Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Facebook YouTube
Facebook YouTube
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

==============================================  „Religia, tak samo jak alkohol, powinna być tylko dla ludzi mądrych”

Marcin Malik

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

Najnowsze komentarze
Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut

CurrencyRate

Prognoza pogody
Przeglądasz kategorię

Azja i Regiony Azji

Jak sama nazwa wskazuje, w sekcji „Azja i regiony Azji” autor umieścił przydatne informacje o Azji i jej regionach. Azja jest tak ogromnym i zróznicowanym kontynentem, że bardzo ważne jest aby o każdym regionie pisać osobno. Azja to kontynent wielu ras i kultur, a także wielu ekosystemów i rodzajów kuchni. Przez to właśnie podział Azji na regiony jest niezbędny.

Azja i Regiony Azji

Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Azja Zachodnia to region starych cywilizacji, pięknych pustynnych krajobrazów, ciepłych mórz i ciekawych miast. Bardzo miło wspominam zabytki Iranu oraz przygodowy Liban i Iracki Kurdystan. Niezapomniana jest dla mnie także okupowana Palestyna, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Petra w Jordanii. W regionie tym syjonistyczni terroryści nieustannie atakują wyznawców 'religii pokoju' i na odwrót. Zorganizowałem też wyprawę przez saudyjską pustynię i wiele innych.
Azja i Regiony Azji

Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Azja południowo-wschodnia jest najbardziej znanym i popularnym regionem Azji. Bajkowe plaże Tajlandii czy świątynie Angkor Wat w Kambodży są znane na całym świecie. Azja południowo-wschodnia to region dobrego jedzenia, masaży pod palmami, turkusowych wodospadów, thai-boxingu, świątyń buddyjskich i zrelaksowanego trybu życia blisko tropikalnej natury. To właśnie ten region Azji najczęściej kojarzy się z "tropikalnym rajem na ziemi".
Azja i Regiony Azji

Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Południowej zajmuje obszar około 1/3 powierzchni Europy a Subkontynentem nazywany jest z powodu barier naturalnych oraz odrębności geologicznej, kulturowej, religijnej i społeczno- ekonomicznej. Azja Południowa, inaczej Subkontynent Indyjski to kierunek podróży dla bardziej zaawansowanych podróżników.
Azja i Regiony Azji

Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna definiowana jest na dwa sposoby, co oznacza że można ją określić w sposób geograficzny lub kulturowy, lub także na oba sposoby jednocześnie. Za Azję Centralną uznaję tereny Azji środkowej zamieszkiwane głównie przez ludy muzułmańskie o tureckich korzeniach i powiązanych z nomadycznym stylem życia na antycznym Jedwabnym szlaku.
Azja i Regiony Azji

Azja Północna

Napisał: Marcin Malik
Granice Azji Północnej są bardzo jasno wydzielone gdyż obejmują teren Rosji na wschód od Uralu. Na południu granicą Azji Północnej są więc Chiny, Mongolia, Kazachstan i góry Kaukaz natomiast na północy Ocean Arktyczny. Jest to region rozległych terenów, pięknej przyrody i mroźnych zim.
Azja i Regiony Azji

Azja Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Azja Wschodnia leży wzdłuż Pacyfiku i obejmuje kraje "chińskiego kręgu kulturowego", który miał swój rozkwit w innych krajach Azji Wschodniej za czasów dynastii Tang. Azja Wschodnia to bardzo ciekawy region; ojczyzna Wielkiego Chińskiego Muru, Armii Terakotowej i antycznych świątyń buddyjskich i konfucjańskich w Japonii i Korei. Azja Wschodnia to także misie panda, malownicze pejzaże i bogactwo smaków orientalnych potraw.
Azja i Regiony Azji Kontynenty

Azja

Napisał: Marcin Malik
Azja to największy i najbardziej zaludniony kontynent na świecie, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Azja to kontynent malowniczych pejzaży oraz ludzi wielu kultur i ras, z bardzo bogatym dziedzictwem kulturowym. W tym rozdziale zamierzam omówić podział Azji na regiony oraz niektóre miejsca i rzeczy, które mają na celu zachęcenie do podróży.

Krucjata podróżnika

"W Arabii mają dużo gotowych opowieści o islamie, a w Izraelu od judaiźmie. W Birmie uczą o buddyźmie, natomiast w Indiach o hinduiźmie. Oznacza to więc że mądry podróżnik z cywilizacji łacińskiej powinien mieć gotowe odpowiedzi przez pryzmat chrześcijaństwa, tak aby dawać dobre świadectwo o naszej kulturze. Z drugiej strony nierozważny podróżnik przyznaje się do ateizmu, dlatego że w wielu kulturach stawiany jest na równi ze zwierzętami........które też są ateistami.

 
Marcin Malik
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan