Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji

Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik

Azja Południowa 

 

W Azji Południowej podróżnicy mogą zobaczyć pałace władców indyjskich oraz architekturę kolonialną, a także sławny Taj Mahal, Złotą Świątynię Sikhów, Hampi oraz Sri Meenakshi w Madurai. Zwłaszcza Indie przyciągają bogactwem kolorów, smaków oraz obyczajów, mogacych okazać się szokiem kulturowym. W Indiach możemy też zobaczyć malownicze plaże i parki narodowe. W Nepalu polecam stare miasto Bhaktapur oraz wyprawy górskie po Himalajach. Jest także Sri Lanka, ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym i pięknymi plażami, pełen przygód Pakistan i Bangladesz. Azja Południowa jest jednak przygodą wymagającą czasu i odporności, gdyż z wielu względów nie jest to łatwy kierunek. Potrzebny jest okres adpatacyjny, który na pewno wynagrodzi trudy podróży. Dla rozważnych podróżników Subkontynent Indyjski na pewno okaże się otwierającą oczy przygodą. 

 

Podział Azji Południowej

Region Azji Południowej zajmuje obszar około 1/3 powierzchni Europy a Subkontynentem nazywany jest z powodu barier naturalnych oraz odrębności geologicznej, kulturowej, religijnej i społeczno- ekonomicznej. Półwysep Indyjski lub Subkontynent Indyjski (inne nazwy) ma kształt trójkąta którego granice są wydzielone przez Himalaje i Nizinę Hindustańską na północy, Ocean Indyjski na południu, Morze Arabskie na zachodzie i Zatokę Bengalską na wchodzie. Obok Dalekiego Wschodu jest to jeden z najbardziej zaludnionych rejonów świata. Subkontynent Indyjski zajmuje powierzchnię 4.4mln km2 a całkowita populacja zbliża się do 1,8 mld.

Azja Południowa (Subkontyent Indyjski).

Azja Południowa (Subkontyent Indyjski).

Istnieją różne podziały regionów lecz mój własny uważam za jedyny właściwy i dlatego ja do Azji Południowej (Subkontynentu Indyjskiego) zaliczam następujące kraje i terytoria:

  • Bhutan
  • Malediwy
  • Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego.

Przy skrajnych poglądach, niektórzy do Subkontynentu Indyjskiego zaliczają także Birmę gdyż historycznie były to Indie zagangesowe lecz według mnie i większości geografów jest to definitywnie Azja Południowo-Wschodnia. Do Subkontynentu Indyjskiego zaliczam także indyjski archipelag Lakkadiwów leżący na Morzu Lakkadiwskim lecz z drugiej strony indyjskie Andamany i Nikobary leżące na Morzu Andamańskim zaliczam do Azji Południowo – Wschodniej. Chciałbym też zwrócić uwagę, że choć Bhutan jest częścią Subkontynentu Indyjskiego to jest to kraj oparty na buddyźmie tybetańskim a jego ludzie etnicznie nie są spokrewnieni z Hindusami ale z Tybetańczykami.

Mapa Azji Południowej.

Mapa Azji Południowej (Subkontynentu Indyjskiego).

Także najmniejszy stan Indii Sikkim, pomiędzy Bhutanem a Nepalem, jest stanem w pełni tybetańskim i dlatego uważam, że Sikkim powinien być albo przyłączony do Bhutanu albo powinien zostać niepodległym krajem lub przynajmniej specjalnym regionem autonomicznym Indii. Jeśli Tybet zostanie kiedyś niepodległy wówczas Bhutan i Sikkim będą mogły znaleźć się w regionie Azji Wschodniej.

Wyraziłem swoją opinię aby dać do zrozumienia, że pomimo bardzo małych populacji Bhutanu i Sikkimu Subkontynent Indyjski nie jest w pełni jednolity rasowo ani kulturowo i że przynależność krajów do regionów Azji także może się zmienić zależnie od zmian politycznych.

Hanuman.

Indyjski chlopiec przebrany za Hanumana, boga małpę.

Z turystycznego punktu widzenia Subkontynent Indyjski ma bardzo dużo do zaoferowania gdyż znajdują się tu rajskie plaże, Himalaje, bajkowe wodospady, przyjemny ciepły klimat, ciekawa sztuka i kultura oparta głównie na hinduiźmie (choć także na islamie i buddyźmie), egzotyczna flora i fauna, bogactwo smaków indyjskich potraw i pokazy z kobrami. Subkontynent Indyjski to ciężkie i męczące doświadczenie lecz można tu zobaczyć między innymi Taj Mahal, antyczne pałace pozostawione po Maharajach, antyczne miasta Sri Lanki i jeszcze raz piękną przyrodę. Pamiętać jednak trzeba, że z uwagi na ogromną nędzę regionu, upał, złe sanitaria, wiele chorób i brudną wodę Azja Południowa jest ciężka do podróżowania i wymaga dłuższej aklimatyzacji.

(Polecam działy konkretnych krajów, gdzie znajduje się więcej informacji. Celem tego artykułu jest lokalizacja i podział regionu).

Obóż ochodźców afgańskich w Pakistanie, przy granicy z Afganistanem.

Obóz ochodźców afgańskich w Pakistanie, przy granicy z Afganistanem. Była to moja wycieczka z Peshawar poprzez Khyber Pass.

Azja Południowa czy Subkontynent Indyjski

W tym wypadku uważam, że obie nazwy są swoimi synonimami i można ich dowolnie używać, choć tylko pod warunkiem że jesteśmy świadomi właściwego podziału tego regionu na kraje (jak powyżej). „Azja Południowa” to ujęcie czysto geograficzne mające na uwadze położenie i bariery naturalne, natomiast „Subkontynent Indyjski” to znaczenie kulturowe popularne od czasów Indii pod panowaniem Imperium Brytyjskiego.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
Azja

25 października 2011

Azja Centralna

25 lutego 2011

Azja Zachodnia

21 marca 2010

Azja Południowo – Wschodnia

16 czerwca 2010

Azja Wschodnia

28 lipca 2011

Azja Północna

21 lipca 2011

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan