Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Aktualności

Wyprawa do Azerbejdżanu

Napisał: Marcin Malik

Podróżuję po Azerbejdżanie od około 10 dni i jutro wracam do Baku skąd zamierzam wsiąść do jakiegokolwiek samochodu jadącego w stronę Tbilisi. Podczas mojej 10 dniowej podróży po Azerbejdżanie myślę że zdołałem poznać charakter kraju oraz zobaczyć najatrakcyjniejsze miejsca. Do Azerbejdżanu wjechałem poprzez Lagodekhi w Gruzji i spędziłem noc w Zaqatala. Potem pojechałem do starego miasta w Seki, a następnie wspinałem się po górach w okolicach wsi Lahic. Będąc w górach spałem w namiocie i miałem nadzieję że uniknę spotkania z wilkami i niedźwiedziami których jest tam dość dużo. Po twardej i chłodnej nocy w górach pojechałem do Baku – nowoczesnej i zadbanej lecz także starej i tradycyjnej, pięknej stolicy Azerbejdżanu.

Azerbejdzan2
Z Baku pojechałem także do Qobustanu gdzie zobaczyłem petroglify wyżłobione w skałach, oraz nieco dalej sławne wulkany błotne. Następnie po przyjemnej kąpieli w Morzu Kaspijskim, choć mając przed sobą raczej nieładny widok przemysłu wydobywczego, pojechałem na północ do miasteczka o nazwie Quba, które okazało się dobrym „doświadczeniem z ludźmi”. Stamtąd pojechałem do starej, wysoko położonej wioski o nazwie Xinaliq, która okazała się najpiękniejszą częścią Azerbejdżanu.
Azerbejdzan11

Będąc tam chodziłem po górach, korzystałem z gościnności i poczucia humoru ludzi, oraz obserwowałem tradycyjne życie pasterskie koło granicy z Rosją (Dagestan). Na marginesie, na przejściu granicznym mundurowi pytali mnie trzy razy czy nie byłem w Armenii, nie rozumiejąc że ich wojna należy tylko do nich, a nie do mnie.

Zdaję sobie sprawę, że Azerbejdżan nie jest często odwiedzanym krajem lecz na bazie swoich własnych obserwacji nauczyłem się kilku rzeczy. Ktoś mógłby powiedzieć że spędziłem tam tylko 10 dni, lecz myślę że czas ten wystarczy aby zobaczyć najciekawsze miejsca i poznać charakter kraju. Oczywiście ktoś mógłby spędzić tam miesiąc lecz nie sądzę aby miało to sens gdyż Azerbejdżan i tak nie ma aż tylu ciekawych miejsc. Moim zdaniem Azerbejdżan dopiero otwiera się na turystykę i dzieje się to bardzo wolno, gdyż prezydent Aliyev opiera swą ekonomię na ropie i gazie do takiego stopnia, że turystyka nie jest tu priorytetem. Najlepszym przykładem jest tu bardzo droga wiza, która wymaga także wcześniejszego (płatnego)  zaproszenia od azerskiej organizacji. Tyko ten fakt sprawia że turyści wolą odwiedzić Gruzję lub Armenię. Oprócz tego Azerbejdżan jest bardzo drogi i z perspektywy długiej podróży nie wart wydanych pieniędzy, dlatego że 1 manat jest wart 1 euro.

Azerbejdzan14
Z tych powodów radzę biednym podróżnikom że jeśli chcą zobaczyć góry i morze w Azerbejdżanie, myślę że powinni zaoszczędzić swoje pieniądze i zamiast tego zobaczyć to wszystko w Gruzji. Byłoby taniej i bez drogiej wizy, choć z drugiej strony mi jest łatwiej to powiedzieć dlatego że ja już w Azerbejdżanie byłem. Wszystkie atrakcje turystyczne które tam widziałem były raczej przeciętne i dlatego uważam, że sama obecność w Azerbejdżanie  jest najlepszą przygodą samą w sobie. Przyznaję że Baku było piękne lecz mogę znaleźć podobne elementy także w innych miastach. Moim zdaniem z powodu bogatych zasobów naturalnych Azerbejdżan nie potrzebuje turystów, którzy zapewniliby zdrowy zarobek dla wielu bezrobotnych w bardzo drogim kraju. Aliyev jednak zarabia tak dużo że nie obchodzi go dodatkowy zarobek dla swoich ludzi. Muszę też przyznać że Azerowie są mili, pomocni, gościnni i generalnie są dobrzy dla turystów. Azerowie są wielką atrakcją każej podróży i tak długo jak nie jesteście z Armenii na pewno was polubią.
Azejberdzan3
Jest także pytanie na temat islamu w wydaniu Azerbejdżanu. Moim zdaniem islam w Azerbejdżanie jest bardzo zrelaksowany i jest on kompletnym zaprzeczeniem tego co reprezentują sobą Pakistan lub Arabowie. Kobiety nie zakrywają się a ludzie Azerbejdżanu jawnie się śmieją z ekstremalnego islamu. Jest jednak jeszcze jedna rzecz która skłania do myślenia. Otóż w każdym kraju w którym byłem widziałem pomniki poetów lub muzyków narodowych. Kogoś kto miał wpływ na kształtowanie sztuki i kultury danego kraju. W Azerbejdżanie jednak widziałem tylko plakaty oraz pomniki z byłym prezydentem Heydarem Aliyevem, których było tak dużo na każdym kroku że aż były nachalne. Świadczy to o kulcie jednostki podobnej do Korei Płn oraz według mnie jest też to obraza dla samych Azerów, gdyż pośrednio mówi im się że Azerbejdżan nie ma sztuki, poezji ani muzyki, lecz tylko jednego polityka który jest wynoszony pod niebiosa na każdej ulicy.
Azerbejdzan13
Azerbejdżan był pięknym doświadczeniem oraz wspaniałą przygodą, ludzie byli mili i pomocni i życzę temu krajowi wszystkiego dobrego. W pewien sposób powinniśmy traktować Azerbejdżan jak małą Turcję gdyż Azerowie są tureckiej rasy, ich język jest prawie identyczny i nawet piją herbatę w typowych dla Turcji szklankach. Politycznie Turcja i Azerbejdżan są bratnimi narodami które żyją w przyjaźni, lecz czy Turkowie naprawdę lubią Azerów musiałoby być potwierdzone oddzielnymi badaniami. Nie radzę też wspominać o Armenii lub o Górnym Karabachu chyba że ktoś sam zacznie tę rozmowę przy szklance herbaty w tureckim stylu. Powodzenia Azerbejdżanie!
TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan