Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody

Azja

 

Azja to największy i najbardziej zaludniony kontynent na świecie, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Azja to kontynent malowniczych pejzarzy oraz ludzi wielu kultur i ras, z bardzo bogatym dziedzictwem kulturowym. W tym rozdziale zamierzam omówić podział Azji na regiony oraz niektóre miejsca i rzeczy, które mają na celu zachęcenie do podróży.

Azja

Azja

 

Ogólny podział Azji

Azja jest największym i najbardziej zaludnionym kontynentem na Ziemi, ulokowanym zarówno na północnej jak i południowej półkuli. Na zachodzie granica Azji przebiega wzdłuż gór Ural, rzeki Ural, Morza Kaspijskiego, gór Kaukaz, Morza Czarnego, Bosforu, Kanału Sueskiego i Morza Czerwonego. Na południu granicą Azji jest Ocean Indyjski i Morze Timorskie, na wschodzie Północny Pacyfik i Cieśnina Beringa a na północy Ocean Arktyczny.

Azja zajmuje teren 44.579.000km2 a jej całkowita populacja wynosi prawie 4.440mld i będzie pewnie wynosić o kolejne 50mln więcej gdy skończę pisać ten artykuł.

Kontent azjatycki dzielę na następujące regiony:

Podział polityczny Azji zależy od punktu widzenia gdyż Azja dzieli się na kraje niepodległe, regiony autonomiczne, specjalne strefy administracyjne, państwa nieuznawane, państwa częściowo uznawane oraz samozwańcze, „separatystyczne” republiki wewnątrz innych krajów. Oficjalne źródła informują że Azja dzieli się na 48 niepodległych państw lecz moim zdaniem liczbę tą należy traktować umownie gdyż podział polityczny Azji wygląda inaczej w oczach Arabów i inaczej w oczach Żydów; mimo że tego rodzaju przykładów możnaby podać więcej. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że liczba 48 niepodległych państw utrzyma się gdyż w 1991 roku, po rozpadzie Związku Radzieckiego przybyło 15 nowych krajów pojawiło się na mapie świata. Podejrzewam że gdyby doszło do rozpadu Chińskiej Republiki Ludowej to pojawiłoby się przynajmniej 8 nowych krajów a po rozpadzie Turcji przybyły kolejne 2 i mapa Azji Mniejszej uległaby dużej zmianie.

Mapa Azji z podziałem na regiony.

Mapa Azji z podziałem na regiony.

Państwami i regionami częściowo uznawanymi są na przykład; Tajwan, Osetia Południowa, Abchazja czy Cypr Północny, który jest uznawany tylko przez Turcję. Co ciekawe Izrael nie jest uznawany przez 23 członków ONZ natomiast Palestynę formalnie uznało 138 krajów. W Azji są także kraje „separatystyczne” (ulubione słowo propagandzistów) i obszary sporne czyli te które walczą o swoją niepodległość lub o które walczą kraje niepodległe. Do tych zaliczyłbym np.: Czeczenię, Dżammu i Kaszmir, Kurdystan czy Papuę Zachodnią. Do niedawna problem był także na Sri Lance gdzie Tamilskie Tygrysy walczyły o północną część wyspy. Terytoria autonomiczne leżą głównie w Rosji i w Chinach choć są także w Tadżykistanie, Uzbekistanie, na Filipinach, w Azerbejdżanie, w Iraku i w Indonezji. Uważam więc, że na pytanie ile znajduje się krajów w Azji można w granicach rozsądku odpowiedzieć na wiele sposobów i ciągle mieć rację.

Opisy każdego z regionów Azji oraz szczegółowy podział na kraje niepodległe, specjalne regiony administracyjne i autonomiczne można zobaczyć wchodząc na konkretny region Azji powyżej.

Baktriany na mongolskim stepie.

Azja charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz florą i fauną. Znajdują się tam rejony o najniższych temperaturach (Syberia), najwyższy szczyt na Ziemi (Mont Everest), najludniejszy kraj świata (Chiny), największe jezioro (Morze Kaspijskie) a także pustynie, tundry, lasy równikowe, tajgi oraz bajeczne plaże i egzotyczne wyspy z palmami do morza. Każdy rejon Azji zamieszkują ludzie innych kultur, religii i ras co także przy różnych uwarunkowaniach klimatycznych i geologicznych sprawia że kontynent ten ma wiele do zaoferowania. Azja jest kolebką między innymi takich kultur jak: indyjska, mongolska, tybetańska, perska, hebrajska, arabska oraz orientalna. Znajdują się tam cuda świata takie jak Taj Mahal, Wielki Mur Chiński, Angkor Wat i Petra. W Azji jest także Wyżyna Tybetańska oraz Półwysep Arabski i Malajski, które są znakomitym przykładami na to jak bardzo kultury, religie i rasy Azji mogą się różnić. Azja jest więc bardzo atrakcyjnym turystycznie kontynentem a podróż po nim to przygoda poprzez odmienne cywilizacje, architektury, kuchnie i malownicze pejzarze.

Azję zamieszkuje około 60% ludności świata, i niestety charakteryzuje się on wysokim przyrostem naturalnym. Najbardziej zaludnionymi regionem jest Makao gdzie przypada prawie 22000 osób na 1km2 a najmniej Mongolia gdzie wiele obszarów jest w ogóle niezamieszkanych i gdzie średnio są to mniej niż 2 osoby na 1km2. W Azji znajdują się największe metropolie świata, takie jak na przykład: Nowe Delhi, Karaczi, Tokio, Seul, Singapur, Pekin, Osaka, Szanghaj, Bangkok, Dżakarta, Bombaj czy Kalkuta. Wraz z wielką populacją rozwija się też ogromny przemysł choć z drugiej strony także nędza, choroby i problemy społeczne, które opanowują Azję szybciej niż jest ona sobie z tym w stanie poradzić. Z jednej strony wielkie aglomeracji miejskie przyczyniły się do zubożenia flory i fauny choć do dziś jest też wiele rezerwatów, które traktowane są jako bogactwa narodowe i światowe.

Wodospad na wyspie Siquijor. Visayas, Filipiny.

Wodospad na wyspie Siquijor. Visayas, Filipiny.

Wiele gatunków zwierząt bardzo dobrze sobie radzi żyjąc wśród ludzi gdyż w miastach łatwo jest znaleźc żywność. Jestem wielkim miłośnikiem zwierząt i dlatego do najciekawszych gatunków azjatyckich osobiście zaliczam: tygrysa (zamieszkującego głównie Chiny, Indie, Indonezję i Syberię), pandę wielką (Chiny), warana z Komodo (Indonezja), Irbisa – panterę śnieżną (zamieszkuje wysokie partie Himalajów), pytony tygrysie i kobry (głównie Subkontynent Indyjski i Azja Płd-Wsch.), żółwie morskie (wszystkie ciepłe morza i oceany Azji), gawiale (głównie rzeka Ganges), orangutany (Borneo), żurawie mandżurskie (Japonia).

Sztuka umiejętnego podróżowania, mająca na celu dobrą edukacją wzbogacającą duszę jest odnajdywanie piękna w każdym zakątku świata, jednocześnie doceniając piękno i wartość własnego kraju i swojej własnej kultury.

Azja południowo-wschodni.

Azja południowo-wschodnia, to bardzo atrakcyjny region. Tajlandia.

(Polecam działy konkretnych regionów Azji, gdzie znajduje się więcej informacji. Celem tego artykułu jest głównie lokalizacja i podział kontynentu).

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan