Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji

Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik

Azja Zachodnia 

 

Azja Zachodnia to region starych cywilizacji, pięknych pustynnych krajobrazów, ciepłych mórz i ciekawych miast, w których tradycja miesza się z nowoczesnymi wpływami. Azja Zachodnia jest także regionem, gdzie syjonistyczni terroryści nieustannie atakują członków „religii pokoju”, i na odwrót. Bardzo miło wspominam zabytki Iranu oraz przygodowy Liban i Iracki Kurdystan. Niezapomniana jest dla mnie także okupowana Palestyna, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Petra w Jordanii.  Region zdominowany przez muzułmanów jest bardzo ciekawy, choć pewne kraje które odwiedziłem, dały mi przygodę z dreszczykiem emocji.

 

Podział Azji Zachodniej

Region Azji Zachodniej ma według mnie precyzyjnie wydzielone granice. Na zachodzie zaczyna się od Bosforu, Morza Śródziemnego, Kanału Sueskiego i Morza Czerwonego, a na południu obejmuje całą Peninsulę Arabską. Na północy Azję Zachodnią wydzielają południowa granica Morza Czarnego, góry Kaukaz i granica z Rosją, południowa granica Morza Kaspijskiego i granica z Turkmenistanem. Natomiast wschodnią granicą Azji Zachodniej jest granica Iranu z Afganistanem i Pakistanem.

Azja Zachodnia.

Azja Zachodnia.

Azja Zachodnia obejmuje teren ponad 6,2mln km2 a jej całkowita populacja to około 300mln.

Istnieją różne podziały regionów lecz mój własny uważam za jedyny właściwy i dlatego ja do Azji Zachodniej zaliczam następujące kraje i terytoria:

 • Syria
 • Izrael (częściowo uznany, w granicach Palestyny)
 • Palestyna (częściowo uznana, w granicach Izraela)
 • Cypr (cała wyspa, podzielona na część grecką i turecką)
 • Półwysep Synaj (azjatycka część Egiptu)

Półwysep Arabski (Peninsula Arabska)

 • Arabia Saudyjska
 • Katar
 • Kuwejt
 • Bahrajn
 • Oman
 • Jemen

Punkt widzenia i rozumienia pewnych krajów zależy w dużej mierze od propagandy. Na tym zdjęciu przedstawiam lokalizację azjatyckiego, muzułmańskiego kraju na mapie Azji zachodniej, a nie Europy, jak zazwyczaj jest on przedstawiany. Mapa ta nie spodoba się niektórym Turkom, lecz europejska lewica oraz podobna do niej fałszywa prawica będą wściekłe.

Azja Mniejsza

 • Turcja (oprócz 3% terytorium kraju na zachód od Bosforu)

Kaukaz

Azja Zachodnia.

Mapa Azji Zachodniej.

Domyślam się, że w związku z błędnym przekazem w publicznych mediach niektóre kraje, które zaklasyfikowałem do Azji Zachodniej mogą być dla kogoś niespodzianką. Na przykład Afganistan według mnie należy definitywnie tylko do Azji Centralnej, choć z doświadczenia wiem że kraj ten zaliczany jest do trzech różnych regionów Azji zależnie od „geografa”. Egipt leży w Afryce północnej lecz Półwysep Synaj znajdujący się po wschodniej stronie Kanału Sueskiego leży w Azji. Do Azji Zachodniej zaliczam też wyspę Cypr, co może być sprzeczne politycznie lecz na pewno jest poprawne geograficznie. Cypr leży daleko na wschód of Bosforu, choć będąc dokładnym prawie 800km od Krety i jedyne 250km od Libanu. Z drugiej jednak strony rozumiem, że Cypr jest kulturowo europejski i że jest terroryzowany i częściowo okupowany przez Turcję.

Stare miasto Yazd. Iran.

Stare miasto Yazd. Iran.

Turcja natomiast pod żadnym pozorem nie może być zaliczana do Europy! Jedynie 3% terytorium Turcji od Bosforu na zachód jest w Europie, natomiast pozostałe 97% znajduje się w Azji. Ponadto Turcy to muzułmanie, którzy pomiędzy VI a XI wiekiem przeprowadzili się do Azji Mniejszej, lecz na prawdę są oni ludźmi Azji Centralnej pochodzącymi zza wschodniego wybrzeża Morza Kaspijskiego, z terenów dzisiejszego Kazachstanu i Turkmenistanu. Jedynie co muzułmańscy Turcy mają wspólnego z Europą to tysiącletnie wojny, gwałty i nieprzerwane rozboje. Izrael także znajduje się w Azji Zachodniej, pomimo że niektórzy kontrolowani przez Syjonistów lewicowi politycy starają się ten kraj na siłę przesunąć do Europy. Ostatnią sprawą są kraje Kaukazu, które według pewnych źródeł „leżą na granicy Europy i Azji”, lecz jeśli spojrzymy na pasmo Gór Kaukaskich oddzielających Europę od Azji oraz na odległość Kaukazu od Bosforu, to oczywiste jest że Gruzja, Armenia i Azerbejdżan znajdują się także w Azji Zachodniej.

Jerozolima – stolica okupowanej Palestyny, z dużą społecznością żydowską.

Z turystycznego punktu widzenia Azja Zachodnia to region gdzie można zobaczyć bogatą sztukę i architekturę pozostawioną po perskich przodkach, choć są także atrakcyjne plaże, ciepłe morza oraz dobre jedzenie. W Azji Zachodniej można podziwiać uroki pustyni przemierzając ją na wielbłądzie, można chodzić po górach oraz unosić się na Morzu Martwym lub nurkować w Morzu Czerwonym i Śródziemnym. Możliwości jest wiele lecz do Azji Zachodniej radzę pojechać podczas europejskiej zimy, która dla nas i tak będzie gorąca lecz przynajmniej będzie do wytrzymania. Najciekawsze miasta Azji Zachodniej to Dubaj, Stambuł (dawny Konstantynopol), Doha, Muskat, Jerozolima i Betlejem. Sama tylko Jordania i Izrael kryją w sobie wiele zabytków, w tym dwa cuda świata, takie jak Petra oraz Stare Miasto w Jerozolimie.

Warto też wspomnieć, że w Azji Zachodniej powstało chrześcijaństwo, co oznacza, że do dziś znajduje się tam wiele świętych miejsc dla nas chrześcijan. Oprócz tego bardzo atrakcyjna lecz także bardzo niedoceniona jest starożytna Persja (dzisiejszy Iran) oraz jej miasta jak Shiraz, Yazd, Esfahan czy ruiny antycznego Persepolis. W Azji Zachodniej wielką przygodą jest także poznanie miejscowej kultury oraz wszelkich kabaretów i „fajerwerków” z nią związanych. Poza tym cały region Azji Centralnej polecam na zakupy; a specjalnością regionu są prawie oryginalne lecz bardzo dobre perfumy, piękne dywany, ładne materiały i bogate rzemiosło.

Na tle starego miasta w Akre, Iracki Kurdystan.

(Polecam działy konkretnych krajów, gdzie znajduje się więcej informacji. Celem tego artykułu jest lokalizacja i podział regionu).

Azja Zachodnia czy Bliski Wschód

„Bliski Wschód” to euro – centryczna nazwa, która swym zasięgiem geograficznym obejmuje Azję Zachodnią oraz północno – wschodnią Afrykę. Ponadto osoby używające terminu „Bliski Wschód” najczęściej same nie są pewne gdzie ten region zaczyna sie i kończy. Zazwyczaj wszyscy do „Bliskiego Wschodu” zaliczają Egipt choć niektórzy w przypływie fantazji także Libię i Afganistan. Ja wolę nazwę „Azja Zachodnia” w wydzielonych przez mnie granicach oraz z drugiej strony także „Afryka Północna”, gdyż ujmowanie tych dwóch osobnych regionów właśnie w ten sposób jest dokładne i nie łączy ze sobą dwóch osobnych kontynentów.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
Azja

25 października 2011

Azja Centralna

25 lutego 2011

Azja Południowo – Wschodnia

16 czerwca 2010

Azja Wschodnia

28 lipca 2011

Azja Południowa

14 sierpnia 2010

Azja Północna

21 lipca 2011

2 komentarze
 1. Odpowiedz

  elżbieta

  30 września 2015

  Rzeczywiscie, Irak to niedoceniona kraina turystycznie ale nie jest to panstwo arabskie tylko perskie. Wprawdzie jest to panstwo muzulmanskie jednak arabowie stanowia tam niecale 3% ludnosci. okolo 60 % to persowie a 23% to azerowie i dalej inne miniejszosci. A swoja droga to dlaczego panstwa arabskie nie przyjmuja syryjskich uchodzcow. Czyzby panstwa muzulmanskie nie rozumieja praw Koranu ktoregojednym z 5 filarw jest JALMUZNA czyli ofiarowanie ponocy potrzebujacycm. Trudno mi doprawdy zrozumiec te sytuacje.

  • Odpowiedz

   KOMPAS TRAVEL

   26 lutego 2018

   Bogate kraje arabskie nie przyjmują muzułmańskich nachodźców dlatego że ich celem jest zalanie Europy muzułmanami, tak aby mogli oni u nas „walczyć za sprawę Allaha”. Jest to okupacja bez wojny, tak zwana islamizacja.

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan