Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Polityka prawdy

Filozofia prawdy i kłamstwa; część IV

Napisał: Marcin Malik

Zacznij od części pierwszej…

Część IV – „Biblia przez pryzmat kłamstwa”.

Każdy z nas jest kłamcą bez względu na pochodzenie czy wyznawaną religię. Niektórzy z nas kłamią w dobrej wierze, czyli po to aby kogoś uratować natomiast inni z pełną świadomością wystawiają fałszywe świadectwo na temat innych ludzi co prowadzi ich do tragedii. Różne religie podchodzą jednak w zupełnie inny sposób do prawdy i kłamstwa i tak na przykład chrześcijaństwo potępia kłamstwo z całą surowością natomiast islam zachęca do kłamstwa i usprawiedliwia je pod warunkiem, że służy islamowi.

W części IV mojego rozdziału na temat „Filozofii Prawdy” nie zamierzam badać ani chrześcijaństwa ani islamu i nie zamierzam też podważać przesłań, które się w nich znajdują. Zamierzam się tylko skoncentrować na tym w jaki sposób podchodzą do kłamstwa Biblia a w następnej części Koran. Ktoś mógłby powiedzieć, że moja ocena będzie subiektywna dlatego że artykuł napisany przez katolika będzie niesprawiedliwy względem islamu i dlatego postaram się oprzeć tylko na dowodach zawartych w tych dwóch księgach. Z drugiej strony bycie w pełni obiektywnym także jest wielkim wyzwaniem dlatego zanim moi czytelnicy mnie osądzą należy zadać sobie pytanie; co jeśli artykuł ten byłby napisany przez muzułmanina lub ateistę lub przez żyda?

Biblia na temat kłamstwa

Biblia jest zdecydowanie przeciwko kłamstwu i przeciwko oszustwom dlatego że Jezus jest prawdą i światłem a Szatan jest fałszywy i jest ojcem kłamstwa. Oznacza to, że wszystko co uczciwe i szlachetne pochodzi od Boga Ojca, Boga Syna i Ducha Świętego, natomiast ci którzy parają się kłamstwem i wystawiają fałszywe świadectwo nie zasługują na życie wieczne.

super_jesus

 

„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.

 

Ewangelia wg św Jana 14:6

 

Tymczasem o Szatanie:

„Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”.

 

Ewangelia wg św. Jana 8:44

 

Z powyższego jasno wynika, że Biblia potępia kłamstwo a sam Bóg nie jest w stanie kłamać. Biorąc więc pod uwagę, że ludzie zostali stworzeni na podobieństwo Boga, oczywiste jest dla mnie że Bóg nie chce aby ludzie kryli w swoich sercach oszustwo i ciemność. Z drugiej jednak strony czy planem Boga jest czasami używać ludzi do tego aby kłamali w dobrej wierze i przez to czy tego rodzaju kłamstwo nie jest grzechem? Wynoszę więc z tego, że według Biblii grzesznymi są tylko te kłamstwa, które wystawiają fałszywe świadectwo lub wprowadzają innych do tragedii lecz te, które mają na celu ochronę siebie lub innych być może nie są potępiane lub przynajmniej nie są potępiane z taką surowością.

Na myśl przychodzi mi tu postać proroka Abrahama, który szedł ze swym ludem i piękną żoną Sarą do Egiptu:

„A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: „Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu”.

 

Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.

 

Pan jednak dotknął faraona i jego otoczenie wielkimi karami za zabranie Saraj, żony Abrama. Wezwał więc faraon Abrama i rzekł: „Cóżeś mi uczynił? Czemu mi nie powiedziałeś, że ona jest twoją żoną? Dlaczego mówiłeś: że to moja siostra, tak że wziąłem ją sobie za żonę? A teraz – oto twoja żona; zabierz ją i idź!” Dał też faraon rozkaz dworzanom, żeby Abrama i jego żonę, i cały jego dobytek odprowadzili [do granicy].”

 

Stary Testament, Księga Rodzaju (Rdz 12, 9-20)

 

Z powyższego cytatu wynika, że to Abraham i jego żona Sara byli parą oszustów, pomimo że byli prowadzeni przez Boga. Z bliblijnego cytatu wynika też, że to faraon był ofiarą ich oszustwa a mimo to został ukarany przez Boga plagami, pomimo że nic złego nie zrobił. Wydaje się to bardzo dziwne biorąc pod uwagę, że „Bóg jest prawdą” (Jan 14:6) a więc powinien też być sprawiedliwością. Co więcej, faraon był na tyle wspaniałomyślny, że pomimo mu wyrządzonych krzywd pozwolił aby para oszustów, ich lud oraz dobytek dany przez faraona opuścili Egipt do granicy państwa i zapewnił im nawet ochronę (Księga Rodzaju Rozdz. 12:20).

Przykład ten wyjaśnia, że Bóg czasem przyzwala na kłamstwo dla wyższego dobra, w tym wypadku dla dobra innych. Abraham prowadził swój lud przez pustynię uciekając przed plagą głodu z Kanaan. Zatem choć Abraham zrobił źle kłamiąc Bóg w swej dobroci mu wybaczył i prowadził go dalej dlatego że zwierzęta i majątek dany przez faraona mogły nakarmić lud Abrahama i uratowały ich od nędzy co z kolei oznaczało dobro wyższe. Egipt natomiast był wielką cywilizacją mlekiem i miodem płynącą a dla samego faraona kilka zwierząt i kosztowności były znikomym wydatkiem.

Ja jednak w tej kwestii ciągle potępiam Abrahama i jego żonę dlatego że wspólnie zaplanowali podstęp i wzbogacili się podstępem na hojności innego człowieka. Nie jest moją sprawą czy ktoś ma jednego funta czy milion funtów i nie mam żadnych pretensji do cudzych pieniędzy tylko dlatego, że ktoś je ma. Abraham postąpił bardzo źle więc dobrze, że przynajmniej z jego nieuczciwości wyszło coś dobrego. Ważne jest też aby dodać, że Bóg nie wiedział o kłamstwie Abrahama i nie dowiedziałby się gdyby nie zesłał plag. Oznacza to więc, że Bóg nie był partnerem w kłamstwie i potępił Abrahama lecz potem wybaczył mu z uwagi na dobro wyższe.

 

“Sześć jest rzeczy, których nienawidzi PAN a siedmiu brzydzi się dusza Jego: wyniosłe oczy, język kłamliwy, ręce które niewinną krew rozlewają, serce które knuje grzeszne zamierzenia, nogi co spieszą by popełnić zło, fałszywy świadek który wypowiada kłamstwo i ten co wznieca swary między braćmi.”

 

Przypowieść 6:16-19

Z zupełnie innym rodzajem kłamstwa mieliśmy do czynienia podczas sądu Jezusa. Winą śmiertelnego grzechu, którym jest dawanie fałszywego świadectwa obarczam cały naród żydowski, który fałszywie zaświadczał przeciwko Jezusowi i który poprzez swoje kłamstwo domagał się jego śmierci. Podczas sądu gubernator Rzymu Poncjusz Piłat nie dostrzegał w Jezusie żadnej winy i zapytał żydów czy chcą aby ten puścił wolno króla Żydów, dlatego że zdawał sobie sprawę, że żydowscy kapłani oskarżali Jezusa bezpodstawnie z czystej zazdrości.

Żydowscy kapłani dawali fałszywe świadectwo przeciwko Jezusowi gdyż za nim szły rzesze ludzi, co z kolei było dla nich ogromnym zagrożeniem związanym z utratą autorytetu i władzy. Sam Piłat nie widział żadnej winy w Jezusie lecz jego grzech także polegał na kłamstwie. Piłat miał słaby charakter i wydał kłamliwy wyrok dlatego że wydając niewinnego Jezusa na śmierć ugłaskał głodnych krwi Żydów i zapewnił sobie przychylność podbitego narodu. Wyrok Piłata oraz sama obecność Jezusa przed sądem za bezpodstawne oskarżenia powodowały, że Jezus nie zawsze odpowiadał na zarzuty i nie zawsze chciał się bronić gdyż zarówno furia szatańskich żydów jak i zachowanie rzymskiego gubernatora nie płynęły z ich czystych serc ale były dziełem diabła.

Proces Jezusa (J 18,28 – 19,16) (jako przykład dawania fałszywego świadectwa)

18,28 Od Kajfasza zaprowadzili Jezusa do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Oni sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc spożyć Paschę.

18,29 Dlatego Piłat wyszedł do nich na zewnątrz i rzekł: Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi?

18,30 W odpowiedzi rzekli do niego: Gdyby to nie był złoczyńca, nie wydalibyśmy Go tobie.

18,31 Piłat więc rzekł do nich: Weźcie Go wy i osądźcie według swojego prawa. Odpowiedzieli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabić. (Żydzi nie chcą mieć krwi na swoich własnych rękach)

18,32 Tak miało się spełnić słowo Jezusa, w którym zapowiedział, jaką śmiercią miał umrzeć.

18,33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: Czy Ty jesteś Królem żydowskim?

18,34 Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?

18,35 Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?

18,36 Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.

18,37 Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.

18,38 Rzekł do Niego Piłat: Cóż to jest prawda? To powiedziawszy wyszedł powtórnie do Żydów i rzekł do nich: Ja nie znajduję w Nim żadnej winy.

18,39 Jest zaś u was zwyczaj, że na Paschę uwalniam wam jednego /więźnia/. Czy zatem chcecie, abym wam uwolnił Króla żydowskiego.

18,40 Oni zaś powtórnie zawołali: Nie tego, lecz Barabasza! A Barabasz był zbrodniarzem.

19,1 Wówczas Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować.

19,2 A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym.

19,3 Potem podchodzili do Niego i mówili: Witaj, królu żydowski! I policzkowali Go.

19,4 A Piłat ponownie wyszedł na zewnątrz i przemówił do nich: Oto wyprowadzam Go do was na zewnątrz, abyście poznali, że ja nie znajduję w Nim żadnej winy.

19,5 Jezus więc wyszedł na zewnątrz, w koronie cierniowej i płaszczu purpurowym. Piłat rzekł do nich: Oto Człowiek.

19,6 Gdy Go ujrzeli arcykapłani i słudzy, zawołali: Ukrzyżuj! Ukrzyżuj! Rzekł do nich Piłat: Weźcie Go i sami ukrzyżujcie! Ja bowiem nie znajduję w Nim winy.

19,7 Odpowiedzieli mu Żydzi: My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć, bo sam siebie uczynił Synem Bożym. (Żydzi dają fałszywe świadectwo, ich prawem jest zabijanie.)

19,8 Gdy Piłat usłyszał te słowa, uląkł się jeszcze bardziej.

19,9 Wszedł znów do pretorium i zapytał Jezusa: Skąd Ty jesteś? Jezus jednak nie dał mu odpowiedzi.

19,10 Rzekł więc Piłat do Niego: Nie chcesz mówić ze mną? Czy nie wiesz, że mam władzę uwolnić Ciebie i mam władzą Ciebie ukrzyżować?

19,11 Jezus odpowiedział: Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie.

19,12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali: Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi. (Żydzi szantażują Piłata)

19,13 Gdy więc Piłat usłyszał te słowa, wyprowadził Jezusa na zewnątrz i zasiadł na trybunale, na miejscu zwanym Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata.

19,14 Był to dzień Przygotowania Paschy, około godziny szóstej. I rzekł do Żydów: Oto król wasz!

19,15 A oni krzyczeli: Precz! Precz! Ukrzyżuj Go! Piłat rzekł do nich: Czyż króla waszego mam ukrzyżować? Odpowiedzieli arcykapłani: Poza Cezarem nie mamy króla. (Żydzi znowu kłamią)

19,16 Wtedy więc wydał Go im, aby Go ukrzyżowano. Zabrali zatem Jezusa.

Szatański naród żydowski, przewrotny i podstępny nie chciał zabić Jezusa własnymi rękami dlatego uśmiercił go rękami Rzymian. Pytanie na które nie znajdę odpowiedzi to czy żydzi, których Jezus wcześniej uzdrawiał także krzyczeli: „zabij”?

„Grobem otwartym jest ich gardło, językiem swoim knują zdradę, jad żmijowy pod ich wargami.”

 

 Do Rzymian 3:13

seeking_truth_logo

Czytaj część piątą…

 

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan