Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji

Azja Wschodnia

Napisał: Marcin Malik

Azja Wschodnia 

 

Azja Wschodnia leży wzdłuż Pacyfiku i obejmuje kraje „chińskiego kręgu kulturowego”, który miał swój rozwkit w innych krajach Azji Wschodniej za czasów dynastii Tang. Azja Wschodnia to bardzo ciekawy region region; ojczyzna Wielkiego Chińskiego Muru, Armii Terakotowej i antycznych świątyń buddyjskich i konfucjańskich w Japonii i Korei. Azja Wschodnia to także misie panda, malownicze pejzarze i bogactwo smaków orientalnych potraw.

 

Podział Azji Wschodniej

Region Azji Wschodniej znajduje się pomiędzy wybrzeżem Pacyfiku (Oceanem Spokojnym) na wschodzie, Rosją na północy, Indochinami na południu, Azją Centralną na zachodzie oraz Azją południową na płd-zach. Azja Wschodnia jest drugim najludniejszym regionem świata gdyż zajmuje powierzchnię około 12 mln km2 a zamieszkuje go ponad 1,6mld ludzi.

Azja Wschodnia

Azja Wschodnia.

Istnieją różne podziały regionów lecz mój własny uważam za jedyny właściwy i dlatego ja do Azji Wschodniej zaliczam następujące kraje i terytoria:

 • Japonia
 • Korea Północna
 • Tajwan (oficjalnie Republika Chińska, jest częściowo uznawany)
 • Chiny (oprócz autonomicznego regionu Xinjiang Uygur)
 • Hong Kong (specjalny region administracyjny Chin)
 • Makao (specjalny region administracyjny Chin)
 • Tybet (autonomiczny region Chin)
Mapa Azji Wschodniej.

Mapa Azji Wschodniej, mimo że uważam Wschodni Turkestan (Xinjiang Uygur) nie powinien był zaliczany do tego regionu.

Należy zauważyć, że wszystkie kraje, które wymieniłem w swoim podziale znajdują się nie tylko w określonym położeniu geograficznym ale także w chińskim kręgu kulturowym, co oznacza, że język, pisownia i sztuka pochodzą od chińskiego. Czasem w użyciu, lecz rzadziej, jest także Azja Północno – Wschodnia leżąca wzdłuż Pacyfiku lecz obejmująca tylko Japonię oraz Półwysep Koreański. Ekstremalni geografowie kierujący się bardziej klimatem niż położeniem geograficznym i kulturą zaliczając Mongolię do Azji Centralnej lecz ja zaliczam ją do Azji Wschodniej gdyż znajduje się ona we wschodnio – azjatyckim położeniu geograficznym oraz jej krégu kulturowym. Należy zauważyć, że Mongolię i Tybet łączy ten sam rodzaj buddyzmu. Czasami też Wietnam, pomimo geograficznego położenia w Azji Południowo – Wschodniej uważany jest „kulturową część Azji Wschodniej” choć ja zaliczam Wietnam do części płd-wsch.

Po głębszej analizie (nie mającej nic wspólnego z polityką) nie zaliczam regionu autonomicznego Chin Xinjiang Uygur do Azji Wschodniej lecz do Azji Centralnej. Xinjiang Uygur (inaczej Wschodni Turkiestan) jest okupowany przez Chiny lecz wciąż jest zamieszkiwany w większości przez muzułmanów pochodzenia tureckiego wywodzących się z Azji Centralnej oraz kultywujących tradycjom i kulturze Azji Centralnej. Xinjiang ma granicę z Kazachstanem, Kirgistanem i Tadżykistanem i tak samo jak w krajach Azji Centralnej można tam zobaczyć jurty oraz kuchnię, gry narodowe, obyczaje i nawet klimat który nie ma nic wspólnego z Chinami oraz z chińską rasą Han ale tylko z Azją Centralną. Na podstawie zebranych faktów Wschodni Turkiestan określam więc jako Azję Centralnę w granicach Chin choć zaznaczam też, że demografia w podbitych terytoriach Chin może szybko ulec zmianie na korzyść Chin. Polecam też mój artykuł pt: „Prawdziwa mapa Chin”.

Plac Tiananmen. Pekin, Chiny.

Plac Tiananmen. Pekin, Chiny.

Z punktu widzenia turystyki Azja Wschodnia to niezwykle atrakcyjny region gdzie można zobaczyć orientalną sztukę i architekturę oraz całe piękno kulturowe zostawione po orientalnych przodkach. Kultura Azji Wschodniej opiera się na buddyźmie, konfucjaniźmie i taoiźmie choć w Mongolii występuje też szamanizm. Azja Wschodnia jest też bogata we florę i faunę, piękne góry, pustynie i plaże a do tego jest to region bardzo smacznej i wyszukanej kuchni. W Azji Wschodniej można zobaczyć Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto, Armię Terakotową i Klasztor Shao Lin a także pustynię Gobi i szczyt Fuji. Oprócz tego w Azji Wschodniej znajdują się największe metropolie na świecie takie jak: Szanghaj, Pekin, Seul, Hong Kong oraz Tokio, które jest na marginesie najludniejszym miastem na świecie.

(Polecam działy konkretnych krajów, gdzie znajduje się więcej informacji. Celem tego artykułu jest lokalizacja i podział regionu).

Azja Wschodnia czy Daleki Wschód?

„Daleki Wschód” jest pojęciem euro – centrycznym i jest on moim zdaniem zbyt często używany w odniesieniu do wielkiego obszaru geograficznego wzdłuż Pacyfiku, bez przywiązywania uwagi do konkretnych krajów. Istnieje jeszcze jeden termin: „Region Azji i Pacyfiku”, które jest tak „leniwy” że określa Azję Wschodnią, Południową – Wschodnią i Oceanię w jednej grupie geograficznej, tylko z uwagi swojego położenia wzdłuż Pacyfiku. Ja uważam obydwa te pojęcia jako euro -centryczne wymysły ludzi mających duże zaległości z geografii.

Wielki Mur Chiński.

Wielki Mur Chiński, nieopodal Pekinu.

Azja Wschodnia” natomiast jest bardziej adekwatna co do czynników kulturowych i geograficznych. Nazwa ta jest także bardziej dokładna oraz pomocna w ujęciu politycznym.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
Azja

25 października 2011

Azja Centralna

25 lutego 2011

Azja Zachodnia

21 marca 2010

Azja Południowo – Wschodnia

16 czerwca 2010

Azja Południowa

14 sierpnia 2010

Azja Północna

21 lipca 2011

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan