Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

 

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka.

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”

— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.


Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."

- Edgar Allan Poe

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Polityka prawdy

Polityka Prawdy

Napisał: Marcin Malik

Wstęp do Polityki Prawdy

Oprócz podróży autor Kompas Travel publikuje także artykuły dla portali prawicowych. Artykuły te stanowią niezależne, wolne medium w których autor w trzeźwy sposób pisze na temat epidemii poprawności politycznej, na temat islamizacji Europy oraz jej okupacji przez elementy wrogie cywilizacji europejskiej, na temat szkodliwości liberalizmu, o potrzebie pielęgnacji narodowych i kulturowych wartości, o potrzebie zachowania czystości rasowej jako niezbędnego warunku przetrwania naszej Białej cywilizacji oraz na wiele innych niezręcznych dla lewicowego reżimu tematów.

Od wielu lat autor przemierza różne zakątki pięknego ale także i tragicznego świata i dlatego widząc świat z tak szerokiej perspektywy autor czuje się zobowiązany do podzielenia się z Państwem Polityką Prawdy, która jest często inna od “prawdy” w ogólnie dostępnych mediach.

„Nie pozwól sobie być zażenowanym światowym wrzaskiem, który teraz nastanie. Nadejdzie dzień, kiedy wszystkie kłamstwa rozpadną się pod swym własnym ciężarem i prawda ponownie zwycięży”.

 

Joseph Goebbels

jews again

“Otwarcie ujawnimy swoją tożsamość wśród ras Azji i Afryki. Stwierdzam z pewnością że obecnie rodzi się ostatnie pokolenie Białych dzieci a nasza Komisja Kontroli będzie „w interesie pokoju” unicestwiała międzyrasowe napięcia. Zakażemy Białym rozmnażania się z Białymi i wykorzenimy wszelkie religie aby nasza była górą. Białe kobiety muszą współżyć z przedstawicielami ciemnych ras, biali mężczyźni z czarnymi kobietami. Wówczas Biała rasa wymrze, dlatego że po wymieszaniu się Białych z czarnymi będzie to koniec Białej rasy a nasz najgroźniejszy wróg zostanie tylko wspomnieniem. Zaczniemy wówczas 10.000 erę pokoju i dobrobytu, Pakt Judaizmu, i nasza rasa będzie rządziła niepodzielnie nad światem. Nasza wspaniała inteligencja z łatwością umożliwi nam kontrolę nad ciemnymi rasami.” 

 

Rabin Emmanuel Rabinovich 1952

Pamiętajmy także, że “polskie” media nie są polskie. One są tylko polskojęzyczne i są w rękach sowicie opłacanych wrogów Polski, dlatego walka z kulturowym marksizmem jest naszym rasowym obowiązkiem. Jeśli nie podejmiemy tej walki to w przeciągu następnych 50 lat Europa będzie zamieszkiwana przez zdegenerowanych, negroidalnych podludzi oraz muzułmańskich barbarzyńców zarządzanych przez jasnoskórą żydowską elitę. Dziś największym wrogiem krajów Białej cywilizacji jest nie Rosja czy “Arabistan” lecz syjonistyczna Ameryka, dlatego że warunkiem “przyjacielskiej” dominacji jest kompletna degradacja europejskiej kultury, rasy, religii i moralnych wartości. Kiedyś obrona europejskich krajów miała swój sens gdyż walczyliśmy o swoją wolność, kulturę, wiarę i tradycyjne obyczaje. Dziś jednak nie byłoby o co walczyć, chyba że za muzułmanów, murzynów, zboczeńców oraz kulturowych Markistów.

Polityka Białego Ludobójstwa

Nigdy nie słyszałem aby Afryka była zbyt afrykańska, aby Indie były zbyt indyjskie lub aby Chiny był zbyt chińskie lecz z powodu polityki Białego Ludobójstwa Europa jest zbyt europejska i dlatego Biała cywilizacja jako jedyna “potrzebuje” różnorodności i jest przez to równomiernie eksterminowana na wszystkich kontynentach. Polityka Białego Ludobójstwa jest tak zaplanowana aby Biali ludzie nie mieli dokąd uciec. W tym celu każda Biała enklawa jest natychmiast atakowana przez rządy Europy, Australii i Ameryki Płn i natychmiast Białe enklawy są zalewane przez obce rasy i kultury. Jest to ponadrządowa dyrektywa mająca na celu przeprowadzeniu globalnego Białego Holocaustu oraz wykorzenienie chrześcijaństwa.

clark white genocide

Ameryka oraz Izrael wspomagają inwazję muzułmanów na Europę aby móc stworzyć globalne państwo z globalnym rządem oraz raz na zawsze zniszczyć chrześcijaństwo, państwa narodowe i Białą cywilizację. Unia Europejska, rządy europejskich krajów i nawet Watykan to ustawodawcze filie amerykańskich żydów natomiast armia amerykańska rozlokowana na terenie Europy jest tutaj po to aby ukarać walczących o niepodległość i w razie potrzeby pomóc islamistom dostać się do Europy, pomóc im w osiedleniu się i pomóc im w przeprowadzaniu ataków wewnątrz Europy. Zarówno Państwo Islamskie jak i Al-kaida czy wcześniej Talibowie, wszyscy oni byli szkoleni przez CIA dla wzmocnienia amerykańskich wpływów i czerpania zysków ze sprzedaży broni, natomiast destabilizacja Bliskiego Wschodu była jedynie działaniem pośrednim, którego ostatecznym celem jest zniszczenie Europy na bazie mitu o pomocy ofiarom wojny.

 “Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa”.

                                                     

Arystoteles

Jest obecnie mało prawdopodobne aby wyprane liberalizmem i kulturowym marksizmem Białe owce będące do niedawna narodami w końcu otworzyły oczy dlatego jedyną szansą jest silna Rosja, silny Iran, Chiny oraz siła syryjskiej armii, tak aby za wszelką cenę stworzyć przeciw-wagę militarną dla US-raelskiego reżimu. Największym wrogiem Białej cywilizacji, bez względu na położenie geograficzne jest US-rael oraz ich syjonistyczni banksterzy, natomiast szansą na równowagę  jest silna Rosja, co niestety także wiąże się z ryzykiem. Od 1945 roku Europa jest nieoficialnie wasalem Ameryki i pomimo tragicznej historii związanej z “Białymi Niedźwiedziami” mogą jeszcze nadejść czasy gdy Europyjczycy będą błagać Rosję o inwazję, gdyż życie w Europie będzie niemożliwe.

Zwłaszcza dla mnie, jako podróżnika, bardzo ważne jest aby każdy naród na świecie, bez względu na pochodzenie, miał fundamentalne prawo do kontynuowania swoich etnicznych i kulturowych wartości bez życia w strachu przed innymi.

Rdzenni Amerykanie także byli przeciwko imigracji obcych ras i kultur. Czy to oznacza, że byli rasistami? (Po tym jak około 80-100mln zostało zamordowanych oraz padło ofiarą epidemii przywiezionych przez imigrantów reszta utraciła swoje ziemie na zawsze i mieszka w rezerwatach. Rdzenni Amerykanie - walczą z terroryzmem od 1492 roku.)

Rdzenni Amerykanie także byli przeciwko imigracji obcych ras i kultur. Czy to oznacza, że byli rasistami?
(Po tym jak około 80-100mln zostało zamordowanych oraz padło ofiarą epidemii przywiezionych przez imigrantów reszta utraciła swoje ziemie na zawsze i mieszka w rezerwatach. Czy taka jest przyszłość Europejczyków?)

Przytłaczająca anty -Biała oraz anty -chrześcijańska retoryka w masowych mediach prowadzi do degradacji wartości człowieka oraz staczania się Białej cywilizacji do nowego, mentalnego średniowiecza. Globaliści chcą aby Biały człowiek nie był człowiekiem ukształtowanym przez kościół oraz kulturę swojego narodu lecz aby był posłuszną kukłą poddaną marksistowskiej obróbce, która będzie czuła i mówiła w taki sposób jaki chce tego masoneria. Dla mnie jako patrioty człowiekiem Europy powinien być tylko Biały Chrześcijanin o silnej tożsamości narodowej i poczuciu terytorializmu, natomiast dla masonów jest to wymieszana z murzynami, Arabami i Azjatami naiwna kukła o haniebnej nazwie “obywatel świata”, która kochałaby homoseksualne marsze i której jedynym celem życia byłby liberalizm, feminizm  i walka z rasizmem………..aż do ostatniego Białego Chrześcijanina. Laboratorium Europejskiej Zagłady Marksa i Engelsa, bedące pochodzenia żydowskiego, nienawidzi wszystkiego co piękne i ludzkie gdyż samo w sobie jest brzydkie i nieludzkie. Dopóki Biali ludzie nie otworzą oczu jedyną bronią przeciwko temu złu jest na początek wyrzucenie telewizora, dlatego że propaganda koszernej demokracji działa na prąd. Biali ludzie powinni edukować swoje dzieci w domu zgodnie ze swoją rasowo – kulturową naturą oraz muszą pozostać wewnątrz swojej rasy, swojej kultury i swojej wiary, jednocześnie odrzucając ze swojego najbliższego otoczenia każdą inną.

“Społeczeństwa mogą przetrwać tylko wtedy gdy są oddane przyszłym pokoleniom”.

                         

 Sir Roger Scruton

Jeśli tradycyjnie Białe narody zmieniają kolory z białego na wszystkie odcienie czarnego i jeśli wrogowie cywilizacji europejskiej mają większe prawa w Europie niż jej rodowici mieszkańcy to jest to największa masowa ludobójcza konspiracja w dziejach ludzkości. Natomiast głupi Europejczycy faszerowani liberalizmem i lewicowymi bzdurami uważają że muzułmanin to rodzaj “opalonego Europejczyka”, którego da się asymilować. Jest to naiwna utopia kontrolowana przez strach i zależność finansową od marionetkowych pseudowładców.

kalergi

Istnieje spisek w tym kraju aby zniewolić każdego mężczyznę, każdą kobietę i każde dziecko. Zanim opuszczę to wysokie i zaszczytne stanowisko zamierzam zdemaskować ten spisek”.

 

Prezydent John F. Kennedy, 7 dni przed swoim zamachem

Sam Biały Gatunek też nie jest bez winy gdyż zachowuje się jakby sam dążył do samozagłady. Akceptacja mieszania się ras, akceptacja małżeństw i adopcji homoseksualnych, akceptacja walki z rodziną poprzez promocję zboczeń, jawna walka z kościołem, pochłanianie szkodliwej i ogłupiającej pseudosztuki i pseudomuzyki oraz nieskończona chciwość, zamieniają ludzi w niewolników. Wszystkie te cechy dodatkowo umacniane przez apatię, tolerancję, liberalizm i bezwarunkowy humanitaryzm są kultami słabości Białej cywilizacji, które doprowadzają nas na krawędź przetrwania.

Dziś niestety głupi, słabi i ślepi Europejczycy wpuszczają swoich wrogów do Europy z otwartymi ramionami, płacą im haracze choć nie muszą, dają im prawa ponad własne i pozwalają się islamizować z powodu chorej ideologii, której sami nie rozumieją….a do tego wszystkiego dają im jeszcze swoje kobiety w prezencie. Gdyby każdy Europejczyk był polskim, katolickim Husarem i gdyby rządy Europy nie były nam wrogami o mentalności prostytututek nigdy by to tej hańby nie doszło a muzułmanie nie byliby problemem.

Jeśli Białe owce nie otworzą oczu i nie przestaną żyć w strachu oraz samo-zaprzeczeniu własnego ludobójstwa to w przeciągu 10 lat najlepsze kebaby na świecie będą serwowane w Watykanie, za 25 lat Białe owce zaczną palić się w liberalnym holokauście a za 50 lat projekt Wielkiej Wymiany będzie już przesądzony a Biała cywilizacja razem z nią. Być może okaże się to dziwne lecz o tym co jest zawarte w tym artykule rozmawiałem z Hindusami, z Arabami i z murzynami i każda z tych ras widzi, że Europa jest zniszczona i że projekt Wielkiej Wymiany odbywa się na ich oczach. Żadna z tych ras nawet nie próbuje zaprzeczać tej oczywistej prawdy lecz Biali ludzie są jedynymi którzy nie chcą widzieć polityki ludobójstwa na samych sobie. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: otóż rasy kolorowe w Europie oraz innych Białych kontynentach mają pełną wolność słowa natomiast Biali są zarażeni marksistowską bakterią, czyli poprawnością polityczną która zamyka im oczy i usta. Gdyby głupota, tchórzostwo, hipokryzja i apatia sprawiały ból, wówczas Białe społeczeństwa były już dawno wolne.

Oblężenie Wiednia – (1683). Gdy Imperium Osmańskie chciało podbić chrześcijańską Europę król katolickiej Polski Jan III Sobieski oraz 30.000 dzielnych Husarów starło znacznie liczniejszych muzułmańskich Turków na proch i zadecydowało o chrześcijańskim przeznaczeniu Europy. Król Jan III Sobieski, na zawsze w naszych sercach – tam gdzie Bóg, Honor, Ojczyzna.

Dochodzę też do wniosku, że bomby atomowe tracą w dzisiejszych czasach na znaczeniu gdyż jedynym sposobem na wygranie wojny atomowej jest trzymanie się od niej z daleka. Nawet armia i sprzęt wojskowy choć są dobrą bronią psychologiczną to jednak nie są dobrym rodzajem zniszczenia, gdyż są zbyt oczywiste. Jeśli na prawdę ktoś chce zniszczyć europejski kraj oraz jego ludzi jest inny sposób, którego Białe owce nawet nie zauważą. Zniszczenie to nie jest tak spektakularne jak naloty czy bomba atomowa ale daje zamierzone rezultaty.

Oto wymagania na zniszczenie europejskiego kraju:

 • Na szczytach władzy, w mediach, policji, szkołach i uniwersytetach niepodzielnie władają marksistowscy żydzi.
 • W parlamencie jest wiele partii dla podkreślenia demokracji lecz każda z tych partii jest taka sama.
 • Następnie władza tworzy system wymiany społeczeństwa z rodowitego na odmienne etnicznie oraz wrogie rodowitej kulturze.
 • Potem władza oskarża rodowite społeczeństwo o niedorzeczne sprawy aby wyrobić w nim poczucie winy i złamać jego chęć do walki o swoje prawa.
 • Gloryfikowanie hippisów oraz przedstawianie patriotów w świetle faszyzmu.
 • Tworzenie nieoficjalnego apartheidu – mniejsze prawa i przywileje dla nas, wyższe dla wrogich najeźdźców.
 • Gdy ten cel jest osiągnięty zdrajcy u władzy za wszelką cenę rozdają mieszkania i pieniądze wrogom Białej cywilizacji na koszt Białych podatników.
 • Komunistyczna władza wprowadza ekonomię sterowaną centralnie którą oficjalnie nazywa “korporacjonizmem”. Niezależne firmy nadal mogą być otwierane ale nie mają szans konkurować z wielkimi korporacjami, które należą do komunistycznego rządu pod przykrywką kilku ogromnych, “prywatnych” przedsiębiorstw. W ten sposób naród ubożeje i staje się narodem ubezwłasnowolnionych płatnych niewolników niezdolnych do przeprowadzenia narodowej rewolucji.
 • Zdrajcy u władzy niszczą chrześcijaństwo poprzez promocję sodomii i fałszywe oskarżenia przeciwko kościołowi, jednocześnie promując wrogie kultury i religie.
 • Zdrajcy u władzy niszczą etniczność rodowitego narodu poprzez promocję mieszanych związków aby raz na zawsze dokonać planu wielkiej wymiany.
 • Władza tworzy przywileje dla wrogów rodowitego społeczeństwa (pierwszeństwo do pracy, mieszkania, pomocy socjalnej i ignorowanie zbrodni wrogów).
 • System edukacyjny jest nastawiony na promocję tolerancji, liberalizmu, feminizmu, bezwarunkowego humanitaryzmu oraz poczucia Białej winy i ciągłych oskarżeń autochtonów.
 • Władza daje łatwy dostęp do alkoholu, narkotyków i innych używek aby społeczeństwo było pijane i nie było w stanie trzeźwo myśleć.
 • Władza promuje problemy społeczne, rozwiązły tryb życia, niszczy autorytet matki i ojca oraz promuje bezwartościową i ogłupiającą pseudo – muzykę i pseudo – sztukę.
 • Każdy element życia społeczeństwa polega nie na edukacji ale na indoktrynacji, nie na wolności ale na poczuciu bycia obserwowanym.
 • Władza nakazuje jak rodowici rodzice mają wychowywać swoje dzieci pod groźbą ich odebrania, jednocześnie zostawiając dzieci najeźdźców w spokoju (Niemcy).
 • Kolejnym etapem jest zabronienie wywieszania flagi narodowej oraz zakaz eksponowania prawdziwych bohaterów narodowych w celu “nieobrażania uczuć” wrogów.
 • Władza czuje się już na tyle zrelaksowana, że przestaje udawać, przyznaje kim jest i podaje w wyszukany sposób do publicznej wiadomości, że plan wielkiej wymiany będzie skończony w ciągu kilku pokoleń.
 • Następnie ma miejsce oficjalne zamykanie kościołów lub zmuszanie go do zaprzestania działania pod pretekstem “laickości rodowitego społeczeństwa” (Rosja 1917), poprzez zastraszanie i morderstwa księży (Polska 1984), przy jednoczesnym budowaniu wrogich świątyń na fundamentach chrześcijaństwa oraz poprzez organizowanie w kościołach zabaw dla seksualnych degeneratów. Na tym etapie następują także otwarte prześladowania i zbrodnie na rasie i kulturze rodowitej oraz zmuszanie go do masowego exodusu.
 • Choć może się wydawać, że nie może być już gorzej, ostatni etap jest jednak najbardziej tragiczny. Naród rodowity uznaje swój los za “nową normalność”, przyłącza się do wrogów, przejmuje ich zwyczaje, niszczy własną kulturę, broni najeźdźców oraz prześladuje patriotów swojego własnego narodu (Anglia).

minorities population

Groteskowe jest też jak bardzo zachodnie społeczeństwa sa natchnione żydowskimi kłamstwami, mimo że Żydzi niszczą Europę od zarania dziejów. Anglicy kochają Churchilla, mimo że ten poświęcił Brytyjskie Imperium i wykrwawił naród brytyjski dla interesów żydów w okupowanej Palestynie. Niemcy tonący w poczuciu winy  są uczeni że należy kochać Żydów, mimo że na długo zanim pojawił się Hitler to Żydzi wypowiedzieli wojnę ekonomiczną i kulturową Niemcom. Potem to Żydzi finansowali Hitlera, który był zmuszony do wojny w Europie aby pozbyć się żydowskiej zarazy i bez którego nie byłoby Izraela. Żydzi to żmijowe plemię, międzynarodowa klika oszustów, terrorystów i złodziei, która za swoje zbrodnie była wyrzucona z każdego kraju na świecie. Globalna Judeo – finansjera wypowiedziała wojnę całemu światu i finansuje kryzysy, wojny i rewolucje zarówno komunistom jak i faszystom. Światem rządzą ci, którzy kontrolują dopływ pieniędzy natomiast oficjalni przywódcy i dziennikarze to namaszczeni figuranci, których zadaniem jest działać nie na korzyść ludzi ale za pomocą polityki “dziel i rządź” tylko na korzyść wąskiego grona żydowskich banksterów oraz wiernym ich post-chrześcijańskich marionetek. Żyjemy w iluzji o nazwie “demokracja” w której wybory polityczne są największym pokazem zbiorowej kontroli umysłowej. Wynoszę z tego, że nie ma ani jednej kropli żydowskiej krwi, która byłaby niewinna.

Czasami staram się usprawiedliwiać Żydów, próbuję znaleźć coś na ich obronę i nie chcę z góry zakładać ich winy lub generalizować. Jednak za każdym razem gdy zgłębiam historyczne zbrodnie, kłamstwa na których został zbudowany świat oraz obecne Białe ludobójstwo, za każdym razem na wierzch wypływa zły Żyd. Jest to fakt, którego świat nie może ignorować!

“Nie możemy powiedzieć, że każdy Żyd jest Bolszewikiem ale bez Żydów nie byłoby bolszewizmu. Dla Żyda nie ma nic bardziej obraźliwego niż prawda. Rządni krwi żydowscy terroryści wymordowali 66mln w Rosji w latach 1918 – 1957. “

 

Aleksandr Solzhenitsyn (zdobywca pokojowej nagrody Nobla i patriota)

Wraz ze staczaniem się naszej Białej cywilizacji popadamy w jeszcze większą niemoc i apatię i jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystko za cenę naszej wegetacji, mimo że jako ludziom należy nam się życie. Chłoniemy brednie kulturowych Marksistów, że “Mozart i Chopin byli geniuszami dlatego że ich muzyka była oparta na afrykańskich rytmach”, że “archeolodzy odnaleźli antyczne muzułmańskie miasto pod Watykanem i dlatego islam jest już od tysięcy lat europejską tradycją”, że “Cyganie byli bliscy wynalezienia lekarstwa na raka ale nie udało mi się z powodu rasizmu Białego człowieka” i że “Jezus Chrystus promował homoseksualizm”. Ludzie są w stanie zaakceptować choćby największe bzdury lecz jeśli boimy się walczyć z obraźliwymi kłamstwami i boimy się mówić to co myślimy, to oznacza…..że jesteśmy Białymi niewolnikami. Globalna epidemia tolerancji i multi-kulti wmawia Europejczykom od pokoleń, że są nic nie warci i winni za wszystkie krzywdy. Zastanawiam się więc czy komuś jeszcze szczerze zależy na Białej chrześcijańskiej cywilizacji? Być może już tylko tak nietolerancyjnym faszystom jak ja, tym którzy zostali wychowani z tożsamością narodową oraz znajomością prawdziwej historii.

Z drugiej strony największym problemem dzisiejszych Europejczyków, którzy przez ponad 50 lat byli wychowywani bez wojny, jest naiwne zakładanie że cały świat ma ich moralność, że widzi świat ich oczami i że chce być tacy jak oni. W sytuacji gdy Europa jest poddana inwazji na własne życzenie i gdy kobiety są masowo gwałcone przez murzynów i muzułmanów Europejczycy nie potrafią się odnaleźć w tej sytuacji i boją się walczyć. Mężczyźni zaczynają być zniewieściali a kobiety głosują na partie pro-imigracyjne przez co zapraszają do gwałtu. Następnie każdą tragedię słabi Europejczycy tłumaczą sobie że wrogowie Europy popełniają przestępstwa i obniżają standardy z powodu biedy lub pochodzenia z terenów wojennych lecz nie chcą pojąć, że powód jest zupełnie inny. Otóż powodem jest, że wrogowie Europy to niecywilizowane ludzkie śmieci niższego szczebla kulturowego i tak długo jak to nie zostanie zrozumiane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety tak długo Europa będzie umierała a europejska etniczność będzie poddawana dalszemu ludobójstwu. Dla wyjaśnienia, dlaczego nazywam muzułmanów “dzikusami” a murzynów “sub-człowieczymi Negroidami”? Czy to dlatego, że jestem rasistą? Nie, to dlatego że jestem realistą.

“Naród bez wiary jest jak pył na drodze. Jest łatwy do zmiecienia.”

 

Marcin Malik

W dzisiejszej, “wzbogaconej” kulturowo i rasowo Europie każdy liberał staje się konserwatywnym faszystą gdy mu córki dorastają. Jeśli czytasz moje artykuły i uważasz się za liberalnego idiotę, humanitarnego lewicowego zdrajcę lub marksistowskiego śmiecia weź sobie te słowa do serca jak najszybciej abyś mógł stanąć po właściwej, prawej stronie zanim “multi – kulti” zrobi twojej rodzinie krzywdę lub zanim zostaniesz ostatnim Białym w swojej okolicy. Jako podróżnik niektóre rasy i kultury lubię bardziej a inne mniej lecz szanuję je wszystkie w swoich własnych krajach. Jestem jednak bardzo przeciwko umieszczaniu całego świata w jednym miejscu gdyż taka polityka będzie zawsze polityką ludobójczą dla rasy i kultury rodowitej.

Tego rodzaju zwłowieszcza polityka może doprowadzić tylko do upadku Białej cywilizacji oraz do konca III Wojny Światowej, której efektem będzie globalna depopulacja świata kosztem zniszczonej Europy. Ten czarny scenariusz pozwoliłby US – raelowi na wysunięcie się na pozycję jedynego lidera na świecie choć byłby to już zupełnie inny, zły, zdegenerowany i kontrolowany absolutnie świat. Myśląc o III Wojnie Światowej ludzie wyobrażają sobie zazwyczaj okręty wojenne, bombardowania z powietrza, czołgi, armię oraz atak nuklearny. III Wojna Swiatowa zaczęła się gdy CIA i MOSSAD wysadzili dwie wieże aby poszerzyć swoje wpływy na świecie poprzez kreowanie i finansowanie terroryzmu. Kolejną fazą Wielkiej Wojny będzie seria wojen domowych w Europie i w Ameryce, które stworzą globalny chaos i ludobójstwa we wszystkich częściach świata na ogromną skalę dlatego że tylko z globalnego chaosu może wyłonić się zamierzony Żydowski Porządek Świata.

isis america(1)

Finansowanie terroryzmu jest spełnieniem marzeń “demokracji”. Jest ono oparte na: ciągłej destabilizacji krajów dookoła Izraela, przejmowaniu surowców naturalnych tych krajów oraz sprzedaż sprzętu wojskowego do wrogich sobie grup etnicznych, co tylko pogłębia dewastacje całego regionu. Finansowanie terroryzmu polega też na wpuszczaniu wrogów kultury zachodniej do Europy i Ameryki Płn co po fali zbrodni i gwałtów zmusza rządy zachodnie do zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom poprzez ich kontrolę absolutną. W ten sposób nasza wolność jest nam odbierana kawałek po kawałku i wszyscy stajemy się niewolnikami. Stworzenie wroga, który nie istnieje jest wspaniałym sposobem na kontrolowanie mas.

Wyobraźmy sobie także Unię Europejską w skali światowej gdzie decyzje za każdą z podległych republik na świecie są podejmowane z jednego miejsca przez jedną rodzinę, gdzie wszystkie pensje są wypłacane jedną walutą i gdzie wszyscy są podstępnie kontrolowani…..w imię “demokracji” oczywiście. Naiwni wyborcy dają się zwieźć tym, że “Unia Europejska” ufundowała w Polsce drogi i mosty lecz z drugiej strony nikt nie mówi o tym że aby było to możliwe najpierw Polska musiała fundować Unię. Innymi słowy Polacy są wdzięczni Unii że ta opłaciła im dentystę lecz nikt nie bierze pod uwagę, że to Unia wybiła im wcześniej zęby.

“Antysemityzm jest bardzo ważny ale tylko dla Żydów. Żydzi dbają o antysemityzm, podsycają go i pielęgnują. W końcu antysemityzm istnieje tylko po to aby zarabiać Żydom pieniądze.” 

 

Marcin Malik

Gdyby jednak NWO zaczęło przegrywać wówczas koniec III Wojny Światowej byłby cichy, zacząłby się niespodziewanie i szybko by zgasł jak świeca na wietrze. Byłaby to wojna genetyczno – rasowa polegająca na wypuszczeniu w świat sztucznie wyhodowanego wirusa, który szybko zabijałby ludzi o określonych cechach rasowych. Może to być tylko rasa czarna lub tylko Arabowie. Taka jest moja wizja tej wojny do której coraz nam bliżej i ta wersja także ma sens jeśli Europa i Ameryka mają uwolnić się od “wzbogacenia etniczno –  kulturowego” i aby Izrael mógł poszerzyć granice w “humanitarny” sposób. Horror, prawda? Mam tylko nadzieję, że po wszystkich krzywdach wyrządzonych Białej cywilizacji doczekam się kiedyś nowego procesu w Norymberdze na którym stanie cała lewica, wszyscy banksterzy, tak zwani progresywni, kulturowi marksiści oraz szatańscy promotorzy sodomii i feminizmu; dlatego że wszyscy oni zasługują na śmierć.

Naturalnym prawem natury jest, że słabsza kobieta ma potrzebę bycia zdominowaną przez silniejszego mężczyznę i potrzebuje znać swoje miejsce w rodzinie oraz w społeczeństwie. Jeśli to prawo zostaje zachwiane lub jeśli ma niewłaściwego męża wówczas istnieje poważne ryzyko, że kobieta stacza się na dno. Wszelka walka o prawa kobiet nie ma sensu gdyż kobieta już ma najpiękniejsze prawo ze wszystkich; prawo do rodzenia Białych dzieci i opieki nad rodziną i domem. Największym wrogiem kobiet jest feminizm dlatego że "wyzwolenie" ma wiele ciemnych dróg.

Naturalnym prawem natury jest, że słabsza kobieta ma potrzebę bycia zdominowaną przez silniejszego mężczyznę i potrzebuje znać swoje miejsce w rodzinie oraz w społeczeństwie. Jeśli to prawo zostaje zachwiane lub jeśli ma niewłaściwego męża wówczas istnieje poważne ryzyko, że kobieta stacza się na dno. Wszelka walka o prawa kobiet nie ma sensu gdyż kobieta już ma najpiękniejsze prawo ze wszystkich; prawo do rodzenia Białych dzieci i opieki nad rodziną i domem. Największym wrogiem kobiet jest feminizm dlatego że “wyzwolenie” ma wiele ciemnych dróg.

Doszedłem więc do wniosku, że lewicy nie powinno się już nawet zaliczać do poglądów politycznych. Lewica to fikcyjny stan umysłu szkodliwy dla otoczenia. Wyobraźmy sobie następujące wydarzenie: autobusem jadącym ze stromej góry z prędkością 150km/h jadą lewacy, liberałowie oraz wszelkiej maści progresywni marksiści. Na końcu trasy czeka ich czołowe zderzenie ze skałą lecz lewacy mimo wszystko udają, że wszystko skończy się dobrze. W pewnym momencie któryś z nich wpada na pomysł aby przyhamować i skręcić w prawo aby w ten sposób się uratować lecz niestety kierowca jest czarny i zwrócenie mu uwagi byłoby niepoprawne politycznie. W taki właśnie sposób skończy kiedyś cała lewica.

Ludobójstwo  – według oficjalnej definicji Organizacji Narodów Zjednoczonych określa następujące akty umyślnie prowadzące do zniszczenia całej lub części grupy narodowej, etnicznej, rasowej i religijnej poprzez:

 • zabijanie członków danej grupy,
 • tworzenie poważnej szkody fizycznej lub psychicznej członków danej grupy,
 • celowe nakładanie na daną grupę warunków życia zaplanowaną w taki sposób aby doprowadzić do fizycznego zniszczenia całej lub części grupy,
 • nakładanie praw w celu zapobiegania urodzeń w danej grupie,
 • przymusowe przesiedlanie dzieci z jednej grupy do drugiej.

Naród można porównać do ogrodu dlatego że w ogrodzie mamy drzewa rodzące owoce i przez to dające nam życie. Jedne dają nam jabłka, drugie śliwki choć są także życiodajne krzewy dające nam maliny czy truskawki. W ciepłych ogrodach są także winogrona, ktore oprócz owoców dają ludziom wino oraz schronienie przed słońcem i deszczem. Inne rośliny, które co prawda nie dają nam owoców są przynajmniej piękne i ładnie pachną. Są to kwiaty jak na przykład tulipany, maki czy żonkile. W zadbanym ogrodzie są także rzeźby, fontanny, formacje skalne oraz szereg innych rzeczy, które są przyjemnym dodatkiem do piękna naszego ogrodu. Jednak w każdym ogrodzie czai się zło w formie chwastów, które zabierają prawowitym roślinom wodę, słońce i miejsce do życia. Mądry i pracowity ogrodnik wyrywa chwasty z korzeniami lub nawet je pali i nigdy nie spotkałem się aby w imię chorej ideologii ogrodnicy mieli plantację chwastów zamiast życiodajnych drzew i kwiatów. W rolnictwie także używane są pestycydy aby zabijać szkodniki jednak w poprawnych politycznie krajach jest na odwrót. Tam hodują chwasty oraz ułomność przyrody na koszt tego społeczeństwa, które na prawdę zasługuje na to aby żyć. Ja jestem mądrym ogrodnikiem.

“Aby zobaczyć kto tobą rządzi po prostu dowiedz się kogo nie możesz krytykować.

 

Voltaire

jew at harvard says

“Żydzi mordując i odrzucając Jezusa Chrystusa oraz zaprzeczając jego misji zbawienia nie są już narodem wybranym lecz przebiegłym i złowrogim nasieniem Szatana. Narodem wybranym jesteśmy my, Rzymscy Katolicy dlatego że to my przyjęliśmy Jezusa, my głosimy jego nauki i to my jesteśmy powołani do nawrócenia pokrewnych narodów”.

 

Marcin Malik

Mieszkańcami przyszłego „Związku Radzieckiego Europy” nie będą narody starego kontynentu lecz rodzaj podludzi, chwasty mieszania ras. Narody Europy skrzyżowane z kolorowymi rasami stworzą wówczas wielonarodowe stado niewolników bez żadnej jakości, które będzie łatwo kontrolowane przez elitę rządzącą. Taki jest cel polityki imigracyjnej w Europie. Innymisłowy: “multikulturalizm, różnorodność, tolerancja, masowa imigracja” – to zakodowane słowa oznaczające politykę Białego Ludobójstwa!

Karol Darwin pisał o ewolucji gatunków natomiast ja piszę o de-ewolucji Białych Chrześcijan z powodu masowej imigracji kolorowych i mieszania się ras oraz akceptacji sodomii jako nowych normalności kulturowych.

Moje artykuły© zostały opublikowane przez wiele różnych portali i blogów zajmujących się polityką prawicową i myślą konserwatywną i na dzień dzisiejszy zostały przeczytane około pół mln razy.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
31 komentarzy
 1. Odpowiedz

  wolna wola

  10 czerwca 2013

  Oby więcej takich ludźi jak Pan, Panie Malik! Dbajmy i kultywujmy własną kulturę i naród oraz poznawajmy inne kultury i narody. Pozdrawiam.

 2. Odpowiedz

  z australii

  19 czerwca 2013

  Pozdrowienia i gratulacje dla autora. Swietna i ciekawa strona a oprocz tego calkowicie podzielam pana opinie w kwestiach poprawnosci politycznej, gejostwa itd.itd.

 3. Odpowiedz

  piterus

  30 czerwca 2013

  Brawo Marcin!
  Po pierwsze rewelacyjna strona podróżnicza, a po drugie, diametralnie inna niż 90% tego typu publikacji wyznawców zboczonych lewicowych ideologii.

 4. Odpowiedz

  alexander

  18 września 2013

  Brawo dla autora za odwagę zarówno w trakcie podróży jaki i wyrażaniu jakże obecnie “niepoprawnych” poglądów i może nie ze wszystkimi się zgadzam ale jest w nich poruszonych kwestii z którymi obecna socjal-;iberalno laicka cywilzacja już niezbyt radzi, a później może już być za późno, wylądujemy na beczce prochu którą sami sobie postawiliśmy pod d.. Pozdrawiam i myślslmy nie dajmy sie ogłupiać “modnej” propagandzie

 5. Odpowiedz

  czlowiek

  10 lutego 2014

  A moze jednak wtykanie hitlera , zydow i czystosci rasowej w tematyke podrozy jest zboczone..? niedobrze mi sie zrobilo po przeczytaniu tych tekstow, zegnam

 6. Odpowiedz

  Marcin Malik

  10 lutego 2014

  Co do komentarza powyżej:
  “a moze jednak wtykanie hitlera, zydow”. Oczym mówi ten Pan? Nie wiem.

 7. Odpowiedz

  wojciech domini

  15 kwietnia 2014

  Z całym szacunkiem do kunsztu i informacji zadanych w tym portalu. Bardzo miło mi się czytało o Iranie, który również miło wspominam choć nagminnie myli Pan hidżab z czadorem(hidżab to chusta we włosach a czador z tłumaczenia “namiot” własnie owe czarne prześcieradło)… Niestety jak czytam o “czystości rasowej” oraz zarazem przywiązaniu do katolicyzmu to mi się nóż w kieszeni otwiera.

  Zgadzam się, że różne kultury, posiadają różne oblicze. W Europejskiej kulturze poligamia jest traktowana jako skandaliczny szowinizm, w kulturze Afrykańskiej sama poligamia jest podtrzymywana przez kobiety gdyż jak to mówią “lepiej by mąż miał 2 żonę, która jest moją najlepszą przyjaciółką aniżeli miał by mnie zdradzać z prostytutkami”… Niestety wiele z tego co Pan mówi zahacza o herezję nie mająca niczego wspólnego z katolicyzmem, po pierwsze termin rasa podobnie jak nacjonalizm to kwestia umowna powstała w XIX wieku w Europie.
  Widzę, że nie podróżuje Pan po Ameryce północnej oraz południowej a szkoda bo by Pan ujrzał różnicę między Katolickimi a Protestanckimi koloniami. Katoliccy Hiszpanie/Portugalczycy od zawsze brali sobie żony/męzów pośród Czarnych, Indian, Azjatów gdyż patrzyli na nich tylko w kontekście religijnym zgodnie ze słowami św. Pawła “Nie ma Żyda ani Greka, mężczyzny ani kobiety, niewolnika ani wolnego. Gdyż wszyscy stanowicie jedno w Jezusie”[Gal 3:28]W Konsekwencja zarówno Karaiby, Brazylia jak i tereny od Meksyku po Paragwaj to mix kulturowy, który stworzył nowa cywilizację… Z kolei Brytyjscy Protestanci – dla Pana jako Katolika Protestantyzm powinien być herezją – przenieśli Europę na nowy świat dokonując czystek etnicznych na mieszkańcach rdzennych i niewoląc Czarnych a w konsekwencji ustawiając segregację rasową. Także Apartheid w RPA miał ścisłe relacje z panującym na tamtych rejonach Kalwinizmem…

  Euroarabia i tak zwany “zalew kolorowych w krajach Europy” nie ma szans gdyż naukowe opracowania wskazują, że na całym świecie dzietność spada, co ma związek z globalizacją oraz z przejściem gospodarczym na usługi a nie rolnictwo, także mniejszości w Europie z biegiem kolejnych pokoleń nazywają siebie np. “Czarnymi Francuzami” bo nie mają innej ojczyzny gdzie mieliby wrócić. Dawniej dzieci pomagały na roli, obecnie coraz bardziej niezbędna jest inwestycja w nie tak więc jeśli popatrzy Pan szczerze na statystyki to np. w Indiach jak i w krajach Muzułmańskich obecnie przypada 2-3 dzieci na rodzinę.

  I teraz bomba – nie raz słyszymy o osobie Nick Vujcik. Człowiek urodzony bez rąk i bez nóg, który od lat w imię Jezusa stara się nawrócić i zmotywować jak największa liczbę osób. Zarazem według Pana jest “paskudnym zdrajcą rasy” bo stworzył szczęśliwą, kochającą, pełną uczuć rodzinę ze śliczną dziewczyną z Oceanii. Widząc ten przykład tym bardziej czuje obrzydzenie do takich poglądów, powstałych by np. w krajach Europejskich w imię zasady “dziel i rządź” utrzymywać się przy władzy. Po co poprawiać problem korupcji jak wystarczy wskazać obcych jako winnych problemów?

  Pozdrawiam! Gratuluję wielu podróży, ciekawego bloga a także życzę Panu dużo błogosławieństwa Bożego by się Pan obudził z tej “XIX wiecznej protestancko – rasistowskiej” wizji świata bo żyje Pan w kłamstwach…

 8. Odpowiedz

  Marcin Malik

  17 kwietnia 2014

  Dziękuję za uznanie mojej pracy oraz poprawę moich błędów choć mam wrażenie że nie jest to poprawa błędów lecz raczej polowanie na drobne detale. Nie wiem dlaczego ludzie mają problem z terminem “czystość rasowa” jakby to było coś złego, a to jest przecież piękna fraza.

  Jest Pan ostatnio bardzo aktywnym komentatorem na mojej stronie(nie na blogu)lecz widzę że wszystkie Pana komentarze mają ten sam mianownik: “jestem rasistą i nacjonalistą, raz też protestanckim germanem a teraz już nawet heretykiem”. Czekam na pochwałę mojego charakteru.

  Co do akapitu numer 3 to były to ogromne błędy Europejczyków które nigdy nie powinny były się zdarzyć. Za to jednak nie ponoszę winy.

  Pana statystki być może mówią prawdę lecz nie bierze Pan pod uwagę że:
  -ogromna szkoda została już Europejczykom wyrządzona,
  -jest ciągły napływ imigrantów do Europy z Krajów III Świata, którzy domagają się swoich praw,
  -Białe pary mają o wiele mniej dzieci niż Czarne i Muzułmańskie. Hindusi i Chińczycy maja mniej lecz murzyni i muzułmanie mnożą się na potęgę także z Białymi co ciągle obniża naszą liczebność.

  Polecam wycieczkę do zachodnich stolic Europejskich i grę pt.” Znajdź Białego”. Z roku na rok ta gra staje się coraz trudniejsza.

  Nick Vujcik jest wyjątkiem i dobrze że ma tą kobietę. Co do “paskudnych zdrajców rasy” to podtrzymuję swoją teorię. Uważam że młode pary powinny dobierać się w taki sposób aby gwarantować sobie czyste rasowo potomstwo. Nie chodzi mi tu też o “dziel i rządź” ale o fundamentalne prawo każdej grupy etniczno-kulturowej do kontynuacji tych wartości. Proszę nie czuć obrzydzenia do poglądów które mają za zdanie Pana chronić. Proszę stać się takim jak ja.

  Na sam koniec znowu to samo: “rasista – protestant”. Jeśli ja żyję w XIX wiecznych kłamstwach to Pan w lewicowej fantazji. Ja też Panu życzę “błogosławieństwa Bożego” lecz właśnie z odrobiną nacjonalizmu aby muzułmanie Panu kiedyś nie zabrali kościołów.

 9. Odpowiedz

  wojciech domini

  17 kwietnia 2014

  Niestety nie mogę strawić bzdur w postaci “Czystości rasy”, “durnoty multikulturalizmu” i bełkotu w postaci “Nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta to muzułmanin”(pominę fakt, iż Tamilskie Tygrysy dokonały znacznie więcej samobójczych zamachów niż wszystkie jego Muzułmańskie odpowiedniki)… Czytałem kilka Pańskich artykułów na prawicowych stronach i powiem, że ciężko się do nich poważnie ustosunkować ze względu na brak przypisów do naukowych opracowań…
  Niestety, jest Pan pełen niespójności i posiada spaczone patrzenie na świat ukształtowane przez pseudoportale. Po pierwsze razi mnie łączenie Katolicyzmu z „Czystością rasową” zważywszy na historię nigdy w żadnym Katolickim państwie czy kolonii nie istniały prawa zakazujące międzyrasowych związków z czego znane były USA-RPA – a jakże! Apartheid był ukształtowany na zasadzie Kalwińskiej teologii. Natomiast Brazylia czy Kolumbia to państwa gdzie blisko połowa mieszkańców to tzw „kundle, mieszańce, podludzie” etc… Używam tych stwierdzeń z obrzydzenia do tzw „obrońców białej rasy”, którzy zapominają, że w Anglii Polacy stanowią jedną z większych grup imigracyjnych wykonujących robotę najniższego sortu włącznie z myciem kibli. Dla Angielskiego nacjonalisty – rasisty nie ma różnicy między „smoluchem czy polaczkiem” – proszę sobie przypomnieć video na Youtube skowyt pani z dzieckiem jadącej metrem.
  Tzw „teorie rasowe” i sama „czystość rasowa”(cokolwiek to znaczy) to zwykły bełkot wytworzony w XIX wieku w krajach germańsko – protestanckich na bazie tamtejszej kolonialnej epoki. 1/3 Polaków to potomkowie spolonizowanych Rusinów czy Litwinów z XVI wieku, nie wspominając już o naszych królach. Ludzie od zawsze się mieszali, kto tego zaprzecza, zaprzecza też czasom wędrówki ludów. Jedynie co kształtuje naszą tożsamość to kultura i język mimo, że są to sztuczne twory to i tak istotne.
  Nie ma czegoś takiego jak stały napływ „kolorowych do europy”. Francja jak i Wielka Brytania będące na wysokim poziomie gospodarczym sprowadziły imigrantów, gdyż przeciętny rdzenny mieszkaniec tamtych rejonów za nic w świecie nie pójdzie do pracy w Mcdonalds’ie za 7 funtów. Obecnie doszło do poszerzenia granic Unii a zarazem zamknięcia się Unii Europejskiej w twierdzę, gdzie wcale nie jest łatwo się dostać. Proszę posłuchać historii Persów o tym jak ambasady –szczególnie ambasada Brytyjska – ciągle ich zwodzi i wizę przekłada z miesiąca na miesiąc. Warto tez popatrzeć jak wiele deportacji Czarnoskórych stanowią przeloty z Berlina czy z Madrytu. Przeciętna Nigeryjska prostytutka w obawie przed deportacją, nigdy nikomu nie powie skąd pochodzi a jedynie zmyśli historię, iż uciekła przed wojną ze Sierra Leone.
  Jasne, że imigranci osiedlają się w miastach dlatego np. w Londynie sami Anglicy stanowią mniejszość. Jeśli się popatrzy kompleksowo na zagadnienie to okazuje się, że w Anglii osób mających korzenie z subkontynentu indyjskiego jest 8 % a czarnoskórych 3 %. Czy takie liczby są w stanie zdominować większość? Nie ośmieszajmy się. Drugie jak i trzecie pokolenie z w/w nacji określa siebie jako „Brit” gdyż nie ma ojczyzny gdzie mieliby wrócić. Nawet między sobą mówią po angielsku. Weźmy przykład Izu – pięściarza mającego nigeryjskich rodziców a urodzonego w Polsce. Gdzie on ma uciec skoro nie zna innej ojczyzny a Pan mu zabrania nazywać siebie „czarnoskórym Polakiem?”
  Poza tym nie mogę zrozumieć twierdzenia, iż los „Białej rasy jest przesądzony”. Prawdę powiedziawszy świat jest często znacznie bardziej spluralizowany aniżeli Europa a najbardziej geograficznie rozrzuconą nacją jest Europejczyk. Przykładowo Biali ludzie nie tylko mieszkają w Europie ale także w USA, w Iranie, Turcji(to też w większości biali ludzie), Kaukaz, duży odsetek byłych republik radzieckich stanowią Rosjanie. Biali Latynosi stanowią większość w Argentynie/Chile/Urugwaju i poważne mniejszości w pozostałych krajach tego kontynentu. Ponadto proszę wziąć pod uwagę Namibię, Botswanę czy RPA(gdzie wbrew pozorom wcale nie ma miejsce holokaust białych – nie będę tego wątku rozszerzał, po prostu proszę popatrzeć blogi ludzi mieszkających w tym kraju. Problemem jest przestępczość a liczba białych z roku na rok wzrasta w tym regionie świata).
  Dzietność spada na całym świecie, także w Afryce. Odnosząc się do statystyk CIA the Word factbook w RPA w roku 1950 przeciętnie na kobietę przypadało 6.50 dzieci. Obecnie oscyluje to w okolicach 2.55…. W Europie wśród mniejszości także spada dzietność, do dzisiaj pamiętam słowa znajomego Marokańczyka, który narzekał że coraz więcej jego rodaków we Francji nie przykłada wagę do religii a bardziej i bardziej upodabniają się do Francuzów.
  Wykazuje pan dużą dozę niekonsekwencji, bo z jednej strony cieszy się, że Nick Vujcic założył taką rodzinę, z innej pomstuje na „zdradę rasy”. Proszę się zdecydować! Nie zauważa Pan, że w Polsce w imię zasady „dziel i rządź” ktoś młodzież podzielił na tak zwanych „lewicowców” oraz „narodowców”? Nie widzi Pan, że podaje się zastępcze tematy w stylu „legalizacja zielonego”, „dżendery”, „zalew muzułmanów” zamiast skupić się na wysokim bezrobociu, problemach mieszkaniowych czy dużymi kolejkami w przychodniach? Podobnie na zachodzie, podburza się różne nacje w stosunku do siebie w celu ugrania dla siebie elektoratu, tak tak, na strachu najlepiej się zarabia. Ci Francuzi o których Pan twierdził „zepsuci przez ultra liberalizm”, może po prostu wychowali się z Czarnymi/Arabami, chodzili razem do szkoły, pracowali ze sobą i związku z tym po prostu ciężko im jest nienawidzić i generalizować grupę z którą mają styczność 24 na dobę?
  Odnośnie czystości rasy, przyszła mi pewna myśl. Proszę zauważyć, że w zależności od kręgu kulturowego inaczej się rasę postrzega. Przykładowo ukształtowanym przez protestantyzm USA panuje zasada „one drop rule”, gdzie wystarczy jeden rodzic Czarny by dziecko było zaliczone do „African American” w cenzusie. Świetnym przykładem jest obecny prezydent Barack Obama. Skolei w Brazylii wygląda to zupełnie inaczej – w tym kraju wiele ludzi określających się Białymi posiada w swoich przodkach Indian oraz Czarnoskórych. Wyglądasz na Białego to jesteś Biały, zwłaszcza jeśli posiadasz pieniądze. Sam Pan widzi, że tzw „Czystość rasy” to jakiś ewenement i najważniejsza jest kultura, która jest dynamiczna a nie statyczna…
  „Muzułmanie nie zabrali panu kościołów”. Dziwne ale w większości krajów muzułmańskich gdzie występuje tz. „Prawo Szariatu”(ono jest różnie definiowane przez samych Muzułmanów, nię będę kontynuował tego wątku) są to kraje roponośne, gdzie władcy nie chcą dzielić się swoimi złożami z pozostałymi krajami natomiast tam gdzie ropy naftowej nie ma np. Liban, Jordania, Turcja, Islam jest o wiele bardziej tolerancyjny.
  Pozdrawiam!

 10. Odpowiedz

  Marcin Malik

  18 kwietnia 2014

  KOŃCOWA ODPOWIEDZ NA TĘ DEBATĘ.

  Witam,
  Po raz kolejny przyjmuję do wiadomości długie przelanie swoich negatywnych uczuć w stosunku do tego co sobą reprezentuję i z czym się nie zgadzam.

  Słowo “bzdura” to pojęcie względne zależne od osobistych poglądów. Pan się ze mną nie zgadza lecz ja “czystość rasową” uważam za potrzebną w celu ochrony europejskiej cywilizacji, natomiast “multikulturowość” uważam za utopię. Powiedzenie że każdy terrorysta jest muzułmaninem oznacza według mnie że islam jest szalenie destruktywną ideologią dla kultury europejskiej.
  Przypisy naukowe w filozofii nie zawsze nawet mają sens gdyż wyrażają także uczucia lecz jeśli Pan koniecznie chcę proponuję poczytać o dziedziczeniu genów oraz o frenologii, choć ta nauka ma swą niepopularną historię.

  Uważam że prawa regulujące czystość krwi powinny jak najbardziej istnieć. Żyjmy koło siebie ale nie wspólnie. Jeśli chodzi o “kundle, mieszańce, podludzie” to jest to Pan słownik, nie mój, choć szybko Pan się uczy. Nacjonalizm i rasizm mają różne oblicza. Tak na prawdę partie nacjonalistyczne w Anglii dbają o dobre stosunki z Polakami i nawet proponują aby Anglicy mieli dzieci z Polkami w celu zachowania ochrony Białych pokoleń. To lewica oraz ich naiwne owce niszczą Polaków. Gdyby Brytyjscy faszyści mieli wybór to chętnie wzięli więcej Polaków w zamian za masowe deportacje III Świata. Wędrówkę ludów popieram jak najbardziej lecz jestem bardzo wybredny w stosunku do tego, które ludy się spotykają w celu wymiany genów.

  Uważam że wszystkie elementy odmienne rasowo i kulturowo powinny być zwrócone krajom ich etnicznego pochodzenia. Pana chłodne statystyki nie są obrazem rzeczywistości obecnej Europy. Przy niskim przyroście naturalnym Białych oraz polityce otwartych drzwi uważam że Europa jest zagrożona. Nie wierzę w Pana statystyki, które są pisane dla mas w taki sposób aby ich nie martwić.
  Przykład nigeryjskiego boksera Izu rozwiązałbym w łatwy sposób. Nie ma czegoś takiego jak “czarnoskóry Polak”. Jeżeli pies urodzi się w stajni czy to oznacza że jest koniem??? Wysłałbym go pierwszym samolotem do Afryki i tam może mu się śnić że jest Polakiem albo nawet Smokiem Wawelskim.

  Według Pana populacja białych w Ameryce płd i Afryce się powieksza, lecz są zakłamane statystyki gdyż Latynosi uważają się za Białych a nie są. To samo w Afryce. W RPA nawet Białe dzieci są mordowane i istnieje tam teraz odwrócony apartheid. Biali masowo stamtąd uciekają gdyż są ofiarami Czarnego rasizmu.

  Wspomniał Pan o tym że Pana znajomy Marokańczyk jest zmartwiony że Arabowie w Afryce są “bardziej Francuzami niż Arabami-muzułmanami”. Kolejny mokry sen. Arabów jest za dużo na całym świecie więc polecam tej rasie radykalne zmniejszenie rozrodu. Arabowie we Francji są Arabami oraz tragicznym błędem tych ziem a nie Francuzami. Jeśli nasz “marokański przyjaciel” się o nich martwi to ma moje błogosławieństwo aby ich wszystkich zabrać do Afryki. Tam mogą mieć tyle islamu że aż oszaleją.

  Pisałem o stwarzaniu w Europie sztucznych problemów. W Anglii takimi problemami są nastoletnie ciąże lub dzieci alkoholicy a w Polsce jest to nieskończone straszenie Rosją. Odwracanie uwagi i wymyślanie wrogów na pokaz jest specjalnością europejskich rządów. Francuzi “zepsuci ultra-liberalizmem” są tragicznymi dziećmi multikulturowej ideologii dlatego nie widzą w tym nic złego. Tego rodzaju znieczulica doprowadzi ich do zagłady. Jestem przeciwko mieszaniu się ras a przykład Vujcika definiuje jako łaskę szczęścia dla kaleki co nie jest regułą.

  Ja wyznaję zasadę że nie ma czegoś takiego jak w 20% Czarny i w 80% Biały. Albo jest Biały w 100& albo jesteś kimś innym. Być może ktoś kto miał dziadka z Chin jest blondynem z niebieskimi oczami więc wtedy też jest Biały. Zgadzam się więc z dwoma definicjami zależnie od człowieka. Przyznaję jednak że z uwagi na układ twarzy i czaszki Czarnych mieszanie się z tym gatunkiem jest najtrudniej wyczyścić nawet po kilku pokoleniach. Jest to ewidentna trucizna dla naszej krwi.

  Zgadzam się z tym że islam jest nacjonalistyczną polityką, która istnieje w celu pilnowania swoich interesów. Przykładem jest tu Halal który istnieje po to aby pieniądze nie wychodziły poza krąg muzułmanów. Muzułmanie jednak mają jednak także bardzo brzydką naturę kolonizowania Europy za pomocą islamu. 1500 meczetów w samym Londynie. Jordania jest bardziej tolerancyjna gdyż leży blisko Izraela i jest słaba militarnie. Jordania boi się więc oskarżenia o fanatyzm. Naród turecki jest mniej lub bardziej tolerancyjny zależnie od położenia wschód/zachód lecz rząd turecki to zatwardziali islamiści w europejskich garniturach. Arabowie w Libanie są trzymani krótko przez Izrael oraz czują silną opozycję ze strony Chrześcijan. Poza tym jest to jedna sekta która czeka na “świętą wojnę” choć myślę że się już nauczyli że dżihad działa w dwie strony.

  Wierzę że wymiana poglądów między nami będzie ciekawa dla moich czytelników i wzbogaci ten portal i mam nadzieję że Pan także otworzy oczy na pewne rzeczy.

 11. Odpowiedz

  wojciech domini

  19 kwietnia 2014

  Dobra to jedziemy z tym koksem:
  1. Ale nie odpowiedział mi Pan na mój argument, podałem Panu przykład, że Tamilskie Tygrysy ze Sri Lanki dokonały znacznie więcej samobójczych zamachów aniżeli, żaden z muzułmańskich organizacji włącznie z Hamasem czy z Al.-qaidą. Wie Pan dlaczego Islam jest tak bardzo popularny w Azji? Ponieważ akcentuje problem biedy, jednym z filarów Islamu jest Zakat – podatek 1,5 z dochodu dawany na biednych. Już 1400 lat temu w tym kręgu kulturowym znano coś, co dzisiaj określilibyśmy mianem socjalu. Ponadto banki islamskie w przeciwieństwie do zachodnich komercyjnych nie posiadają miana lichwy czyli pożyczek na procent. W Bankowości islamskiej wchodzi się w inwestycję a nie pobiera niczego na kredyt, dlatego obie strony mogą stracić na tej układzie a nie tak jak u nas, tylko osoba biorąca pożyczkę(no tak, jeśli przykładowo znajdzie się Pan w niekorzystnej sytuacji w trakcie hipoteki, to jeszcze Panu dowalą zaległe odsetki).. Na dowód mojej tezy dlaczego jest to taka – banki islamskie najlepiej przetrwały finansowy kryzys trafna idea http://www.finanse.egospodarka.pl/53713,Bankowosc-islamska-recepta-na-kryzys,1,48,1.html
  2. Brytyjscy nacjonaliści ramię w ramię z Polakami? http://www.worldcrunch.com/culture-society/the-polish-obsession-of-britain-039-s-far-right-national-party/insults-racism-bnp-nick-griffin/c3s11961/#.U1GdWlV_vqo Proszę Pana ale to jakiś żart. Polacy zarówno w Niemczech jak i w UK oraz w Holandii mają opinię złodziei samochodów, prostytutek i zasilających zasiłek nierobów. W Holandii nawet powstała cała strona stworzona przez nacjonalistów dlaczego „Polacy to największe zło”. Na ile powyższe zarzuty mają wspólnego z rzeczywistością to nie będę komentował, jedynie stwierdzę, że na całym świecie ludzie emigrują nie ze względu na „ukryty cel zapanowania nad światem” jak to się oskarża Muzułmanów a ze względu na głód, wojnę czy po prostu brak perspektyw(niby czemu 2 mln Polaków od 2004 uciekło z ojczyzny? Gdyby tego nie zrobili to zamiast 15 % bezrobocia, mielibyśmy ze 40 %)http://www.dutchnews.nl/news/archives/2012/02/problems_with_poles_report_the.php
  No tak, jest kryzys to i jest tani populizm! 😉
  3. Świat jest na tyle spluralizowany, że zwracanie ludziom krajów ich pochodzenia jest totalnie bezsensu? Może i dałoby się przetransportować Białych z Dubaju ale z USA? Jak Pan to sobie wyobraża? Niech Pan nazwie Amerykanina „Europejczykiem” to Pana wyśmieje! Tak samo Biali z RPA. Dokąd mają wrócić? Burowie są „białym plemieniem Afryki” tak nawet siebie określają – do nich lada moment wrócę. Podobnie Izu urodzony w Polsce, posiadający Polski kod kulturowy zwyczajnie nie ma innej płaszczyzny, dokąd ma jego tożsamość się odwoływać a Pan skazuje go na wygnanie. A z tym psem to Pan się pomylił bo zamieszał Pan pojęcia „rasy” z „gatunkiem” 😉 …
  4. Zakłamane statystyki? To jakie są te prawdziwe? Ja podaje Panu statystyki ułożone przez CIA The Word Factbook, które w sposób rzetelny omawiają zagadnienia, także te niewygodne dla USA. Dobrze wiemy, iż na świecie jest konflikt między USA a Islamem a mimo to powyższe statystyki także odnoszą się do krajów takich jak Egipt gdzie z roku na rok dzietność spada. Ma to związek ze zmianami globalizacyjnymi, związanymi m.in. z rewolucją przemysłową. Dawniej dzieci były potrzebne do pracy na roli, obecnie wraz z upowszechnieniem się edukacji, coraz więcej rodziców dochodzi do wniosku, iż w dziecko niezbędna jest pieniężna inwestycja.
  5. W Argentynie większość mieszkańców to potomkowie Europejczyków, podobnie w Chile jak i w Urugwaju. Jakiej rasy określił by Pan obecnego Papieża? Statystyki tamtejszych krajów jasno pokazują, iż Ameryka Łacińska się rozrasta, choć ma tendencję spadkową(przykładowo taka Brazylia za 30 lat może mieć problemy demograficzne a’la Europa) także ta południowa część. W RPA w roku 1994 uciekło pół miliona Białych z obawy, iż bojówki zbrojne Inkatha wezmą na nią zemstę aczkolwiek przy zdecydowanej postawie Nelsona Mandeli nic takiego się nie stało(Madiba po 27 latach więzienia przebaczył Białym czego np. nie zrobił Robert Mugabe z sąsiedniego Zimbabwe, pokazuje to, że nawet tzw „Czarnuch” jest w stanie zdobyć się na godne zachowanie, ale Pana to pewnie nie interesuje). Rasizm w RPA jest po obydwu stronach i to jest m.in. spowodowane największa na świecie rozwarstwieniem między bogatych i biednych – zgadzam się, że obecna partia ANC jest beznadziejna ale nie zapominajmy, że owe rozwarstwienia odziedziczyli po Apartheidowskim reżimie. Ponadto gdyby Pan poprosił Afrykanera o powrót do Europy to by zwyczajnie podobnie jak Amerykanin b y Pana wyśmiał. Tam jest jego ojczyzna, pełna niebezpieczeństw i przestępczości ale jednak. Mordy na białych dzieciach? Większość ofiar to są czarnoskórzy a biali, którzy padają ofiarami to mały ułamek. Farmy Afrykanerów są z dala od miast-twierdz, gdzie policja nie ma szans szybko dojechać. Do tego dochodzi motyw zemsty. Adwokat zabójcy Eugene Terre Blancha odstąpił od zwolnienia za kaucją gdyż, przestępca więzienie traktuje jako gratyfikację – na nowo wznowił naukę w szkole podstawowej i dostaje posiłki trzy razy dziennie, czego nie można było powiedzieć u jego białego pana gdzie zapłatę dostawał w winie… Czym to się różni od niewolnictwa? Aha co do holokaustu białych w RPA. W nawiązaniu do cenzusu RPA od roku 2001 populacja Białych zwiększyła się z 4.293 miliona do 4.600 w 2013… Wie Pan, Biali mają pieniądze, tak więc wątpie by tamtejsze statystyki grały przeciwko w nim. Prawda stara jak świat ale jak ma się kasę to wszyscy są mili…
  6. Po pierwsze wielu Arabów mieszkających we Francji nie prosiło się aby tam przyjechać. Dawniej Algieria była integralną częścią tego państwa i gdy kolonizator potrzebował taniej siły roboczej to nikogo nie pytał się o zdanie. To m.in. sprawiło, że przeważnie potomkowie Algierczyków czy Marokańczyków przeważnie wykonują pracę najniższego sorty gdy Francuzi trzymają kapitał – taki świat, kto ma pieniądze to ten ma i władze. A kim jest w zasadzie Arab? Dla mnie to nie jest naród a grupa kulturowa. Arabem jest czarny Sudanczyk, brązowy Egipcjanin jak i biały Jordańczyk. W trakcie podboju kalifatu Umajjadów dochodziło do procesów Arabizacji. Na w/w terenach języki do Arabskiego były bardzo zbliżone, dlatego tamtejsze ludy „STAŁY SIĘ” Arabami i przyjęli ich tożsamość gdy natomiast Persowie czy Kurdowie ze względu na odmienną rodzinę językową zachowali swoje kultury jak i narodowość. Uważam, iż wrzucanie do jednego worka ponad 300 mln ludzi jest głębokim nadużyciem.
  7. Nie będę tego komentował, powiem tylko, że znieczulicę wyczuwam od Pana skoro nie ma Pan sumienia wyrzucać kogoś, kto urodził się w naszym kraju, uczył, posługuje się Polskim jako językiem rodzimym, posiada nasz kod kulturowy i kto pracuje na nasz dobytek a mimo to ma stąd się deportować, tylko ze względu na ilość pigmentu w skórze… Przypomina mi to mentalność Andersa Breivika a jak mówi pewne zdanie „Piekło jest usiane dobrymi intencjami”.
  8. Widzi Pan, Pan „uznaję taką zasadę” a nie dociera do Pana, że w zależności od kręgu kulturowego ta zasada ma zupełnie inne znaczenie. Wielu Brazylijczyków uważa się za białych mimo, że ma w swoich genach Indian czy Czarnoskórych, Dominikanski dyktator Rafael Trujillo mimo, że posiadał babkę Haitankę, również za białego się uważał. Poza tym nie znam żądnego państwa katolickiego(a do takiego wyznania Pan się określa), które posiadało by standardy rasowe o jakie pan wspomina. Natomiast kraje protestanckie owszem, w przeszłości i takie były. Przykładem jest prawo Jima Crowa w USA. Ponadto odsyłam do dyskusji o „Ciemnych stronach Tajlandii” bodajże tam omawialiśmy to zagadnienie
  9. Znowu nie będę tego komentował, powiem tylko tak z podróżniczego doświadczenia po tych rejonach, iż przeciętny mieszkaniec tamtych rejonów np. Egiptu. Niezależnie od religii nie zawraca sobie głowy czy „Islam czy Chrześcijaństwo ma rację” a jedynie kombinuje gdzie by tu znaleźć pracę, taki był powód rewolucji w świecie Arabskim czy zamieszek z 2009 w Iranie.

  Tak na zakończenie. Ubolewam, że lekceważy Pan moje merytoryczne przygotowanie, twierdząc, że „statystyki SA jedną wielką bujdą” – pachnie mi to „masońskim spiskiem, tudzież knowaniem cyklistów”. Proszę wybaczyć mi mój szyderczy ton ale ciężko mi dyskutować skoro ani nie przedstawia mi Pan żadnych naukowych opracowań, statystyk a jedynie Pańskie uprzedzenia…

 12. Odpowiedz

  wojciech domini

  19 kwietnia 2014

  Aha i jeszcze jedno…Był Pan w Tajlandii, widział Pan, iż Tajowie pochodzenia Chińskiego wyraźnie się różnią fizjologicznie od Tajow rdzennych a mimo to czują się w pełni Tajami(dzielą tą samą kulturę, nawet posiadają te same imiona) a niesnaski między tymi grupami etnicznymi są minimalne w odróżnieniu od Malezji… Pokazuje to, iż kultura jest dynamiczna a nie statyczna a wszystko zależy od wielu czynników by dało się to ująć w “korwinizm”(czytaj – proste odpowiedzi na złożone tematy, w których lubuje się w/w polityk).

  Więc bazując na powyższym przykładzie, dlaczego odmawia Pan Czarnoskórym we Francji nazywania siebie “Czarnymi Francuzami”? Kultura jest dynamiczna a nacjonalizm to pochodna XIX wieku, gdyby Witta Stworza Pan zapytał czy jest Niemcem to totalnie by Pana nie zrozumiał…On odpowiedział by w ten sposób “jestem poddanym Polskiego króla”…

  Pozdrawiam!

 13. Odpowiedz

  Marcin Malik

  19 kwietnia 2014

  Szanowny Panie,
  Mam teraz święta katolickie dlatego odpowiem po raz ostatni na ten wątek pod koniec miesiąca mimo że Pan także nie odpowiada na pewne z moich zagadnień dlatego że musiałby mi Pan przyznać rację.
  Widzę że jest Pan bardzo uparty w krzewieniu swoich lewicowych ideologii oraz co najgorsze, także niezłomny w budowaniu “Białej winy”. Po przeczytaniu niektórych wątków, jako Biały człowiek “czuję się winny za słońce i winny za deszcz, czuję się winny za co tylko chcesz”.
  W międzyczasie polecam także kilka opcji:
  -proszę zabrać swojego Czarnego przyjaciela do kraju Allaha w celu zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki,
  -lub jako miłośnik lektur i internetu poczytać także i pooglądać opinii chociażby Maxa Kolonko, poczytać o Czarnych i muzułmańskich gettach w Europie oraz ich przestępczości (sprawa odcięcia głowy żołnierzowi w Londynie i tuszowanie tego przez politycznie poprawne media brytyjskie) lub chociażby amerykański artykuł “Kolor Zbrodni”, który bynajmniej nie jest artykułem rasistowskim i gdzie także znajdzie Pan ukochane przez Pana statystyki:

  http://www.colorofcrime.com/colorofcrime2005.html

  />Myślę że zwracanie innych ras i kultur do krajów ich etnicznego oraz kulturowego pochodzenia rozwiązałoby mnóstwo problemów zaczynając od powstrzymania zbrodni. Jeśli natomiast chodzi o “nasz kod kulturowy” u muzułmanów w Europie to jest to z Pana strony czysta naiwność płynąca z katolickiego ducha. Dla nich jako katolik jest Pan innowiercą i przez to wrogiem. Należy ich trzymać u siebie. Także proszę nauczyć się jak być konsekwentnym i pamiętać że dobroć, ochrona i dobroczynność zaczynają się w domu.
  Odpowiem Panu jeszcze raz na Pana zagadnienia pod koniec kwietnia ale będzie to już ostatni raz gdyż przeradza się to w dyskusję bez końca.
  Wesołych Świąt
  MM

 14. Odpowiedz

  wojciech domini

  19 kwietnia 2014

  Również nie mam ochoty ciągnąć tego wątku. W “Ciemnych stronach Tajlandii” totalnie zbagatelizował Pan kwestię katolickich państw kolonii, które były na totalnie na innej zasady zbudowane, aniżeli sam Pan proponuje. Ale dobrze nie będę się powtarzał i ciągnął tej kwestii – mimo, że sam jestem ciekaw na jakie wątki Panu nie odpowiedziałem.

  Wcale nie twierdzę, iż biały człowiek odpowiada za całe zło. Uważam, że w problemach etnicznych wina leży w przeważnie po obu stronach, czynników jest zbyt wiele i są zbyt złożone by decydować się na populizm, a gadanie w stylu “biali w opresji, czarni to demony zła” jak i vice versa to duże uproszczenie i często zafałszowany obraz rzeczywistości. Ale do tego lada moment wrócimy.

  Chętnie, co do paru opcji:
  – Nie trzeba daleko sięgać, najbliższe filię islamskich banków są w Niemczech(Aha razi mnie mówienie “kraj Allaha”, Słowo Allah w tłumaczeniu oznacza Bóg. Traktowanie “Allaha” jak Zeusa/Kryszne etc… Jest totalnym nie zrozumieniem tematu. Równie dobrze można mówić, że Anglicy wierzą w God\’a) 🙂

  – Z całym szacunkiem do kunsztu Maxa Kolonko, którego mimo, że z dużą częścią poglądów się zgadzam to też temu Panu zdarza się palnąć głupotę. Przykładowo “Polewanie kwasem zdarza się w wielu muzułmańskich krajach takich jak(…)INDIE, KAMBODŻA!”, ukazuje to, że Pan Max nie zawsze “mówi jak jest” 🙂
  Odnośnie tuszowania zjawisk: Istnieje podejrzenie, iż BBC news stosuje polityczne dyrektywy w celu oczernienia innych krajów i wybielenia tragedii dziejących się w UK w celu zatrzymania turystów dla siebie. Przykładowo proszę sobie przypomnieć program BBC news szkalujący Polskę przed mistrzostwami piłkarskimi. Dlatego osobiście wolę sobie wyrobić zdanie na temat danego kraju na podstawie informacji backpackerów, których wiedza jest przeważnie mniejsza i subiektywna ale mimo to wolna od nacisków z zewnątrz.

  – USA są zbudowane na niewolnictwie a później zasadzie segregacji rasowej, o którą Pan tak postuluje, prawo Jima Crowa według doktrynerów miało za zadanie separację ludzi z równymi szansami. Niestety to była bzdura bo może i separacja była ale też Czarni na starcie mieli gorzej ze znalezieniem pracy. Ponadto USA w porównaniu do zachodniej Europy jest państwem olbrzymich kontrastów społecznych. Aż 30 milionów ludzi w tym państwie żyje poniżej progu ubóstwa w tym wielu Czarnych. Winą za ten stan oprócz dziedzictwa niewolnictwa, segregacji(ciężko jest wyjść na prostą po wielu set lat odarcia z godności) ponoszą także środowiska czarnoskórych intelektualistów takich jak Jesse Jackson, którzy propagowali twierdzenie “get back, you are black” trzymając czarne dzieci z dala od szkół, gdyż obawiali się absorpcji przez białe społeczeństwo. Reasumując to nie geny/ilość pigmentu odpowiadają za patologię społeczne a bieda/kultura(ukształtowana przez edukację,internet etc..). Tak bardzo krytykowana Akcja afirmatywna zarówno w USA jak i w RPA(zwana przez tamtejszych BEE) wcale nie jest tak pozbawiona sensu. Co prawda z jednej strony dyskryminuje pozostałe rasy i tworzy podział z a z drugiej – jest najszybszą drogą do wytworzenia wśród czarnoskórych klasy średniej, bez tego Pańskie statystyki o dużej przestępczości w tych środowiskach przerodziło by się w wojnę domową…
  Dlaczego brak dysproporcji społecznych weźmijmy przykład Niemiec. Kraj 2 x bardziej ludny od Polski a zarazem zasobny w mniejszości etniczne posiada mniejsza przestępczość niż nasza ojczyzna… Problemem są chore systemy, które dzielą ludzi na bogatych i biednych, co prowokuje problemy… Nie trzeba się uciekać do jakiś rasowych teorii

  No cóż życzę Panu powodzenia. Jeśli mamy być konsekwentnym to poza “kolorowymi” z Europy wyrzućmy też milion Polaków z UK. Co z tego, że gdyby nie ich wyjazd z Polski to bezrobocie mielibyśmy nie na 15 % a 40 % jeśli nie więcej? Koniecznie 200 mln Białych z Ameryki musimy przetransportować do Europy. To nic, że od kilkuset stuleci mieszkają w USA. Ameryka dla Indian!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  Oho! “Dla nich jako katolik jest Pan innowiercą i przez to wrogiem” A ja myślałem, że Ludem Księgi o którym mówi Koran… w czasach renesansu gdy zachodnie państwa Katolickie toczyły wojny z Protestanckimi w Imperium Osmanów trwała tolerancja religijna gdzie mniejszości religijne – co prawda były opodatkowane na zasadzie systemu miletów – kultywowały swoją wiarę bez względnych przeszkód. Także holokaust Żydów miał miejsce w Europie a nie u “barbarzyńców z za morza śródziemnego”… Widzę, że podał tutaj też swoją generalizację. Ciekawe bo od nacjonalistów Holenderskich/Brytyjskich można usłyszeć, że każdy Polak to brudas, złodziej samochodów i ustawiczne uciemiężenie dla systemu socjalnego natomiast dla mieszkańców krajów Islamu przeciętna Europejka – rozumie Pan. Umysł ukształtowany błędnie przez MTV i filmy pornograficzne – to prostytutka… Lubimy generalizować a zarazem wściekamy się jak diabli gdy ktoś to robi z nami.

  Tak zakończenie by nie przedłużać, wcale nie uważam, że biały jest winny całego zła świata, jakby na to nie patrzeć to kapitalizm, demokracja, metodologia nauk, z której ludzkość korzysta jest dziełem Europejczyków. Max Webber w badaniach nad soteriologią określał, iż Europa była w stanie wytworzyć kapitalizm, ze względu na religię jaką posiada… Sprzeciwiam się błędnym uproszczeniom i bzdurnym ideologiom dzielącym ludzi, zamiast dążyć do tego by tych różnic między nami było jak najmniej.

  Życzę dużo Błogosławieństwa Bożego i przejrzenia na oczy.

  Pozdrawiam

 15. Odpowiedz

  wojciech domini

  19 kwietnia 2014

  Aha, czytając swoją ostatnią notkę, zapomniałem o źródle do Niemiec
  Niemcy ze względu na znacznie mniejszy czynnik GINI(rozwarstwień społecznych) mimo dużej ilości mniejszości etnicznych posiadają mniejsze problemy z przestępczością aniżeli nasza ojczyzna.

  http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Murders/Per-capita

  • Odpowiedz

   Marcin Malik

   20 kwietnia 2014

   Jeśli korzysta Pan z niemieckich statystyk na temat Polski to jest Pan wyjątkowo naiwny. Niech Pan weźmie aspirynę i i dzie spać.

 16. Odpowiedz

  wojciech jauer

  7 maja 2014

  Skoro Bóg jest Stwórcą to Człowiek Boży zawsze tworzy. Pan właśnie do takich należy !!! Hakuna Matata !!! Pełen najwyższego szacunku Wojciech Jakub JAUER – międzynarodowy pilot wycieczek

 17. Odpowiedz

  wojciech domini

  14 lipca 2014

  Widze, że przeniósł Pan naszą dyskusję do działu “Polityki prawdy” i wciąż pozostawia Pan ją bez odpowiedzi(mimo, że jak czytam powyżej, miał mi Pan odpisać pod koniec Kwietnia)…

  Odnośnie zachowania czystości rasowej. Rozwijając ten wątek, w takich katolickich krajach jak Kolumbia, Meksyk czy Brazylia nigdy nie istniały prawa zakazujące małżeństw międzyrasowych(a do takiego wyznania się Pan zalicza) gdy w protestanckich USA/RPA jak najbardziej. Apartheid jak i prawo Jima Crowa w Stanach z czasem upadło, gdyż z punktu ekonomicznego, jak i ludzkiego się nie sprawdziły. Podobnie komunizm upadł, gdyż się nie sprawdził.

  Nie jestem naiwny i wiem, że równiez w krajach Ameryki Łacińskiej było i jest dużo rasizmu. Pan reprezentuje rasizm germański gdzie związki międzyrasowe jest negatywnie nacechowane jako tzw “skundlenie się” gdy w Ameryce łacińskiej to było i jest “wybieleniem” czyli działalnością jak najbardziej pożądaną, przez tamtejsze kultury. Pan jest pod wpływem szowinistycznych pseudoportali i to w języku polskim a nie w angielskim(z przyczyn geograficznych polski internet nie dostarcza tylu informacji co angielski), dlatego Pan póki co jeszcze nie rozumie, iż nacjonalizm czy rasa to pochodna XIX wiecznych teorii z UK/Niemiec…

  Pozdrawiam!

 18. Odpowiedz

  Marcin Malik

  15 lipca 2014

  @Wojciech_Domini

  Przyznam że jest Pan najbardziej notorycznym komentatorem na mojej stronie. Widzę też że niestety nie jest Pan zainteresowany moimi podróżami a jedynie polityką, i to tylko czystością rasową. Postaram się zamknąć ten wątek w tym wpisie.

  W krajach katolickich nigdy nie istniały zakazy mieszania się ras lecz Bóg chciał abyśmy mieli też wolną wolę i obecnie Europa potrzebuje czystości rasowej i kulturowej aby miała szansę przetrwać, co kościół katolicki już dobrze wykorzystał w czasach najazdów tureckich na Europę.
  Jeśli w ciągu najbliższych 20 lat w Europie nie będzie wojny domowej to w ciągu następnych 50 lat Europa będzie zamieszkiwana przez negroidalnych podludzi o zwierzęcych pseudowartościach, która będzie zarządzana przez jasnoskórą żydowską elitę.
  Co do komunizmu to w cale on nie upadł i najlepszym tego przykładem jest Związek Europejski oraz jej republiki. Anglia na przykład wręcz śmierdzi marksizmem. Byłoby pięknie aby Europa opierała się na katolickich wartościach lecz przy obecnym stanie nie stać nas na nie. Pana miękkie podejście do sprawy ociera się o zdradę Polski i także chrześcijaństwa gdyż właśnie liberałowie tacy jak Pan nie widzą nic złego w meczetach w Europie oraz w czarnych gettach.
  Myślę że czytał Pan moje artykuły dość niedokładnie i dodam że moja literatura cały czas rośnie.
  Jako nauczyciel angielskiego korzystam z wielu źródeł lecz przede wszystkim piszę to co sam czuję. W każdym Pana wpisie przypomina mi Pan że jestem rasistą oraz germańskim protestantem lecz teraz także i szowinistą. Co jeszcze???

  Jeśli natomiast chodzi o nacjonalizm i rasę to znam historię i zgadzam się z Panem lecz nie dostrzega Pan że każda moda, sztuka czy rodzaj polityki wcześniej czy poźniej wracają. Już niedługo będzie Pan pozdrawiał w piękny sposób.

  MM

 19. Odpowiedz

  wojciech domini

  15 lipca 2014

  Podróże Pana jak najbardziej podziwiam, choć ubolewam, że nic Pan z nich nie wynosi. Wie Pan co mnie szokuje? Fakt, iż na zdjęciach w takich krajach jak Birma czy Sri Lanka uśmiecha się Pan wraz z miejscowymi ludźmi a później piszę o nich “podludzi o zwierzęcych pseudowartościach”. Szczerze, mnie Pan przeraża…

  Przykro to mówić ale obecny nacjonalizm w Polsce jest pełen schizofrenii. My Polacy mamy mentalność pierwszego świata choć ekonomia nam przypomina, że zarabiamy na poziomie trzeciego (bo czym jest te 300-400 Euro miesięcznie?). To sprawia, że największą grupą imigracyjną w UK po Hindusach stanowimy my Polacy… Tak, tak to prawda. UK zamknęła się na imigrację z poza Europy a otwarła na nowe kraje członkowskie i to przedewszystkim my jesteśmy wraz z Rumunami i Bułgarami populacją napływową. 11 mln imigrantów w UK to nie są tzw “kolorowi” bo Ci stanowią po 3 mln British Asian oraz 2 mln Black British. Akurat w przypadku UK jest to łatwiejsze niż w przypadku Francji bo ten kraj podobnie jak USA akceptuje cenzus rasowy.
  Ale do rzeczy. Polscy nacjonaliści mimo udawania się na Wyspy po prace zarazem nie toletują tamtejszych mniejszości, mimo że dla Brytyjskiego nacjonalizmu między Polakiem a Pakistańczykiem nie ma różnicy, gdyż jeden jak i drugi bierzę pracę za 6-7 funtów, którą rodzimy mieszkaniec się nie splami. Gdyby być konsekwentnym i odesłać “obcych kulturowo ludzi do ich krajów pochodzenia” to 2 mln Polaków powinno spakowac manatki i wracać do Polski. A na to nasz kraj nie jest gotowy bo zamiast 13 % bezrobocia(CIa the world factbook) zapewne mielibyśmy 30 %. Czyli Pańska rada jeszcze by nam zaszkodziła…

  W nawiązaniu do statystyk Pew Research Center – źródła mającej miejsce w USA czyli kraju skonfliktowanym z krajami Islamu – Muzułmanie w Europie stanowią 6 % obecnie a za 20 lat będą stanowić 8 %. Do tego warto dodać fakt, iż z każdym pokoleniem narody imigrantów nabierają miejscowej tożsamości. Podobne uprzedzenia towarzyszyły w USA 100 lat temu ludności napływowej z Irlandii czy w Australii Chińczykom. w Obydwu krajach w/w mniejszości czują się w pełni obywatelami swoich nowych ojczyzn.

  Hmmm ciekawi mnie co ma Pan na myśli, iż Kościół Katolicki dbał “czystość kulturowo-rasową”? Może Pan podać jakąkolwiek encyklikę, związku z tym? Jasne, Bóg daje ludziom wolnom wolę i dlatego mozemy bładzić i głosić rzeczy nie mające z Bożym przesłaniem nic wspólnego. W dziale “ciemne strony Tajlandii” podałem Panu cytat z Biblii mówiące, iż Stwórca wręcz potępił ludzi skarżących się na związek Mojżesza z Etiopką(czyli ewidentnie Pańskie poglądy są zaprzeczeniem nauki Biblijnej!).

  Norwegia, Szwecja, Niemcy czy do pewnego stopnia UK, to są kraje gdzie 3/100 ludzi martwi się o swoja przyszłość co szczerze powiedziawszy uważam za sukces. Bo jaki inny Pan za przykład może dać? USA? Kraj gdzie niskie podatki sprawiają, że sektor prywatny dominuje nad państwowym i korporację wytwarzają olbrzymie dysproporcję społeczne? Wie Pan, że w USA żyje 30 mln ludzi poniżej progu ubóstwa? Co jest złego w mieszkaniach socjalnych? UK to ojczyzna zdrowego kapitalizmu i wzór dla naszego państwa jak się gospodarować.

  Niemcy ze względu na znacznie mniejszy czynnik GINI(rozwarstwień społecznych) mimo dużej ilości mniejszości etnicznych posiadają mniejsze problemy z przestępczością aniżeli nasza ojczyzna. Czyli wniosek, że to nie mniejszości etniczne generują przestępczość a rozwarstwienia społeczne.

  http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Murders/Per-capita

  Pozdrawiam!

  Aha i tak przy okazji. Zna pan książke Palestyńczyka-Chrześcijanina Edwarda Saida “Orientalizm”? Właśnie ta książka porusza problem skrzywionej percepcji człowieka zachodu na temat orientu, który jest z natury ułomny i wymaga przewodnictwa. Wie Pan dlaczego Brytyjczyk mając na myśli Bliski wschód mówi “Middle east” zamiast poprawnie “Near east”? Ponieważ w XIX wieku na Oxfordzie język Polski był nauczany na orientalistyce….
  Tak tak, dla Brytyjczyka XIX wieku czy obecnych zachodnich nacjonalistów jesteśmy utożsamiani z tzw “podludźmi o zwierzęcych pseudowartościach” 😉

 20. Odpowiedz

  Marcin Malik

  16 lipca 2014

  @Wojciech Domini

  Znowu się Pan rozpisał.
  Nie rozumie Pan że pojęcie Europejczyka ja rozpatruję pod względem Białego człowieka i żadnym innym. Stąd właśnie czystość rasowa. Białych jest coraz mniej z bardzo wielu względów, także z winy Białych. Nie ważne jest czy Azjata czy Afrykanin są dobrzy czy źli. Nie odpowiadają standardom etnicznym europejskiego kraju więc nie należą do Europy. Jeśli natomiast chodzi o murzyna który czuje się Anglikiem….no cóż, Pinokio też miał wrażenie że był prawdziwym chłopcem.

  Widzę też że w swych lewicowych poglądach tonie Pan w ignorancji i totalnej znieczulicy na to że Biali ludzie stają się wymierającym gatunkiem i są zdominowani przez obcych. Rozumiem że według Pana Polskę mogą zamieszkiwać sami murzyni lub muzułmanie tak długo jak mają polską mentalność? Oszukuje Pan sam siebie. Jest Pan naiwny. Wszyscy wiemy jak wyglądają Chińczycy a jak Arabowie i wiemy też jak wyglądają Polacy. My jesteśmy Białymi ludźmi.

  Zgadzam się że poziom bezrobocia w Polsce jest wysoki i pewnie byłby na poziomie 30% gdyby wszyscy wrócili lecz ja nie piszę tylko na tematy ekonomiczne lecz głównie etniczne. Co do samej imigracji to uważam że może być ona dobra ale tylko jeśli jest zdrowo wyważona pod względem kulturowo-rasowym.

  Niech Pana nie przeraża że uśmiecham się do zdjęć z ludźmi na Sri Lance czy w Birmie. Tam ja ich jak najbardziej lubię i życzę wszystkiego dobrego gdyż tam są oni w swym własnym kręgu rasowo kulturowym. Bardzo lubię ich kraje oraz ich kultury lecz u siebie. Pewnie Pan nie uwierzy ale w Kalkucie pracowałem w Domu Umierających Matki Teresy. Rozumiem też że kultura jest dynamiczna lecz nie powinna się zmieniać zupełnie.

  Jako Polak powinien się Pan czuć dumny z tego kim jest i nie określać siebie mianem “podczłowieka o zwierzęcych pseudowartościach”. Gdzie Pana duma?
  Wierzę że inne narody nas źle traktują ale są to nieuki oraz przede wszystkim albo wyjątkowo tani populiści w Holandii albo Anglicy mający murzyńskie rodziny, bo na tyle pozwala im system. Europa zachodnia nawet sobie nie zdaje sprawy ile zawdzięcza Polsce (Jan III Sobieski po Wiedniem, II Wojna Światowa).
  Proszę nie rozpatrywać moich poglądów przez pryzmat rasizmu lub nacjonalizmu lecz równowagi.

  Jeśli natomiast chodzi o nauczanie j.polskiego w Anglii na wydziale orientalistyki to w cale mnie to nie dziwi. Anglicy to bardzo ciemny naród, który nawet nie wie kto jest Anglikiem a kto nie. Jest to naród przestraszonych, wypranych umysłowo owiec oraz wielkich udawaczy który wciąż żyje w iluzji że ma wielkie imperium i że są najlepsi. Anglicy nie znają nawet własnego hymnu. Wiem po sprawdziłem wiele razy. Szkoda mi ich.

  Proszę też pamiętać że jest ogromna różnica pomiędzy dobrym sercem i otwartością a zaprzedaniem siebie i swojego kraju dla utopijnej idei. Zakończyłem temat i mam nadzieję że już Pana nie przerażam. Niedługo kolejne artykuły. Proszę sobie odpocząć.

 21. Odpowiedz

  wojciech domini

  16 lipca 2014

  Tylko antropologia jak i pojęcie tożsamości ludzkiej jest tak gigantyczną dziedziną, że wszelakie utartę schematy zwyczajnie nie mają sensu. Od czasu wędrówki ludów, róznorakich podbojów i kolonizacji różne populacje się przemieszały i wyemigrowały. By wszystkie wydalić do krajów “macierzystych”(cokolwiek to znaczy bo genetyka wskazuje, że cała ludzkość wywodzi się gdzieś między Etiopią/Kenią), nie jest możliwę ze względów ekononicznych jak i czysto ludzkich(samo wywłaszczenie/przepędzenie to też przecież ból i łzy).

  Biali gatunkiem wymierającym? Statsy wskazują, iż rozrodczość spada na całym świecie a mniejszości etniczne w Europie z czasem nabierają europejskiego kodu kulturowego a co za tym idzie. Zakładają rodziny 2+2. Tak więc “islamizacja”, “euro-arabia” czy inna wymiana ludności w najbliższym stuleciu nie jest możliwa.
  W nawiązaniu do danych United Nation populacja Turcji w roku 1950 przeważnie posiadała po 6 dzieci na rodzine. Obecnie nie przekracza to 2-3 dzieci. To dużo czy mało? Statsy pokazują tendencję, iż ludność Turcji za 10-20 lat może posiadać demograficzną zapaść na poziomie Europy. W Iranie współczesny najwyższy przywódca apelował do ludzi o posiadanie większej ilości dzieci by uniknąć “Europejskich chorób”…

  Ależ w Polsce żadni Arabowie czy Murzyni nie będą masowo mieszkać bo zwyczajnie ich na nich nie stać. Nie stać nas na przybyszy z państw poza Europejskich, bo do czego mieliby przyjeżdząć? Do 300-400 Euro miesięcznie gdzie tymczasem w Niemczech nikt nie idzie do pracy za 1000 Euro? Do marnych emerytur z ZUS\’u i z OFE? Jesteśmy krajem tranzytowym i Polsce, Rumunii czy Bułgarii masowa imigracja “podludzi o zwierzęcych pseudowartościach” nam w żadnym wypadku nie grozi.

  To że nasz wygląd się różni od części Arabów(mówie o części bo np. Libańczycy czy Syryjczycy mają wygląd Europejski, przykładowo Meksykanką pochodzenia Libańskiego jest Salma Hayek). To jakie ma to znaczenie? Czy w takim razie Argentyńczykom, Urugwajczykom, Australijczykom czy Amerykanom mamy powiedzieć, by wracali do Europy, do swojej macierzy w imię “ratowania Białej rasy”? Przecież Oni Pana wyśmieją! Taki Argentyńczyk Panu odpowie “moi przodkowie z Włoch/Hiszpanii zasiedlili ten kraj przed czterema wiekami, ja sam nigdy nie byłem w Europie, tutaj się urodziłem, tu mam dom i rodzinę. Dokąd mam uciekać?” Prawda jest taka, że Europejczyk jest najbardziej geograficznie rozrzuconą nacją na całym świecie i Ameryka Łacińska jest tego dowodem. Zresztą nie każdy “Biały” jest Europejczykiem.

  Tacy Turcy/Persowie/Ormianie nie posiadają krajów na kontynencie Europejskim a mimo to mają w większości Europejski wygląd i nie rzadko niebieskie oczy. Mieszkańcy Kaszmiru czy Pendżabu w Indiach także można by uznać za Białych w znaczeniu Europejskim… Oczywiście nie przeczyta Pan tego na prawicowych portalach w j. Polskim, które w większości nawet nie posiadają odniesienia do źródeł.

  Oczywiście, że jestem dumny z mojej narodowości, ale po raz kolejny Pan nie zrozumiał. Chodzi mi o fakt, że Polski nacjonalizm ce****e doza schizofrenii, która stara się “ratować kraje zachodu”, mimo że tamtejsi nacjonaliści plują na Polskich i utożsamiają ich z pozostałymi przybyszami. To jest to o czym mówię. Zgadzam się, że jak pojawia się kryzys to jest i tani populizm. Wścieka się Pan, słysząc o generalizacji jaką poddaje się naszych rodaków w Holandii czy w UK, ale czy Pan przypadkiem nie czyni tego w odniesieniu do Czarnych czy Pakistańczyków? “Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą” [Mateusz 7:2]

  Utopijne idee? Niech Pan się wczuje w “buty” – używając angielskiego idiomu – takiego Anglika z Londynu. Bawi się Pan w piaskownicy z dziecmi innych ras i kultur, a jak to dzieci, bawi się z tym kto jest fajny a nie kto jest “rasowo dopasowany”. Potem chodzi Pan do wieloetnicznej szkoły, później do pracy gdzie pracują ludzie wielu ras, z którymi nie raz można wyjść na miasto czy do kina. I później proszę sobie wyobrazić, że taki Anglik rozmawia z ludżmi z Polski czy z Rumunii będacych pod wpływem skrajnie prawicowych ideologii i nie jest w stanie zrozumieć ich teorii… Dlaczego? Trudno jest nienawidzieć i separować się od kogoś z kim człowiek bawił się w piaskownicy i kolegował w szkole a niesamowicie łatwo ulec tej nienawiści w stosunku do kogoś “obcego-nieznanego”…
  Niech Pan weźmie przykład mulatów w Polsce czy w UK. Co oni mają sobie w łeb strzelić? Tylko dlatego, że nie pasują do Pańskiego schematu “czysto rasowego Europejczyka”? Dlaczego odmawiać im Polskości/Brytyjskości skoro urodzili się i wychowali w tych kulturach i przeważnie nie znają żadnej innej? A co to znaczy czystej krwi Polak? Z plemienia Wiślan, Goplan? Mówiłem już Panu na początku, że antropologia ludzka jak i kwestia tożsamości to zbyt szerokie zagadnienie na takie łatwe do ogarnięcia schematy…

  Był Pan w Tajlandii oraz w Malezji. Widział Pan, że wiele krajów Azji są o wiele mniej homogeniczne aniżeli większość krajów Europejskich. Przykładowo w UK jest 5 % muzułmanów gdy w wyznawcy Hinduizmu w Malezji stanowią ponad 7 %. Gdy się spyta takiego Tamila z Malezji dlaczego nie wróci do stanu Tamil Nadu w Indiach, krajów swoich przodków to odpowie “Stary, ja tu mieszkam w Malezji od XIX wieku, tu jest mój dom. Jestem Malezyjczykiem tamilskim i co ma do tego fakt, że prawo Malajów mnie dyskryminuje? To jest moja tożsamość a ponadto i tak ten kraj daje mi lepsze perspektywy aniżeli powrót do Indii. Tam wszystko się rozpatruje w kwestiach kasty a my w Malezji kasty używamy jedynie jako nazewnictwa, folkloru, nie mam pojęcia do jakiej ja sam przynależe. Nie chciałbym się dowiedzieć, że do jakieś nieciekawej”…

  Na chwilę obecną to tyle.

  Pozdrawiam!

 22. Odpowiedz

  Marcin Malik

  16 lipca 2014

  @Wojciech Domini

  Co za lewackie bzdury: “kod kulturowy czarnucha”, “nie mają gdzie wrócić”. Serce mi się kroi. Ale mi ich szkoda. Gdy Europa otworzy oczy i system polityczny się zmieni wówczas czarne przestępcze zwierzęta wrócą do Afryki, Arabowie na pustynie do swego muzułmańskiego raju, Cyganie najlepiej w kostiumach kąpielowych na Biegun Płn a żydzi do Izraela lub na Madagaskar. Europa jest zniszczona właśnie przez nich oraz przez liberałów jak Pan a najwyższą cenę płacą często kobiety i dzieci. Kraje Azji to sprawa Azjatów. Mnie interesuje przetrwanie tradycyjnej Europy.
  Cieszy mnie że uważa Pan że ten syf nie ma szans zalęgnąć się w Polsce ale proszę jeszcze nie otwierać butelki szampana dlatego że Polki pojechały do Anglii.

  “Zakażemy Białym rozmnażania się z Białymi i wykorzenimy wszelkie religie aby nasza była górą. Białe kobiety muszą współżyć z przedstawicielami ciemnych ras, biali mężczyźni z czarnymi kobietami. Wówczas Biała rasa wymrze, dlatego że po wymieszaniu się Białych z czarnymi będzie to koniec Białej rasy a nasz najgroźniejszy wróg zostanie tylko wspomnieniem. Zaczniemy wówczas 10.000 erę pokoju i dobrobytu, Pakt Judaizmu, i nasza rasa będzie żądziła niepodzielnie nad światem. Nasza wspaniała inteligencja z łatwością umożliwi nam kontrolę nad ciemnymi rasami”.

  Rabin Emmanuel Rabinovich 1952

  “Pewnego dnia miliony mężczyzn opuści południową półkulę i pojedzie na północną półkulę. I nie pojadą tam jako przyjaciele gdyż pojadą tam aby ją podbić (Europę). I podbiją ją za pomocą swoich synów. Łona naszych kobiet dadzą nam zwycięstwo”.

  Houari Boumedienne, (prezydent Algierii od 1965 – 1976)
  Przemowa podczas zebrania ONZ w 1974 roku, która była szeroko zignorowana przez europejskich polityków.

  Myślę że dałem Panu wiele możliwości na wypowiedzenie się, zarowno ja jak i czytelnicy poznaliśmy też Pana poglądy i odpowiedziałem na Pana zagadnienia. Czuję więc że wypełniłem swój obowiązek względem wolności słowa. Nie mogę jednak pozwolić aby rozdział ten był poświęcony tylko Panu i Pana długim poematom i nie chcę w kółko wałkować tego samego dlatego nie będę już przyjmował Pana nowych komentarzy zarówno pod tym imieniem jak i innym. Reklamacje proszę kierować przez formularz na stronie chyba że boi Pan się przyznać kim jest.

  Tymczasem życzę wycieczek po Europie w celu otarcia oczu (polecam m.in: Paryż, Marsylię, Lyon, Berlin, Antwerpię, Brukselę, Amsterdam, Rotterdam, Hagę, Oslo, Sztokholm, Londyn, Dublin, Birmingham i wiele wiele innych). Popularne gry w tych miastach które zazwyczaj polecam lewakom to: “Znajdź Białego” i “Licz meczety”. Pierwsza gra będzie trudna natomiast druga jest bardzo łatwa.

  Nie wiem czy ma Pan rodzinę ale lepiej będzie jeśli będzie Pan ją trzymał z daleka zwłaszcza od pewnej części społeczeństwa multi-“kulturowego”. Mogą jeszcze nadejść takie czasy że będzie Pan “rasistów” wołał na pomoc. Wierzę że ciągnąca się miesiącami dyskusja była dla Pana interesująca i położyła odcień szarości na Pana poglądy, dla którego wszystko jest albo tylko białe albo tylko czarne.

  Koniec,

  MM

 23. Odpowiedz

  wojciech domini

  17 lipca 2014

  Obawiam się, że zapachniało u Pana hipokryzją bo
  a) najpierw Pan mówi “Wierzę że wymiana poglądów między nami będzie ciekawa dla moich czytelników i wzbogaci ten portal i mam nadzieję że Pan także otworzy oczy na pewne rzeczy.” A w piątym akapicie ucina Pan naglę dyskusję, nie dając szansy mi się nawet obronić.
  b)”Bardzo lubię ich kraje oraz ich kultury lecz u siebie.” A chwilę potem “kod kulturowy czarnucha” oraz “czarne przestępcze zwierzęta”… Ja w swoich słowach staram się być przynajmniej konsekwentnym.

  Ponadto używa Pan na przemian słów “Liberał” oraz “Lewak”, jak szczerze powiedziawszy liberalizm to jest centrum a nie lewica. Ale nie będę się czepiał, bo wiem w czym deseń…Cyganie w kostiumach kąpielowych na biegun płn? Teraz ewidentnie zapachniało III Rzeszą i dziwi mnie, że mówi to ktoś, kogo przodkowie z rąk III Rzeszy wycierpieli x bardziej niż od tzw “kolorowych”. To Polacy mieli zakaz w Gubernii siadać na krzesłach “tylko dla Arjan”, do dzisiaj Polacy cierpią na zachodzie podobne uprzedzenia, jakie Pan serwuje w stosunku do “czarnych zwierząt”(piszę to z obrzydzenia do tego typu poglądów).

  Europa zniszczona? Nawet Pan nie odpowiedział na moje statystyki, które ewidentnie wspominają, że na zachodzie żadne zdominowanie miejscowych przez ludność napływową nie ma miejsca. Jeśli już jest to Europejczycy ze wschodu kontynentu zaludniają UK i to w nas UKIP uderza swoimi oszczerstwami.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Egyptian_citizens
  http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Nigerian_citizens

  Powyżej podesłałem Panu krajów do których obywatel Egiptu oraz Nigerii mogą wyjechać bez wizy. Europa się do takich nie zalicza tak więc, teoria “polityki otwartych drzwi” nijak ma się do rzeczywistości.

  Podał Pan cytaty dwóch postaci ale co z tego? To są słowa, które może rzucić ktokolwiek. Przykładowo Izrael również jest krajem multikulturowym posiadającym znacznie bardziej niepewną sytuację aniżeli jakikolwiek kraj Europejski. Aha – Żydzi Aszkenazyjscy są Biali ;)…

  Teraz zbadajmy pod lupę prezydenta Algierii:
  W odniesieniu do danych ONZ – Algieria w roku 1990 posiadała rozrodczość na poziomie 4:50 czyli 4-5 dzieci na rodzinę… Obecnie spadło gwałtownie do 2:93. Jest to wciąż wyższe aniżeli kraje Europy ale tendencja jest spadkowa, tak więc “zalew mężczyzn z krajów południa” nam nie grozi.

  Europa zniszczona? Patrząc na statystyki to kraje zachodnie wcale nie przodują w zbrodniach -czego nie można powiedzieć o Rosji – a wręcz są miejscem do osiedlenia się o stwarzają perspektywy na godną starość. Od kilku lat Norwegia zajmuję nr.1 jako idealne miejsce do życia.

  Miałem Panu nie odpisywać ale ostatnim zdaniem, mnie Pan sprowokował. Wcześniej powiedziałem “antropologia jak i pojęcie tożsamości ludzkiej jest tak gigantyczną dziedziną, że wszelakie utarte schematy zwyczajnie nie mają sensu”, tak więc trudno mi zarzucać brak abstrakcyjnego myślenie. Szczerze powiedziawszy to u Pana widzę tendencje “Europejczycy w zagrożeniu, Czarne zwierzęta w natarciu”…

 24. Odpowiedz

  Marcin Malik

  17 lipca 2014

  @Wojciech Domini
  UFF, UFF, co za uparty i chyba też bardzo znudzony człowiek.

  -zostawię jeszcze powyższy komentarz abym był konsekwentny ale dalsza rozmowa już nic nie wniesie. Nie zgodzimy się i tak a wszystko zostało już powiedzianie.
  -BARDZO WAŻNE – nie określam mianem “czarnych zwierząt” każdego o nie białej skórze i proszę mi tego nie wmawiać. Po raz kolejny, lubię kraje Azji i miejscowych ludzi i bardzo miło ich wspominam. Lubię też z nimi przebywać i jestem dla nich miły ale lubię też równowagę na świecie. Wbrew Pana opinii ja mam serce i dobre zamierzenia.
  -nie urodziłem się wczoraj i też śledzę statystyki. Wiem jakie są wymagania wizowe dla Afrykanów lecz droga do Europy wiedzie także drogą nielegalną i krzywda została już wyrządzona. Polecam w tym momencie podróże po miastach Europy. Poza tym każdy czarny i każdy muzułmanin mieszka w Europie za darmo. Oni nie muszą pracować a dostają krocie i żyją z dzieci.
  -zmieniłem swoją polisę w stosunku do Cyganów. Już nie na Biegun Płn. ale do Pana mieszkania. Duży przyrost naturalny gwarantowany. Tylko proszę spać z jednym otwartym okiem.
  -Norwegia jest liderem….ale nie dzięki muzułmanom. Byłem w Oslo – syf.
  -UKIP to nie nacjonalizm ale tani populizm oraz wyjątkowo zakłamane istoty. Mimo to myślę że i tak byliby lepsi niż obecny chaos gdyż wyspa jest zniszczona ale Anglicy są za głupi aby na nich głosować.
  -Izrael to sprawa Izraela. Co mnie obchodzą ich problemy? Nie mieszam się w ich sprawy i nie chcę aby oni mieszali się w sprawy Polski.
  -Pana miękkie poglądy w stosunku do nich obrzydzają mnie i ocierają się o zdradę Polski.

  Miał Pan ogromną szansę wypowiedzenia się w wielu wątkach mojego portalu. Już nie przyjmuję Pana komentarzy.

  MM

 25. Odpowiedz

  adam adam

  23 listopada 2014

  Panie Marcinie dopiero co trafiłem na tąstronę (bardzo ciekawa lektura) gratuluję a przy okazji szacunek za taką wytrwałość (@Wojciech Domini)

 26. Odpowiedz

  Wojtek w

  23 grudnia 2014

  Panie Marcinie ogromny szacunek dla Pana za pisanie PRAWDY bez tej pieprzonej “poprawności politycznej”.
  Podobnie jak Pan zjeździłem kawał świata i jestem zdecydowanym przeciwnikiem islamizacji Europy. To jest niedorzeczne na co pozwalają cywilizowane państwa Europejskie tym islamskim brudasom. Jak im się nie podoba – to WON do domu!
  Islam powinien być w Europie całkowicie zakazany a Arabowie, Hindusi i Pakistańczycy nie powinni być wpuszczani do Europy. Jedyne “dobro” jakie mamy z ich strony to wyzysk socjalny, przestępczość i rozmnażanie się tej plugawej rasy polującej na zasiłki.
  W latach 70-tych mieszkałem we Francji w Wielkiej Brytanii wtedy jeszcze były to normalne europejskie państwa a nie republiki islamskie jak obecnie.
  Ciesze się że w polsce są tzw. “rasiści” – bo dzięki temu brudasy nie mogą się bezkarnie panoszyć tak jak w innych tolerancyjnych państwach.
  Debile którzy obrzucają Pana obelgami nie zdają sobie sprawy z zagrożenia ze strony islamu albo są tak głupi że brak słów…
  Większość normalnie myślących ludzi nie chce żyć w kraju w którym będą mieli mniejsze prawa niż napływowa islamska hołota.
  Dziękuję za Pana artykuły i za odwagę.
  Pozdrawiam. Wojtek

 27. Odpowiedz

  adam

  25 stycznia 2015

  Choć nie należę do znawców to muszę powiedzieć, że strona bardzo ciekawa i rzetelna. Gratuluję cierpliwości w dyskusji (@WojciechDomini) i odwagi do mówienia o własnych poglądach.

 28. Odpowiedz

  Marcin Malik

  20 kwietnia 2015

  Mój artykuł pod tytułem “Gwałt na Szwecji” okazał się tak tragicznie prawdziwy, że tylko w ciągu kilku dni na różnych portalach przeczytało go ponad 50.000 osób.

  Poniżej jeden z komentarzy, w oryginale

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gwalt-szwecji#comment-257393

  “Jakoś dziwnie znajomi którzy byli zachwyceni Szwecją teraz zmienili zdanie o180% w 2012. Szkoła zawiadomiła socjal że dziecko jest za bardzo religijne .No i pani z socjalu powiedziała znajomym że nie obchodzi ją że w Polsce to normalne taka religijnoś dzieci.Tu obowiązuje prawo szweckie obcokrajowców ona stwierdza gwałt na psychice dziecka .Kazała podpisa jakieś dokumenty zalecenia .Na drugi dzień żona znajomego spakowała się z dzieckiem i promem do Polski bojąc się że zabiorą im córkę .Opowiadała że miała stres czuła jakby uciekała z trzeciej rzeszy .On został wiadomo kasa zarobki. Pani z socjalu odgrażała się znajomemu że będzie miał nieprzyjemności ale g… mogli zrobić .Tak skończyło się paro letnie ich gadanie w towarzystwie Szwecja super ua ech jaki kraj jak fajnie itp td”.

  Wygląda więc na to, że pomimo że Szwecja jest europejską stolicą gwałtu tylko i wyłącznie przez muzułmańskie hordy, to mimo wszystko islam jest promowany ale chrześcijaństwo jest zakazane. Chrześcijaństwo w Szwecji jest definiowane jako “gwałt na psychice”.

 29. Odpowiedz

  wojciech domini

  17 września 2015

  Witam, witam… Parę miesięcy temu dałem sobie spokój w dyskusji ale widzę, że w imię szacunku do Prawdy – jeśli Pan ją szanuje, to nie usunie Pan mojego komentarza – warto co nieco namieszać i zaorać propagandę. Poniżej wstawiam link oraz artykuł nad którym warto się pochylić. Nie ma sensu bym go cytował, zatem go wstawię! Bum!

  http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji-i-cala-rzeka-mitow/

  Powiedzmy sobie szczerze, temat uchodźców oraz imigrantów z bliskiego wschodu JEST tematem złożonym. Są w tej kwestii realne problemy, które trzeba przemyśleć i postaram się niektóre z nich również wymienić pod koniec artykułu. Żeby jednak móc zająć się realnymi problemami, trzeba najpierw wyczyścić całą masę bredni, kłamstw i mitów, jakie wokół tematu panują. Po prostu, nie sposób trafnie zdiagnozować realny zakres problemu, jeśli obok prawdziwych jego przejawów mamy ogromną ilość fikcyjnych. Wyobrażasz sobie lekarza, który musi diagnozować chorobę gdy pacjent wymyśla dwadzieścia nieistniejących objawów, kłamie na temat dziesięciu istniejących i przedstawia pięć prawdziwych? No właśnie. Podobnie tutaj – tak, są realne problemy z uchodźcami. Są też realne problemy z imigrantami. Właśnie dlatego, że trzeba się nimi zająć, warto najpierw nieco przeczyścić atmosferę i pozbyć się mitów i fikcji.
  Btw. dla wygody, pomijając punkty gdzie ma to szczególne znaczenie, będę używał terminu „imigranci” mówiąc zarówno o uchodźcach, jak i o imigrantach. Tak naprawdę granice między tymi dwiema grupami są nieco płynne – uchodźca ze strefy wojny może być jednocześnie imigrantem, ludzie rzadko kiedy mają tylko jedną motywację.
  A, jeszcze jedno – jest praktycznie pewne, że art ten nie ujmie wszystkich popularnych mitów w temacie, co jakiś czas mogę więc do niego wracać i go uaktualniać.

  Czemu to piszesz?
  Nie, nie płacą mi żadne liberalne think tanki czy inni illuminaccy władcy świata (to powiedziawszy, jeśli ktoś ma ochotę zacząć, nie ma problemu, nr konta podaje na priva 🙂 ) ?
  Szanuję prawdę i fakty. Uważam, że powinny być absolutną podstawą jakiejkolwiek debaty. Staram się robić co mogę by się do tego przyczynić.
  Niedobrze mi się robi gdy widzę stężenie nienawiści wobec Muzułmanów kropka w kropkę pasujące do np. stężenia nienawiści wobec Żydów w okolicy drugiej wojny światowej. Czysto praktycznie, jest to złe, żałosne i niegodne ludzi – i trzeba temu przeciwdziałać.
  A tak czysto egoistycznie – mam dość ciemną karnację, czarne włosy, często noszę bródkę. (Edit: Żona twierdzi, że nie często, a zawsze i nie bródkę a brodę ? Niech będzie.) Na lotniskach często jestem kontrolowany ? Wolałbym nie dostać w zęby od jakiegoś rozochoconego nienawiścią rasową narodowca tylko dlatego, że zbyt mu wyglądałem na „obcego”.
  To powiedziawszy, przejdźmy do konkretów 🙂

  Nieco twardych danych:
  1) Argument demograficzny: nie możemy przyjąć imigrantów, gdyż rozmnażają się tak szybko, że nawet jeśli przyjmiemy niewielką grupę, to szybko zaleją nas dziećmi.
  Dane na temat urodzin są akurat łatwe do zdobycia i zweryfikowania, to jedne z danych zbieranych niemal uniwersalnie przez rządy na świecie. Owszem, dzietność muzułmanów w Europie jest obecnie wyższa niż dzietność chrześcijan. Różnica nie jest jednak wielka – średnia europejska w latach 2005-2010 dla nie muzułmanów to 1.5, dla muzułmanów 2.2 (dziecka na rodzinę). W kolejnych latach oczekuje się dalszego spadku różnic – 1.6 do 2.0. Ostatecznie możemy po prostu oczekiwać wyrównania się przyrostu populacyjnego, tym bardziej, że w przypadku krajów muzułmańskich spadek dzietności był drastycznie szybszy, niż w przypadku krajów chrześcijańskich. Dla przykładu, Polska od 1959 do 2010 spadła z dzietności 3.25 na 1.38. Tymczasem Syria w tym samym czasie spadła z 7.38 na 3.10. W Polsce rodzi się o półtorej dziecka mniej na każdą parę rodziców. W Syrii o ponad cztery mniej. Jest to również trend światowy – przekroczyliśmy już kilka lat temu światowy szczyt urodzin i teraz będą one tylko spadały, wzrost populacji jest obecnie napędzany spadkiem śmiertelności dzieci, nie wzrostem liczby urodzin.
  W połączeniu z postępującymi procesami sekularyzacji oraz z innymi grupami imigrantów – np. buddystami czy wyznawcami hindi – idea „euroarabii” propagowana przez przeciwników imigracji nie ma poparcia w faktach. Owszem, ogólny procent muzułmanów w Europie prawdopodobnie wzrośnie w kolejnych kilku dekadach, ale mówimy tu o wzroście do poziomu 4-15% (w zależności od kraju) w porównaniu z obecnym 2-8%. Bardziej realnym problemem może być „wspólny ruch”, sojusz konserwatystów różnych religii przeciwko sekularyzacji europy jako takiej.

  2) Argument terrorystyczny: czyli niesławne „nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin”. No więc, jakby to ująć, nie. Wg. danych FBI, w latach 1980-2005, 94% ataków terrorystycznych na terenie USA dokonali nie-muzułmanie. Wg. danych Interpolu, procent religijnie motywowanych ataków terrorystycznych w Europie wahał się w minionych latach między 0 a 2% (2013: 2 z 152; 2012: 6 z 219; 2011: 0 z 174; 2010: 3 z 249; 2009: 1 z 294).
  Przytłaczająca większość ataków terrorystycznych jest, tak jak od wieków, motywowana ideologia narodowościową lub separatystyczną. Większość z nich nie jest jednak nagłaśniana przez media, gdyż nie wpisuje się w popularną narrację. Co więcej, zamachy terrorystyczne dokonywane przez białych ludzi są zwykle przedstawiane jako szaleństwo pojedynczych psychopatów, nawet jeśli ewidentnie i otwarcie zadeklarowaną motywacją osób je szerzących było zastraszenie określonej grupy, a więc czysty terroryzm właśnie. (Patrz np. masakra w Charleston) To dodatkowo tworzy sztuczne wrażenie i efekt oblężonej twierdzy.
  Niewątpliwie prawdą jest przy tym, że większość zamachów terrorystycznych na bliskim wschodzie jest organizowana przez muzułmanów… Bo większość populacji w tym rejonie to muzułmanie. Tyle, że ofiarami też są w większości albo inni muzułmanie, albo obce wojska. To potwornie utrudnia określenie, czy dany zamach był na tle religijnym, czy po prostu narodowościowym, separatystycznym, czy zwykłej, radosnej masakry nielubianych sąsiadów, do której równie zdolni są tez Chrześcijanie (patrz konflikt na Bałkanach i np. masakra w Srebrenicy) czy Buddyści. Patrząc na statystyki z innych rejonów świata – Europy, obydwu Ameryk czy Azji – należałoby uznać, że głównym motywem tych ataków również są przyczyny terytorialno-narodowe, nie religijne.

  3) Argument geograficzny: czyli przedstawianie islamu jako religii stricte bliskowschodniej. Tymczasem na Bliski Wschód to miejsce gdzie mieszka MNIEJSZOŚĆ muzułmanów na świcie. Ponad 62% mieszka w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Bliski Wschód to jedynie 20%, Afryka 15% populacji muzułmanów. Wnioskowanie o Islamie na podstawie Bliskiego Wschodu, czy nawet Bliskiego Wschodu i Afryki to trochę tak, jakby wnioskować na temat poglądów Polaków w oparciu o poglądy Polonii w USA ?

  4) Argument tu que quo: czemu nie weźmie ich Arabia Saudyjska, tylko uciekają do Europy? To inne kraje muzułmańskie powinny się tym zająć. Niech idą do swoich i przestaną zalewać Europę!
  Wg. agencji Reuters, od 2011 Arabia Saudyjska przyjęła 2.5 miliona uchodźców, tylko nie są tak klasyfikowani ze względu na umowy międzynarodowe.
  Inne kraje regionu również przyjmują uciekinierów z Syrii i to w skali nieporównywalnie większej od Europy. Turcja przyjęła ponad 2 miliony, Liban i Jordania po milionie, Irak ćwierć miliona, Egipt i Kuwejt po 120 tysięcy. W sumie w regionie znalazło dla siebie miejsce ponad PIĘĆ MILIONÓW uchodźców. Z czego Liban, mający 4 miliony populacji, przyjął do siebie milion uciekinierów – to tak, jakby Polska przyjęła 10 milionów uciekinierów z Ukrainy.
  Tymczasem do Europy w OGÓLE trafiło około 350 tysięcy uchodźców. Populacja Unii Europejskiej to, przypomnijmy, 508 milionów ludzi.
  Liban: 4 miliony obywateli, milion uchodźców. Turcja: 77 milionów obywateli, 2 miliony uchodźców. Europa: 508 milionów obywateli, 350 tysięcy uchodźców. Jakiekolwiek twierdzenia o „zalewaniu Europy uchodźcami” wydają się w świetle tych danych wręcz absurdalne.

  5) Argument o demografii: Dlaczego większość uchodźców to młodzi mężczyźni? Powinni zostać i walczyć o swój kraj, a nie uciekać i zostawiać kobiety i dzieci!
  Wg. danych ONZ, 50.5% uchodźców z Syrii to kobiety. Ponad 50% ma 17 lat lub mniej. To hasło jest więc ewidentnie fałszywe. Pomijam tu kwestię tego, jakim prawem ktoś decyduje, że życie młodych mężczyzn jest gorsze i mniej warte niż życie kobiet. Faktem jest, że to oni są w tej sytuacji najbardziej narażeni na przymusowy zaciąg do jednej z kilku stron walczących w regionie (siły rządowe, kilka oddzielnych grup rebelianckich, państwo islamskie) albo na „prewencyjny” areszt lub rozstrzelanie.
  Popularnym kontargumentem są tu TE dane (zwykle podawane wtórnie, bez odwołania do pierwotnej tabelki). Tu faktycznie mamy 72% dorosłych mężczyzn. Problem w tym, że dane te mówią WYŁĄCZNIE o próbach dostania się do Europy drogą morską, która jest nieporównywalnie bardziej ryzykowna niż droga lądowa. Jeśli dodamy do tego fakt, że tylko 50% podróżujących tą drogą to Syryjczycy, łatwo zobaczyć, że tabelka ta nijak nie mówi nam nic o realnej demografii uchodźców i jedynie miesza oddzielne kwestie (w tym np. uchodźców z Erytrei, kraju którego nieco ponad połowa obywateli to chrześcijanie, ale gdzie panuje krwawy reżim i z którego ludzie rozpaczliwie uciekają).

  6) Argument finansowy: Muzułmanie przyjeżdżają tu po zasiłki!
  Po pierwsze… to potwornie, absurdalnie rasistowskie stwierdzenie. Leniwi muzułmanie przyjeżdżają po zasiłki. Skąd to wiadomo? Bo są leniwi. A skąd wiadomo, że są leniwi? Bo przyjeżdżają po zasiłki! Typowa logika kołowa.
  Patrząc na dotychczasowe doświadczenia z uchodźcami – np. z Bałkanów z lat 90-tych do Europy trafiło ok. 3 miliony uchodźców wojennych. Wielu z nich trafiło do Niemiec. Do chwili obecnej 2/3 z nich opuściło Niemcy i wrócili w swoje rodzinne strony – wbrew idei „muzułmanów przyjeżdżających po zasiłki”, większość tych osób wolałoby zapewne mieszkać u siebie.
  Dlaczego wiec Niemcy? To proste, Niemcy ogłosiły powszechne przyjmowanie uchodźców (co opłaca im się ze względu na starzejącą się populację), więc Syryjczycy mając do wyboru niepewny los na Węgrzech, albo bezpieczeństwo w Niemczech wybierali Niemcy.
  Czy będą wśród tych tysięcy osób czysto zarobkowo/socjalni? Być może. Czy istnieją jakiekolwiek podstawy by twierdzić tak o wszystkich, lub nawet o dużej części z uchodźców? Nie.

  Popularne mity
  A) Kim są i nie są rasiści. Czyli nie jestem rasistą, ale…
  Czysto praktycznie – uogólnione klasyfikowanie ludzi wg. ich religii, pochodzenia lub grupy etnicznej już klasyfikuje się jako rasizm lub rasizm kulturowy. Sam fakt, ze mówisz „oni są tacy”, że kategoryzujesz tą ogromną i zróżnicowaną grupę ludzi jako „ich” jest już zachowaniem rasistowskim i wyrazem uprzedzeń.
  Wiem, że może być trudno się z tym pogodzić biorąc pod uwagę (słusznie) negatywne konotacje rasizmu oraz naturalną ludzką chęć myślenia o sobie dobrze. „Jak to, Ty, rasistą/rasistką? Rasiści to wieszają murzynów w stanach, a Ty tylko nie chcesz by do Polski przyjeżdżały te nieroby z Afryki.” No cóż, niestety, jeśli masz takie poglądy, jesteś rasistą i już.

  B) W wyniku napływu imigrantów w Szwecji drastycznie wzrosła ilość gwałtów i jest ona jedną z najwyższych na świecie!
  Faktycznie, poziom zgłoszonych przestępstw seksualnych w Szwecji jest bardzo wysoki. Nie jest to jednak – wbrew twierdzeniom różnych antyimigracyjnych stron – powiązane z ilością imigrantów, nie ma nawet danych sugerujących, żeby to imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki byli tu głównymi sprawcami.
  Realne przyczyny wysokiego poziomu zgłaszanych przestępstw w Szwecji to:
  – zakres rejestrowanych przestępstw. W Szwecji od 2005 jako gwałt kwalifikuje się wiele zachowań, które u nas byłyby zaliczone do „innych przestępstw seksualnych”. Podobnie do przestępstw seksualnych zgłasza się wiele zachowań u nas w ogóle nie rejestrowanych. Nie jest zaskoczeniem, że moment wprowadzenia tej nowej klasyfikacji był też momentem znaczącego skoku w ilości zarejestrowanych gwałtów.
  – sposób rejestrowania przestępstw tego typu. Jako jedno z nielicznych państw na świecie, każde zdarzenie, każde przestępstwo oraz każdy sprawca rejestrowane są oddzielnie. W połączeniu z powyższym punktem prowadzi to do sytuacji, gdzie to co w Polsce byłoby jednym zarejestrowanym gwałtem, w Szwecji rejestrowane jest jako 5,10 czy nawet 20 zdarzeń (zwłaszcza w wypadku np. gwałtów zbiorowych i wielokrotnych).
  – otwartość społeczna. Im bardziej egalitarne społeczeństwo, tym większy procent zgłaszanych gwałtów i nadużyć seksualnych.
  – aktywne działania policji szwedzkiej na rzecz zwiększenia ilości zgłaszanych gwałtów.
  No dobrze, więc dane o ilości gwałtów są nietrafne. A skąd sugestie, ze gwałty są w większości dziełem muzułmanów? Istnieją faktycznie dane pokazujące, że w sytuacjach w których sprawca nie był znany ofierze, był on w większości wypadków… obcokrajowcem. Kropka. Obcokrajowcem. Nie muzułmaninem. Po prostu nie-Szwedem. Np. Polakiem, albo Niemcem, albo Amerykaninem, albo Afgańczykiem, albo Chińczykiem. Ale co tam, przecież to nie mogli być biali, to musieli być muzułmanie. Bo tak. Fakt, że najliczniejszą mniejszością są Finowie, a na trzeci miejscu Polacy nie ma większego znaczenia w tym micie.
  Prawdopodobnie ta linia argumentacji ma na celu zbudowania skojarzenia p.t. „muzułmanie= dzikie bestie, zwierzęta”, niestety jest bardzo popularna technika przy jakiejkolwiek propagandzie służącej dehumanizacji jakiejś grupy społecznej.

  C) Islam zawsze był konserwatywny, Koran jest niezmienny od wieków.
  Koran faktycznie jest niezmienny od wieków, ale jest też – podobnie jak wszystkie inne święte księgi, skrajnie wieloznaczna i przez wieki była w różnych rejonach interpretowana na bardzo różne sposoby. Przez długie wieki to Islam był tą bardziej światłą i otwartą religią. Skrajny Islam, z jakim mamy dziś do czynienia np. w przypadku ISIS jest de facto bardzo nowym wynalazkiem, dziełem ostatnich 50 lat powstałym w wyniku reakcji na silne interwencje USA w regionie. To w oporze przed zachodnimi wpływami sięgnięto, jak to zwykle się dzieje, „do tradycji” – w tym wypadku do Muhameda ibn Abd-al-Wahhaba, takiego XVIII-wiecznego księdza Natanka. Za życia Abd-al-Wahhab był dość powszechnie krytykowany w świecie Islamu, choć przyjął się i przetrwał w państwie Saudów (prekursorze współczesnej Arabii Saudyjskiej – notabene jej dalszy rozwój był bezpośrednio uzależniony od rezygnacji z ostrych Wahabickich nakazów). Wahhabizm przez wieki pozostawał mało znaczącym ruchem, a jego odżycie w XX wieku było, niestety, bezpośrednią konsekwencją walk między USA i ZSRR w regionie. Przytłaczająca większość Muzułmanów nie jest jednak wahhabitami. Na ponad miliard Muzułmanów, jedynie jakieś 8 milionów to Wahhabici.

  D) Islam nakazuje nienawiść do innych religii
  Przeciwnie, powszechnie nakazuje tolerancję. Oczywiście, są sekty głoszące skrajny brak tolerancji – w katolicyzmie czy każdej innej religii również takie są. Warto im przeciwdziałać, nie obciążając ich działaniami innych. W Koranie znajdą się zarówno tzw. Wersy Wojny, mówiące o walce z niewiernymi (zwykle w konkretnym odniesieniu historycznym, a’la opisy bojów Izraela w Starym Testamencie), jak i Wersy Pokoju, nakazujące współżycie z niewiernymi (zwykle w formie bardziej ogólnych nakazów, a’la Nowy Testament).

  E) Musimy dbać o naszą kulturę, wywodzącą się z tradycji Grecko-Rzymskiej.
  To czy musimy, czy nie jest oddzielnym tematem dyskusji, warto przede wszystkim wskazać na fakt, że mamy tą kulturę tylko dzięki Islamowi. Chrześcijaństwo chciało ją bowiem zniszczyć. Pierwsi chrześcijanie byli dość niechętni tradycji przodków, co przekładało się na dramatyczne niszczenie wszystkich antycznych dzieł, które nie wspierały ówczesnej religijnej interpretacji świata. Większość z tego, co znamy ze starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji, większość dzieł wielkich filozofów, znamy tylko dzięki temu, że przechowali i uchronili je dla nas Arabowie, w tym także imperia Muzułmańskie. Przez sam ten fakt mówienie o dbaniu o naszą kulturę w odcięciu się od innych państw jest naiwnością. Trzeba to rozwinąć o fakt, że każda kultura ewoluuje przez wymiany z innymi – i tak był z tą kulturą Europejską, którą tak sobie chwalimy.
  Swoja drogą, rzadko znany fakt n.t. starożytnej Grecji – woale dla kobiet były w tamtej cywilizacji standardem przez długi okres czasu.

  F) Uchodźcy to hidżira, próba zasiedlenia Europy muzułmanami i przejęcia kontroli
  Argument demograficzny już przerabialiśmy, trzeba po prostu dodać, że Hidżira była ucieczką Mahometa z Mekki. Islam nie szerzy się przez zasiedlanie, tylko tradycyjnie, jak Chrześcijaństwo, albo przez misjonarzy, albo przez podbój.

  G) Wśród uchodźców będą terroryści ISIS
  Dużo trudniej jest posłać terrorystów w tłumie ludzi, nie wiedząc gdzie dotrą, niż wykorzystać Europejczyków, którzy dołączyli do ISIS i mogą spokojnie wrócić do domu, albo niż posłać kogoś z Kaukazu, przez Rosję do Polski i dalej do Europy. Realistycznie strategia „agentów wśród uchodźców” jest po prostu absurdalnie skomplikowana w porównaniu z alternatywami.

  H) W krajach muzułmańskich nie ma kościołów, to czemu miałyby być meczety w Polsce?
  W 44 z 48 krajów gdzie muzułmanie są większością istnieją kościoły. Nie ma ich na Malediwach, w Maurytanii i Arabii Saudyjskiej (ze względu na zakaz państwowy) oraz w Somalii (gdzie jest wojna domowa i w ogóle nie ma zbyt wiele).

  I) Są dzielnice muzułmańskie na zachodzie, gdzie policja nie wjeżdża
  Faktycznie, w kilku miastach na zachodzie są dzielnice gdzie policja ma problemy i zwykle wjeżdżają tam większe oddziały – ze względu na lokalne wojny gangów. Sęk w tym, że walczą tam równie radośnie gangi muzułmańskie i chrześcijańskie, np. bułgarskie i rumuńskie. Genezą problemu nie jest bowiem religia, a bieda, prowadząca do rozwoju takich działań jak handel narkotykami i związana z nim aktywność gangów.
  Temat ten był dokładnie omawiany w portalu specjalizującym się w demaskowaniu tzw. kaczek dziennikarskich, czyli Snopes.com. Omówienie dostępne jest TUTAJ.

  J) Zamiast pomagać muzułmanom pomóżmy lepiej sąsiadom, mało to u nas biednych ludzi?
  Argument ten jest zdumiewająco często stawiany przez osoby, które – dziwnym trafem – nie pomagają ani tym, ani tym, ale chciałyby teraz sterować pomocą, jakiej udzielają inni ludzie. Dlatego postulowałbym, żeby każda osoba stosująca taki argument najpierw zaczęła od wyliczenia jakiej realnej pomocy sąsiadom udzieliła w ciągu minionych trzech miesięcy. Takie wyliczenie zdecydowanie uwiarygodni apel, a przy okazji zwiększy świadomość wszystkich na skalę pomocy, jaka jest potrzebna wokoło.
  Jednocześnie badania sugerują, że zachowania w rodzaju dobroczynności są oparte na społecznym naśladowaniu. Innymi słowy, im więcej osób widzi, że komuś pomagamy, tym więcej osób będzie pomagało w ogóle. Więc jeśli chcemy więcej pomocy dla biednych wokół siebie, to powinniśmy więcej pomagać po prostu, bez znaczenia komu.

  Fałszywki
  Temat imigracji jak żaden chyba inny jest przesycony ogromną ilością fałszywych doniesień, fikcyjnych opowieści które pojawiają się gdzieś na jakimś forum czy facebooku, po czym żyją własnym życiem. Warto je dementować, gdyż bez tego potrafią, niestety, krążyć w nieskończoność.
  Uprzedzając argument p.t. „media cenzurują antyislamskie fakty”… Serio? Te same media, które nie mają oporu przed wrzuceniem zdjęcia zamordowanej dziewczynki na okładkę? Nikt się nie wyłamał, żaden ichniejszy „Fakt” nie skorzystał z okazji by podbić sprzedaż? Jest to skrajnie mało prawdopodobnie, proszę więc albo o konkretne dowody na taką cenzurę, albo o nie rzucanie takim pseudoargumentem.

  I) Kamil Bulonis jechał autokarem, który został napadnięty przez uchodźców przy granicy włosko-austriackiej.
  Szkoda, że policja włoska nic o tym nie wie, a droga, którą miał rzekomo jechać autokar nijak do granicy nie prowadzi – przeciwnie, kończy się w górach. Jeśli dodać do tego fakt, że profil autora był przez miniony rok zupełnie martwy, a z drugiej strony sam autor zasłynął próbami zdobycia uwagi w reality show, trzeba podaną informację odrzucić jako fałszywkę. Pozostaje pytaniem otwartym, czy była to celowa manipulacja autora dla zdobycia uwagi, czy też strona Kamila została przejęta przez kogoś, kto wykorzystał go do swojej agendy.

  II) Muzułmanie zakazali choinki w Kokkedal w Danii! A gry przyjechali reporterzy, zniszczyli ich samochód!
  Przeszukując internet nie sposób znaleźć żadnego pierwotnego źródła do żadnego z tych twierdzeń. Dla porównania, bez problemu można znaleźć informacje na zachodnich portalach np. z różnych okołoreligijnych sporów w Polsce, albo z zadym narodowców. Sugeruje to bardzo wyraźnie, że nic takiego nie miało miejsca i cała wiadomość jest fikcją.
  EDIT: Wciąż brak jakiegokolwiek potwierdzenia zniszczenia samochodu reporterów, w jednej z dyskusji ktoś wskazał na duński artykuł w temacie. I wychodzi, jak to często bywa, jak z radiem Erewań – nie samochody a rowery, nie w Moskwie a w Krasnojarsku i nie rozdają, a kradną ? Jak się okazuje, tu chodziło nie o radę miejską, tylko o radę lokalnej spółdzielni mieszkaniowej i nie o sytuacje w której ktokolwiek czegokolwiek zakazywał, tylko sytuację w której rada nie chciała kupić choinki (ale znalazł się sponsor i choinka i tak stanęła).

  III) Japończycy sobie poradzili z muzułmanami, żaden muzułmanin nigdy nie dostanie obywatelstwa japońskiego, za zachęcanie do Islamu można iść do więzienia, rozmowy po arabsku są zakazane i w ogóle Japonia FTW!
  Tyle że… Tak po prostu nie jest. Ba, szybkie wyszukanie pokazuje wiki z listą meczetów w Japonii 🙂 Islam nie jest w Japonii specjalnie popularny (podobnie jak chrześcijaństwo czy judaizm zresztą), ale nie jest też w żaden sposób prześladowany. Ten mem jest dobrą demonstracją struktury manipulacji – bierzemy jakiś kraj, którego język i kultura nie są dobrze znane, po czym przypisujemy mu różne niestworzone pomysły pasujące do naszej ideologii. To internet – więcej ludzi udostępni niż zweryfikuje, że to bzdury.

  IV) Muzułmanie zgwałcili i pobili 48-letnią szefową ośrodka imigracyjnego w Fiuggi we Włoszech
  A tymczasem google Fiuggi Rape, nie wspominając już o jakimkolwiek bardziej szczegółowym pokazuje tylko i wyłącznie strony antyislamskie.
  EDIT: Ten jeden case zdaje się być potwierdzony, a przynajmniej udało się znaleźć pierwotne źródła w temacie.

  V) Muzułmanie pracujący w KFC w Leicester odmówili wydania chusteczki z alkoholem klientowi, bo nie była halal.
  Znów przypadek a’la radio Erewań. To nie muzułmanie podjęli taką decyzję, tylko niedoinformowany menadżer oddziału KFC eksperymentującego z mięsem halal. Sami przedstawiciele społeczności muzułmańskiej w Leicester byli równie zdumieni całym zajściem, jak wspomniany klient. Ale w świat poszła fama, że to muzułmanie zakazują husteczek z alkoholem – bo czemu nie?

  VI) John Cleese napisał list przestrzegający przed arabskim terroryzmem
  Praktyka przypisywania ideologicznych haseł i całych listów znanym postaciom kwitnie w internecie, na szczęście kwitną też strony przeciwdziałające takim zagrywkom. Wariant tego listu był powielany wielokrotnie, przy różnych okazjach i z lekkimi tylko modyfikacjami. Wszystkie są jednak fałszywkami, jak pokazuje poświęcony tropieniu takich fałszywek portal Snopes.

  VIII) Amerykański ekspert n.t. terroryzmu powiedział, że Birmingham jest miastem kontrolowanym przez muzułmanów i nie-muzułmanie tam się nie pojawiają.
  To prawda, powiedział. A potem kajał się za to publicznie, bo była to zwykła bzdura którą wyczytał na antyislamskiej stronie internetowej. Z własnej telewizji wiemy jak wielu pseudoekspertów trafia do mediów, stąd poleganie na ich twierdzeniach jest mało wiarygodne.

  Realne problemy
  A to faktyczne problemy, o których warto realnie pomyśleć.
  a) Przekraczanie granic – faktem jest, że uchodźcy przekroczyli dalsze, wewnętrzne granice Unii łamiąc prawa Unijne. Czy będziemy wyciągali jakieś konsekwencje wobec nich, a jeśli tak to jakie? Jeśli nie, jakie będzie to miało konsekwencje dla poszanowania prawa w Europie?
  b) Migracja długoterminowa – 350 tysięcy to tyle co nic. Nawet 5 czy 10 milionów to nie tragedia Ale dysproporcje majątkowe, głód, niestabilność, wojny, itp. w Afryce sprawiają, że możemy oczekiwać nieporównywalnie większych fal uchodźców i/lub migrantów w kolejnych dekadach. Tu i teraz mamy na głowie kryzys humanitarny któremu musimy zaradzić ALE trzeba też ten kryzys wykorzystać jako podstawę do długoterminowej strategii dla regionu. Bo inaczej faktycznie będziemy mieli problem, ale nie z tysiącami czy milionami uchodźców i imigrantów. Problem będzie z miliardem. Zamknięcie granic i rozwiązania siłowe też nie są tu rozwiązaniem – dalekosiężnie trzeba się zająć rozwojem tego regionu. Tym bardziej, że problem będzie jeszcze napędzany przez zmiany klimatyczne, które już m.in. dość drastycznie wpłynęły na rolnictwo Syrii, generując obecny problem.
  c) Wykorzystanie ucieczek do czystek etnicznych – istnieje wiele wskazówek sugerujących, że niektóre kraje, np. Turcja, wykorzystują tą sytuację do przymusowych relokacji niepożądanych politycznie mniejszości, np. Kurdów.
  d) Ogólna niemrawość władz unijnych w tej sytuacji – niepokojąca i wymagająca korekty, choćby w formie odpowiednich planów zarządzania kryzysowego.
  e) Stopień integracji – czy i w jakim stopniu uchodźcy będą skłonni się zintegrować, ale też jaki poziom integracji jest potrzebny. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii społeczność Hinduska jest dość silnie związana wewnętrznie (co widać choćby po poziomie małżeństw wewnątrz mniejszości w porównaniu z małżeństwami poza mniejszością), nie przekłada się to jednak na jakiekolwiek problemy. Podobnie Polska mniejszość w Wielkiej Brytanii czy USA też często się nie integruje i część Polaków żyje głównie ze swoimi, nie potrafiąc nawet zbytnio mówić po angielsku.
  f) Niechęć lokalna – powiedzmy sobie szczerze, to jak się zachowają uchodźcy to jedno, to jak się zachowają nasi lokalni „patrioci” od siedmiu boleści to co innego. Wczoraj przy okazji demonstracji paru narodowych terrorystów „odważnie” spryskało gazem pieprzowym pracowników Warszawskiego baru z falafelami na ulicy Senatorskiej – małżeństwo Syryjczyków i Hindusa. Takie zachowania (tak, tak, klasyfikujące się pod terroryzm) są czymś, co wymaga silnej reakcji władz.

 30. Odpowiedz

  Krzysztof

  25 października 2015

  Szczęść Boże.

  Ciekawie napisałeś o Szwecji.Wiem że to rzetelny materiał bo informacji potwierdzających jest setki jak nie tysiące.Byłem w Legii Cudzoziemskiej.W 2 REP czyli w drugim regi spadochroniarzy a mój MLE to 181…miałem okazję bywać w Afryce,Ameryce Płd,Nouvelle-Caledonie,Mayotte.I coś Ci powiem.Spotkałem na swej drodze ludzi wyznających wszystkie największe religie świata.Ani Chrześcijanie ani Hinduiści ani Buddyści ani Sikhów nie uważam za zagrożenie.I co ciekawe oni nas Chrześcijan też nie uważają za zagrożenie. Jest tylko jeden system który uparcie dąży do tego aby go w końcu zetrzeć z powierzchni ziemi.To szatański islam.Banda heretyków których przywódcą jest pedofil.Widziałem wioski po przejściu Boko-Haram w Nigerii.Te obrazy zostają do końca życia.To były tzw.filmy edukacyjne.A ja się w tedy pytałem czemu nie atakujemy tych barbarzyńców z całą mocą?Bo wiesz krew się gotowała.Dostałem odpowiedź od pewnego doświadczonego oficera.Mówił do mnie: wiem co czujesz i ja czuję tak samo ale tym światem rządzi pieniądz i my nic na to nie poradzimy.Może się nie mylił ale ja mam charakter inny niż francuski oficerek laluś.

  My musimy powstrzymać tą zarazę bo jeśli nie to mamy przechlapane.Ale myślę że będzie dobrze.Nasi bohaterowie pod Wiedniem czy Ci z Powstania Warszawskiego już dawno udowodnili że z Polakami nie warto zadzierać bo straty będą ogromne.I tym optymistycznym akcentem kończę przyjacielu.

  Liczę na ciekawą dyskusję

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan