Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Przeglądasz kategorię

Relacje z wypraw

Relacje z wypraw to artykuły na temat wypraw do Azji. Każdy artykuł dotyczy osobnego kraju lub osobnej części wyprawy w danym roku. W relacjach z wypraw znajdują się plany wypraw oraz informacje praktyczne dotyczące podróżowania po konkretnych krajach Azji. Myślę, że artykuły te przydadzą się zarówno doświadczonym podróżnikom, jak i początkującym.

Ciekawostki Relacje z wypraw

Przełęcz Chajber w Pakistanie

Napisał: Marcin Malik
Khyber Pass to droga prowadząca przez góry z miasta Peszawar w Pakistanie do Afganistanu. Ten niebezpieczny odcinek jest głównym szlakiem handlowym prowadzącym do Afganistanu, który ma opinię wyjętego z pod pakistańskiego prawa, oraz jest miejscem wielu niespodzianek. Ten strategiczny szlak handlowy jest miejscem ciągłych walk o wpływy pomiędzy siłami rządowymi Pakistanu, Talibami, oraz lokalnymi Pasztunami.
Relacje z wypraw

Podróż po Filipinach 2018

Napisał: Marcin Malik
Jest to moja pierwsza podróż po Filipinach - po kraju pięknych plaż, wodospadów ukrytych w dżunglii i tarasów ryżowych Azji. Filipiny to także kraj żółwi morskich, palm kokosowych, tarsierów, rekinów wielorybich i dobrej kuchni. Bez względu na to czy celem podróżników są plaże, błękitne wodospady czy nurkowanie, Filipiny są zawsze wspaniałym kierunkiem turystycznym. Filipiny to tropikalny, wyspiarski raj, na który ciągle na stać.
Relacje z wypraw

Co warto zobaczyć w Manili

Napisał: Marcin Malik
Manila to zazwyczaj pierwszy kontakt z Filipinami. Pomimo, że kraj ten kojarzy się głównie z pięknem naturalnym, uważam że Manila zasługuje na kilka dni zwiedzania. Stolica Filipin posiada zabytki historyczne, ciekawe muzea i ogrody, a także wesołych ludzi. Należy koniecznie zobaczyć Plac Rizala i Fort Intramuros, choć zoo i Park Oceaniczny też są bardzo przyjemne.
Relacje z wypraw

Wyprawa na Borneo malezyjskie 2018

Napisał: Marcin Malik
Borneo malezyjskie jest malowniczym zakątkiem Azji, który polecam podróżnikom lubiącym bliski kontakt z naturą. Na terenie stanów Sarawak i Sabah znajdują się pierwotne lasy tropikalne, wielkie efektowne jaskinie, i bogate życie kulturowe Borneo. W parkach narodowych i rezerwatach można zobaczyć orangutany, małpy proboscis, dzioborożce i rzeki pełne krokodyli. Na Borneo można także wspinać się po górach, nurkować z żółwiami morskimi oraz leżeć na pięknych plażach.
Relacje z wypraw

Wycieczka do Brunei 2018

Napisał: Marcin Malik
Brunei jest krajem niedocenianym, i nazywanym często “nudnym krajem muzułmańskim bogatym w ropę”. Prawdą jest, że w Brunei zbyt wiele się nie dzieje, i że ekonomia tego kraju opiera się na ropie. Jednak Brunei ma atrakcyjną małą stolicę Bandar Seri Begawan (BSB), największą wioskę na wodzie Kampong Ayer, oraz ma także rzekę i las mangrowy, w którym mieszkają małpki proboscis oraz krokodyle.
Aktualności Relacje z wypraw

Powrót na wyspę Labuan

Napisał: Marcin Malik
Pomimo swojego położenia Labuan nie jest ani częścią Sabah ani Sarawak. Labuan jest terytorium federalnym administrowanym bezpośrednio przez rząd w Kuala Lumpur, lecz znajdującym się u wybrzeży Borneo i Brunei, koło stanu Sarawak. Wyspa Labuan to strefa wolnocłow, która ma bardzo korzystne warunki ekonomiczne i szlaki transportowe. Mi najbardziej podobał się Park Ptaków i mieszkające w nim żurawie koroniaste.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Jordanii 2015

Napisał: Marcin Malik
Podróżnicy znający Petrę z perspektywy jednej świątyni z fimu Indiana Jones, nie rozumieją że Petra jest przede wszystkim wyprawą górską, i dlatego aby dotrzeć do pewnych bardzo ważnych i dramatycznych miejsc, należy włożyć w to spory wysiłek, co zwłaszcza w gorącycm klimacie Jordanii jest jeszcze bardziej męczące. Najambitniejsi podróżnicy powinii wynająć przewodnika z osłem lub koniem oraz wziąć zapasy wody.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Libanu 2015

Napisał: Marcin Malik
Wszędzie były blokady dróg; bloki betonowe, druty kolczaste i dużo broni, a przed wejściem do miasta musieliśmy wyjść z autobusu i byliśmy przeszukiwani. Poznałem Palestyńczyka, który powiedział, że: 'Hezbollah lubi tylko dlatego że walczy z Izraelem, lecz poza tym ma ich dość'. Widziałem plakaty szyickich duchownych, w tym przywódcy Hezbollahu Hassana Nasrallaha, i męczenników którzy zginęli w walce z Izraelem.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Turcji Wschodniej 2017

Napisał: Marcin Malik
Turcję dzielę na: “na zachód i wschód od Ankary”. Na zachodzie od Ankary rząd turecki chce turystów do wydawania pieniędzy oraz aby uwierzyli, że Turcja składa się tylko z plaż i bazarów. Na wschód od Ankary rząd turecki traktuje turystów jak podejrzanych, których należy obserwować i zadawać pytania. Na wschodzie otwarci i gościnni są Kurdowie, natomiast Turcy częstują herbatą aby porozmawiać i ocenić gdzie mogę pracować.
Relacje z wypraw

Przewodnik po Stambule

Napisał: Marcin Malik
Pałac Topkapi miał też swoją ciemną stronę gdyż wszyscy chłopcy i dziewczęta byli chrześcijanami pochodzącymi z podbitych narodów. Chłopcy byli zmuszeni przyjąć islam a następnie byli kształceni na muzułmańskich żołnierzy i dygnitarzy, natomiast europejskie dziewczęta mieszkające w haremie były seksualnymi darami dla sułtana lub były kupione na targach niewolników. (Do tego obecnie zmierza Europa!).

Uniwersalna religia

             "Gdy chodzi o pieniądze, wszyscy są tej samej religii".                                                                                 
Voltaire
Relacje z wypraw

Tajlandia Centralna 2011

Napisał: Marcin Malik
Tajlandia Centralna to przede wszystkim historia, lecz także ze sporym  dodatkiem uroków naturalnych. W ciągu niewielkich nakładów czasowych można podziwiać antyczne stolice starożytnego Syjamu, poznać losy niewolników budujących most na rzece Kwai oraz pojeździć na słoniu i popływać tratwą.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Uzbekistanu 2010

Napisał: Marcin Malik
Bezapelacyjną rewelacją Uzbekistanu są antyczne miasta czyli trzy wspaniałe pokazy timurskiej architektury: Samarkanda, Bukhara i Khiva. Przygodą jest też podróż przez pustynię Kyzyl-Kum do Nukus i Moynaq gdzie można doświadczyć tragedii Morza Aralskiego i zobaczyć zardzewiałe kutry rybackie na pustyni.
Relacje z wypraw

Wyprawa do irackiego Kurdystanu 2017

Napisał: Marcin Malik
Irak zazwyczaj kojarzy się tylko z wojną, z terroryzmem, z chaosem oraz z niesławnym Państwem Islamskim, które obcina głowy za “niewierność” Allahowi. Mało osób jednak wie o “innym Iraku” w jego północnej części, która jest kontrolowana przez regionalny rząd Kurdystanu. W kurdyjskiej części Iraku jest bezpiecznie, rozwija się ekonomia i infrastruktura i tam obcinają głowy Państwu Islamskiemu. Było bardzo przyjemnie.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Tadżykistanu 2010

Napisał: Marcin Malik
Trasa Pamirska ma długość 728 km i jest drugą najwyżej położoną trasą na świecie, po Trasie Karakoram. Droga ta istniejąca także pod nazwą M41 została zbudowana przez sowieckich inżynierów wojskowych w latach 1931-1934 w celu ułatwienia transportu wojska i broni w ten bardzo odległy zakątek Rosyjskiego Imperium. Trasa Pamirska to poważne wyzwanie.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Kirgistanu 2010

Napisał: Marcin Malik
Jezioro Issyk-Köl jest chlubą narodową Kirgistanu i drugim największym jeziorem górskim na świecie (po Titicaca na granicy Peru i Boliwii). Jest ono czyste jak łza, nigdy nie zamarza i wpływa do niego około 50 źródeł wody z lodowców. Issyk-Köl jest ogromną dziurą w ziemi do której wpływa mnóstwo rzek lecz żadna nie wypływa. Ma ono średnicę około 170km na 70km.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Kazachstanu 2010

Napisał: Marcin Malik
Jeziora Kolsay to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Kazachstanie i piękna wycieczka z Almaty dla niezależnych podróżników. Lotem ptaka jest to tylko 110km od Almaty lecz po kazachskich drogach jest to aż 300km. Jeziora Kolsay leżą u podnóży gór Küngey-Alatau i stanowią początek wielu interesujących wypraw, w tym do jeziora Issyk-Köl w Kirgistanie.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Iranu (Persji) 2013

Napisał: Marcin Malik
Iran jest pokojowym krajem muzuzłmańskim, który nie napadł na nikogo od ponad 200 lat a sami Irańczycy są bardzo gościni i mili dla turystów. Z powodu swoich bogactw naturalnych Iran jest atakowany przez syjonistycznych terrorystów i został uznany za "Oś zła", co jest kompletnym absurdem. Na zdjęciu duchowy przywódca Iranu Ali Khamenei.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Armenii 2013

Napisał: Marcin Malik
Bilblijny Khor Virap to monastera zbudowana na skale która leży na tle szczytu Ararat, gdzie arka Noego ugrzęzła po 40 dniach rejsu. Budowa podstaw Khor Virap zaczęła się około V wieku lecz cały kompleks został ukończony w XVII wieku. Dziś jest to bardzo popularny kierunek pielgrzymek gdzie odbywa się wiele ceremonii takich jak chrzty czy śluby a swoją sławę monastera zawdzięcza historii chrześcijaństwa.
Relacje z wypraw

Wyprawa do Azerbejdżanu 2013

Napisał: Marcin Malik
Baku jest ładnym i szybko zmieniającym się miastem. Jest to połączenie posowieckiej przeszłości z atrakcyjnymi murami Starego Miasta oraz wieżowacami „ze szkła”. Widać także że Baku jest pomnikiem pieniądza gdyż jego nowa promenada i wypieszczone Stare Miasto przeszło bardzo drogą operację plastyczną. Baku oferuje dobrą kuchnię, historię oraz pamiątki związane z azerską kulturą
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan