Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Marcin Malik
Bunkier

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Wyszukiwanie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Wycieczki do Azji

Facebook

Miejsce na reklamę

Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i doceniałem także piękno oraz wartości naszej pięknej - Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Wymiana walut
Prognoza pogody
Przeglądasz kategorię

Aktualności

Aktualności to krótkie artykuły na temat wypraw do krajów Azji. Autor często opisuje w nich przebieg wypraw oraz osobiste spotrzeżenia, ciągle będąc w podróży. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie zmierza i co właśnie robi, polecam ten dział.

Aktualności

Wyprawa na Borneo

Napisał: Marcin Malik
Borneo malezyjskie to malowniczy zakątek Azji, który polecam podróżnikom lubiącym bliski kontakt z naturą. W stanach Sarawak i Sabah są pierwotne lasy tropikalne, wielkie jaskinie i bogate życie kulturowe Borneo. W parkach narodowych i rezerwatach można zobaczyć orangutany, małpy proboscis, dzioborożce i rzeki pełne krokodyli. Na Borneo można także wspinać się po górach, nurkować z żółwiami morskimi oraz leżeć na pięknych plażach.
Aktualności Relacje z wypraw

Powrót na wyspę Labuan

Napisał: Marcin Malik
Pomimo swojego położenia Labuan nie jest ani częścią Sabah ani Sarawak. Labuan jest terytorium federalnym administrowanym bezpośrednio przez rząd w Kuala Lumpur, lecz znajdującym się u wybrzeży Borneo i Brunei, koło stanu Sarawak. Wyspa Labuan to strefa wolnocłow, która ma bardzo korzystne warunki ekonomiczne i szlaki transportowe. Mi najbardziej podobał się Park Ptaków i mieszkające w nim żurawie koroniaste.
Aktualności

Wycieczka wizowa do Brunei

Napisał: Marcin Malik
Brunei ma atrakcyjną małą stolicę Bandar Seri Begawan (BSB), największą wioskę na wodzie Kampong Ayer, oraz ma także rzekę i las mangrowy, w którym mieszkają małpki proboscis oraz krokodyle. Brunei ma też las tropikalny w eksklawie Temburong, ładne plaże, dobre jedzenie malajskie i indyjskie, oraz dobre zakupy i ciekawe muzea.
Aktualności

Przygodowa wyprawa na Filipiny

Napisał: Marcin Malik
Spacerując wśród bananowców i palm kokosowych docierałem do białych plaż z palmami chylącymi się do morza, oraz do jaskiń wodnych, które sprawiły mi największą przyjemność. Spośród wielu wycieczek odbyliśmy też wycieczę na motorowerze do kompleksu wodospadów ukrytych w dżunglii, po drodze zatrzymując się na grilla pomiędzy polami ryżowymi.
Aktualności

Wyprawa do Azji płd-wsch 2018

Napisał: Marcin Malik
W roku 2018 wybieram się po raz kolejny do wybranych krajów Azji płd-wsch. Ostatni raz podróżowałem po tym pięknym regionie Azji 6 lat temu, w roku 2012, lecz ta piękna część świata ma tak dużo do zaoferowania, oraz jest tak bogata kulturowo i posiada tak ogromne piękno naturalne, że zawsze bardzo chętnie tam wracam. Tym razem zamierzam podróżować po Filipinach, stanie Sabah na malezyjskim Borneo oraz jeszcze raz odwiedzę Brunei.
Aktualności

Wyprawa do Iraku (Kurdystan)

Napisał: Marcin Malik
Miejscem, które pozostanie mi na zawsze w pamięci, było więzienie Saddama Husseina – Amna Suraka. W murach wciąż były dziury po kulach, na zewnątrz stały stare czołgi Saddama i puste bomby, a wewnątrz była ekspozycja zdjęć z historii ludobójstwa Kurdów. Były też nowsze, o walce przeciwko ISIS. Niektóre zdjęcia były tragiczne i nieprzyjemne, podobnie jak film dokumentalny wyprodukowany przez BBC.
Aktualności

Wyprawa do Turcji

Napisał: Marcin Malik
Choć spędziłem w Istanbule 3 dni to swojej wyprawy nie zamierzam planować po tureckiej Turcji ale po ziemi Kurdów, na południowym wschodzie kraju. Myślę, że najbardziej wartościowym czasem w tureckim Kurdystanie był park narodowy Nemrut gdzie znajduje się drugie co do wielkości na świecie jezioro kraterowe na wysokości 2247m n.p.m.
Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2017

Napisał: Marcin Malik
Moją eksplorację Azji Zachodniej skoncentruję na Kurdystanie, czyli na kraju który oficjalnie nie istnieje. Oszacowano, że łączna populacja Kurdów liczy około 30mln i jest to najlicznieszy naród na świecie bez swojego państwa. Ziemie Kurdów podzielone są na Turcję, Iran, Irak i Syrię natomiast ja zamierzam podróżować po nieoficjalnym Kurdystanie w części tureckiej i irackiej.
Aktualności

Wyprawa do Izraela i Palestyny

Napisał: Marcin Malik
Mur Berliński był widziany jako zamach na wolność i demokrację a ogrodzenie obozów koncentracyjnych jako zbrodnia przeciwko ludzkości lecz z drugiej strony mur w Palestynie, choć znacznie dłuższy i wyższy niż ten w Berlinie jest przemilczany, jakby nie istniał. Oznacza to, że brutalna okupacja i mury tego typu są dopuszczalne ale tylko pod warunkiem że służą Żydom.
Aktualności

Wyprawa do Jordanii

Napisał: Marcin Malik
Podoba mi się tradycyjny styl życia Beduinów oraz ich przywiązanie do swojej ziemi i kultury. Beduini wolą życie na pustyni, pod namiotem, lubią pić herbatę przygotowaną na własnych ogniskach, lubią swoje zwierzęta oraz swoje skały, kaniony i piaski które ich otaczają. Poza tym oni są przede wszystkim Beduinami a dopiero potem Jordańczykami czy Arabami. Przy takim podejściu ich rasa i kultura na pewno przetrwają.
Aktualności

Wyprawa do Libanu

Napisał: Marcin Malik
Reasumując Liban jest bardzo ciekawym krajem z którego mam wiele pięknych wspomnień lecz jego militarny charakter zmusza do adaptacji do nowych warunków. Pomimo, że przez kilka pierwszych dni można się zastanawiać kiedy zacznie się wojna to pomimo opowieści grozy którymi karmi nas brytyjskie MSZ wspominam Liban jako bardzo ciekawą przygodę.
Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2015

Napisał: Marcin Malik
W 2015 roku jadę do Libanu, Jordanii, Izraela i Palestyny. Cały region jest bardzo niestabilny i dlatego jadę teraz gdyż za rok może być za późno. Amerykańska "demokracja", żydowski terroryzm i gorące usposobienie muzułmanów to te 3 rzeczy, które mogą popsuć wyprawę miłującemu pokój podróżnikowi jak ja.

Tożsamość podróżnika

„Podróżujesz aby poznawać odległe kraje i odległe kultury lecz nie zapominaj, że gdziekolwiek jedziesz miejscowi ludzie także chcą się uczyć o twojej kulturze. Mądry podróżnik nigdy nie zapomina o swoim pochodzeniu i nie udaje kogoś kim nie jest. Przemierzanie odległych krajów jako sposób fascynującej edukacji nie usprawiedliwia do wyrzekania się swojej kultury, rasy i wiary lecz powinno je umacniać.”    
Marcin Malik
Aktualności

Wyprawa do Iranu

Napisał: Marcin Malik
Bardzo ważne też jest abyśmy nigdy nie oceniali Iranu oraz jego ludzi przez pryzmat zachodnich mediów oraz Izraela, gdyż byłaby to opinia zbudowana na kłamstwach. Bez względu na to co mówią nasze media Iran jest bezpieczny dla turystów a ludzie są zawsze nastawieni przyjaźnie. Powodzenia dumni Persowie.
Aktualności

Wyprawa do Górskiego Karabachu

Napisał: Marcin Malik
Na koniec mojej podróży po Kaukazie pojechałem do kraju który teoretycznie nie istnieje. Wybrałem się do Górskiego Karabachu, który delikatnie mówiąc stanowi kość niezgody pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem. Górski Karabach jest obszarem kontrolowanym przez Armenię, mimo że Azerbejdżan ma go formalnie w swoim terytorium.
Aktualności

Wyprawa do Armenii

Napisał: Marcin Malik

Moja droga do Armenii była i przygodowa ponieważ aby tam dotrzeć musiałem zacząć moją podróż od Azerbejdżanu, a następnie przez Gruzję, i w końcu do Armenii. Po dostaniu darmowego…

Aktualności

Wyprawa do Azerbejdżanu

Napisał: Marcin Malik

Podróżuję po Azerbejdżanie od około 10 dni i jutro wracam do Baku skąd zamierzam wsiąść do jakiegokolwiek samochodu jadącego w stronę Tbilisi. Podczas mojej 10 dniowej podróży po Azerbejdżanie…

Aktualności

Wyprawa do Gruzji

Napisał: Marcin Malik

Moja przygoda po Gruzji była rzeczywiście piękna i po spędzeniu trzech tygodni w tym kaukaskim kraju muszę przyznać że gorąco go polecam. Gruzja ma wiele do zaoferowania i pomimo…

Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2013

Napisał: Marcin Malik
Starożytna Persja jest jedną z najstarszych cywilizacji świata, która ma bogactwa historyczne i kulturowe, bogatą sztukę i dobrych ludzi. Co do terroryzmu i "osi zła" to chce mi się śmiać gdy o nim słyszę. Globaliści mają bazy wojskowe na Bliskim Wschodzie, terrorystyczny Izrael i tysiące bomb atomowych, a Iran nie ma ani jednej. Myślę, że to najlepiej tłumaczy kto jest zagrożeniem dla kogo. Na zdjęciu Najwyższy Przywódca Iranu Ali Khamenei.
Aktualności

Wycieczka do Sułtanatu Brunei

Napisał: Marcin Malik
Zdecydowanie nie jestem fanem islamu lecz niektóra architektura muzułmańska była piękna i warta zobaczenia, pod warunkiem oczywiście że wszystkie monumentalne meczety pozostaną w Brunei i nie będą budowane w Europie. Brunei polecam jako interesujący przystanek na końcu świata gdzie można zobaczyć małpy długonose w środowisku naturalnym.
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan