Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Facebook YouTube
Facebook YouTube

Wycieczki do Azji

 

W oczekiwaniu na podróż życia proponuję artykuł w dwóch częściach, pt. „Wirus ekonomiczny Covid-19„, który ma niestety fatalny wpływ na turystykę. Dopóki reżim sanitarny się nie skończy, wygląda na to że wycieczki do Azji będą musiały poczekać.

 

Drodzy podróżnicy,

Obecnie jestem zbyt zajęty abym mógł pomyśleć o organizowaniu wycieczek, ale mam za to dobrą wiadomość. Jeśli wy macie ciekawe pomysły na wyprawę i potrzebujecie przewodnika to napiszcie mi o tym. Może to być podróż w stylu: 'marzenie z dzieciństwa’, lub wyprawa gdzie 'wilkołaki mówią dobranoc’. Być może podejmę się i spełnię wasze marzenia . . .

Sukhotai Thailand

Sukhotai, Tajlandia. Ten piękny kraj to nie tylko plaże. Polecam także dziedzictwo kulturowe i architektoniczne w egzotycznych plenerach.

Polecam przede wszystkim Azję Centralną oraz Azję południowo-wschodnią, lecz także inne regiony. Moja specjalność to: Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Birma, Laos, Tajlandia, Kambodża, Nepal, Sri Lanka, Pakistan, Bangladesz, Jordania, Liban, Iran, Iracki Kurdystan, i kilka innych. Dobrze też znam Izrael oraz Palestynę za murem, które są bardzo interesujące i mają bogactwa historyczne, ale przejście przez granicę w moim towarzystwie może tam potrwać wiele godzin. Może piewrszy raz jest najdłuższy, a gdy już mnie poznali to przepuszczą od razu? Musiałbym sprawdzić.

, Wycieczki do Azji, Kompas Travel

Dohuk. Iracki Kurdystan.

Kompas Travel nie jest agencją turystyczną, ale opowieścią z podróży jednego człowieka. Moi kompani podróży są zawsze przypadkowi. Niektórzy spotykają mnie na końcu świata, i wspólnie spędzamy parę dni lub nawet tygodni, a potem rozstajemy się na zawsze. Podczas przepraw przez dżungle, pasma górskie czy pustynie biali podróżnicy czują się raźniej w dalekim kraju obcej cywilizacji, i pomagają sobie. W krajach odległych gdzie nie ma białych ludzi, Polak i Niemiec, Polak czy Amerykanin lub Polak i Francuz stają się przyjaciółmi. Mam wiele dobrych wspomnień związanych z innymi podróżnikami.

, Wycieczki do Azji, Kompas Travel

Chwila zadumy w kościele. Cebu City, Filipiny. (Spójrz na mnie. Czy chciałbyś pojechać na wakacje akurat ze mną ? ? ? )

Z innymi jednak następuje tak ogromny konflikt charakterów, że wspólna podróż staje się natychmiast niemożliwa. Demokracja i kompromis nie leżą w mojej naturze, ale w ich też nie, dlatego że każdy ma swój plan. Zawsze na mojej drodze pojawiają się też białe kobiety, które czasem potrzebują kontaktu z białym mężczyzną; dlatego że jest im raźniej, dlatego że wydaję im się interesujący, albo tylko dlatego że chcą się czuć bezpiecznie. Te znajomości zazwyczaj też nie trwają długo, dlatego że albo działają mi one na nerwy, albo mamy inne trasy. Może kiedyś i ty spotkasz mnie na końcu świata, ale raczej na to nie licz; a nawet jeśli się spotkamy, to nie ma gwarancji że się polubimy. Z drugiej strony, może być też zupełnie inaczej.

, Wycieczki do Azji, Kompas Travel

Trasa Pamirska, Tadżykistan. Dzieci przy drodze. Dużą częścią moich podróży stanowią ludzie. Pod kątem fotograficznym bardziej jestem zainteresowany starszymi mężczyznami z bujnymi brodami, oraz w tradycyjnych strojach. Czasem jednak trafiają się też dzieci ze szczególnymi wyrazami twarzy, gdyż oddają charakter kraju.

Jeśli już koniecznie chcesz abym to akurat ja zorganizował ci wycieczkę, to obiecuję że postaram się dla ciebie jak najlepiej. Wcześniej oprowadziłem dwie kobiety po Filipinach, Tajlandii, Tybecie, Nepalu, po Chinach, Wietnamie, Kirgistanie, i paru innych krajach. Zobaczyły więcej niż oczekiwały i do dziś mają piękne wspomnienia, także gwarantuję że i wy na pewno będziecie je mieć. Lubię się opiekować moimi podróżnikami, lubię planować oraz robić im zdjęcia. Gdybyście zdecydowali się pojechać ze mną, to proszę abyście mi przede wszystkim powiedzieli ile macie czasu na dany kraj lub region, i jaki macie mniej więcej budżet. Cena będzie też zależeć od tego czy ja akurat będę w tym kraju, czy muszę tam jechać specjalnie dla Was. Może więc być tanio, lecz pamiętajcie że czasem najdroższy jest sam lot, dlatego warto zostać dłużej.

MM

Obóz uchodźców palestyńskich Aida. Betlejem, Palestyna.

Obóz uchodźców palestyńskich Aida. Betlejem, Palestyna.


Tym z Was, którzy nie mają ochoty na podróżowanie, mogę przesłać pocztówki, znaczki pocztowe, banknoty oraz inne małe pamiątki z krajów Azji. Sprawdź: Pocztówki z podróży aby dowiedzieć się więcej.

Być może niektórzy z Was myślą że nigdy nie będą mogli podróżować z uwagi na brak pieniędzy. Specjalnie dla nich napisałem artykuł: ’Czy podróże są tylko dla bogatych’. Jest to także artykuł o woli spełniania swoich marzeń, który dedykuje też wszystkim zazdrosnym, którzy mnie tak bardzo nienawidzą.

, Wycieczki do Azji, Kompas Travel

Pałac Potala, Tybet.

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan