Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Przeglądasz kategorię

Azja i Regiony Azji

Jak sama nazwa wskazuje, w sekcji „Azja i regiony Azji” autor umieścił przydatne informacje o Azji i jej regionach. Azja jest tak ogromnym i zróznicowanym kontynentem, że bardzo ważne jest aby o każdym regionie pisać osobno. Azja to kontynent wielu ras i kultur, a także wielu ekosystemów i rodzajów kuchni. Przez to właśnie podział Azji na regiony jest niezbędny.

Azja i Regiony Azji

Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Zachodniej ma według mnie precyzyjnie wydzielone granice. Na zachodzie zaczyna się od Bosforu, Morza Śródziemnego, Kanału Sueskiego i Morza Czerwonego, a na południu obejmuje całą Peninsulę Arabską. Na północy Azję Zachodnią wydzielają południowa granica Morza Czarnego, góry Kaukaz i granica z Rosją, południowa granica Morza Kaspijskiego i granica z Turkmenistanem. Natomiast wschodnią granicą Azji Zachodniej jest granica Iranu z Afganistanem i Pakistanem.
Azja i Regiony Azji

Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Azja południowo-wschodnia jest najbardziej znanym i popularnym regionem Azji. Bajkowe plaże Tajlandii czy świątynie Angkor Wat w Kambodży są znane na całym świecie. Azja południowo-wschodnia to region dobrego jedzenia, masaży pod palmami, turkusowych wodospadów, thai-boxingu, świątyń buddyjskich i zrelaksowanego trybu życia blisko tropikalnej natury. To właśnie ten region Azji najczęściej kojarzy się z "tropikalnym rajem na ziemi".
Azja i Regiony Azji

Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Południowej zajmuje obszar około 1/3 powierzchni Europy a Subkontynentem nazywany jest z powodu barier naturalnych oraz odrębności geologicznej, kulturowej, religijnej i społeczno- ekonomicznej.
Azja i Regiony Azji

Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna definiowana jest na dwa sposoby, co oznacza że można ją określić w sposób geograficzny lub kulturowy, lub także na oba sposoby jednocześnie, jak ja to robię. Za Azję Centralną uznaję tereny Azji środkowej zamieszkiwane głównie przez ludy muzułmańskie o tureckich korzeniach i powiązanych z nomadycznym stylem życia na antycznym Jedwabnym szlaku.
Azja i Regiony Azji

Azja Północna

Napisał: Marcin Malik
Granice Azji Północnej są bardzo jasno wydzielone gdyż obejmują teren Rosji na wschód od Uralu. Na południu granicą Azji Północnej są więc Chiny, Mongolia, Kazachstan i góry Kaukaz natomiast na północy Ocean Arktyczny. Jest to region rozległych terenów, pięknej przyrody i mroźnych zim.
Azja i Regiony Azji

Azja Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Azja Wschodnia leży wzdłuż Pacyfiku i obejmuje kraje "chińskiego kręgu kulturowego", który miał swój rozwkit w innych krajach Azji Wschodniej za czasów dynastii Tang. Azja Wschodnia to bardzo ciekawy region region; ojczyzna Wielkiego Chińskiego Muru, Armii Terakotowej i antycznych świątyń buddyjskich i konfucjańskich w Japonii i Korei. Azja Wschodnia to także misie panda, malownicze pejzarze i bogactwo smaków orientalnych potraw.
Azja i Regiony Azji Kontynenty

Azja

Napisał: Marcin Malik
Azja to największy i najbardziej zaludniony kontynent na świecie, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Azja to kontynent malowniczych pejzarzy oraz ludzi wielu kultur i ras, z bardzo bogatym dziedzictwem kulturowym. W tym rozdziale zamierzam omówić podział Azji na regiony oraz niektóre miejsca i rzeczy, które mają na celu zachęcenie do podróży.

Krucjata podróżnika

"W Arabii mają dużo gotowych opowieści o islamie, a w Izraelu od judaiźmie. W Birmie uczą o buddyźmie, natomiast w Indiach o hinduiźmie. Oznacza to więc że mądry podróżnik z cywilizacji łacińskiej powinien mieć gotowe odpowiedzi przez pryzmat chrześcijaństwa, tak aby dawać dobre świadectwo o naszej kulturze. Z drugiej strony nierozważny podróżnik przyznaje się do ateizmu, dlatego że w wielu kulturach stawiany jest na równi ze zwierzętami........które też są ateistami.

 
Marcin Malik
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan