Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Ciekawostki

100 sposobów na użycie kokosa

Napisał: Marcin Malik

Sposoby wykorzystania kokosów

 

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie kokosów. Kokosy, obok bambusów, to rośliny które w wielu krajach Azji wręcz”ratują życie”. Kokosy służą do jedzenia i picia w wielu formach, są one wykorzystywane w budownictwie, oraz mają znaczenie dla pielęgnacji skóry. Z kokosów, ludzie Azji wyrabiają też wiele przedmiotów domowego użytku, i także pamiątki dla turystów. Kokosy uczą nas szacunku do przyrody, gdyż wszystko czego potrzebujemy znajduje się w naturze.

 

Kokosy jako jedzenie

Napisałem osobny rozdział o kokosach dlatego że w wielu krajach używa się ich do wszystkiego i dzięki temu kokos stał się błogosławionym darem przyrody ratującym życie. Jest kilka rodzajów kokosów i nie służą one jedynie do picia i jedzenia, mimo że przede wszystkim kokos jest znany jako orzeźwiający i zdrowy napój. Z kokosa wyrabia się także olej kokosowy, wiórki kokosowe i nawet alkohol. Jest on podstawą wielu przypraw i dań a jego resztki sa przeznaczane na karmy dla zwierząt.

Skorupka kokosa jest używana w świątyniach buddyjskich gdzie jej rozbijanie przynosi szczęście. Na Sri Lance tradycją jest także, że pierwszy pokarm niemowlęcia składa się także z kokosa a potrawa serwowana na ślubach na Sri Lance to kiri bath czyli ryż gotowany w mleku kokosowym. Na Sri Lance także większość słodyczy zawiera ryż i kokosy gdyż tych dwóch składników jest w Azji bardzo dużo. Oprócz tego wiele potraw jest smażonych na oleju kokosowym i dobrym przykładem jest rodzaj naleśnika, którego jedynymi składnikami są mleko kokosowe i proszek ryżowy. Olej kokosowy w połączeniu z miodem czy awokado dodaje lepszego i bogatszego smaku potrawom. Olej kokosowy w połączeniu ze świeżymi przyprawami jest znakomitym sosem do sałatek i do zup a mleko kokosowe dodane do kawy czy herbaty jest zdrowsze niż przesłodzone i konserwowane mleko w proszku. Olej kokosowy w połączeniu z żółtkiem, solą, pieprzem, musztardą i odrobiną octu daje naturalny, choć specyficzny majonez. Kokos może być wykorzystywany w kuchni na bardzo wiele sposobów a dzięki Białym podróżnikom do Krajów Trzeciego Świata olej kokosowy staje się coraz bardziej popularny także w krajach europejskich. Olej kokosowy, mleko kokosowe i wiórki są wykorzystywane także do pieczenia ciast i przyprawiania grillowanych ryb. Możliwości są nieskończone.

Kokosy i kobiety

coconutbra2Olej kokosowy ma także ogromną wartość dla kobiet gdyż służy im do pielęgnacji. Kobiety dodają je do kapieli, robią sobie maseczki na twarz i całe ciało oraz używają go do masażu. Olej kokosowy pomaga pozbyć się bólu po oparzeniach słonecznych i zmiękcza skórę stóp. Olej kokosowy pomaga też w walce z łupieżem i pomaga w gojeniu się drobnych ran i zadrapań. Poza tym jest często używany jako przynoszący ulgę przeciwko wysypkom, swędzeniu, odwodnieniu i przy bólach jelit. Zastosowań jest mnóstwo i myślę, że mimo wszystko należy porozmawiać na ten temat z lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu naturalnym, a nie z tym który na wszystkie dolegliwości zapisuje antybiotyk.

Kobiety karmiące piersią powinny też dodawać około 3 łyżeczek oleju kokosowego do swojego dziennego pożywienia aby w ten sposób zapewnić sobie lepszą produkcję mleka dla swoich niemowląt. Kobiety powinny też masować olejem kokosowe swoje sutki co przynosi ulgę podczas ssania oraz smakuje niemowlętom. Przy okazji, podczas picia oleju kokosowego najpierw dobrze jest też płukać buzię kobiecie co pomaga w zachowaniu dobrej kondycji jej zębom i dziąsłom choć pamietajmy też, że to co jest dobre dla kobiety jest także dobre dla ukochanej, karmiącej suki oraz kocicy. Przy okazji, włókno kokosowe nasączone w mleku kokosowym może też być z powodzeniem użyte do wyczyszczenia zębów całej trójce. Włókno kokosa jest natomiast wykorzystywane na szczotki i liny oraz stanowi naturalną formę ścierania naskórka. Gdy byłem w Laosie kupiłem kobiecie ładny pasek wykonany częściowo z kokosa, w Malezji kupiłem torebkę zrobioną z kokosów a w Wietnamie portfel z kokosa. Elementy kokosa są też z powodzeniem używane jako ozdoby klapek oraz klosze do wieczornych lamp, które są potrzebne kobietom do stwarzania romantycznego nastroju. Z kokosów robione są także łyżki, widelce, miski do zup, albumy na zdjęcia, oprawy na książki oraz pamiątki dla turystów takie jak rzeźby, talerze, figury zwierząt, kolczyki, guziki, zabawki czy serwisy do herbaty.

coconut bra 1Ze skorupek kokosów i kawałka liny kobiety mogą sobie także zrobić staniki na plaże a z liści kokosowych i włókna kokosowego kobiety mogą też zrobić naturalne suknie na plaże i kapelusze. Jakby tego było mało, tym kobietom którym wziąż zostało trochę oleju kokosowego mogą wycisnąć do niego trochę cytryny co stworzy naturalny środek do czyszczenia mebli czy chociażby naciera strun w gitarze. Oczywiście dobra kobieta powinna też masować swojego męża olejkiem kokosowym co tylko jest dla niej na plus z powodu umocnienia wartości rodzinnych.

Zastosowań oleju kokosowego jest mnóstwo lecz myślę że mimo wszystko należy porozmawiać na ten temat z lekarzem który specjalizuje się w leczeniu naturalnym a nie z tym który na wszystkie dolegliwości zapisuje antybiotyk. Ci panowie, którzy trzymają kobiety w domu powinni też porozmawiać z ginekologiem gdyż olej kokosowy może też łagodzić dolegliwości pochwy i jej okolic.

Z drugiej jednak strony olej kokosowy z dodatkiem kwiatowych herbat poprawia kondycję gardła co może być niebezpieczne jeśli kobiety zbyt dużo mówią……niech Bóg je błogosławi.

Załóżmy jednak, że nie używamy kokosów do jedzenia, do picia lub do pielęgnacji czy budownictwa. Same palmy kokosowe rosnące dziko koło plaż oraz dające schronienie przed słońcem już są piękne. Spacer z piękną kobietą po plaży jest o wiele bardziej atrakcyjny gdy mamy palmy w pobliżu. Będąc na Sri Lance chodziłem po palmie kokosowej rosnącej nad lustrem wody a gdy byłem w Tajlandii moja urocza blondynka bujała się na huśtawce zamocowanej także na palmie. W jednym z wielu egzotycznych krajów w których byłem palmy stanowią też miejsca zamocowań hamaków oraz dobre punkty obserwacyjne na morze i bawiące się dzieci a ich ogromne korony dają błogosławiony cień. Natomiast wieczorem, przy zachodzącym słońcu palmy dodają nastroju zakochanym parom.

Kokosy1

Gdy byłem w Indiach usiadłem w restauracji na klifie pod palmami kokosowymi. Nigdy nie zapomnę tego pięknego widoku w nadmorskiej miejscowości Varkala oraz co jakiś czas spadającyh kokosów. Gdy byłem na Goa spałem na dachu pod moskitierą i miałem korony palm kokosowych nad głową a gdy spałem w domku na wyspie Koh Phangan w Tajlandii rano obudził mnie szum morza oraz spadające na plażę kokosy. Kobiety to oczywiście uwielbiają, podobnie jak pewnie cały ten bardzo romantyczny akapit.

Kokosy w budownictwie

cupsKokosy są używane także w budownictwie i nie marnuje się nic. Z mocnych drzew kokosowych robione są deski oraz szkielety domów a ogrodzenia a liście są używane do robienia plecionych ścian. Z drzewa palm kokosowych robione balustrady, małe mosty, ramy okien, małe łódki i tratwy, meble, drzwi, panele podłogowe, słupy wysokiego napięcia i pewnie wiele innych rzeczy jak choćby po wysuszeniu drewno na opał oraz węgiel drzewny używany do produkcji chemikaliów.

Do tego wszystkiego dobrym faktem jest ekologia, dlatego że w krajach Azji i Pacyfiku rozsądne wycinanie palm może odciążyć wycinanie lasów tropikalnych. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy zrobione z drzewa palmowego mają także swój charakterystyczny, egzotyczny wygląd przez co cieszą się uznaniem turystów. Drzewo palmowe można tez łatwo kroić na rózne kształty oraz lakierować.

Coconut_Lamp_CL17Pomimo jednak, że palmy rosną z opadłych kokosów średnio zajmuje aż 20 lat zanim palma kokosowa osiągnie wysokość około 20m choć na bujne liście i jadalne kokosy nie trzeba czekać aż tak długo. Po około 6 do 10 lat palmy zaczynają rodzić owoce mimo że 20 letnia palma daje ich najwięcej. Palmy kokosowe potrzebują oczywiście tropikalnego klimatu i odpowiedniej ziemi choć zasadzenie palmy na przykład w Polsce, w doniczce jest możliwe. Z uwagi jednak na umiarkowany klimat i często brak słońca w domu palma ta przetrwa być może 6 lat i nie będzie rodziła owoców. W warunkach naturalnych palma może nam produkować od 50 do nawet 200 kokosów rocznie nawet przez 80 do 100 lat. Podaję te wszystkie informacje aby moi czytelnicy zdali sobie sprawę, że palmy kokosowe mogą karmić i dawać lekarstwa lub schronienie przez wiele dziesięcioleci wielu pokoleniom.

Zapewniam, że każdy ambitny podróżnik znajdzie więcej sposobów w jaki można wykorzystać kokosy i będzie pod wielkim wrażeniem jak piękne rzeczy są w stanie wykonać specjaliści od rękodzieła w krajach Azji. W Indiach, na Sri Lance, w Tajlandii czy na Filipinach są pracownie w których kokosy zamieniają się w dzieła sztuki.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
6 komentarzy
 1. Odpowiedz

  jezuschrystus666

  9 sierpnia 2016

  kocham kokosy, gdy je widzę to je jem, smaruję się nimi, bujam się na hamaku , jeżdżę do Warszawy bujać się pod palmą, amen.

 2. Odpowiedz

  Alojzy

  12 marca 2018

  „włókno kokosowe nasączone w mleku kokosowym może też być z powodzeniem użyte do wyczyszczenia zębów całej trójce” + „…jeśli ko­bie­ty zbyt dużo mówią……niech Bóg je bło­go­sła­wi.

  😀 matkoświęta
  …obiecaj, że gdy już wyjdziesz ze szpitala, to będziesz dalej pisał.
  Dawno nic mi tak nie poprawiło humoru

 3. Odpowiedz

  Keri

  12 marca 2018

  Palmy są fajne przez tydzień. Potem zauważa się, że w porównaniu do naszych drzew, to tylko przyschnięte kikuty z paromi listkami na czubku.

  Na plażach ich cień jest bardzo mizerny, a wzdłuż alei wyglądają monotonnie jak drogowe słupki.

  Na pierwszym zdjęciu Pan Marcin Malik prezentuje się świetnie, jednak widać też biedę miejscowości. Tak jakby kokosów z tych kokosów nie było

 4. Odpowiedz

  EVA11

  12 marca 2018

  Świetny artykuł !

  Zdjęcie równie fajne , jakie cuda tam trzymasz …

  Widać są jeszcze miejsca gdzie ludzie wiedzą do czego służy to co współistnieje z nimi na tym świecie i tacy co nie tylko ,,kokosy,, chcą drżeć z tego świata .

  U mnie w domu masło kokosowe jest używane na codzien,mleko również .

  Pozdrawiam.

 5. Odpowiedz

  Aldik

  12 marca 2018

  To jest dobre:

  ” Ci pa­no­wie, któ­rzy trzy­ma­ją ko­bie­ty w domu ”

  Szowinizm?

 6. Odpowiedz

  okd

  12 marca 2018

  Aż naszła mnie ochota na wypicie schłodzonej wody kokosowej w upalny dzień. Niestety trudno nieraz znaleźć świeże chlupoczące kokosy, jednak warto poszukać po sklepach.

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan