Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Marcin Malik
Biały Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania, używania avatara i otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link.
Osoby nie chcące się rejestrować mogą komentować jako goście bez dodatkowych funkcji.
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji

“Pejs”book
Moje konto jest często blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów. Koszerna demokracja w akcji.
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji

Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik

Azja Południowo – Wschodnia (lokalizacja regionu i podział na kraje)southeast_asia_location-copy

Region Azji Południowo-Wschodniej znajduje się pomiędzy Dalekim Wschodem, Subkontynentem Indyjskim a Australią i Oceanią. Azja Południowo-Wschodnia obejmuje Półwysep Indochiński, Archipelag Malajski i Filipiny. Region ten zajmuje powierzchnię prawie 4,5 mln km 2 i liczbę ludności przekraczającą 550 mln.

Istnieją różne podziały regionów lecz mój własny uważam za jedyny właściwy i dlatego ja do Azji Południowo – Wschodniej zaliczam następujące kraje:

  • Indonezja
  • Timor Wschodni
  • Filipiny

Warto także wspomnieć, że jedna z największych wysp Indonezyjskich – Nowa Gwinea jest podzielona na dwie części. Część zachodnia należy do Indonezji a część wschodnia obejmuje niepodległe państwo – Papuę Nową Gwineę. Niektóre dane literaturowe wskazują na to, że cała wyspa Nowa Gwinea znajduje się w Oceanii, zarówno część indonezyjska jak i papuaska lecz ja nie zgadzam się z takim podziałem. Ujmując rzecz politycznie według mnie Azja Południowo – Wschodnia kończy się wraz z granicami Indonezji i Timoru Wschodniego natomiast Oceania zaczyna się wraz z Papuą Nową Gwineą. Według niektórych geografów Timor Wschodni także jest częścią Oceanii lecz ja zaliczam go do Azji Południowo – Wschodniej. Do Azji Południowo – Wschodniej zaliczam także indyjskie wyspy Andamany i Nikobary gdyż leżą na Morzu Andamańskim 150 km od indonezyjskiego Aceh.

Polecam także moją publikację w prasie pod tytułem: “Birma; Kraj Złotych Pagód”.

south-east-asia-51Azja Południowo – Wschodnia.

Z punktu widzenia turystyki Azja Południowo – Wschodnia to niezwykle atrakcyjny region gdyż znajdują się tu rajskie plaże, góry, bajkowe wodospady, przyjemny ciepły klimat, ciekawa sztuka i kultura oparta głównie na buddyźmie (choć także na islamie), egzotyczna flora i fauna, bogactwo smaków orientalnych potraw, masaże i sztuki walki. Azji Południowo – Wschodnia posiada także jedne z najciekawszych metropolii Azji, takie jak Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur oraz Sajgon oraz sławne ruiny antycznych cywilizacji takie jak między innymi Angkor Wat czy Bagan. Poza tym Azja Południowo – Wschodnia ma dobrze rozwiniętą turystykę a dla wielu jest to raj, którego turyści nie chcą opuszczać.

(Polecam działy konkretnych krajów gdzie znajduje się więcej informacji gdyż celem tego artykułu jest lokalizacja i podział regionu).

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
Azja

25 października 2011

Azja Centralna

25 lutego 2011

Azja Zachodnia

21 marca 2010

Azja Wschodnia

28 lipca 2011

Azja Południowa

14 sierpnia 2010

Azja Północna

21 lipca 2011

ZOSTAW KOMENTARZ

Informuj mnie o dyskusji w temacie "Azja Południowo - Wschodnia" bez zostawiania komentarza, na e-mail:

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan