Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Aktualności

Wyprawa do Gruzji

Napisał: Marcin Malik
Moja przygoda po Gruzji była rzeczywiście piękna i po spędzeniu trzech tygodni w tym kaukaskim kraju muszę przyznać że gorąco go polecam. Gruzja ma wiele do zaoferowania i pomimo że dla wielu jest to ciągle nowy kierunek, wierzę że otworzy się na turystykę dość szybko. Gruzja ma piękne góry, wiele interesujących szlaków dopasowanych do każdego poziomu oraz oczywiście ładne widoki. Bardzo ważne jest aby wspomnieć że Gruzja jest krajem chrześcijańskim a sami Gruzini mają bardzo silnego chrześcijańskiego ducha, co także stanowi wielką zaletę. Znajduje się tu wiele antycznych, kamiennych, pięknie rzeźbionych kościołów zbudowanych na wierzchołkach górskich szczytów oraz w malowniczych zielonych dolinach z widokami na lodowce. Niektóre z kościołów zostały zbudowane w VI wieku a inne w XII wieku. Niektóre z nich znajdują się wysoko w górach co oznacza że dostanie się do nich jest wielką przygodą, która ściąga turystów z Gruzji, z Polski i reszty Europy.
Gruzja1
Jednymi z moich ulubionych są Monastera Sapara gdzie kupiłem drewniany krzyż, Jvari, antyczne miasto Mtskheta i oczywiście Ananuri, które dało mi chyba najpiękniejsze wspomnienia ze wszystkich. Ten antyczny kościół nie był tylko monumentalny i bogato rzeźbiony, ale był także zbudowany nad turkusowym jeziorem gdzie pływałem przez kilka godzin. Każde z tych historycznych miejsc daje podróżnikowi chwilę spokoju oraz głębszych myśli o tym jak interesująco musiało tu być gdy kościół ten był dopiero budowany oraz jak piękna jest dziś natura dookoła niego. Gruzja ma także skalne miasta które okazały się bardzo interesującym dodatkiem do mojej wyprawy. Widziałem wszystkie trzy i każda z nich była inna. Moją ulubioną było Upliciche choć inni mogą woleć Vardzia lub Davit Gareja. Dostanie się tam jest także przygodą ponieważ w drodze do niektórych z nich możemy zobaczyć ruiny starych zamków zbudowanych wysoko na skałach, a dotarcie do innego skalnego miasta prowadzi poprzez były „militarny posowiecki plac zabaw”. Jest też oczywiście Tbilisi, czyli bardzo interesujące historyczne miasto, pełne zabytków i łatwe do poruszania się. Pojechałem także do Batumi oraz nadmorskiego miasteczka o nazwie Kobuleti gdzie pływałem w Morzu Czarnym. Jedyne miejsce które mi się nie podobało to muzeum Stalina w Gori, które po prostu nie pokazywało prawdy i myślę że potrzeba jeszcze pokoleń Gruzinów aby otwarcie mówili o jego zbrodniach. Gruzini są gościnni, mili, częstują swoim jedzeniem podróżników i zawsze chcą rozmawiać.

Pisząc ten artykuł na początku września 2013 roku w małej wiosce w Azerbejdżanie, klasyfikuję Gruzję jako niedrogi kierunek dla chętnych przygód, pełnych pasji do podróżowania ludzi. Gruzja jest przygodą w terenie dlatego koszty zależą tylko od tego w jaki sposób turyści chcą podróżować. Jadłem w tanich barach, a w górach kupowałem jedynie biały ser i winogrona. Poruszanie się po Gruzji autostopem jest także z mojej strony polecane. Radzę także przyszłym podróżnikom aby nauczyli się rosyjskiego, gdyż to na pewno bardzo ułatwi kontakt z ludźmi i będzie też taniej. Jako Polak mogę też pojechać do Gruzji bez paszportu i zostać tam na okres do 6 miesięcy.

Po skończonej wyprawie opublikuję dużo zdjęć z Gruzji i napiszę dokładny reportaż, informacje praktyczne oraz wiele interesujących faktów o tym pięknym kraju. Zapewniam moich czytelników, że ten artykuł jest ciągle bardzo pobieżny.
Gruzja2
W e-mailach i bezpośrednich rozmowach często jestem pytany ile czasu przyszli podróżnicy powinni spędzić w każdym kraju. W Gruzji polecam przynajmniej 3 tygodnie aby objechać kraj w celu poznania jego historii, piękna naturalnego i aby poczuć czym jest Gruzja. Jeśli jednak ktoś chce zobaczyć bardzo trudną do poruszania się Tuszetię lub chce pojechać do Abchazji, lub jeśli ktoś chciałby zorganizować wyprawę na lodowce lub wyższe partie gór, wówczas 2 miesiące mogłyby nie wystarczyć. Gruzja jest krajem ukrytych skarbów.
TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
1 Komentarz
 1. Odpowiedz

  krystyna

  13 września 2013

  Pozdrawiam z Wietnamu. W Gruzji byłam,owszem ładna.

ZOSTAW KOMENTARZ

 • Zwierzęta
 • Akta plażowe
 • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
 • Birma (Myanmar)
 • Armenia
 • Tadżykistan