time). Strefy czasowe odpowiadają także naszej biologicznej naturze, dlatego że jesteśmy istotami dziennymi i zależą one od rotacji Ziemi, której całkowite obrócenie się zajmuje 24 godziny. Dlatego właśnie mamy 24 godziny podczas doby i 24 główne strefy czasowe co widać na mapie poniżej. Oprócz tego jest 360 stopni w kole i dlatego jest też 360 stopni wokół naszej planety.

Niestandardowe strefy czasowe GMT+15min oraz GMT+30min

 • Na przykład Indie znalazły się po środku dwóch południków i dlatego tam czas został przesunięty o 30 minut. Z tego powodu Indie operują nie na GMT+5h lub GMT+6h ale na GMT+5h.30min Indie argumentują to chęcią lepszego wykorzystania czasu dlatego że w tak wielkim kraju nie byłoby ekonomicznie rozważne aby zachodni Amritsar i wschodnia Kalkuta operowały na jednym czasie. Rezygnując więc z jednej z dwóch stref czasowych innym rozwiązaniem było podzielenie ich na pół.

Ja uważam, że ciągle byłoby lepiej aby Indie działały na czasie GMT+5h gdyż byłoby to korzystne ekonomicznie i nie wprowadzałoby chaosu w strefy czasowe.

 • Ciekawa sprawa dzieje się też pomiędzy Indiami, Nepalem a Sri Lanką, które leżą koło tego samego południka, jednak Nepal zachowuje różnicę czasową 15min względem Indii, podczas gdy Sri Lanka wciąż operuje na czasie Indii. Dlaczego więc Nepal działa na czasie GMT+5h.45min? Otóż Konwencja o Strefach Czasowych dyktuje, że standardowy południk kraju ma być wielokrotnością 7.5 stopni, tak aby była różnica w wielokrotności 30minut (7.5 stopnia x 4 = 30 minut) pomiędzy strefami czasowymi. Wynika więc z tego, że Nepal powinien działać na czasie Indii GMT+5.5h lecz Nepal jest wyjątkiem tej konwencji z 1956 roku. Otóż południk leżący na 82.5 stopni dzieli Nepal na dwie bardzo nierówne części i dlatego zdecydowano, że południk Nepalu powinien przecinać szczyt Gauri Shankar (86 ° 20 'E) leżący tylko 100km na wschód od Kathmandu. Dlatego, że nie jest to wielokrotność 7.5 stopni najbardziej przybliżoną strefą czasową Nepalu jest GMT+5h.45min.

Ja uważam, że Nepal zajmuje się zbytecznymi problemami dlatego że z uwagi na swoje wschodnie położenie na Subkontynencie Indyjskim powinien działać na GMT+6h zamiast cieszyć się „z 15 minut sławy”.

Indie strefa czasowa

Strefy czasowe Subkontynentu Indyjskiego, oraz „15 minut sławy” Nepalu.

Przykładów tego typu jest więcej. Pół godzinne różnice czasowe są na przykład w Iranie, na Sri Lance, w Afganistanie i na Nowej Fundlandii w Kanadzie – lecz tylko latem. Niektóre kraje, jak np. Egipt w 2014 roku zmienił swój czas aż 4 razy a w 2016 też zmieni 4 razy, tłumacząc się oszczędnością energii. Bardzo dziwna rzecz dzieje się też w Rosji dlatego że prezydent tego wielkiego kraju zmienia strefy czasowe według swojego uznania. Rosja miała kiedyś 9 stref czasowych a teraz ma już 11, tak aby dwa regiony mogły zostać na całorocznym czasie letnim.

Kraje z kilkoma strefami czasowymi

Wiele stref czasowych mają kraje ogromne czyli te, które sa przecinane przez więcej niż jeden południk. Są to np.: Rosja, Kanada, Brazylia, Australia, Indonezja, USA, Meksyk i kilka innych.

Wiele stref czasowych mają także pokolonialne kraje europejskie mające swoje posiadłości na świecie, takie jak: Francja, Wielka Brytania czy Dania.

Regiony bez stref czasowych

Biegun południowy (Antarktyka) oraz Biegun północny sa pokrywane przez wszystkie strefy czasowe jednocześnie dlatego że wszystkie końce wszystkich południków spotykają się w jednym miejscu. Oznacza to, że na kontynentach gdzie latem jest 24h dnia a zimą 24h nocy posiadanie stref czasowych zwyczajnie nie ma sensu.

Kraje ze strefami czasowymi GMT+13 i GMT+14

Jak napisałem powyżej doba ma 24h i dlatego jest po 12 stref czasowych po dwóch stronach Greenwich Mean Time. Jak więc jest możliwe że istnieją strefy czasowe GMT+13 i GMT+14? Otóż Międzynarodowa Linia Zmiany Daty przebiegająca pomiędzy strefami GMT+12 i GMT-12 wzdłuż południka 180° to linia zmiany daty, co oznacza że przy jej przekraczaniu ze wschodu na zachód dodaje się jeden dzień. Przed 1995 rokiem Międzynarodowa Linia zmiany daty przecinała wyspiarski kraj Kiribati co w rezultacie oznaczało, że wschodnie Kiribati było jeden dzień i 2h za zachodnim Kiribati gdzie mieści się stolica. z tego powodu w 1995 roku Kiribati zdecydowało się przenieść Międzynarodową Linię Zmiany Daty na wschód dzięki czemu cały kraj jest w jednym dniu. Przez to pomiędzy Kiribati a Hawajami które znajdują się wzdłuż tego samego południka jest różnica jednego dnia. Przed 1995 rokiem GMT+13 i GMT+14 nie istniały.

Strefy czasowe

Doba ma 24h i dlatego jest po 12 stref czasowych po dwóch stronach Greenwich Mean Time. Jednak są też strefy czasowe na świecie GMT+13 i GMT+14.

Kiribati jest więc miejscem szczególnym gdyż ten wyspiarski kraj składający się z 33 atoli ma 3 strefy czasowe i nareszcie znajduje się w jednym dniu.

Gilbert Island (główne miasto Tarawa) GMT+12

Phoenix Island (główne miasto Rawaki) GMT+13

Line Island – czasem zwane też Wyspą Bożego Narodzenia (główne miasto Kiritimati) GMT+14. Oznacza to, że ludzie mieszkający na wyspie Kiritimati pierwsi widzą nowy dzień i jako pierwsi witają Nowy Rok. Dla porównania 1 stycznia w Londynie będzie 14h później niż 1 stycznia na Kiritimati (Wyspa Bożego Narodzenia).

Tokelau – terytorium podległe Nowej Zelandii oraz Tonga także działają na czasie GMT+13.

Samoa – 29 grudnia 2011 ten wyspiarski kraj przeszedł z czasu GMT-11 na swoją standardową strefę czasową GMT+13 oraz na czas letni (DST) GMT+14. Dla Samoa zmiana czasu była niezbędna gdyż przed końcem 2011 ten mały kraj był 21h za Australią oraz 23h za Nową Zelandią które są jej głównymi partnerami handlowymi. Z uwagi na różnice w czasie przed zmianą daty Samoa miało tylko trzy pełne dni pracujące.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
1 Komentarz
 1. Odpowiedz

  zegar

  13 września 2014

  Może lepiej istotami? Od zwierząt trochę się różnimy. Pozdrawiam. 🙂

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan