Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Facebook YouTube
Facebook YouTube

Galerie

Po przemierzeniu około 50 krajów mam dziesiątki tysięcy zdjęć i jeszcze więcej wspomnień oraz ciekawych opowieści. Myślę jednak, że poprzez publikację zaledwie kilku tysięcy zdjęć w galeriach i artykułach będę w stanie opowiedzieć moje przygody i dużą część mojego życia z wielu interesujących krajów.

Ludzie - Plaże - Zwierzęta

Ludzie

Gdziekolwiek nie jadę spotykam ludzi, którzy zapadają mi na zawsze w pamięci. Oto najciekawsi ludzie, którzy nie zdołali uciec przed moim aparatem:

Akta plażowe

Podczas wielu wyjazdów do ciekawych zakątków świata miałem przyjemność być na pięknych, czasem bajkowych plażach. Oto przekrój kilku z nich:

Zwierzęta

Jestem miłośnikiem przyrody a zwierzęta zajmują szczególne miejsce w moich podróżach i w moim sercu. Wiele z moich podróżniczych doświadczeń jest związanych właśnie ze zwierzętami.

Azja Wschodnia

Chiny

Chiny to stara i bogata w tradycje cywilizacja pod której wpływem kształtowało się wiele krajów Orientu. Wielki Mur Chiński, Armia Terakotowa, klasztor Shaolin i misie panda – polecam.

Mongolia

Moja podróż po ojczyźnie Czyngis Chana zapamiętam przede wszystkim z powodu mojej wyprawy na pustynię Gobi. Byłem w Mongolii na 800-letnią rocznicę powstania kraju.

Tybet

Podróż po Tybecie jest przygodą na „dachu świata”, która łączy ze sobą starą buddyjską kulturę, piękne Himalaje, turkusowe jeziora oraz tragiczne warunki polityczne.

Hong Kong

Hong Kong to kraj, miasto i specjalny region administracyjny Chin gdzie wysokie wieżowce, brytyjska architektura oraz kultura Chin są wkomponowane w jedną całość.

Azja Zachodnia

Gruzja

Gruzja to kraj malowniczych górskich widoków oraz antycznych kościołów, kraj pięknych dolin, rwących rzek i dobrego jedzenia. Chrześcijaństwo jest w Gruzji jest bardzo ważne.

Armenia

Armenia jest pierwszym krajem na świecie, który przeszedł na chrześcijaństwo. Armenia to antyczne kościoły na tle malowniczych gór, dobre jedzenie, mili ludzie i wspaniała przygoda.

Górski Karabach

Górski Karabach to kraj, który oficjalnie nie istnieje. Karabach to podróż po „małej Armenii” na oficjalnym terytorium Azerbejdżanu gdzie górskie widoki prowadzą do antycznych kościołów.

Azerbejdżan

Azerbejdżan jest rzadko odwiedzanym krajem. Wspaniała stolica Baku, malownicza wieś Xinaliq oraz wulkany błotne to tylko niektóre z atrakcji „małej Turcji” nad Morzem Kaspijskim.

Turcja

Turcja to popularny kierunek turystyczny gdzie są 4 morza, zamki na zboczach gór i dobre jedzenie. Istambuł, Antalya czy Kapadocja to znany szlak. Ja polecam też Turcję wschodnią.

Irak-(Kurdystan)

Iracki Kurdystan to region autonomiczny na terenie Iraku, który mimo że jest pełen niespodzianek, oferuje wspaniałą przygodę poprzez góry, rzeki, karabiny maszynowe oraz kulinarne przysmaki.

Iran

Persja to jedna z najstarszych kultur świata i choć „republika islamska” jest w Iranie jak najbardziej obecna to antyczna Persja w postaci sztuki i architektury zasługuje na uwagę turystów.

Liban

Liban to przygodowy kraj nad Morzem Śródziemnym gdzie malownicze widoki i antyczna architektura przeplatają się z drutem kolczastym i karabinami maszynowymi.

Jordania

Jordania jest popularnym kierunkiem turystyczym z uwagi na Petrę lecz polecam też pustynię Wadi Rum, Morze Martwe…..i podrabiane perfumy. Jordania to piękny kraj arabski.

Izrael

Biblijny Izrael to kraj ważnych miejsc chrześcijańskich choć także kraj okupacji, wież obserwacyjnych, drutu kolczastego i żydów przebranych w swoje tradycyjne stroje.

Palestyna

Palestyna to kraj za ścianą okupowany przez Izrael gdzie polecam biblijne miasta, ciekawą sztukę okupacyjną „banksy” oraz pouczające wizyty w obozach uchodźców.

Kuwejt

Kuwejt to mały pustynny kraj na Półwyspie Arabskim. Polecam Kuwait City z jego sławnymi wieżami Kuwait Towers i bazarem Mubarakiya. Jest też pustynia, plaże i Oceanarium.

Bahrajn

Bahrajn miał dużo do zaoferowania. W tym małym kraju widziałem stare i nowoczesne miasta, antyczne forty, malownicze plaże, egzotyczną przyrodę oraz farmę wielbłądów.

Arabia Saudyjska

Moja wyprawa przez saudyjską pustynię była dużym wyzwaniem. Zobaczyłem kaniony i ciekawe formacje skalne, forty, ładne plaże, antyczne grobowce, palmy daktylowe i bardzo dużo meczetów.

Azja Południowa

Sri Lanka

Sri Lanka (Cejlon) jest Perłą Oceanu Indyjskiego a podróż po Sri Lance to przygoda po kraju Buddy, po antycznych miastach, polach herbacianych i jednych z najpiękniejszych plaż Azji.

Bangladesz

Bangladesz to Sybkontynent Indyjski dla koneserów. Pola herbaciane, drzewa cytrynowe, miliony rykszy, małpy na drzewach i podróż na dachach pociągów – to jest Bangladesz.

Pakistan

Pakistan to kraj o specyficznej reputacji choć Pakistan to także piękne góry, stare miasta, dobra zielona herbata, religia godna tego aby pozostać w Pakistanie oraz milion kałasznikowów.

Azja Centralna

Kazachstan

Kazachstan oferuje turkusowe jeziora, jazdę konną w górach, szaszłyki baranie oraz przeprawę przez ogromny step w poszukiwaniu pięknej samotności.

Kirgistan

Kirgistan to kraj konnych wypraw, formacji skalnych i turkusowych jezior wysoko w górach. Polecam też jurty, stada kóz na zielonych pastwiskach oraz narodowe dywany szyrdaki.

Tadżykistan

Tadżykistan to podróż przez Trasę Pamirską, Dolinę Wachańską dzieloną z Afganistanem oraz gorące źródła. Tadżykistan to także wielka przygoda i spore wyzwanie.

Uzbekistan

Uzbekistan ma piękne miasta na Jedwabnym Szlaku, takie jak: Samarkanda, Bukhara i Khiva choć częścią mojej podróży była też interesująca stolica Taszkient oraz daleki Karakalpakstan.

Azja Południowo - Wschodnia

Tajlandia

Tajlandia to kraj bajecznych plaż, pięknych świątyń buddyjskich, thai-boxingu i dobrego jedzenia. Tajlandia jest jednym z najpopularniejszych krajów turystycznych na świecie.

Laos

Laos to sypialnia Azji płd-wsch, kraj pięknych wodospadów, jaskiń, dżungli i spokojnej rzeki Mekong. Buddyjska kultura, efektowne świątynie i piwo Lao dodają smaku laotańskiej przygodzie.

Kambodża

Kambodża jest znana głównie z antycznych świątyń Angkor Wat choć kraj ten ma też do zaoferowania egzotyczne plaże, interesującą sztukę oraz piękne widoki.

Wietnam

Wietnam to kraj motorowerów gdzie antyczna architektura, buddyjska sztuka i piękno naturalne towarzyszą dowodom tragicznej historii, związanej z wojną i komunizmem.

Malezja

Malezja to raj dla miłośników natury gdzie polecam wyprawy do dżungli, jedne z największych jaskiń na świecie, piękne plaże, egzotyczne rośliny, małpki długonose i pola herbaciane.

Singapur

Singapur to klejnot Półwyspu Malajskiego gdzie nowoczesność towarzyszy tradycjom wielu kultur, dobrej kuchni i pięknu naturalnemu.

Myanmar (Birma)

Birma to kraj złotych pagód, wielu oblicz Buddy i ciekawej kultury. Birma jest magiczną przygodą wśród palm, małp oraz niezapomnianych miejsc jak jezioro Inle, Bagan i wyprawy po dżunglii.

Brunei

Sułtanat Brunei to ciekawy przystanek na końcu świata podczas podróży po Borneo. Brunei oferuje wyprawy po dżunglii, spotkania z małpkami długonosymi, miasto na wodzie i spokój.

Filipiny

Filipiny to kraj pięknych plaż i turkusowych wodospadów ukrytych w dżunglii.  Na Filipinach można pływać z rekinami i żółwiami morskimi, oraz poznać wesołych ludzi.

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan