Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Ciekawostki

Ciemna strona Tajlandii

Napisał: Marcin Malik

Ciemna strona Tajlandii

 

Tajlandia jest znana jako raj turystyczny, który kusi swoim pięknem naturalnym i ciekawą kulturą. Istnieje jednak ciemna strona Tajlandii, taka jak przemysł narkotykowy, prostytucja, i zbrodnie przeciwko przyrodzie. Rynek kryminalny Tajlandii i problemy społeczne Tajlandii są bardzo dobrze rozwinięte i mają przyzwolenie tajskiego rządu.

 

Tajlandia jako turystyczny raj 

Tajlandia jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych krajów Azji południowo-wschodniej a jej uroki można by długo wyliczać. Znajduje się tu wielowiekowa kultura i sztuka, której dowodem są między innymi zbudowane z wielkim rozmachem oraz zdobione z ogromnym przepychem rzeźb i ozdób świątynie buddyjskie. Tajlandia to także światowa stolica jednych z najpiękniejszych plaż na świecie, z turkusową wodą, bajkowymi lagunami, rafami koralowymi i palmami kokosowymi, a całość osadzona jest w ciepłym, przyjemnym klimacie. Tajlandia to także ojczyzna thai boxingu, tajskiego masażu, wyśmienitej lecz ostrej kuchni, oraz motorowerów na których turyści jeżdżą z jednej wspaniałej plaży na drugą. Można tu przemierzać dżunglę na słoniach, pływać tratwą po rzece, brać prysznic pod wodospadem oraz przemierzać dżunglę, aby po dniach marszu odkryć w nich buddyjskie świątynie i mieszkających w nich mnichów.

Mimo że jest to kraj bardzo komercyjny, to wciąż jednak zachowuje on swoje tradycje i kulturę, i pomimo ciągłego napływu białych daje nam odczuć jaki jest na prawdę; a jest piękny. Bogaty w sztukę i dobrą kuchnię Bangkok jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, podczas gdy bezpośrednie dochody z turystyki stanowią około 7% GDP, a dochody pośrednie powiązane z turystyką prawie 17% GDP. Zrelaksowana atmosfera, błogi klimat, banany i mango zrywane z drzew, czy huśtawki na palmach kokosowych nad ciepłym morzem to atrakcje które umiejętnie zasłaniają ciemną stronę Tajlandii.

Pomimo że wielka część dochodu narodowego pochodzi z prawdziwego przemysłu turystycznego, to ogromna część pochodzi też niestety z przemysłu seksualnego, z narkotyków, z handlu częściami ciał zagrożonych gatunków, oraz ze znęcania się nad zwierzętami. Tajlandia to kraj gdzie wszystko jest na sprzedaż i gdzie nikt nie uśmiecha się za darmo, a przemysł seksualny jest częścią turystyki, tak samo jak hotel czy przejażdżka na słoniach. Oficjalnie prostytucja jest nielegalna, choć z drugiej strony nielegalność tego procederu jest sformułowana prawnie w bardzo niejasny sposób, tak aby istniało przyzwolenie na proceder prostytucji. W dużej mierze o tym wszystkim właśnie będzie ten artykuł.

Tajlandia jaką chcemy ją widzieć

Tajlandia jaką chcemy ją widzieć.

Plaga prostytucji i homoseksualizmu

Jak wspomniałem wcześniej kultura Tajlandii opiera się na buddyźmie, który jak najbardziej stanowi dobre przesłanie, choć są też inne strony obyczajowości tego kraju.

Tajlandia opanowała „plaga pedalstwa” oraz transwestytów „ladyboys”, którzy zwłaszcza w wydaniu Tajlandii są wyjątkowo obrzydliwi. Wielokrotnie widziałem mężczyzn przebranych za kobiety, w tym także chłopców szkolnych przebranych w sukienki, z makijażem i z długimi włosami; i niestety istnieje na to duże przyzwolenie społeczne. Dla potrzeb prostytucji chłopcy robią sobie także operacje zmiany płci, a potem tańczą przy rurze i sprzedają się turystom. Ladyboys to jednak najczęściej mężczyźni przebrani za kobiety, które okupują centra turystyczne, obnosząc się ze swoim zboczeniem w celu poszukiwania klientów z Europy. Najczęściej ma to miejsce w barach, lecz czasem przejeżdżają przez ulice zakupów na motorowerach, krzycząc: 'ladyboys’. Czasem przyznają się do tego że są mężczyznami, lecz częściej starają się wmówić spragnionym wrażeń turystom że są kobietami.

Desperatom radzę się więc powstrzymać gdyż godzina spędzona z 'podejrzaną kobietą’ może przerodzić się w poważną chorobę lub wiele godzin u psychologa. Radzę też nie brać wszystkiego co się rzuci człowiekowi na szyję, gdyż to będzie zawsze przebrany mężczyzna. Radzę też zwracać uwagę na detale, jak ręce oraz jabłko Adama, choć przede wszystkim radzę pojechać do Tajlandii ze swoją kobietą której mężczyzna może ufać i wie że jest jego. Przypominam też, że homoseksualizm jest bezpośrednio powiązany z HIV/AIDS, a Tajlandia jest krajem bardzo wysokiego ryzyka.

Pod tym względem Tajlandia jest okropna, i myślę że temat ten nawiązuje także do zdrowia.

Zdjęcie z wieczornego bazaru na Koh Samui gdzie przychodzą też rodziny z dziećmi. Te są przynajmniej kobietami.

Zdjęcie z wieczornego bazaru na Koh Samui gdzie przychodzą też rodziny z dziećmi. Te są przynajmniej kobietami.

Pomimo że tolerancja nie jest moją specjalnością, to uważam że jeśli para zboczeńców chce się łajdaczyć za zamkniętymi drzwiami bez użycia dzieci, to należy ich zostawić w spokoju. Jednak publiczne obnażanie swojego zboczenia powiązane z utratą godności nie powinno być tolerowane ani zachęcane w imię chorego ultra-liberalizmu. Dla dobra ogółu oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowemu społeczeństwu pewne rzeczy powinny istnieć tylko w cieniu. Spędziłem w Tajlandii wiele miesięcy na przestrzeni kilku lat i uważam że zbyt dużo wolności obyczajowej może się kiedyś okazać szkodliwe.

Poza tym temat ten jest bardzo niesmaczny, zupełnie tak samo jak całe ulice żywego towaru na sprzedaż, teraz już także importowanego ze światowej stolicy HIV, z sąsiedniej Kambodży. Ladyboys to według mnie zmora dnia powszedniego, symbol śmiertelnych epidemii oraz upadku moralnych wartości. Uważam że epidemia ta powinna mieć zakaz wypełzania na ulice, a tego rodzaju zachowanie powinno być skryminalizowane.

Pamiętajmy jednak, że każda wyspa oraz każdy ośrodek turystyczny ma część nastawioną na rodziny z dziećmi oraz na prostytucję, nawet Pattaya. Oznacz to że po dopłynięciu na wyspę w porcie należy zapytać o „cichą” lub „głośną” część wyspy. W Tajlandii jednak problem jest tak ekstremalny że na wyspie Koh Samui która nie słynie z prostytucji, przy populacji ponad 60.000 jest około 10.000 prostytutek. Wielokrotnie widziałem starych mężczyzn z młodymi Tajkami chodzącymi pod rękę i idącymi razem do pokoju, i obserwując te pary za każdym razem docierało do mnie że nie mieli oni sobie zbyt dużo do powiedzenia.

Czasem kobiety utrzymują swoje całe rodziny w ten sposób i ma to przyzwolenie społeczne. Rozmawiałem o tym z prostytutkami, i powiedziały mi że zdają sobie sprawę z tego co robią ale są też zadowolone że mogą utrzymywać swoje rodziny. Dodatkowo jest tu także element religijny. Wedle buddyzmu kobiety te wierzą, że sprzedając swoje ciało staremu, nieatrakcyjnemu mężczyźnie lub będąc ich stałymi kochankami za pieniądze lub prezenty zostaną wynagrodzone w przyszłym życiu, gdyż ich dusza powędruje do ciała bogatej osoby.

Do prostytucji są werbowane nawet 11-letnie dziewczynki, a biznes ten jest w Tajlandii wart od około $6mld rocznie. Obliczono także, że prostytucją w Tajlandii zajmuje się około 300.000 kobiet, choć moim zdaniem są to bardzo optymistyczne dane. Istnieje też prostytucja dziecięca importowana z Kambodży i Laosu oraz tak zwane oportunistki. Mafie wynajmują też dzieci do żebrania w miejscach turystycznych za około $25 miesięcznie, które dodatkowo świadczą usługi seksualne.

Opcja dla ekstremalnych desperatów lub dla bardzo pijanych. Przypatrzcie się temu zdjęciu bardzo dokładnie!!!

Opcja dla ekstremalnych desperatów lub dla bardzo pijanych. Przypatrzcie się temu zdjęciu bardzo dokładnie!!!

Wiele Tajek uważa jednak że prostytucja jest dobra gdyż zmniejsza ilość gwałtów, i że jest ona częścią społecznych zwyczajów Tajlandii. Myślę, że to chore nastawienie do problemu jest sygnałem na alarm czy za kilka lat w Europie rzeczy takie jak: islam, homoseksualizm czy pornografia w szkołach nie staną się „częścią społecznych zwyczajów Europy”.

Tajlandia jest drugim po Malezji najczęściej odwiedzanym krajem Azji południowo-wschodniej gdzie turystyka stanowi około 7% dochodu narodowego, a prostytucja aż 3%. W Tajlandii przemysł seksualny ma tak ogromne przyzwolenie społeczne zarówno wśród turystów jak i Tajów, że około 10% wszystkich dolarów wydawanych przez turystów jest płaconych za seks. Faktowi temu sprzyja bieda oraz ogromny i niepohamowany głód pieniędzy Tajów. Nigdy nie zapomnę gdy jechałem taksówką po Bangkoku i za każdym razem na światłach kierowca wyceniał przechodzące kobiety. Pod tym względem Tajlandia jest straszna i myślę że wątek ten nawiązuje też do zdrowia.

Ogromnym tematem jest tu HIV i AIDS, i niestety Tajlandia jest pod tym względem krajem wysokiego ryzyka. Rząd tajski wymierzył wojnę HIV i robi dużo aby obudzić w ludziach świadomość ryzyka tej choroby, lecz pomimo to obliczono że ponad 0.5mln Tajów jest zarażonych wirusem HIV. Kobiety pracujące w burdelach i „salonach masażu” są bezpieczniejsze niż te na ulicy, gdyż zabezpieczenia i regularne badania są częścią polisy firmy. Jak we wszystkich krajach rozwijającej się Azji istnieje tu także spore ryzyko zatrucia pokarmowego, lecz w porównaniu z Indiami które przodują w zakresie chorób i zatruć wszelkiego rodzaju, nie mamy się o co martwić. Przed przyjazdem do Tajlandii należy się zaszczepić przeciwko wielu groźnym chorobom.

Wielkim problemem jest także, że w związku z Nowym Porządkiem Świata, Trzeci Świat mieszkający w Europie przywozi ze sobą do nas bardzo groźne choroby. Jest to jednak temat do którego lewica nie wie jak podejść, gdyż prawda gryzie się z absurdalną poprawnością polityczną.

Koszmar mieszanych związków

Opowieść o kobiecie rzeźniku w białej sukni, która postanawia pozostać hodowcą Białych świnek. Głaszcze świnkę, dobrze ją karmi a gdy śwince jest już dobrze tajska kobieta rzeźnik "podrzyna jej gardło". W efekcie tego naiwna biała świnka traci WSZYSTKO.

Opowieść o kobiecie rzeźniku w białej sukni, która postanawia zostać hodowcą Białych świnek. Głaszcze świnkę, dobrze ją karmi, a gdy śwince jest już dobrze, tajska kobieta rzeźnik „podrzyna jej gardło”. W efekcie tego naiwna biała świnka traci WSZYSTKO.

Pomijając czystość rasową którą wiele razy opisywałem w swoich artykułach, w Tajlandii ma miejsce kolejny bolesny proceder. Otóż mężczyźni z Europy wyjeżdżają do Tajlandii aby tam znaleźć żonę, co obok programów na temat kursów tajskiego gotowania zaowocowało także takimi tytułami jak np. „Jak stracić wszystko w Tajlandii”. Otóż wedle tajskiego prawa obcokrajowiec nie ma prawa kupić nieruchomości, lecz może ją wynająć. Uwiedzeni ciepłym klimatem, smacznym jedzeniem i tanim życiem, oraz początkowo także bezapelacyjnym oddaniem swojej tajskiej narzeczonej, biali mężczyźni po przejściach szukając miłości wpadają w największą pułapkę swojego życia. Cały czas się zdarza, że mężczyźni z Europy budują domy i nawet hotele na nazwisko swojej tajskiej żony, po czym ona występuje o rozwód, a tajski sąd deportuje Europejczyka i wszystko zostawia Tajce.

Naiwność białych mężczyzn w Tajlandii nie zna granic, zupełnie tak samo ja chciwość Tajów. Jakby tego było mało, Tajki mówią otwarcie że poszukują mężczyzny który 'zbuduje im dom i zapewni dobre życie’, i mówią szczerze od serca że jest to dla nich najważniejsza cecha u mężczyzny. Często są to byłe prostytutki które przez całe życie czekały na małżeński interes swojego życia. Oznacza to więc że mieszane związki w Tajlandii są ostatecznie tylko i wyłącznie interesem. Wiele razy w różnych częściach Tajlandii widziałem jak Anglik pracował za barem, a jego tajska żona leżała i wydawała mu rozkazy, gdyż w przypadku rozwodu on nie miał żadnych praw do nieruchomości za którą sam zapłacił.

Na marginesie, Azjatki w Europie mają dokładnie tą samą strategię, a biali mężczyźni też są głupi do samego końca. Myślę, że najgłupsi w tym temacie są bez wątpienia Anglicy, gdyż oni dają się ograbiać swoim tajskim „żonom” najczęściej. Niektórzy z nich są tak głupi że spełniają największe marzenie swoich tajskich prostytutek. Zabierają je do Europy, potem się z nimi żenią i mają z nimi dzieci, a po paru latach Azjatki występują o rozwód. Dla odmiany, w sądach europejskich Tajka ma w takim wypadku prawo do jego majątku, co oznacza że Anglik traci wszystko co ma, wyprowadza się ze swojego domu a potem musi płacić kredyt za swój własny dom z którego został wyrzucony.

Poza tym w nocnym barze Tajki wyglądają jeszcze w miarę dobrze choć też nie zawsze, natomiast przy świetle dziennym są po prostu paskudne i na pewno nie warte tych pieniędzy. Smutne też jest, że biali mężczyźni mają z nimi dzieci, co sprawia że nasza i tak będąca mniejszością biała rasa staje się jeszcze bardziej zagrożona. Podróżując po Tajlandii miałem też wrażenie, że tam nikt się nie uśmiecha za darmo, a turysta nie jest traktowany jako gość lecz jako chodzący pieniądz. Naturalnie piękne Tajki zdarzają się od czasu do czasu, lecz najczęściej można je zobaczyć w internecie po retuszach lub operacjach.

Żona z Tajlandii

Każdego roku w Tajlandii wzrasta liczba bezdomnych białych mężczyzn, których oszukały i okradły ich tajskie żony. Niektórych nie stać nawet na powrót do domu i są zmuszeni do żebrania. Co dziwne, Tajki grają w otwarte karty, lecz ich biali mężowie wciąż łudzą się na ich uczciwość.

Jako doświadczony podróżnik oraz specjalista od Azji chciałbym dać radę wszystkim romantykom poszukującym miłości,  oraz desperatom szukającym seksu z Azjatkami; 

 • Po pierwsze każdy kto ma £20 ma też Tajkę na 1h lub nawet na całą noc, a każdy kto ma £100 może mieć ich 5 lub 6 na całe noce, dlatego nie ma powodu aby brnąć w sztuczny związek z kobietą interesu. Z drugiej strony nie trzeba też koniecznie płacić. Znałem podróżnika z Polski któremu Tajki ciągle pchały się na siłę do łóżka i to za darmo, aż miał ich tak dość że w końcu z nich zrezygnował. Jest to moment w którym docenia się piękno białej kobiety.
 • Tym którzy szukają miłości radzę wziąć kobietę z Rosji, Białorusi lub Ukrainy. Są to piękne kobiety bliskie nam kulturowo, łatwe do ułożenia, spełniające nasze standardy rasowe oraz są one także potencjalnymi matkimi naszych białych dzieci. Ponadto gdyby ten związek rozpadł się, przewidujący mężczyzna nie zostanie ograbiony jak to jest w przypadku małżeństw z Tajkami oraz innymi Azjatkami, i zostanie też zachowana czysta linia krwi.

Myślę że rozdział ten stanie się przestrogą dla naiwnych i choć pewne zdania mogą brzmieć niesmacznie, być może zdołam uchronić kilku naiwnych żądnych wrażeń.

Zbrodnie przeciwko przyrodzie

Środowisko naturalne w Tajlandii jest piękne lecz nie znaczy to że jest zadbane. Dużym problemem jest zatrucie wody, zatrucie powietrza i nielegalne wyrębu lasów, choć ten aspekt rząd kontroluje do pewnego stopnia. W latach 60-tych zalesienie Tajlandii stało na poziomie około 53%, a teraz jest to jedynie około 20%.

Ciemna strona Tajlandii - Zbrodnie przeciwko przyrodzie

Zanim krokodyle i inne gady zostaną przerobione na torebki, buty i portfele, najpierw są zamęczane w pokazach dla turystów.

Rosnąca populacja oraz rosnący przemysł, będący priorytetem dla rządu Tajlandii nieskończenie zatruwa ten piękny kraj. Jednym z wielu problemów jest brak ryb w morzach Tajlandii, gdyż ich liczebność spadła aż o 90%, a jednym z najbardziej zagrożonych gatunków jest ryba piła (pristis pectinata), która jest popularna w wielu kulturach. Kłusownicy z kolei zamordowali wiele krokodyli i dużych gatunków kotów, a wiele małych zwierząt jest trzymanych jako zwierzątka domowe, co oznacza że matka tego zwierzęcia została zabita.

W 1991 roku liczba dziko żyjących słoni w Tajlandii stała na poziomie około 1900, a teraz jest ich mniej niż 1000, i ciągle nie są one uznawane za zwierzęta zagrożone. Samce słoni są mordowane z powodu kości słoniowej, a samice aby ukraść im małe słonie. Cena słoniątka na czarnym rynku to około $7000, a gdy dorosną są one używane albo do pracy albo do przedstawień dla turystów. Słonie w Tajlandii trzymane są w złych warunkach, co doprowadza do ran na ciele oraz problemów psychicznych tych zwierząt.

Tajlandia była też niedawno znana jako ostatni bastion dziko żyjących tygrysów, lecz dziś żyje ich na wolności tylko około 250, a na świecie tylko około 3000. Kłusownicy polują na nie ze względu na skóry i części ciała (kły, czaszki, pazury), i obecnie w Tajlandii istnieje grupa uzbrojonych strażników którzy zabijają kłusowników. Niestey czasem ofiarą padają tygrysy, i gdyby nie ich praca, tych pięknych zwierząt już by nie było. Chiny z kolei składają zamówienia na tygrysie penisy za około $1300 od sztuki, które potem są wysyłane do bogatych Chińczyków jako afrodyzjaki, amulety, środki lecznicze, oraz są także serwowane w restauracjach. Popyt na części wielu zwierząt w licznych krajach Azji jest szacowany na $6mld dolarów rocznie, a zupa z tygrysiego penisa w Pekinie czy Taipei kosztuje około $320. Towar jest oczywiście przesyłany z Tajlandii, choć także z Laosu, Wietnamu i innych krajów.

Przez brutalny proceder kłusownictwa, w Tajlandii nie ma już także wolno żyjących gibonów. Dziś można jedynie pojechać na wyspę Phuket gdzie znajduje się ich mały i bardzo skromny park. Krokodyle i węże są natomiast trzymane na farmach gdzie uczestniczą w brutalnych przedstawieniach, a potem są przerabiane na skóry i mięso. W nielegalnie wycinanych dżunglach Tajlandii kurczących przestrzeń życiową zwierząt istnieją bambsowe rzeźnie, w których codziennie setki jaszczurek i węży jest obdzieranych ze skóry. Popularne są także skorupy żółwi morskich mimo że wszystkie gatunki są zagrożone.

Pieniądze za cenę krytycznie zagrozonego gatunku. Tajski rząd robi stanowczo za mało.

Pieniądze za cenę krytycznie zagrożonego gatunku. Tajski rząd robi stanowczo za mało.

Serce krwawi na samą myśl o tym że tajska rządza pieniądza nie zna granic i generalnie rasa żółta jest najbardziej brutalną i bezwzgledną ze wszystkich. Pomimo wprowadzonego zakazu polowania na zagrożone gatunki nadal są bazary w Tajlandii gdzie można kupić części zwierząt krytycznie zagrożonych, a jednym z takich bazarów jest na przykład bazar turystyczny na wyspie Koh Samui. Każdego roku na lotniskach są zatrzymywani przemytnicy, którzy starają się wywozić z Tajlandii futra tygrysów, skorupy żółwi i skóry gadów, i czasem jest to towar wart miliony dolarów. Proceder ten istnieje także w Chinach, w Kambodży, Indonezji oraz w Wietnamie. Ochrona gatunków istnieje lecz w Tajlandii ludzie zjedzą wszystko i byliby w stanie nawet zabić dwugłowego jednorożca, gdyby mogli zarobić na jego śmierci.

Narkotykowa hipokryzja

Myślę że powinienem zacząć od tego, że za handel narkotykami w Tajlandii przewidziane są kary dożywotniego więzienia lub nawet kary śmierci. Mimo to jednak setki tysięcy turystów jest aresztowanych każdego roku. Przestrzegam więc przed głupotą! Nawet małe używki które w Holandii byłyby legalne, w Tajlandii są surowo karane. Pod żadnym pozorem nie należy ich kupować, tym bardziej że często nieumundurowana tajska policja sprzedaje trawę i wlepia astronomiczne mandaty. Silna wola i zdecydowane 'nie’ na pewno będą nas trzymać z dala od kłopotów. Pomimo że rząd tajski głośno reklamuje swój brak tolerancji do narkotyków, obcokrajowcy nie uczą się na błędach. W 2009 roku w Tajlandii zostało aresztowanych 7.258 obcokrajowców, z czego 61% zostało skazanych za narkotyki. W roku 2010 za narkotyki poszło za kratki 116.323, i w porównaniu z latami poprzednimi liczby te stale rosną.

Zawsze należy pakować swoje bagaże samemu i nie pozwalać nikomu na ruszanie naszych toreb, gdyż były już przypadki podrzucania narkotyków osobom udającym się na lotnisko. Osoba taka jest zwana potocznie „mułem”, co oznacza że wiezie heroinę przez międzynarodowe lotniska za ogromne pieniądze, których nigdy nie widzi, gdyż idzie natychmiast do więzenia na całe życie. Oprócz samodzielnego pakowania bagaży ważne jest także aby nie zaprzyjaźniać się z nikim na lotnisku lub z kimś kto chce aby mu wyświadczyć przysługę i coś przewieźć. W Tajlandii operują tajskie i afrykańskie gangi, które polują najczęściej na turystów w popularnych centrach turystycznych. Często turystom wydaje się że mogą dobrze zarobić po powrocie do domu, ale jest to tylko ich fantazja. W głupocie, która jest najczęściej mocno nakrapiana alkoholem przodują Brytyjczycy i Australijczycy.

Jak na ironię jednak brutalne prawo antynarkotykowe Tajlandii istnieje tylko po to aby nikt nie wchodził w interes tajskiemu rządowi, który jest jednym z największych szmuglerów narkotyków. Generalnie każdy rząd handluje narkotykami. Rząd USA chroni pól narkotykowych Afganistanu, a rządy Azji płd-wsch chronią swojego interesu. Do początku XXI wieku Złoty Trójkąt, który jest także ciekawym kierunkiem turystycznym, był największym centrum narkotykowym świata oraz największym eksporterem heroiny, lecz potem ten „zaszczytny” tytuł został przejęty przez „Heroinistan” (Afganistan).

Biorąc więc pod uwagę, że Tajlandia zaciekle walczy z narkotykami, oraz fakt że wszyscy wiedzą o plantacjach heroiny na północy kraju, proceder ten jest chroniony za wszelką cenę. Otóż za pieniądze wszystko można, a rzeczy nielegalne takie jak narkotyki i prostytucja stają się „legalne” w wydzielonych rejonach. Otóż Tajlandia co roku produkuje około 500 do 1000 ton opium, które po pracy w laboratoriach przekształcane są w około 50 do 100 ton heroiny. Złoty Trójkąt (Laos, Tajlandia i Birma) przesyła następnie heroinę do innych części świata, choć największym importerem południowo wschodniej heroiny są Chiny. Chiny zamawiają 90% heroiny ze Złotego Trójkąta, a popyt jest tak ogromny że kraj ten musi uzupełniać niedobory heroiną z Afganistanu.

Złoty Trójkąt nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącym popytem na heroinę, ale „robi wszystko, co może”, aby sprostać zamówieniom.

Na podstawie informacji ONZ w sprawie Narkotyków i Przestępczości (UNODC) oraz Europolu, interes narkotykowy jest wart rocznie około $435mld, w tym sam handel kokainą jest wart $84mld. Poza tym wszystko wskazuje na to że zyski z globalnego interesu narkotykowego (do którego Tajlandia jak najbardziej się przyczynia) będą stale wzrastały, i będą też wzrastały aresztowania Australijczyków i Brytyjczyków na tajskich lotniskach. Rzecz też w tym że mali przemytnicy zawsze wpadają, lecz ogromni gracze tacy jak wpływowi politycy, sędziowie czy szefowie biur imigracyjnych nigdy.

„Wiem że narkotyki niszczą świat i szkodzą naszym dzieciom i dzieciom w dalekich krajach, ale jest to jedyny sposób abym mógł opłacić szkołę moich własnych dzieci. Gdy sadziłem ryż, sałatę i inne warzywa zarabiałem $500 rocznie, a gdy sadzę mak narkotykowy zarabiam minimum $3500 rocznie. Poza tym jest bezpieczniej gdyż gangi chronią moje pola i chronią także moją rodzinę”.

 

Rolnik z Azji południowo – wschodniej

! ! ! Obliczono, że rynek kryminalny Tajlandii (prostytucja, narkotyki, fałszywe waluty, podrabiane dóbr, handel ludźmi, piractwo wszelkiego rodzaju) to około $14mld rocznie. Korupcja, handel bronią i hazard to także oprócz pięknych plaż specjalność Tajlandii.


Dostałem wiele nieprzyjemnych komentarzy i listów na temat tego artykułu. Chciałbym zauważyć, że nie jest to mój jedyny artykuł na temat Tajlandii. We wszystkich innych opisałem Tajlandię w samych superlatywach, gdyż uważam ten kraj za piękny i wartościowy. Tajlandia ma wiele dobrych rzeczy, takie jak między innymi piękno naturalne i bogactwa kulturowe pozostawione po przodkach. Tajlandia ma antyczne miasta, atrakcyjne świątynie buddyjskie, smaczne jedzenie i piękną przyrodę. Jednak tytuł tego artykułu to „Ciemna strona Tajlandii”, dlatego proszę nie oczekiwać, że będę tu pisał o dobrych rzeczach. Polecam zatem https://www.kompas.travel.pl/kraje/tajlandia/, gdzie w wielu artykułach i w galerii pokazuję przyjemną stronę Tajlandii. Artykuł tego samego rodzaju możnaby napisać też o Polsce i o każdym innym kraju, natomiast Tajlandię zdecydowałem się opisać także i w ten sposób, gdyż jest to bardzo popularny kierunek turystyczny.

Jestem pewien, że wszystkie obraźliwe i przepełnione nienawiścią do mnie komentarze dostałem od naiwnych lewicowych prostaków i wazelinowych kochasiów. Tak to już jest, że ktoś przez całe życie jeździł na wakacje tylko rowerem nad swój wiejski staw. Jednak raz w życiu udało mu się pojechać do Tajlandii na jeden tydzień, i od tej pory ma się za jednego z nich, i nawet dałby im dupy – dlatego że on tam przecież był! Spotykam czasem takich frajerów. Inni nie byli nigdzie, ale i tak 'wiedzą lepiej ode mnie’.

Moja krytyka Tajlandii dotyczy wielu wątków, lecz krytyka mnie z powodu tego artykułu dotyczy tylko jednego wątku.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
71 komentarzy
 1. Odpowiedz

  Włóczykij

  16 kwietnia 2014

  Szanowny Panie,
  Pana artykuł pełen jest błędów i uprzedzeń. Tajlandię nie opanowała żadna plaga pedalstwa, katoey czyli transwestyci są bardzo mocno związani z kulturą tego kraju. Jest zresztą legenda, mówiąca o bogach którzy na początku świata stworzyli mężczyznę, kobietę i kathoey.
  Pisze Pan o koszmarze mieszanych związków. Widzę, że na Pana blogu często pojawia się ten temat. Myślałem, że kwestia „czystości rasy” to XIX wieczny przeżytek, a tu niespodzianka. Radziłbym dokształcić się również w tej kwestii…

 2. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  19 kwietnia 2014

  Czy chciałby Pan napisać choć jeden komentarz o moich podróżach? Tego właśnie dotyczy moja strona a Pan tylko drąży temat religijno-polityczny, który stanowi mały procent mojej strony.

 3. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  19 kwietnia 2014

  Widzę że krytykę mam niezłomną aż do przesady.
  Bóg kocha wszystkich i dlatego chce aby był porządek i aby każda rasa miała równe szanse na przetrwanie i życie w pokoju także od ich samych. Nie ponoszę odpowiedzialności za to w jaki sposób moi czytelnicy mnie rozumieją. Wszelkie rady w sprawie wiary należy kierować do kościoła katolickiego który ja jak najbardziej polecam.
  Czuję także że Wojciech_Domini i Włóczykij są tą samą osobą.
  W międzyczasie polecam także inne artykuły na mojej stronie oraz komentowanie treści o podróżach niekoniecznie z moim udziałem.
  Uważam ten wątek za wyczerpany. Dziękuję. Pozdrawiam.

 4. Odpowiedz

  Pedał

  14 października 2014

  Proszę Pana jestem takim pedałem jakich Pan nie cierpi. Świat bardzo się zmienia i chciałem zauważyć, że niedługo najlepszym miejscem do życia dla Pana będzie księżyc. Jak świat światem homoseksualizm był, jest i będzie. Nie jest nas tak dużo jak hetero ale już się nie ukrywamy jak kiedyś. Chcemy żyć i kochać normalnie. Tak jak Pan. Zapewniam Pana, że nawet w krajach arabskich istnieje homoseksualizm i im też się z nami nie uda wygrać. Tak jak Panu. Nawet jeśli w tej walce kilku gejów straci życie nas nie pokonacie. My chcemy tylko normalnie żyć a nie na warunkach jakie by Pana satysfakcjonowały. A co do AIDS to akurat homoseksualiści byli pierwszą grupa która starała się chronić. Natomiast wirus nie wybiera i zarazić się Pan może w burdelu z dziewczyną Pana marzeń.

 5. Odpowiedz

  Marcin Malik

  14 października 2014

  Dziękuję Panu Pedałowi za komentarz. Jak podkreśliłem u mnie każdy ma prawo do wypowiedzi i każdy ma 100% wolności słowa. Co do komentarza Pedała to nie urodziłem się wczoraj i wiem że homoseksualizm istnieje od zarania dziejów i w krajach muzułmańskich pedałów jest jak na ironię najwięcej. Nie zabraniam pedałom żyć szczęśliwie i nie uważam aby mieli być prześladowani. Ja jestem tylko przeciwko promocji homoseksualizmu jako narzędzia do niszczenia europejskiej kultury opartej na chrześcijaństwie. Dobry pedał to ten, który żyje ze swoim partnerem, załatwia z nim swoje sprawy za zamkniętymi drzwiami i nie chce adoptować dzieci i nie chce się żenić. Pedałów, tak samo jak muzułmanów, dzielę na radykalnych i nieradykalnych. Radykalni organizują parady i chcą adoptować dzieci, a nieradykalni nie chcą i uważają radykalnych pedałów za idiotów. Ja nie chcę z wami wygrywać bo byłaby to walka z wiatrakami. Ja tylko chcę abyście uszanowali prawa zdrowej większości i spojrzeli na siebie obiektywnym okiem.
  HIV jednak wybiera dlatego że pedały i narkomani stanowią populację wysokiego ryzyka.
  Panie Pedale, proszę iść do kościoła. Pamiętajmy że Jezus siadał przy stole ze wszystkimi co jednak nie oznacza że się z nimi we wszystkim zgadza. Podejście typu „nie uda im się z nami wygrać” jest żałosne bo wygląda na to że najpierw jest Pan pedałem a dopiero potem Polakiem.

 6. Odpowiedz

  Marcin Malik

  15 października 2014

  Widzę że jesteście bardzo chorymi ludźmi ale na szczęście nie wszyscy homo myślą tak samo. Mój kolega zna homo którzy nie chcą się żenić, nie chcą adoptować dzieci i na paradach pedałów stoją z boku i wygwizdują radykalnych homo bo mają ich za idiotów. Parady pedałów to ogromny cios w godność dla samych pedałów, dla nikogo innego. Ot, cyrk przyjechał do miasta. Mądry człowiek tak się nie zachowuje lecz dla lewicy działa to dobrze bo sami nie uczestniczą w tych cyrkach. Robią to dla władzy i pieniędzy.

  „Jaki jest bardziej efektywny sposób na zniszczenie Europy niż poprzez zniszczenie tradycyjnych chrześcijańskich wartości”

  Syjonistyczni żydzi

  Na przestrzeni dziejów podejście do plagi homoseksualizmu było różne i to jakie nasze dzieci będą miały podejście do Was też będzie różne. Nic nie przegrywa definitywnie co oznacza np. że wciąż jest wielu patriotów oraz ludzi zdrowych wartości. Jeśli chodzi o AIDS to podtrzymuję że homo są populacją wysokiego ryzyka dlatego że natura sama eliminuje dewiacje.

  Według Raportu Regnerusa 40% dzieci wychowywanych przez pedałów i 30% dzieci wychowywanych przez lesby jest wykorzystywanych seksualnie i jako dorośli ludzie także mają zaburzenia, co oznacza niszczenie i osłabianie społeczeństwa od wewnątrz.

  Widzę że Pan Pedał lubi Jezusa. Pięknie. Oto cytat z Nowego Testamentu który być może nauczy pedałów aby zaczęli patrzeć na siebie krytycznie a nie wciąż niszczyć i oskarżać w imię swoich dewiacji:

  „A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego”.

  Mat. 7,1-5

  Ze wszystkich powyższych powodów uważam że nie sam homoseksualizm lecz promocja homoseksualizmu jako elementu niszczącego społeczeństwo powinna być skryminalizowana.

  P.S.
  Jak to jest że ja okrążam świat i widzę go z tak szerokiej perspektywy i okazuje się że ciągle „nic nie wiem” a pedał który widzi świat z perspektywy swojego brudnego członka „widzi wszystko i ma receptę na życie”. Pedale promujący dewiacje; jesteś zmorą dnia powszedniego, symbolem perwersji oraz uosobieniem upadku wartości. Otwórz oczy tragiczna marionetko lewicowego reżimu.

 7. Odpowiedz

  Pedał

  15 października 2014

  Dlaczego najpierw jestem pedałem a dopiero potem Polakiem? Bo mam inne zdanie niż Pan? Widzę, że Pan najlepiej wie jak powinien myśleć prawdziwy Polak i jaki powinien być. Tylko jest Pan w mniejszości. Coraz więcej osób jest za Panem, Już nawet kościół zaczyna mówić innym językiem w sprawie homoseksualizmu. A ja nie będę się krył jak większość osób homoseksualnych ze swoim homoseksualizmem tak jak by Pan chciał. Żałosne jest to, że Pan widzi jak zmieniają się czasy i nic na to nie może poradzić. Rząd znowu wraca do związków partnerskich, parady są urządzane jak Polska długa i szeroka, w sejmie są geje i większości już to przestało przeszkadzać. Przyjęcie związków partnerskich to już tylko kwestia czasu. Pytanie kto więc jest w większości? Zdrowa większość już ma coraz zdrowsze podejście do życia. Mi żal, że musi Pan żyć w takim kraju którego nie rozumie i się nie zgadza. Co do tego kim jestem najpierw to informuję Pana, że najpierw jestem człowiekiem. Szanuje prawa wszystkich jeśli nie krzywdzi się przez to innych. Pan krzywdzi innych bo w imię swoich poglądów chce kazać komuś żyć ukrywając się. Ja nic złego Panu nie zrobiłem. A co jak by Pan znalazł się w świecie gdzie większość to geje i oni kazaliby Panu ukrywać że jest Pan szczęśliwy w związku z kobietą? Nie odebrałby Pan tego jak robienie krzywdy? Dlaczego odmawia Pan prawa do zawierania związków przez homoseksualistów? Czy ja też mam prawo do narzucania formy związku jakie ma Pan zawierać? Przecież to nie jest moja sprawa. Co do AIDS to najwięcej nowych zakażeń jest w wyniku stosunków heteroseksualnych bez użycia prezerwatywy. Pan zamierza mi mówić co jest obiektywne? Przecież daleki jest Pan od obiektywizmu. Mówi Pan o Jezusie a w jego czasach homoseksualizm był normą. Nikt tego nie potępiał społecznie. Z drugiej strony nie ma żadnej wypowiedzi samego Jezusa na temat tego co w seksie jest dopuszczalne co nie. Inni się wypowiadali ale nie Jezus. Chciałbym zauważyć , że tak jak Pan jestem ponoć dziełem Boga, to że jestem homo to też jest jego dzieło. Kilka wieków temu doktryna katolicka zakładała, że najlepiej nie uprawiać seksu, najlepiej się nie myć aby nie wzbudzać pożądania partnera. Proszę zobaczyć jak zmienia się świat. Dziś nikt nie wymaga przestrzegania tego od Pana. Myślę, że Pana syn już nie będzie podzielał Pana poglądów.

 8. Odpowiedz

  Pedał

  15 października 2014

  Ta odpowiedź najlepiej świadczy o Panu. Lepiej niż mój jakiś komentarz. Ja nie mam co wyjmować ze swojego oka ale może Pan sam wyjmie ta belkę?
  Co do czytania to mam lepsze lektury jak Pana strony. Pana strona się nie będę z nikim dzielił bo uważam , że szerzenie nienawiści również powinno być spenalizowana.

  „Kompas Travel daje 100% wolności słowa w Państwa komentarzach, lecz proszę o trzymanie się tematu i używanie w miarę „katolickiego” języka.”
  Dlaczego Pan sam nie przestrzega tej prośby? Myślałem, że autor blogu powinien w pierwszej kolejności przestrzegać takich zasad.

 9. Odpowiedz

  Lucy

  18 października 2014

  Kompas madry z Pana gosc,a homoseksualisci niech sie tez zmierza z tym ze nie kazdy musi ich tolerowac,mam prawo miec swoje zdanie o nich ,mam prawo ich nieakceptowac jak i oni nieakceptuja czegos w swoim zyciu,GOWNO mnie obchodziich demonstracja,Bog stworzyl kobiete i mezczyzne zeby uprawiali seks skoro juz musza sie rozmnazac lub dla przyjemnosci ,a jeden otwor naszego ciala raczej mamy wszyscy w jednym mysle tylko celu,wiec nienormalne chyba jest nagminnie uzywac go w innym ?Pozdrawiam Pana(KOMPAS)i zycze duzo cierpliwosci dla idiotow,niech se mysla co im glopota do glowy podsuwa,i tak nie sa swiadomi ze cos nie teges

 10. Odpowiedz

  Pedał

  20 października 2014

  JA wiem,że was gówno obchodzą demonstracje. Tylko żyjecie w kraju gdzie te demonstracje powoli przynoszą efekty. My umieliśmy przekonać większość, że z nami nie jest nic „nie teges”. Rozumie że staracie się mnie obrazić, bo nie podoba się wam to jak się zmienia ten kraj a wynika to z waszej frustracji i bezsilności. Ja was nie będę obrażał bo leżącego się nie kopie. Lucy a tobie przypomnę, że jednak w Polsce musisz mnie tolerować choć nie musisz lubić. Zobacz co oznacza słowo tolerancja w słowniku. Jeśli będziesz mnie obrażała czy w inny sposób dyskryminowała to mam prawo ciebie pozwać, bo mnie chroni w ten sposób prawo. Miłego dnia 😉
  Ach. Mam nadzieje, że wiecie gdzie ja mam opinie że ze mną jest coś „nie teges”? A czym większa jest ta opinia to jako gej mam tym większą satysfakcję 🙂

 11. Odpowiedz

  Marcin Malik

  20 października 2014

  Hej „Pedał”! Jak leci? Widzę że spodobała Ci się moja strona bo znowu się rozpisałeś. Może to ja Ci się podobam, choć wolałbym nie.
  Czytając Twoje komentarze dociera do mnie że ludzie Waszego gatunku nie chcą się uczyć i wyciągać wniosków. Nie sądzę też abyś czytał inne moje artykuły pomimo zadanych w nich trudu i kunsztu wiedzy, pomimo że ogromna większość to opisy zabytków i pięknej przyrody. Ty tylko piszesz aby wylać słowotok perwersji i moralnego zepsucia. Desperacko też szukasz akceptacji ale tu jej nie znajdziesz. Żyj więc spokojnie i nie zawracaj głowy Sodomą i Gomorą. Jeszcze raz polecam kościół, rozmowę z księdzem oraz naucz się samokrytyki. Rozwiń swoje horyzonty myślowe.

  Jeśli chodzi o tolerancję to działa ona w dwie strony, i jak wytłumaczysz fakt że np. parada jamników jest odbierana z ogromną radością a parady „pedałów” musza być pilnowane przez uzbrojoną policję? Zaakceptuj fakt że nie jesteś normalny. Jesteś chorym człowiekiem oraz marionetką lewicowego reżimu. Chcesz żyć w spokoju i bez nienawiści? Więc żyj w spokoju i nie reklamuj swej strasznej choroby. Dla poprawy humoru dlaczego nie poczytasz moich reportaży z Laosu lub Malezji? Są tam opisy wodospadów, zwierząt, wypraw przez dżunglę. Zrelaksujesz się, może znajdziesz sobie hobby bo na dzień dzisiejszy widzę że celem twojego życia jest „pedalstwo”. To oznaka paranoi.

 12. Odpowiedz

  Marcin Malik

  20 października 2014

  @Pedał
  Hej „Pedale”- bo tak się nazwałeś. Skończyły ci się argumenty bo wiesz że przez wielu jesteś odbierany jako zakała społeczeństwa i wiesz że ludzie się wami brzydzą. Moje komentarze nie są dla ciebie ale dla innych aby mogli śledzić historię walki z twoją chorą naturą. Dałem ci szansę na wypowiedzenie się jak obiecałem, ale widzę że po twoim: „w ramach rozrywki wole Pana powkurwiać” sam zamknąłeś temat i dalsza dyskusja nie ma sensu.

  Nie, ja się nie denerwuję i publikując swoje artykuły od wielu lat nauczyłem się traktować podstępnych łotrów z dystansem. Dałem ci szansę na wypowiedzenie się.

 13. Odpowiedz

  Pedał

  20 października 2014

  Ja w ramach rozrywki wole Pana powkurwiać. A robię to chyba skutecznie skoro się tak Pan rozpisuje. To lepsze jak rozmowa z księdzem. Zresztą jestem niewierzący a moje zainteresowanie religia jest czysto zawodowe. Miłego dnia.

 14. Odpowiedz

  Artur

  29 listopada 2014

  Witam Pana czy jest jakieś prawo obejścia oprócz dzierżawy od państwa Tajskiego grunt pod budowę domu. Jeżeli płace za kupno apartamentu w Pattaya ok 100 000 $ to dostaje akt dzierżawy jak to się ma z nieruchomościami ile taka dzierżawa trwa 50 lat czy bezprawnie mogą ją zabrać. Dziękuje za odpowiedz

 15. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  30 listopada 2014

  Artur Według mnie obcokrajowiec w Tajlandii nie ma praw posiadania nieruchomości na swoje nazwisko. Ja nie inwestowałbym takich pieniędzy w Tajlandii i nie trzymałbym nawet takiej gotówki w tajskim banku bo w przypadku deportacji można wszystko stracić. Radzę wynajmować dom lub restaurację i płacić czynsz co miesiąc gdyż jedynie taki układ jest pewny. W celu zrealizowania większych interesów najpierw należy zatrudnić uznanego prawnika oraz tłumacza przysięgłego przez podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu.

 16. Odpowiedz

  Artur

  3 grudnia 2014

  Muszę przyznać Panu racje z całym artykułem zamieszczonym. Trochę dane są zaniżone ale warto dodać ze wesoło w całej Azji nie jest i kolorowo jak na folderach reklamowych biur podroży. Co do nieruchomo sci jest pewien obaw bo co innego jest kupno przez developera europejskiego który buduje tam a co innego od tajskiego brokera zarządzającego nieruchomościami. W Tajlandii pełno jest rezydencji i ville jak z serialu Dynastia jednak wiadomo ze są zbudowane z lewych pieniędzy. Tam sam handel kobietami z Birmy Kambodży Laosu Kirgistanu a nawet z europy wschodniej to 32 mld $ na każdą z 6 mln prostytutek zarabiających co noc 1000 $ sutener oddaje jej 4-5 $

  Sprostowanie zagalopowałem się ale w bogatych dzielnicach Bangkoku tzw one-inclusive kobiety potrafią Skroić do 3 facetów w noc np z bliskiego wschodu po 330 $ za full serwis, ale mogą tez i orznąć na większą sumę pijanego lub wykończonego zabawą który przysnął. Tak wiec Europejczyk jak się zakocha to już jest jak dziecko we mgle. Moje spostrzeżenia wynikają z przeczytanej książki Witajcie w Raju Jennie Dielemans Srednio prostytutka zarobi z nocy od 200-400$ co nie zmienia faktu ze musi oddać ponad 80% dla sutenera

 17. Odpowiedz

  Paweł

  22 lutego 2015

  hahaha dobry pojeb

 18. Odpowiedz

  Chrześcijanka

  12 kwietnia 2015

  Panie kompas, używasz rynsztokowego słownictwa i wg ciebie to katolicki język? Poglądy,argumenty,język – to obrzydliwość,zboczenie.Polski pogrobowiec Hitlera!

 19. Odpowiedz

  Andrzej

  28 lipca 2015

  ….hipokryci i ignoranci…zajebiste towarzystwo z was biedaczkowie zapomnieliście ,że najpierw trzeba być człowiekiem , potem dopiero katolikiem , Polakiem, magistrem czy doktorem….zarówno jedna i druga strona jest niestety „gówno” warta…zarzucacie sobie bycie „tym” i „tamtym” itp…. ale ilu was wie … kim tak naprawdę jesteście …ten żałosny „katolicyzm”, jest tu ~~ 1000 lat …. zapomnieliście ,że korzeniami tego padołu, który nazywacie Polską – jest Słowiańszczyzna … tak jesteśmy Słowianami…nie jakimiś „katolami” i tak długo jak o tym nie będziecie mówić waszym dzieciom i wnukom, tak długo pozostaniecie tym czym jesteście teraz ale i tak was kocham…. ze słowiańskim pozdrowieniem Andrzej. Sława i Chwała.

 20. Odpowiedz

  Taki 1

  23 sierpnia 2015

  Czemu odbieracie kompasowi mieć swoje poglądy? On wam odbiera mieć swoje?
  Gdzie tu tolernacja? Jak ktos chce być „miłosnikiem” białej rasy to już be a jak ktos chce być „postępowy” pro-homo itp. to jest ok?
  Tolerancja polega że na tym że żyją koło nas i lewicowcy anty-wszystko i konserwatysci dlaczego to zawsze ci lewicowcy uczą innych co można a co nie?
  Argumentując to postępem! A poglądy konserwatywne nazywając ciemnogrodem. Tolerancja aż z nich bije w oczy.

 21. Odpowiedz

  Lechia znaczy Polska

  11 września 2015

  hahaha, czytając komentarze od góry, wiedziałem że natknę się na hitlera, rasistę itp. 😛 ta przypadłość politycznej poprawności (koszernej) jest tak przewidywalna, że aż przykro się robi :D.
  PS:
  Niech Pan zawsze piszę co Pan ma na myśli, nigdy nie powinien normalny człowiek brać pod uwagę tzw. politycznej poprawności i całego tego spedalenia… Pozdrawiam 🙂

 22. Odpowiedz

  Anna

  20 września 2015

  A ja pytam rosjanki i ukrainki są „łatwe do ułożenia”?????? Może to psy?? Troche prawdy ale dużo przejaskrawienia i rasizm bije z artykułu.

 23. Odpowiedz

  Dz241

  14 grudnia 2015

  Kompas ma rację właśnie wróciłem z Tajlandii rozwiązłość seksualna jest tam na porządku dziennym CHCECIE tego w Europie wątpię a poza tym Kompas super opisuje swoje przygody z podróży a Wy piszecie o innych gównianych sprawach.
  Więc homoseksualizm był w starożytnej Grecji i to było rozpasanie i bawienie się na koszt plebsu i co zostało znowu gówno.
  Pedały żyjcie sobie ale wont od małżeństw i adoptowania dzieci oraz afiszowania się na paradach (psełdo) za chwilę pedofile wyjdą na ulice (bo to choroba) będą chcieli dzieci bo im się należy . Co robicie to wasz wybór ale Nas w to nie mieszajcie .

 24. Odpowiedz

  Ursula

  26 grudnia 2015

  Witam. W powyzszym artylule jest zawarta 100% prawda!! Mam stycznosc z kobieta z Tajlandii i bez ogrodek mozna ja okreslic mianem wiedzmy!! Niespotyka nienawisc i rzadza pieniadza! Wlasnie kolejny jej facet zainwestowal caly swoj dobytek zycia w Tajlandii. Finalu nie musze dopowiadac bo rzecz jasna ze on jest juz zgubiony. Buddyzm nie zdawalam sobie sprawy dotychczas ale teraz wiem ze jest to religia chora, samouwielbienia i nienawisci. Cos strasznego!

 25. Odpowiedz

  Kuba

  18 stycznia 2016

  100 procent racji. Brawo kompas, dobrze ze mowisz jak jest

 26. Odpowiedz

  orek

  29 lutego 2016

  Witam. Przypadkowo trafilam na te strone ale od teraz beda ja regularnie odwiedzac. Artukul o Tajlandii po prostu super!!! Dopisalabym jeszcze o tym, w jaki sposob przygotowuje sie slonie do tego aby durni turysci mogli sobie pojezdzic i pochwalic sie zdjeciom znajomym. Cierpienie tych zwierzat jest nieludzkie, mnie nawet trudno o tym pisac. Co do reszty artykulu zgadzam sie w 100%. 2 miesiace temu wrocilam z Tajlandii. Piekny kraj zepsutych i okrutnych ludzi, ktorych przed jakimkolwiek zyskiem nic nie powstrzyma!!!

 27. Odpowiedz

  Sdfgh

  11 marca 2016

  Do autora:

  Jak na kogoś kto podróżował jest Pan aroganckim zapatrzonym we własną kulturę i zwyczaje bucem.

  Pozdrawiam.

 28. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  11 marca 2016

  Witam i dziękuję za zainteresowanie. Pełną odpowiedź na Pana pytanie znajdzie Pan w wywiadzie ze mną pt.”Rasa czy ciwilizacja” w dziale „Polityka Prawdy”. Jest to ciężki temat ale wart poznania.
  Jeśli ma Pan kobiety w rodzinie to koniecznie polecam im mój artykuł „Gwałt na Szwecji”. Jest on szokujący ale kobiety dziękowały mi już za ten artykuł.

 29. Odpowiedz

  Nowy czytelnik

  11 marca 2016

  Czy mógłby Pan wyjaśnić co dokładnie kryje się pod pojęciem „czystości rasy”? Proszę nie traktować tego pytania jako ataku ani nieuprzejmości. Chciałabym po prostu wiedzieć jak mam rozumieć artykuły.

 30. Odpowiedz

  Mc

  18 marca 2016

  grubo, że tak powiem. wyjątkowo stronnicze, homofobiczne, skrajnie nietolerancyjne, nieoświecone w żaden sposób zwroty świadczą co nieco o autorze… halo, budzimy się, to nie średniowiecze

 31. Odpowiedz

  Polak

  10 kwietnia 2016

  Panie Kompas, ja mam wielką nadzieje, że te wszystkie oświecone, tolerancyjne i jakże nowoczesne osoby które Pana krytykują obudzą się kiedyś rano z fiutem tajskiego „ladyboya” w tyłku a nad nimi będzie stał arabski terrorysta z wiązką dynamitu na pasie, i tak razem będą się śmiali jacy naiwni i tępi byliście „białe ludziki” że dopuściliście nas do waszego świata i to nie stawiając żadnego oporu. Jeśli większość ludzi myśli tak jak tutaj zaprezentowano, to ja przeprowadzam się do Teksasu, chyba jedynej twierdzy normalnych wartości na tym globie, a pedalstwo, zboczone żółtki i fanatyczni „ciapaci” niech się kotłują ile tylko chcą ale ja na to nie będę patrzył, i nie jestem rasistą, nie przeszkadza mi Murzyn czy Chinczyk a nawet Arab byle normalny i ceniący prawdziwe wartości jak praca, rodzina i religia (w prawdziwym tego słowa znaczeniu, nie fanatycznym), pozdrawiam wszystkich normalnych

 32. Odpowiedz

  Kris

  15 kwietnia 2016

  Drogi Kompasie,
  Nie powiem ciekawy tekst w kontekscie tego co czeka zwykłego smiertelnika z EU który przyjezdza na tzw wycieczkę.
  Niestety ludzie którzy jadą do Azji dosyć często tracą zdrowy rozsądek co później zamienia się w totalny dramat życiowy…
  Wydaje mi się że mimo wszystko każdy kto tam jedzie powinien Twój tekst przeczytać. Zwracasz uwagę na oczywiste sprawy jak i też pewne pułapki o których warto wiedzieć zanim człowiek tam się wybierze…
  Poza tym żeby wszystkich nie raziło używaj homoseksualista zamiast pedał. Wiem że każdy ma własne spojrzenie itd. nie mniej jak widać ludzie są bardzo wrażliwi.
  Co do kobiet ze wschodu to też radziłbym uważać bo sa one równiez przebiegłe i wyrafinowane.Mógłbym rzec że przede wszystkim materialnie nastawione na tzw przyjaźn z osobą z EU…
  Chodzi głównie o obywatelstwo… jak to osiągną to dzieją się później bardzo nie fajne rzeczy…

 33. Odpowiedz

  Prawica

  17 kwietnia 2016

  o jezu jak tak mozna ? ostrzegac przed bankructwem i utrata wartosci ?! CO ZA BESTIALSTWO lewicowcy z tej strony wierza w bezgraniczna milosc ,zreszta jak we wszystko co w telewizji mowia. To wlasnie oni traca wszystko . Ludzie ktorzy maja leb na karku jakosc wyjezdzaja z usmiechnieta micha.Załosne jest to co z soba prezentujecie . Tak jestem hitlerowcem w glanach i buty wycieram Polska flagą a tak na serio jestem realistą a lewakom zycze szczecia w milosci (w tajlandii) nie poddawajcie sie !!

 34. Odpowiedz

  iwona

  21 czerwca 2016

  Dawno nie czytałam już takich szowinistycznych bzdur.

 35. Odpowiedz

  Krzysztof

  22 lipca 2016

  Popieram to, co Pan Kompas mówi!!!Tolerujmy Murzynów,Azjatów,Latynosów itd., pod warunkiem takim, żeby w pełni akceptowali nasze tradycyjne wartości tj. wiara,honor,praca, rodzina, chrześcijańskie fundamenty naszego kontynentu i aby cięzko pracowali, a nie wykorzystywali naszą pracę i brali zasiłki.Pan Pedał powinien zrozumieć,źe Polacy nie akceptują takich zboczeń i dewiacji, które niszczą Polski Naród od środka i naszą moralność.Te żałosne Parady to śmiech przez łzy, do jakiego stanu może doprowadzić się człowiek.

 36. Odpowiedz

  Krzysztof

  22 lipca 2016

  Szacunek i podziw dla Pana Kompasu, który nic nie koloryzuje, mówi jak jest. Świat zmierza do zagłady. To okropne, źe na świecie przewaźają ludzie, dla których nic się nie liczy, tylko wladza i zysk. Dla zysku sprzedali by nawet swoją matkę.

 37. Odpowiedz

  Kris

  6 sierpnia 2016

  Duzo prawdy w artykule.Ci co sie czepiaja wpisu to albo pedaly albo ludzie nie znajacy sytuacji w Taj.Oczywiscie sa wyjatki w malzenstwach faranga z tajka – to zalezy od pewnych okolicznosci a opisanie ich wymaga osobnej strony.Przykre ze swiat sie stacza a My w raz z nim tracimy wlasne wartosci.Mieszkam w Taj ponad 8-em lat i nic nie jest w stanie mnie zaskoczyc i zdziwic(to nie znaczy ,ze wszystko widzialem i wszystko wiem,tutaj czlowiek uczy sie kazdego dnia)Jesli chodzi o kobiety w Taj to nie ma co sie dziwic,biorac pod uwage sytuacje rodzinne i materialne.Ale czy tylko w Taj.Na calym swiecie to samo a „malzenstwo to jawna prostytucja”gdzie bys nie byl.Pozdr.!Milego ….

 38. Odpowiedz

  Karolina

  7 sierpnia 2016

  fragmentami artykuł jest w porzadku i bardzo trafny, ale te frangmenty, z ktorych bije rasizmem i homofobią są przerazajace i juz nie powroce na tego bloga.

 39. Odpowiedz

  Karolina

  7 sierpnia 2016

  ps. Dodam ze jestem „pedalem” 😉 jednoczesnie nie czuje sie dewiantką i ciesze sie z poosiadania tolerancyjnej rodziny i przyjaciół (wsrod ktorych sa rownież prawicowcy). niby Pan i niektore osoby wypowiadajace sie tu chca aby swiat był lepszy i sa przeciwni traktowaniu innych zyjacych istot jak śmieci, a z drugiej strony tak ogromna dyskryminacja bije z waszych słów i pogladow. coz za hipokryzja, coz za naginanie argumentow. pozdrawiam i żegnam.

 40. Odpowiedz

  Karolina

  7 sierpnia 2016

  a kompas dodam jeszzce ze jakbys zobaczyl mie za zywo to w zyciu bys nie powiedzial ze jestem „lesba” a tym bardziej ze jest ze mna cos nie tak. za to Ty jestes wstretnym faszystą.

 41. Odpowiedz

  Pawel

  10 sierpnia 2016

  W chwili obecnej jestem w Tajlandi i zgadzam się z artykułem. Syf,brud,prostytucji itd. Pierwszy i ostatni raz. 17 sierpnia wracam chętnie już dziś bym wrócił.

 42. Odpowiedz

  Agnieszka

  2 grudnia 2016

  Co za homofobiczny i rasistowski artykuł nasączony uprzedzeniami i mylnym pojmowaniem \”inności\”! WSTYD. Przybij sobie piątkę z PiS!

 43. Odpowiedz

  nie wiem co powiedziec

  5 grudnia 2016

  Czystosc rasowa, pedaltwo itp.. obrzydliwe, obrzydliwy jest ten blog, obrzydliwy autor. Trafilam tu przypadkiem, bo czegos szukalam i nigdy nie wróce. Zawsze myslalam, ze osoby wiecej podrozujace, majace stycznosc z innymi kulturami, powinny byc bardziej otwarte na roznorodnosc.
  Jak bede miala ochote to sie chajtne z Tajem co nie sprawi ze stane sie nieczysta rasowo.

 44. Odpowiedz

  Konrad

  6 grudnia 2016

  Bardzo ciekawy opis z ktorym trudno sie nie zgodzic. Zupelnie nie rozumiem wscieklizny w komentarzach ktore pojawily sie pod tekstem! Czy autor nie ma prawa wyrazac wlasnych opinii? Biali ludzi znikaja z pow. Ziemi gdyz sie nie rodza, w odroznieniu od innych ras i to podkresla autor. A ze jest to zle dla swiata wystarczy spojrzec na rozwoj cywilizacji ludzi o poszczegollnych kolorach skory.
  Przerazajace ze tekst poruszajacy ogromny problem prostytucji, wykorzystywania ludzi, dzieci, niesprawiedliwosci spolecznych itp. przyciaga tzw. homoseksualistow tylko tym ze ktos w tekscie uzyl slowa \”pedal\”! To tylko pokazuje skale choroby tych ludzi – oby ludzkosc znalazla lekarstwo (nie mowie tu o leku wymyslonym przez arabow tj. skok z 7 pietra).

 45. Odpowiedz

  Pol

  9 stycznia 2017

  A więc kompas jesteś chorym z nienawiści idiotą. Twoja pogarda dla osób homo nie jest walką z polityczną poprawnością tylko zwykłym chamstwem. Niczym nie róznisz się od faszystów albo islamistów ta sama tępa nienawiść i pogarda i jeżeli debilu ktoś tu jest chory to ty.I to ty nie powinieneś ze swoją głupotą się obnosić.

 46. Odpowiedz

  Alicja ft

  6 lutego 2017

  Ten artykuł to stek bredni,poziom dyskusji rynsztokowy miałam nie brać w tym udziału ,ale nie mogę jestem to winna krajowi w którym pracuje od 27 lat.Tajlandia to,piękny kraj miłych ,łagodnych i uśmiechniętych ludzi .Zawodowo jestem tam 4 do 8 razy w roku ,od 27 lat.Mam tam wielu przyjaciół, znam kraj nie tylko jako jednorazowy turysta,tylko znam ten piękny kraj od podszewki, jest to kraj walczący z niewyobrazalna bieda, ktora zobaczyłam pierwszy raz 27 lat temu, na moich oczach dokonały się tam ogromne zmiany i ekonomiczne i kulturowe. Tajowie zawdzięczają to zmarłemu w zeszłym roku Królowi ,mam ogromny szacunek dla Króla i dla tego narodu to ogromna transformacja.Tajlandia to Azja ,inna kultura ,inne zwyczaje,inne obyczaje, trudna historia,to wiele lat nędzy i ciemnoty ,brak ludzi wyksztalconych,czego autor napastliwego artykułu nie rozumie ,nie ma wiedzy i tolerancji pan nie powinien podrozowac, czytaj więcej człowieku , autor pisze o mieszanych małżeństwach ,nikt tym facetom nie kazał się zenic ,słusznie prawo chroni swoje obywatelki i ziemię ,gdyby nie to prawo to bogaci turyści wykupiliby cały kraj,a facet traktował by żonę jak przdmiot ktory wykorzysta potem zostawi z dziećmi i wróci do Europy a tak to się zastanowi czy chce się zenic na dobre i złe,to nie Tajki się rozwodzą,to ten określony rodzaj faceta co to z kwiatka na kwiatek, Tajowie nie lubią rozwodów, co do prostytucji to turyści sami ją nakręcają te rzesze zboczonych bogtych Niemców które widziałam 27lat temu, naszczescie zaczęto to zwalczac,powstaly ustawy chroniące dzieci ,zapewniajace kształcenie, bieda i głód powoduje różne skrajne zachowania ,a tam była ogromna bieda ,a prostytucja jest inaczej postrzegana niż u nas ,często była to jedyna droga do utrzymania rodziny ,siostra pracowała żeby bratu zapewnić wykształcenie potem wracała do wioski wychodziła za mąż i wszyscy traktowali ją z szacunkiem ,robiła to z biedy i dlatego prostytucja jest przez Tajow inaczej postrzegana nie jest potępiona to inne obyczaje ,ale to też się zmienia,tam okaleczano dzieci przygotowujac je do zebrania, w miarę bogacenia się społeczeństwa nie ma już potrzeby żeby tak zarabiać, to potrwa, żeby zmienić obyczajowość i skalę wartości budowana przez wieki, ale to się juz dzieje ,a co robili wspaniali Amerykanie na Pattayii??Ten cywilizowany kraj stworzył wielki burdel wykorzystujac nedze panującą w kraju. Poczytaj pan Malinowskiego co kraj to inne zwyczaje, inna skala wartości,w historii swiata zawsze bieda i głód powodowały zmianę moralności, zresztą co kraj to inne zasady moralne u nas nie ma eutanazji ,a Holandia to Europa nie oburza pana?,a Szwecja nic pan nie wie o Tajlandii ,to inny świat, to Azja nie można mierzyć go miara europejska ,zresztą w tej Europie też jest prostytucja handel narkotykami,handel ludźmi, egoizm,eutanazja,brak szacunku dla rodziny dla ludzi starych. Tajowie dbają o rodzinę o swoich starych rodziców nawet w skrajnej biedzie najstarszy syn ma obowiązek opiekować się staruszkami nigdy nie widziałam zebrzacych starych ludzi maja szacunek do tradycji, nie mozna tak opluwac kraju który się zna z jednorazowego płytkiego pobytu, z odwiedzenia dwóch dzielnic dla turystów nocą ,w Amsterdamie jest czerwona ulica i nie wszyscy turyści muszą tam być ,to że mężczyźni zenia się z Tajkami bo to piękne kobiety ,wychowane w tradycji i szacunku do rodziny skromne ,a to że facet stal za barem bo pewnie chciał, pan by pewnie chcial żeby żona niewolnica pracowała? ,a jak się nie podoba to nikt nie każe się panu zenic z Tajka radzę nie zenic się wcale szkoda kobiety.Gdzie pan bywał ? skąd pana informacje ?To są informacje z marginesu widocznie pan to lubi normalny człowiek jeśli tego nie szuka nie jest narażony na atak prostytutek,tranwestytow,gejow, w każdym kraju są inni zależy od środowiska w którym się człowiek obraca chyba pływał pan w rynsztoku w każdym ogromnym mieście są takie dzielnice..A ja znam wiele związków mieszanych polskotajskich,angielsko tajskich żyjących w szacunku i miłości. TAjlandia to wspaniały kraj walczący z bieda,analfabetyzmem,idący do przodu kochający swojego Króla, który miał ogromny wpływ i posłuch w narodzie to On zmieniał kraj a ja to widzialam,pamiętam jak już umierający opanował zamieszki jednym wystąpieniem chciałabym mieć takiego Króla ,to był wspaniały władca dlaczego tego pan nie pisze.Tajlandia to piękna przyroda ,ogromna ilość parków narodowych w miarę możliwości chroniący swoje zasoby, kraj który po tsunami ruszył do odbudowy mobilizujac cały kraj,,podczas tsunami zginęli moi przyjaciele na PiPi mieli różne niż pan podejście do ludzi byli otwarci, życzliwi,pracujący dla innych to były bardzo udane związki polskotajskie wspaniali ludzie dlaczego pan o tym nie pisze .Tajlandia to piękne tradycje ,kraj wielu świątyń gdzie naprawdę modlą się ludzie ,kraj gdzie rodzina jest silna i wielopokoleniowa tam nie ma domów starców ,ludzie ciężko pracują, a tam upały i trudne warunki ,to wspaniała kuchnia ,kraj gdzie turysta czuję się bardzo bezpiecznie oczywiście jak się nie szweda po nocy w dzielnicach niebezpiecznych, wszędzie takie są w każdym mieście.Transwestyci ,ja ich nie widzę bo nie chodze tam gdzie nie lubię, nie są nachalni, ordynarni nie widać ich na ulicy występują w kabaretach i tam się przebierają nigdy nie widziałam przebranego na ulicy notabene są bardzo ładni i po przebraniu to często ładne kobiety co mi to przeszkadza.Geje no cóż genetycznie Tajowie maja zwiększona skłonność, coś z chromosomami XY ,ale się tym nie obnosza Tajowie generalnie są drobni , są szczupli i mało męscy to nie maczo, teraz się to zmienia bo lepiej się odzywiaja, ale są sympatyczni, paru gejow znam bardzo inteligentni i bardzo skromni nie epatuja swoją innoscia,na ulicy czuję się normalnie i bezpiecznie ,radzę więcej tolerancji szczególnie jak się podróżuje ,a jak jej nie ma to siedź pan w domu , nie opluwaj kraju który jest wspaniały ,ludzie życzliwi inna kultura i obyczaje ale na tym polega różnorodność świata radzę nie jedź pan do Indii,Afryki bo to dopiero będzie szok dla pana chorej moralności to co dla nas jest niemoralne dla innych jest moralne i odwrotnie .Ja wszystkim polecam wyprawę do Tajlandii i jak się zna język angielski nie koniecznie z biurem tam wszystko jest dla turysty polecam północ kraju piękna architektura piękna surowa przyroda,27 lat prowadzę firmę nigdy nikt mnie nie oszukał ,zawsze mogę liczyć na pomoc moich tajskich przyjaciół a nawet obcych ludzi. Współczuję panu jest pan nieszczęśliwym człowiekiem taki stosunek do ludzi i takie postrzeganie świata wymaga leczenia ,zawsze można znaleźć czarna stronę jak się człowiek uprze ,wiele zła wyrządza taki artykuł, głupi pełen nienawiści i jadu ,bełkot o czystości rasy coś mi przypomina ,co daje panu prawo do gloszenia jakiejś chorej moralnosci i jeszcze paru durni panu przyklaskuje ,mam nadzieję że nie dostanie pan wizy do następnego kraju Azji czy Afryki czy Ameryki Poludniowej.27 lat jeżdżę do Tajlandii jem w różnych miejscach ,nie jem na ulicy, ale w małych barach ulicznych tak, w dużych restauracjach też nigdy się nie zatrulam,i nigdy się nie szczepilam ,nie strasz głupio nie ma malarii,nie ma zadnego obowiązku szczepień, trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny pomoc medyczna w dużych miastach sprawna .pisze pan o rzadzy pieniędzy która jest w Tajach ,to absolutna nieprawda ,pan nie lubi pieniędzy?A za co pojechał pan do Tajlandii ,to drogie bilety,czy ma pan pojęcie jaka jest średnia pensja w BKK? Ludzie pracują w BKK wracają do domu na wieś często tylko 2 razy w roku, mając dzieci które chowa matka na wsi bo w mieście pracują po 10 12hdziennie nie mają wyboru bo tam gdzie mieszkają nie ma pracy ,a te dziewczyny utrzymują cała rodzinę bo na wsi ciągle jest biednie .Te wiezowce i super biura to glownie zachodni i japoński kapitał wpuszczony po to by budować dobrobyt kraju będącego w skrajnej nędzy mieli duże ulgi podatkowe,i słusznie zwiększył się rynek pracy bardzo poprawił się standard życia głównie w mieście.Pisze pan ze Uśmiechano się do pana dla pieniędzy bzdura oni mają życzliwość wpisana w genach ,nawet ich rewolucje to łagodne protesty wiem bo bylam,delikatność i uśmiech to ich cechy narodowe to pan jest straszny. jestem katoliczką o prawicowych pogladach z wyższym wykształceniem nie życzę sobie żeby był pan w tej samej grupie i obnosil się ze swoim katolicyzm bo to nie ma z nim nic wspólnego i nie mieszać tu PIS u pański artykuł to obraża katolików i PISu kretyn
  Znajdzie się wszędzie wierzę w potęgę rozumu, w życzliwość,w logikę,uczciwość,w prawość,w to że ludzie się kochają, nie są ze sobą dla pieniędzy,wierzę w bezinteresowna przyjazn, przeraża mnie pańska głupota i głupota niektórych pana interlekutorow ,skrajne postawy ,brak tolerancji ,zrozumienia innosci prowadzi do agresji przerabialiśmy to od inkwizycji do faszyzmu ucz się ,czytaj i lecz,panskie patologiczne spojrzenie na swiat kojarzy mi się z ortodoksyjnym skinem wstyd to rynsztok

 47. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  6 lutego 2017

  @ Alicja ft

  Szanowna Pani. Dała Pani w swoim komentarzu tak wielką powódź słów, mimo że całość można by ująć w zaledwie kilku zdaniach. Poza tym, osoba po studiach znałaby interpunkcję a Pani nie zna nawet „kropki”. Pani jedno zdanie zajmuje pół tekstu i nie są to nawet zdania ale chaotyczna zbieranina słów. Także, nadużywając słowa „rynsztok” daje Pani do zrozumienia z jakiej klasy społecznej Pani pochodzi a broniąc prostytucji daje też Pani do zrozumienia jaki zawód Pani na prawdę wykonuje.

  W innych wątkach na temat Tajlandii pisałem wiele razy o tym, że Tajlandia jest pięknym krajem i że ma bogate dziedzictwo kulturowe. Dobrzy i źli ludzie są wszędzie, bez znaczenia z jakiego narodu pochodzą i o tym też pisałem, jednak tytuł tego artykułu to „Ciemna Strona Tajlandii” a nie np. „Smak Tajskiej Kuchni”. Proszę przeczytać moje inne artykuły na temat Tajlandii aby znaleźć moje pozytywne zdania na temat tego kraju.

  Niestety nie zamierzam zmienić zdania jeśli chodzi o promowanie czystości rasowej. Biali ludzie są globalną mniejszością. Populacja Afryki to ponad 1.2mld, populacja Azji to prawie 4.5mld, natomiast Biali ludzie są nawet mniejszością w europejskich i płn. amerykańskich miastach. Jeśli nie zadbamy o czystość rasową to za 50 lat Indie będą nadal indyjskie, Chiny będą chińskie a Afryka afrykańska lecz Europa nie będzie już europejska. Należy te realia wziąć pod uwagę. O faszyzm jest bardzo łatwo oskarżać lecz miś panda też jest pewnie faszystą dlatego że też jest zagrożony i też chce przetrwać.

 48. Odpowiedz

  Jann

  19 marca 2017

  Mam prawo do wlasnego zdania -biali ludzie w miejszosci. Jesli jestes inteligentny przyznasz racje piszac ponizej moje zdanie jest inne plus tok myslowy wzgledem faszyzmu cytuje Wiecznie żywy?

  \”Hitler nie umarł\” – taki napis pojawił się pewnego dnia w roku 2009 na wielkim bilbordzie w znanym turystycznym centrum Tajlandii Pattayi. Dyktator reklamował w ten sposób swoją reinkarnację, do obejrzenia w tamtejszym gabinecie figur woskowych. Właściciele tej atrakcji i miejscowa ludność nie mieli z tym hasłem żadnych problemów. Plakat zniknął dopiero po proteście ambasady RFN i Izraela oraz Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles.

  Przed dwoma laty w prasie krążyły zdjęcia uczniów jednej z katolickich szkół w północnej Tajlandii, która swe sportowe święto wystylizowała na modłę hitlerowskiego drylu: w mundurach \”z epoki\” i energicznie maszerując.

  • Odpowiedz

   KOMPAS TRAVEL

   19 marca 2017

   @Jann

   Przepraszam ale co powyższy komentarz ma wspólnego z tym artykułem oraz z autorem tego artykułu? Proszę się trzymać tematu.

   MM

 49. Odpowiedz

  Anna

  12 maja 2017

  Świetny artykuł,jestem w Tajlandii jakiś czas i zdążyłam zaobserwować te same rzeczy co Pan. Prawda prawda i jeszcze raz prawda

 50. Odpowiedz

  Anna

  18 marca 2018

  Chrzescijanskie wartosci naszego kontynentu to to honor,rodzina czy chrzescijanizm? Wszystkie rozwody, rosnace statystyki dzrdradzajacych nieszczesliwych malzonkow, przepelnione domy dziecka, frustracja I masowy wyzysk w wiekszosci firm za marne grosze. I te chrzescijanskie wartosci… co konkretnie to oznacza?
  Oh I jeszcze.jedno, sex turystyka takie „pieknie” rozkwitla w Azji poniewaz ci wszyscy „wspaniali, czysci rasowo biali ludzie z Europy ” jezdza tam aby pobawic sie z nimi bo jest tanio I egzotycznie. Co za tym idzie, nam „bialym” w ogole to nie przeszkadza? – kto jest wiec bardziej obludny?

  • Odpowiedz

   KOMPAS TRAVEL

   18 marca 2018

   @ ANNA

   Oczywiście, że obłuda będzie zawsze, w każdej kulturze. Nigdy też nie pisałem, że biali sa niewinni i czyści jak łza. Absolutnie nie! W Tajlandii jest wielu białych zboczeńców z krzyżami na szyjach, którzy płacą za seks młodym orientalnym kobietom. Jednak co do obłudy i zboczenia, to biali i orientalni dobrali się bardzo dobrze i są siebie perfekcyjnie warci. Biali chcą taniego seksu i gorących wrażeń, a czasem w zamian tracą majątki i dostają w prezencie HIV.

   Co do zdradzania, rozbitych małżeństw i sierot, to nie mogę się zgodzić abyśmy mogli za to winić tylko mężczyzn. Czy zna Pani angielskie określenie „gold digger”? W wolnym tłumaczeniu oznacza ono „poszukiwaczy złota”, czyli zazwyczaj kobiety które traktują mężczyzn tylko jako inwestycję.

 51. Odpowiedz

  Karolina

  23 marca 2018

  Rok 2018, szukam artykułu na temat tego, co może mnie zabić w Tajlandii, a trafiam na te szowinistyczne, nasączone jadem wymiociny. Osoba o tak wąskich horyzontach nie powinna nazywać siebie „podróżnikiem”. Człowiek, to człowiek, nie ma znaczenia jaki ma kolor skóry, bądź orientację seksualną. Tak samo ma prawo do godnego życia. Szczególnie, że przy tym nie krzywdzi nikogo. Ale takiemu homofobowi i faszyście jak ty, nie ma sensu tego tłumaczyć, bo „ten typ tak ma” – klapki na oczach i żadne, najbardziej logiczne argumenty nie są w stanie go przekonać. Zresztą to dotyczy wszystkich ludzi, to tzw. dysonans poznawczy, poczytaj, warto. Jednak w przypadku ludzi pełnych nienawiści może to być nie tyle irytujące, co niebezpieczne. Arabowie z ISIS wrzucają homoseksualistów z dachów budynków, ty pewnie na takiej egzekucji być stał na dole i klaskał najgłośniej. I niezły z ciebie epidemiolog skoro łączysz homoseksualizm z HIV, widzę, że znasz się na rzeczy, normalnie nobla za to ci powinni przyznać. Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Katolik powinien być pełen miłości, skruchy i zrozumienia dla drugiego człowieka, podążać ścieżką Jezusa. A ty jesteś tego przeciwieństwem, Jezus by się wstydził takiego wyznawcy jak ty. Ale skoro zostałeś wychowany w tej wierze, w tolerancji to skąd się u ciebie ta nienawiść wykluła? Może to po prostu twoje tłumione emocje w końcu dają o sobie znać? Nie bez kozery mówi się, że najżarliwszy przeciwnicy homoseksualizmu są tak naprawdę kryptogejami. Zastanów się, to może być dla ciebie dobra terapia. Może tym czego pragniesz najmocniej jak właśnie penis pomiędzy zwieraczami. Pozdrawiam.

 52. Odpowiedz

  Dawid

  11 kwietnia 2018

  Warto przypomnieć, że to ta wspaniała biała rasa, z super-hiper kulturą w czasach kolonialnych pokazała, która jest najbardziej brutalna i bezwzględna. Polecam studia rzezi w Kongo wraz ze słynnym zdjęciem ojca siedzącego z odciętymi kończynami swojego dziecka, bo nie wyrobił normy kauczuku. A może rzezie milionów bizonów aby zagłodzić Indian na preriach to powód do dumy? To tylko dwa pierwsze przykłady z brzegu piękna zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji, a można je mnożyć niemal w nieskończoność. Gratuluję poglądów 🙂

 53. Odpowiedz

  MAGDA

  17 maja 2018

  Okropny artykuł i spostrzeżenia z Tajlandii. Inaczej odebrałam ten kraj.Wady wyjątkowo Pan wyolbrzymił i skrajnie przedstawił. Jeśli ktoś chce widzieć gejów to tylko tego szuka w T. Owszem oni są ale jako zjawisko kulturowe, nikt normalny się tym nie interesuje, Bardziej traktuje to jako ciekawostkę i przechodzi dalej. U Pana nabrało to jakiegoś skrajnego wynaturzenia. Ktoś kto jedzie pierwszy raz do T. będzie miał skrzywiony obraz tego kraju jako zboczonego społeczeństwa pełnego dewiacji.Ma Pan poglądy rasistowskie i nie przedstawia Pan obiektywnie kraju ale przekształca w enklawę wynaturzonych ludzi broniąc jednocześnie białej rasy. Przecież to nie Pan kraj tylko Tajów. Nikt tam Pana nie zaprasza i nie zmusza do małżeństwa z Tajką.Po co te spostrzeżenia na temat kobiet. Są wulgarne i nie do końca prawdziwe.Prostytutki są w każdym kraju a tam zmusza je do tego sytuacja ekonomiczna. Nie każda tego chce a wg relacji Pana wszystkie to q…y. Opamiętaj się Pan. i nie pisz bzdur.

 54. Odpowiedz

  komuch

  21 lipca 2018

  Jestem pod wrażeniem, lewica i liberałowie Pana atakują? To znaczy że ma Pan rację. Nigdy nie byłem w Tajlandii, nie wiem czy będę (mam inne wydatki, ważniejsze.Jestem taki white trash
  w/g lewicowych jasnogrodzian),i wątpię czy można coś zrozumieć z obcego kraju w ciągu 2 tygodniowego urlopu nastawionego na zabawę, ale potrafię przejrzeć statystyki, wyciągnąć jakieś wnioski. Pozdrawiam i oczekuję następnych wpisów.

 55. Odpowiedz

  Ania

  22 listopada 2018

  Chciałam przeczytać ten artykuł, ale nie byłam w stanie przejść przez tak liczne obelgi, zacofane podejście autora tekstu oraz jego punkt widzenia. Przykre że tak młoda osoba jest już tak strasznie zgorzkniała i aspołeczna.
  Absolutnie nie chce autora obrazić ale może przydało by się kilka sesji u psychologa aby poradzić sobie z tym problemem?

 56. Odpowiedz

  Sonia

  7 grudnia 2018

  Jestem w Tajlandii 1 raz. O ile mogę zaakceptować dewiacje dorosłych jestem stanowczo przeciw i przerażona tym ze tak oficjalnie kupuje sie tu seks z dziećmi. Swiat powinien powiedziec nie. Gdzie są organizacje broniące praw dziecka. Koszmarne jest to dla mnie

 57. Odpowiedz

  Adam

  21 grudnia 2018

  Witam
  Normalnie nie komentuje w sieci bo to strata czasu, ale w tym wypadku musze. Mieszkam w Tajlandii od 2 lat, jestem w nieformalnym zwiazku z Tajka. Odstawiajac na bok pana argumentu o czystosci rasy (chitlerowcy tego zwrotu uzywali), pedalstwie, antysemityzmie i innych pana niezdrowych pogladach, chcialbym sie sprobowac odniesc merytorycznie do pana tekstu w ramach przeciw wagi. Mysle, ze moge powiedziec iz zjezdzilem pol swiata i mam jakies porownanie. Na wstepie radze nie oceniac kultur odmiennych od pana, podroznik zwykle nie ma do tego prawa gdyz nie wyrastal w danej kulturze i nie moze zrozumiec w zwiazku z tym dlaczego jest tak a nie inaczej.
  Zaczne od prostytucji w Tajlandii. Po pierwsze w krajach europejskich mozna spotkac identyczna sex turystyke, po drugie jest to dlatego oplacalne w Tajlandii, ze biali (czystej krwi :), ktorych pan tak zachwala przyjezdzaja tu tylko po to by pieprzyc Tajki. A ze maja pieniadze a tajki z biedniejszych rodzin nie, to oczywistym jest, ze dziewczyny mniej wyksztalcone kieruja sie w te strone. To wlasnie ukochani przez pana biali ludzie i rzad ktory wyzyskuje biedote w tajlandii przyczynili sie do tej sytuacji. Bez popytu nie ma sprzedazy. W przeciwienstwie do krajow europejskich, Tajowie bardzo sa zwiazani z rodzina i oczywistym jest dla nich, ze nalezy wspierac rodzicow finansowo a jak sie zestarzrja to powrocic do rodzinnego domu i zamieszkac z nimi by otoczyc rodzicow stala opieka. W umilowanej przez pana kulturze bialych, rodzicow najczesciej oddaje sie do domow opieki by miec ich z glowy. Podsumowujac to wyzysk bialych jest glowna przyczyna prostutucji w Tajlandii a w takim Berlinie ta prostutucja i zboczenia jak pan to nazywa sa wiekszym problemem i wiaza sie z wiekszym naruszaniem prawa oraz etyki, zazwyczaj. Co do homoseksualizmu i Ladyboys to jest to zjawisko zwiazane kulturowo i nie ma nic wspolnego z prostutucja. Jednak jest to tak skomplikiwana kwestia, ze nie bede jej teraz poruszal.
  Kolejna kwestia to naciaganie turystow. Zwykle ten turysta wydaje na wakacjach w Tajlandii wiecej niz przecietny Taj zarabia w rok, poza tym ten sam wyzysk zobaczy pan w Gdansku czy Zakopanem, turysta placi wiecej i jest to uniwersalna zasada calego swiata. Narkotyki tez obecne sa wszedzie i to od regulacji prawnych i dzialan rzadu zalezy jak wyglada sytuacja w regionie, nie od tajskiej rodziny zyjacej z uprawy ryzu. Marichuana, ktora w Tajlandii jest bardzo popularna, jest spozywana glownie przez bialych turystow a nie lokalsow. Sam poznalem tylko kilku Tajow ktorzy pala marichuane i 1000 farangow, ktorzy bez niej nie potrafia egzystowac. Natomiast biedniejsi tajowie duzo pija i mlodzi Tajowie tez lubia imprezowac z alkoholem, ale to samo widzialem w UK, z ta roznica, ze Tajowie nie tluka sie na ulicy po pijaku a mlodzi Brytyjczycy jak sie nawala to tez wala innych.
  Tajlandia to temat rzeka i trzeba na prawde pomieszkac tu i wykazac checi i zaparcie do tego by poznac ta kulture, nie powierzchownie ale glebiej…
  Na wstepie napisalem, ze jestem w zwiazku z Tajka, napisze o tym wiecej, ale chcialbym sie ustosunkowac co do zachlannych Tajek. Tak sa takie i jest ich duzo, sa tez takie rosjanki i jest ich duzo, sa takie niemki i jest ich duzo, sa takie polki i jest ich duzo. Jezeli jakis idiota z kasa po 50 nie rozumie czemu przesliczna tajka dazy go sympatia to jest to jego problem. Kazdy z nas wybierqjac partnerke, czy to polke czy tajke, powinien sie zastanowic na czym opiera sie ten zwiazek, ot i cala tajemnica. Jak ktos glupi/naiwny to uczy sie poprzez bolesne doswiadczenia. Jezeli ktos decyduje sie na slub z kobieta z innej kultury, nie znajac dobrze tej kultury, i decyduje sie na to po miesiacu znajomosci nie znajac tej kobiety, to sorry, ale ja nie bede plakal po takim losiu.
  Z moja partnerka jestem od roku w zwiazku. Zarabiam tyle co ona, ona pracuje w szpitalu. Mieszkamy z dala od miasta bo jest taniej i oboje ciezko pracujemy, ona nawet bardziej bo ja mam prace online i z kawka pracuje w domu. Dzielimy sie obowiazkami jak pranie i zmywanie bo jest dla mnie oczywiste, ze jak dziewczyna pracuje codziennie 7h w szpitalu a potem 1h wraca na skuterze do domu to powinienem jej pomoc w obowiazkach domowych. Ona to bardzo docenia (Tajowie maja raczej wyjebane na pomaganie dziewczynie w obowiazkach) i od roku stara sie jak glupia by mnie nie stracic i bym czul sie jak najlepiej, ja w zamian staram sie dla niej. Po mojej wiecznie niezadowlolonej i roszczeniowej zonie, feministce, czuje sie jak w raju z nowa partnerka. Dobrze wychowane Tajki sa pracowite i umieja same o siebie zadbac, wiedza tez, ze pieniadze nie rosnal na drzewie. Do tego nie odmawiaja sexu, nie tobia fochow, dbaja o dom i o swojego partnera bo tak sa wychowane. Jezeli odwdzieczasz sie tym samym a nie traktujesz takiej Tajki jak sex lalke i darmowa pomoc domowa to nie ma powodu by od ciebie odchodzila. To uniwerslana zasada, jak czlowiek jest szczesliwy to nie chce tego szczescia stracic. Widzialem wiele mieszanych zwiazkow i w wiekszosci przypadkow sie nie dziwilem, ze Tajka znikala po pewnym czasie wykorzystujac lokalne prawo do usyskania przewagi nad ex prtnerem, w koncu to ona jest u siebie. A biedny farang zawsze robi z siebie ofiare twierdzac, ze zostal oszukany, standard.

  Podsumowujac. Bylbym na pana miejscu ostrozny w formuowaniu opinii i ocenie innych kultur w trakcie podrozy, bo ani to nie przystoi podroznikowi, ani zazwyczaj nie ma do tego kompetencji, bo rozumie tyle z tego co widzi co dziecko z wykladu o fizyce teoretycznej. Podroze maja ksztalcic i jak ktos jest bardziej otwarty to wyniesie z tego duzo dla siebie.
  ps doslownie wczoraj widzialem Polaka w sklepie, ktory kupiwal napoj w puszce. Ekspedientka dala mu slomke do picia, on ja wyzucil na lade i powiedzial po polsku: nie jestem pedalem by pic przez slomke. Nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe, ze picie przez slomke to nie rodzaj mody w Tajlandii. Tutejsze fabryki opakowan nie slyna z czystosci i higieny… By ograniczyc kontakt ust z opakowaniem napoju, ktore moze byc po prostu brudne lub zwierqc bakterie Tajowie uzywaja slomek. O ile w Tajlandii nie jest jesscze tragicznie z czystoscia w fabrykach i sam czesto slomki nie uzywam to juz w Kambodzy bym sie nie odwazyl pic bez slomki.

 58. Odpowiedz

  Adam

  21 grudnia 2018

  Pozwole sobie napisac wiecej, by zrozumial pan moj punkt widzenia.
  Skad wiem, ze moja partnerka mnie nie oszukuje?
  Po roku mieszkania razem, w lepszych i gorszych okresach, gdy moja sympatia w nocy sie przebudzi to natychmiast mnie obejmuje i po 5 sekundach zasypia w tej pozycji ponownie. Miesiac temu ja sie na chwile wybudzilem o 03:00 i poczulem, ze delikatnie masuje mi plecy (uczyla sie trzy lata masazu na studiach), 30 minut wytrzymalem bez zasypiani a potem odplynalem, nie wiem jak dlugo mnie masowala, ale nie wiedziala, ze sie obudzilem. Nastepnego dnia spytalem ja jak spala, odpowiedziala, ze dobrze, ale obudzila sie w nocy i byla tak szczesliwa, ze leze obok niej, ze nie mogla znowu zasnac. Ani slowa chwalenia sie tym, ze mnie masowala. Kilka razy tez sie w nocy wybudzilem a ona mnie glaskala po glowie. Co rano jak sie szykuje do pracy to jade kupic jej sniadanie i zrywam swieze kwiaty dla niej i dla wizerunku Buddy, ktory mamy w domu. Po roku jak mnie widzi z kwiatami to ma lzy w oczach.
  Gdy stracilem prace na 2 miesiace to nas utrzymywala, bo nie chciala bym wrocil do Polski. Brzmi jak bajka, prawda? I tak sie czuje mieszkajac w Tajlandii. Zycze panu tego samego, ale z moich obserwachi wynika, ze ludzie sa nieszczesliwi przez wlasna glupote i samospelniajaca sie przepowiednie. Jezeli ma pan takie nastawienie do swiata i takie poglady to nie moglby pan byc na moim miejscu gdyz ona, by po prostu pana nie wybrala. Jej przyjaciel jest gejem, ma tez przyjaciela ladyboya, szanuję tych ludzi tak samo jak szanuje ja i ona to widzi i to jest dla niej wazne, bo to jej przyjaciele. Ma wielkie serce, jest pracowita, kocha mnie uszczesliwiac i traktuje obowiazki domowe i sex jako cos oczywistego co jest potrzebne do utrzymania zwiazku w szczesciu.
  Czy sa wady zwiazku z Tajka?
  Tak. Glowna wada to ograniczona komunikacja, tego sie nie przeskoczy. Nieraz pojawiaja sie nieporozumienia i potrzeba cierpliwosci i opanowania. Tajki sa tez dziecinne i zamiast rozmowy o filozofii czy ciezkiego filmu wola obejrzec kreskowke. Wystqrczy jednak akceptacja tego, ze jest inna kulturowo i co innego jej sprawia radosc, by stac sie beneficjentem najwspanialszego zwiazku jaki mozna sobie wyobrazic i trzeba miec olej w glowie by wybrac odpowiednial partnerke.
  Ja wlasnie jestem po pracy, czekam na nia. Pojedziemy dzis do pysznego street fooda (gotuja tam ladyboys), placi sie rownowartosc 10zl od osoby i mozna jesc ile sie chce. Zarcie jest niebianskie, ale pan pewnie by go nie tknal bo ugotowane reka ladyboya.
  Taka jest roznica w naszych doswiadczeniach i stad podazamy innymi drogami, ale nie uwierze w to, ze jest pan szczesliwszy ode mnie gdyz jest to po prostu niemozliwe 🙂
  Przepraszam za moj jezyk polski. Nie chce mi sie szukac opcji slownika polskiego w telefonie, to nie brak szacunku a lenistwo. Nie korzystam czesto z jezyka polskiego.

 59. Odpowiedz

  KOMPAS TRAVEL

  18 kwietnia 2019

  Jako autor, dziękuję za wszystkie komentarze. Niektóre pozytywne, inne nasaczone nienawiścią do mnie i moich obserwacji. Chciałbym tu wyjaśnić pare rzeczy:

  – ten artykuł nosi tytuł „Ciemna Strona Tajlandii”, i o tym on dokładnie jest; o rzeczach niemiłych, niedobrych, i przykrych. Na temat Tajlandii napisałem wiele innych artykułów, gdzie przedstawiam ten kraj w samych superlatywach. Polecam http://www.kompas.travel.pl/kraje/tajlandia, a zobaczą Państwo że z punktu widzenia podróżnika jest tam o wiele więcej dobrego niż złego.
  Kocham Tajlandię, ale pewne rzeczy skłaniają do smutnej refleksji.

  – Nie bronię białych narkomanów, zboczeńców i alkoholików, którzy jeżdżą do Tajlandii aby źle się zachowywać. Jestem przeciwko poprawnośći politycznej, także w stosunku do białych. Nie twierdzę też, że „wszystkie Tajki sa prostytutkami” i proszę mi tego nie wmawiać. Twierdzę tylko, że w Tajlandii prostytucja jest ewidentna, i bardziej widoczna niż w Europie.

  – Potwierdzam że spotkałem miłych, uczciwych, dobrych Tajów, jednak biały mężczyzna będzie tam zawsze odbierany jako chodzący bankomat, i nie jest to tylko moja opinia.

  Proszę mnie tak surowo nie oceniać. We mnie jest bardzo dużo dobrego.

  • Odpowiedz

   Mazur

   2 kwietnia 2021

   Chodzi o twoją formę pisania.. i nie mów, że nie masz uprzedzeń kolego, tylko policz sobie, ile razy użyłeś słowa „głupi” , cyt.
   „(Na marginesie, Azjatki w Europie mają dokładnie tą samą strategię a Biali mężczyźni też są głupi do samego końca). Myślę, że najgłupsi w tym temacie są bez wątpienia Anglicy gdyż oni dają się ograbiać swoim tajskim „żonom” najczęściej. Niektórzy z nich są tak głupi że spełnia największe marzenie swoich tajskich prostytutek.”
   Wiesz.. są też inne słowa, jak np. „naiwny” , „zaślepiony” , „łatwowierny”, „bezmyślny” , „ufny..” itd. ..no ale ty znasz tylko „głupi” 😉 z jakiegoś powodu temat anglików bardzo drażliwy dla ciebie.
   Powinieneś zrobić przerwę w podróżach, pobyć trochę samemu i odpocząć od ludzi

 60. Odpowiedz

  antypedał

  25 maja 2019

  Mam bardzo podobne odczucia po kilku wizytach w Tajlandii. Jedna z najbardziej odrażających rzeczy to świńskie pedalstwo, wynaturzona patologia bezkarnie narzucająca się turystom. Ten element wzbudza we mnie obrzydzenie nie do opisania. Samo przypadkowe spojrzenie na tych dewiantów, jest jak lizanie trupa… I tutaj muszę dodać, że uwielbiam Freddiego Mercury i Georgea Michaela za ich niesamowitą twórczość, ale jeszcze bardziej za to, jakimi byli ludźmi : wyjątkowo wrażliwi, szlachetni, poczciwi, dobroduszni, serdeczni, o wyjątkowej wewnętrznej delikatności – zupełne przeciwieństwo dzikich zwierzęcych pedałów typu biedroń śmiszek rafalala, czy ta chora tajska sodomicka patologia. Najwyższa pogarda dla zwierząt pokroju biedronia trynkiewicza itp. Żaden dobry człowiek nigdy nie zaakceptuje dzikiej patologii w wydaniu ideologii lewackich gangów LGBT. Porządni geje typu George Michael TAK, natomiast dla takich jak biedroń czy trynkiewicz basen z kwasem azotowym lub krematorium

 61. Odpowiedz

  wb

  2 czerwca 2019

  Panie Marcinie, proszę się nie przejmować niektórymi komentarzami, osób, pozbawionych jakiejkolwiek godności i dumy z własnego pochodzenia. Potrafią za to zachwycać się kolorowymi barbarzyńcami i na wszelkie sposoby wybielać ich łajdactwo. Czekam na inne ciekawe artykuły, pozdrawiam

 62. Odpowiedz

  Piotr

  28 czerwca 2019

  Gościu spróbuj się zabawić z ladyboy może wtedy wyluzujesz, i napiszesz coś co da się czytać bez swoich kryptogejowych frustracji 😉

 63. Odpowiedz

  Łukasz

  1 lipca 2019

  Trafiłem na tą stronę 3 dni temu i bardzo mi się spodobała. Dobrze się czyta Pana posty. Strona jest bardzo ciekawa i zawiera dużo cennych informacji. Szczególnie spodobał mi się wpis o nadmiernej populacji na planecie ziemia. Podoba mi się również to, że ma Pan swoje poglądy i potrafi ich bronić. To w dzisiejszym świecie coraz rzadsze. Jak pisał Gilbert Keith Chesterton ” Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań” więc niech się Pan nie przejmuje komentarzami ludzi zniewolonych przez marksistowską propagandę płynącą z TV, którym wmówiono, że trzeba być tolerancyjnym i myśleć według przygotowanego dla nich wzorca. Niech ktoś powie żydom w Izraelu, że trzeba być tolerancyjnym np. wobec Palestyńczyków to go śmiechem zabiją. Strona jest super. Popieram i życzę powodzenia.

 64. Odpowiedz

  Jacek

  29 lipca 2019

  Z duzym niesmakiem przeczytałem ten artykuł. Spędzam w Tajlandii prawie każda zimę i ciesze sie, ze moge tam uciec od polskiego chorego katolicyzmu, zaściankowości, narodowców itp… Raju na swiecie nie ma nigdzie ale Tajowie są ogólnie dzięki swojej tradycji, religii i kulturze dużo bardziej przyjemnym i szczęśliwym narodem niż Polacy. Wylewający sie z tego tekstu światopogląd autora jest bardzo smutny…

 65. Odpowiedz

  trampek

  27 września 2019

  Z tymi prostytutkami na Koh Samui to żeś pan przesadził. Liczyłem; jest ich 9854

 66. Odpowiedz

  Agata

  12 października 2019

  W życiu bym cię kijem nie tknęła. Układaj sobie skarpety w szufladzie, nie kobiety, rasisto i homofobie.

 67. Odpowiedz

  Seba

  3 grudnia 2019

  Witam.
  Świetny artykuł, napisany konkretnie, bez żadnego kolorowania. Po czterech wizytach w Tajlandii, dwoch związkach z Tajkami w pełni zgadzam się z tym o czym pan napisał. Tajka angażuje się emocjonalnie tylko w związek który przynosi korzyści materialne, i na tak długo jak przynosi korzyści. Co do pedałów jestem w stosunku do nich nietolerancyjny, uważam homoseksualizm za poważną, groźną społecznie chorobę umysłową. Homoseksualizm istnieje w Tajlandii w bardzo obrzydliwej formie, jest wszechobecny a niejwięcej jest go w Telewizji, oglądając telewizję Tajską ma się ochotę zwymiotować. Odniosłem wrażenie że dla Tajskich pedałów, tranzwestytów ubierających się jak clown’y droga do bogactwa i kariery stoi otworem. Tajska kultura wydaje się piękna na powieszchni, gdy się czlowiek w nią zagłębi poznaje jaka jest ochydna. Tajlandia to przeludniony kraj ludzi wyzyskiwanych i pracujących za przysłowiową miskę ryżu. Nigdy więcej Tajlandii !

 68. Odpowiedz

  Karolina

  18 stycznia 2020

  Oniemiałam. Również dużo podróżuję ale mam wrażenie, że właśnie przeczytałam złość wylaną na kartkę po butelce wódki. Bardzo chaotycznie przedstawione informacje, wyrażanie opinii „kobiety łatwe do ułożenia, spełniające standardy rasowe” to nie jest przedstawianie ciemnej strony kraju, a wyłącznie złotych myśli autora. Ten post przypomina raczej gorzkie żale niż opisywanie faktów i dzielenie się wrażeniami z podróży. Dziwi mnie tym bardziej, że taki chrześcijanin używa tak brzydkich określeń wobec innego człowieka. Pisać można o wszystkim ale można to robić w bardziej przyzwoity sposób niż słownictwo, którym posługuje się autor tego posta.

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan