Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Facebook Twitter YouTube Twitter
Facebook Twitter YouTube Twitter
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Kanał YouTube

Polecam mój pełen przygód kanał YouTube

Przekaż darowiznę

Jeśli lubisz stronę Kompas i chciałbyś wesprzeć ten projekt, przekaż darowiznę naciskając na poniższy guzik.

Polityka Prawdy

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Wycieczki do Azji

Szpieg – book

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Aktualności

Azja Centralna 2010

Napisał: Marcin Malik

30/06/2010 wyląduję na lotnisku w Almaty. W taki oto sposób zacznie się moja wyprawa po Azji Centralnej.


Zamierzam pojechać do następujących krajów: Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Turkmenistan sobie narazie daruję z powodu bardzo drogiego „haraczu” za pobyt w tym kraju. W Azji Centralnej zamierzam spędzić około 3 miesięcy co pozwoli mi na dobre poznanie wszystkich tych krajów. W Kazakchstanie będę miesiąc a w pozostałych krajach po 3 tygodnie, chyba że utknę na stepie bo mój wielbłąd się rozchoruje. Przygotowanie do tej wyprawy zajęło mi sporo czasu gdyż jest to region bardzo trudny do podróżowania i dopiero rozwijający się na turystykę. Spodziewam się, że w porównaniu z moimi poprzednimi wyprawami. Azja Centralna może się okazać „twardym lądowaniem” lecz przygoda będzie niezapomniana. Zamierzam m.in. przejechać Trasę Pamirską oraz zatrzymywać się w antycznych miastach Jedwabnego Szlaku, i pomimo przygotowania do podróży życzę też sobie dużo szczęścia. Nie byłem pewien co do mojego wyjazdu do Kirgistanu gdyż kraj ten znowu przeszedł rewolucję i była wojna domowa. Także do Kirgistanu biorę ze sobą „dość ciężki bagaż”. Przez kraj ten mam przeprowadzić moją towarzyszkę podróży, która towarzyszyła mi w niektórych z poprzednich krajów. Będzie to wiecznie narzekająca, przerażona, mająca okres, biegunkę lub zatwardzenie – Monika. Mam nadzieję, że podróż ta upłynie w miłej, bezproblemowej i raczej przyjacielskiej atmosferze.

Poza tym będąc w Tadżykistanie i przekraczając piękną i odosobnioną Dolinę Wachańską dzieloną z Afganistanem, mam cichą nadzieję na postawienie mojej stopy także i tam.

Azjacentralna2

Wszystkie plany są piękne, lecz niektóre się spełniają do końca a inne tylko częściowo. Jeśli jesteście zainteresowani ogólnym przebiegiem tej wyprawy po moim powrocie oraz tym co i w jaki sposób zdołałem zrealizować, zapraszam do mojego krótkiego opisu tutaj. Poza tym polecam opisy konkretnych krajów Azji Centralnej.

TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW KOMENTARZ

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan