Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

TECHNOLOGICZNE WIĘZIENIE ZE SZKLANYMI ŚCIANAMI

Moje konto było wielokrotnie blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów.

Facebook jest lewicową fortecą, która prawdę definiuje jako „mowę nienawiści”, a zdrowy rozsądek jako „dyskryminację”. Zdarzyło się nawet, że Facebook usunął wpis papieża emeryta Benedykta XVI, ponieważ był zbyt konserwatywny - czyli nie spełniał „standardów społecznościowych” Facebooka. Innym razem Facebook ocenzurował zdjęcie przedstawiające Świętego Mikołaja klęczącego przed dzieckiem Jezus, określając je jako "agresywany materiał".

Ponadto Facebook regularnie usuwa „polubienia” z prawicowych stron internetowych i obniża je w wynikach wyszukiwania. Facebook teoretycznie „pozwala” na promowanie artykułów krytykujących propagandę homoseksualną i politykę antyimigrancką, ale jednocześnie ich nie promuje, gdyż liczba odwiedzin na takich wpisach jest zamrażana.

Najlepiej znane agencje wywiadowcze na świecie to: CIA, FBI, MI5, MOSSAD, KGB ..... oraz Google i Facebook. Zakładając konto na Facebooku sam zakładasz sobie kartotekę na policji!

Dobrze się zastanów zanim podasz informacje o sobie na tym ważnym skrzydle CIA. Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba brutalnie przesłuchiwać „wrogów rewolucji”, skoro istnieje urządzenie, dzięki któremu ludzie chętnie mówią co zrobili, oraz nawet co zrobią. Facebook wie z kim jesteś połączony, a jeśli jesteś naprawdę naiwny to zna też twoją rodzinę i numer rejestracyjny twojego samochodu. Dla tajnych służb Facebook jest spełnieniem marzeń.

Facebook to kopalnia, która wydobywa informacje o tobie zamiast węgla, i zarabia na twojej prywatności. Naprawdę nie ma już prywatności, a technologia staje się coraz bardziej niebezpieczna. Jak potwierdza milczenie w tej sprawie założyciela Facebooka, myślę że nawet jeśli usuniesz swoje konto FB, informacje o tobie pozostaną z nimi na zawsze.

Tym, którzy wątpią w „wolność słowa”, radzę nauczyć się, jak fałszować swój adres IP. Pierwszą zasadą jest to, że adres IP nie podróżuje z użytkownikiem, choć istnieją też inne sposoby. Jeśli ktoś jest „nietolerancyjnym rasistą” i chce napisać na FB, że: Anglicy są biali i tylko biali, że nie chce przekształcić Big Bena na minaret, lub że odbyt został zaprojektowany tylko do celów toaletowych, to lepiej zamieszczać takie komentarze poza swoim adresem, gdyż inaczej, jak czytałem: „dzielni mężczyźni w mundurach policyjnych nie mają problemu ze znalezieniem delikwenta, który promuje ekstremistyczny materiał”. Nawiasem mówiąc, nie jest to komunizm, ale „postępowa demokracja”.

Ponadto Facebook ma uzależniać. Szablon szybko przykuwa uwagę, pozwala ludziom narzekać na sprawy społeczne i polityczne, a ci którzy czują się samotni, mają własne społeczności na FB, co sprawia że nie czują się już tak samotni. Użytkownicy są nagradzani i karani, dlatego starają się zaprezentować jak najlepiej w oczach swoich społeczności. Nieświadomie otwierają drzwi policji, tajnym służbom i zagranicznym konsulatom wydającym wizy. FB i inne portale społecznościowe promują fałszywy, ulepszony obraz własnej rzeczywistości, za który użytkownicy chcą być podziwiani i nagradzani.

Marzenia kontra Rzeczywistość- na platformach społecznościowych.

Nie próbuj promować ulepszonego wizerunku samego siebie w Internecie, ponieważ gonisz nierealny sen, który może stać się strasznym ciosem psychicznym podczas pierwszego brutalnego kontaktu z rzeczywistością.

Zamiast tego radzę ci nuczyć się pracy manualnej, która rozwija myślenie i niezależność - (stolarstwo, budownictwo, hydraulika, zielarstwo), abyśmy nie mieli pokolenia idiotów, których cały świat kończy się na głupich selfie i polubieniach na Facebooku.

Twitter to kolejna marksistowska platforma prowadzona przez marksistowskie śmieci; i dlatego moje konto na Twitterze zostało już zawieszone. Zasadniczo na Twitterze, kościół i biali ludzie mogą być obrażani do woli, ale z drugiej strony krytyka ruchów homoseksualnych i antyliberalne, nieglobalistyczne poglądy prowadzą do zawieszenia konta. Zauważyłem również, że zwłaszcza cytaty z Biblii na Twitterze są jak sól w oku.

Jeśli chodzi o kobiety, radzę im nauczyć się piec ciasta dla swoich mężów, zamiast napinać dupy na Instagramie. Media społecznościowe są również przeznaczone do odseparowania ludzi od prawdziwego społeczeństwa, ponieważ osoby, których uwagę stale przykuwają tablety, smartfony i komputery, nie mają czasu na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

"Ludzie pokochają otaczającą ich przemoc, zaczną wielbić technologie, które pozbawią ich wolności myślenia.”
— Aldous Huxley

Wyrzuć smartfona, i używaj tanich tandetnych telefonów bez dostepu do internetu, a razem z nimi używaj tymczasowych kart SIM. Po tygodniu lub dwóch spal je i kontaktuj się przez następną jednorazową tandetę. Będziesz bezpieczniejszy i zachowasz większą prywatność od ciągle podążających za Tobą uczu Wielkiego Brata. Gdyby kilka milionów osób tak zrobiło, smartfony byłyby darmowe, pod warunkiem długich kontraktów i podłączenia pod internet. Przestań marnować życie na naciskaniu guzików na smartfonie, których nawet do końca nie rozumiesz, i które zawładnęły już twoją wolnością. Zamiast tego porozmawiaj z żywym człowiekiem, mniej kontakt z przyrodą, a telefon może być tak prymitywny jak to tylko możliwe. Uważam nawet, że nieużywanie smartfona jest dziś aktem rebelii przeciwko Wielkiemu Bratu, który chce nas coraz bardziej kontrolować poprzez atrakcyjne wizualnie lecz dla większości niezrozumiałe; coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

Uzależnienie od telefonu to wg mnie groźna choroba cywilizacyjna

„Wolność słowa” w mediach społecznościowych nie jest wolna, prywatność jest jak złoty pył, i oficjalnie nie jest to ani komunizm, ani cenzura, ale „postępowa demokracja" polegająca na inwiligacji totalnej - poprzez kreowanie przyjemnego i zaawansowanego technicznie obozu koncentracyjnego ze szklanymi ścianami!

"Nie wierz w nic co słyszysz, i tylko w połowę tego co widzisz."
- Edgar Allan Poe

W sekcji 'O autorze' zamieściłem najciekawsze wpisy z mojego konta Facebook.

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Aktualności

Pozdrowienia z Uzbekistanu

Napisał: Marcin Malik

Wszystkim, którzy korzystają z mojej strony przesyłam serdeczne pozdrowienia z Uzbekistanu. Kraj ten jest niestety ostatnim w mojej wyprawie po Azji Centralnej lecz nie znaczy to, że jest gorszy lub mniej ważny. Uzbekistan jest prawdziwą perłą Jedwabnego Szlaku co można dziś podziwiać w takich miastach jak: Samarkanda, Bukhara czy Khiva. Są to głównie obiekty sakralne z XVI wieku czyli madressy, meczety i minarety lecz także stare uniwersytety i place handlowe. Niestety prawie nic nie zachowało się z okresu przed Imperium Mongolskim gdyż Czyngis Chan zamieniał w pył wszystko na swojej drodze Tak czy inaczej rozkwit Jedwabnego Szlaku nastąpił po jego „turnee”. Dzięki temu mogłem dziś oglądać piękne, umiejętnie odrestaurowane stare miasta. Myślę, że moja galeria o Uzbekistanie będzie bardzo ciekawa gdyż piękno tych miast oraz precyzja wykonania nawet najmniejszych detali jest nadzwyczajna.

Uzbekistan

Registan, Samarkanda. Uzbekistan.

Do Uzbekistanu wjechałem z Tadżykistanu i najpierw zobaczyłem miasto Samarkanda oraz piękny Registan, gdzie znajduje się centrum starego miasta. Po trzech dniach nasycania się lokalną sztuką i architekturą pojechałem do miasta Bukhara, które jest także pięknym pokazem architektury i sztuki. Następnie pokonując pustynię Kyzyl-Kum dotarłem do miasta Urgench, skąd wziąłem bardzo wolny i raczej bolesny transport do chwalebnej Khivy. Jest to trzecie z kolei wspaniałe stare miasto, pełne mauzoleów, minaretów oraz sklepów ze sztuką i lokalnymi wyrobami. Biorąc pod uwagę, że jestem na Jedwabnym Szlaku popularny jest tu jedwab oraz wyroby z niego. Są to: dywany, suknie, szale, obrazy satyryczne i rzeźby. Ja na przykład kupiłem obraz przedstawiający mężczyznę i pijanego osła patrzących sobie w oczy i walczących o butelkę wina. Tak na prawdę zwiedzania i cieszenia się lokalnym pięknem jest tu na wiele dni. Mimo, że Uzbekistan jest tanim krajem i największy banknot o nominale 1000 sum jest wart tylko 45 pensów, jest tu sporo pieniędzy do wydania. Po trzech wspaniałych miastach jechałem dalej przez pustynię Kyzyl-Kum i dotarłem do Nukus czyli stolicy także uzbeckiego stanu Karakalpakstan. W Nukus miałem przyjemność być w Muzem Savitskiego czyli najlepszym muzeum Azji Centralnej. W Nukus był także ciekawy bazar na którym mogłem się jeszcze raz przekonać o otwartości Uzbeków do turystów z Polski. Niektóre osoby nie chciały być tylko fotografowane lecz nie ma się co dziwić. Wielu się wychowało w towarzystwie KGB. Stamtąd pojechałem do nieciekawej wioski Kungrad lecz dałem temu miejscu szansę i też było bardzo miło. Leżałem na łóżku na ulicy popijając zieloną herbatę i zagryzając samsę czyli dobrego uzbeckiego pieroga. Z Kungrad pojechałem do wioski Moynaq aby spędzić noc przy wrakach kutrów rybackich które rdzewiały na stepie. Jeszcze 40 lat temu było tu Morze Aralskie a dziś jest tylko pustynia. Moynaq było straszliwym pokazem katastrofy ekologicznej Morza Aralskiego, które dziś znajduje się około 170 km od swojego pierwotnego brzegu. Następnie jadąc ponad 20 godzin pociągiem przez pustynię Kyzyl-Kum, dotarłem do stolicy Uzbekistanu czyli do miasta Taszkient. Zwiedzałem, rozmawiałem z ludźmi, robiłem zakupy dla kobiet i zajadałem się lokalnymi przysmakami. Był to oczywiście szaszłyk z cebulą oraz plov, czyli kulinarna chluba narodu uzbeckiego.

Uzbekistan1

Zakochałem się także w czarnym rynku uzbeckim. Za dolara w banku płacą 1600 sum, a na bazarze, dworcu i nawet w pobliżu sracza aż 2200. Czarny rynek w Uzbekistanie był super i zawsze się perfekcyjnie dogadywałem. Rosyjski też opanowałem całkiem dobrze.

Moja piękna wyprawa po Uzbekistanie i po Azji Centralnej dobiega już końca. Choć nie jest lekko, i choć musiałem się dużo spocić i nabrudzić, wszystkim życzę tak wspaniałych przygód jakie mam ja.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan