Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Facebook YouTube
Facebook YouTube
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

==============================================  „Religia, tak samo jak alkohol, powinna być tylko dla ludzi mądrych”

Marcin Malik

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut

CurrencyRate

Prognoza pogody
Aktualności

Wycieczka do Kambodży

Napisał: Marcin Malik

Wycieczka do Kambodży

Przez prawie miesiąc podróżowałem po pięknym królestwie Khmerów-po Kambodży. Jest to jeden z najbiedniejszych lecz także jeden z najciekawszych krajów Azji południowo-wschodniej. Odwiedziłem wiele miejsc gdyż miałem na to dużo czasu, lecz gdziekolwiek nie pojechałem, miałem wrażenie, że Kambodża istnieje i tętni życiem tylko i wyłącznie dla świątyń Angkor Wat. Motyw ten widoczny jest w każdej części sztuki i kultury Kambodży, oraz na fladze narodowej.

Rzeczywiście świątynie Angkor Wat są ósmym cudem świata i należy je koniecznie zobaczyć, choć z drugiej strony starałem się także dostrzec inne walory Kambodży. Granicę przekroczyłem w Poipet, wjeżdzając z Tajlandii, a potem od razu pojechałem do Siem Reap. Jest to miasteczko stanowiące bazę wypadową do świątyń Angkor, choć także wspaniałe miejsce na kupno pamiątek, oferujące dobrą kuchnię, dobre masaże i zabawę całą noc.

Przed Angkor Wat. Kambodża.

Przed Angkor Wat. Kambodża.

Następnie pojechałem do małego miasteczka Battambang, skąd odbyłem wycieczki do innych interesujących świątyń osadzonych na górach. Po Battambang pojechałem do stolicy w Phnom Penh. Tu wracałem wiele razy i zapoznałem się ze smutną historią Kambodży; czyli z reżimem Czerwonych Khmerów. Po Phnom Penh udałem się na południe, gdzie spędziłem przyjemnie czas w „miasteczku impreza” o nazwie Sihanouk Ville. Byłem na egzotycznej wyspie Koh Rong, gdzie nurkowałem, a następnie pojechałem do Kampot i do Kep.

Mój czas spędzony na południu był czasem bez zwiedzania. Pływałem, rzucałem się w fale, jadłem wspaniałe owoce morza, i pomyślałem że ważne jest przekazanie przyszłym podróżnikom, że Kambodża to nie tylko Angkor Wat. Na sam koniec pojechałem też na północny wschód, do leżącego nad Mekongiem miasteczka Kratie, pełnego pokolonialnej architektury i powolnego życia. W Kratie obudziły się we mnie wspomnienia z Laosu, gdyż tam także udałem się na obserwację rzadkich delfinów Irrawaddy.

Wycieczka do Kambodży

Jedna z wielu malowniczych plaż w Kambodży. Pamiętajmy, że Kambodża to nie tylko Angkor Wat, mimo że świątynie te rzeczywiście powinny być turystycznym priorytetem.

Serdecznie polecam Kambodżę; kraj rozwijający się w pełnym tego słowa znaczeniu, gdzie historii i zabytków nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jedzenie jest smaczne, transport w miarę dobry a ludzie nastawieni pokojowo. Mój czas w Kambodży był wyjątkowo udany, i czuję że gdy następnym razem będę w tej części Azji, nie będę sobie żałował aby znowu przyjechać. Dużym atutem Kambodży są także niskie ceny!!!

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan