Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Ciekawostki

Skalne budownictwo w Tadżykistanie

Napisał: Marcin Malik

Skalne budownictwo

 

Uważam, że skalne budownictwo współgra z naturą i wygląda bardzo efektownie. Ze skał można budować domy, mosty, ogrodzenia, i wszelkiego rodzaju wykończenia domów. Budowanie ze skał jest też bardzo wytrzymałe, o czym świadczą średniowieczne zamki w Europie.

 

Piękno skalnego budownictwa

Gdy przemierzałem autonomiczny rejon Górski Badachszan w Tadżykistanie widziałem że jedynym surowcem do budowania domów były skały. Uważam, że jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie gdyż Tadżykistan jest pokryty w 93%przez góry. W dużej części wynika to także z biedy Tadżykistanu choć z drugiej strony nie zmienia to faktu że nie ma tam lepszego surowca.

Tadzykistan1
Podróżując po Trasie Pamirskiej czy Dolinie Wachańskiej wielokrotnie widziałem ciężarówki oraz robotników załadowujących skały. Ciekawe jest to, że nic się nie marnuje gdyż potrzebne są kamienie o różnych rozmiarach a do tego zapotrzebowanie na skały jest nieskończone. Tadżykistanowi nie są też obce katastrofy naturalne (np. lawiny) co także dostarcza materiał do budowy w ogromnych ilościach.

Skały są używane do budowania w zasadzie wszystkiego, a jednym z najlepszych pokazów tego rodzaju sztuki jest Dolina Gunt oraz wiele obiektów w miasteczku Khorog na granicy z Afganistanem. Są to malownicze wsie i całe miasteczka ciągnące się na przestrzeni setek kilometrów, które pięknie współgrają z przyrodą. Ze skał zbudowane są nie tylko domy ale także ogrodzenia, mosty, place zabaw, kanały, kominki, ławki, schody i wiele innych niezbędnych budowli. Domy są zazwyczaj powiązane cementem natomiast ogrodzenia to prostu równo ułożone kamienie jeden na drugim.

Nie jest to niestety lekka praca i to zwłaszcza w kraju tak biednym jak Tadżykistan. Kamienie są przecież ciężkie, trzeba je załadować i rozładować, a do tego dochodzi jeszcze rozbijanie ich na mniejsze. Wszystkie te budowle są bardzo malownicze, ekologicznie i bardzo naturalnie wkomponowane w górskie otoczenie, tworząc z nim jedną całość. Budowanie z kamienia jest jak najbardziej trwałe gdyż wiele zamków np. w Wielkiej Brytanii przetrwało po 1000 lat.

Wracając jednak do Tadżykistanu, z biegiem czasu skalne osiedla i zagrody wyglądają jeszcze lepiej gdyż każda skała ma swój naturalny kolor który zlewa się z górskim otoczeniem, a nawet z pogodą. Jeśli pada deszcz i kolor skał się zmienia, wtedy osiedla ze skał także, jednocześnie współgrając z górami. Po jakimś czasie porasta je mech i trawa, a ptaki robią gniazda w szczelinach. Zauważyłem też, że każdy kamień jest jak osobna część układanki zachowująca swą oryginalność i charakter. Nie można niestety żadnej z tych rzeczy powiedzieć o cegłach lub pustakach, gdzie wszystkie są takie same i łatwiej jest je rozbić.

Tadzykistan2

Zachęta do budowania ze skał

Szkoda, że tak zwani „eksperci budownictwa” odchodzą już od skalnego budowania domów na skalę ogólnoświatową w terenach górskich. Dziś mamy cegły, pustaki, metal i masę odblaskowego szkła, które ja osobiście uważam za materiały tworzące śmieci architektoniczne. Skalne budowanie w krajach uprzemysłowionych natomiast uchodzi za nowość i ekstrawagancję choć metoda ta jest stara jak świat. Uważam także, że każdy kraj powinien zachować swój własny styl budowania zgodny ze swoją kulturą i przyrodą, zamiast budować szklane śmieci ocierające się o niebo.

Gdy byłem w Iranie, w mieście Yazd, widziałem pustynne miasta budowane w perskim stylu i tylko w kolorze pustyni, co wyglądało jakby natura w formie pustynnej burzy sama zbudowała to piękne, tradycyjne dla perskiej kultury miasto. Gdy byłem na Sri Lance czy w Tajlandii widziałem domki i ogrodzenia przy morzu zbudowane z bambusów oraz dachy pokryte plecionymi liśćmi z palm lecz na przykład w Chinach widziałem przede wszystkim beton, szkło i jeszcze więcej betonu.

Artykuł ten napisałem w obronie tradycyjnego dla każdej kultury budownictwa której dodatkowym atutem powinno być zawsze współgranie z miejscową przyrodą.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan