Marcin Malik
Wilcza Nora

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania, używania avatara i otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link.
Osoby nie chcące się rejestrować mogą komentować jako goście bez dodatkowych funkcji.
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji
„Pejs”book
Moje konto jest często blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów. Koszerna demokracja w akcji.
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Prognoza pogody
Wyprawy

2017 Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Na referendum o niepodległość Kurdystanu 25/09/2017 cały region był udekorowany flagami i reklamami promującymi głosowanie na "TAK". Kurdowie bardzo skorzystali na inwazji amerykańskiej na Irak więc w przypadku niepodległego Kurdystanu mógłby to być pro-amerykański kraj w sercu arabskiej ziemi. Jednak Irak, Turcja, Iran i Syria są przeciwko i podejrzewam, że żaden kraj nie uzna Kurdystanu oprócz jedynego Izraela, aby jeszcze bardziej podzielić muzułmanów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2015 Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Betlejem - na tym zdjęciu widzimy białego gołębia symbolizującego Palestynę, który ma na sobie kamizelkę kuloodporną, gałązkę oliwną w dziobie oraz celownik wycelowany w serce przez izraelskiego snajpera. Obraz ten symbolizuje Palestyńczyków jako ludzi pokoju będących pod żydowskim zaborem. Żydzi kwestionują wiarygodność tego obrazu mówiąc, że Palestyńczycy nie chcą pokoju. Ocenę zostawiam moim czytelnikom.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2013 Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Osmanie brutalnie wymordowali około 1.5mln chrześcijan masakrując ich na ulicach, paląc ich domy, kościoły, niszcząc ich dorobek kulturowy i masowo gwałcąc kobiety. Oprócz palenia żywcem w kościołach, publicznego wieszania czy niewolnictwa aż do śmierci muzułmanie wypływali z Ormianami w morze i wyrzucali ich za burtę. Muzeum przedstawia szokujące zdjęcia .....
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2012 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Angor Wat to ogromna, monumentalna budowla która zaczęła być budowana w XII wieku i do początku XIX wieku była ukryta w dżunglii i nieznana dla świata zachodniego. Dopiero francuski podróżnik i odkrywca Henri Mouhot opisał Angkor w 1860 roku. Zaczęły się wówczas prace konserwacyjne i dzięki francuskiemu kolonializmowi możemy podziwiać Angor jakim jest dziś.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Zrozumienie podróżnika

"Nie wszyscy którzy błądzą są zagubieni".

J.R.R. Tolkien
Wyprawy

2011 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Birma olśniła mnie swoim bogactwem złotych pagód i wielu oblicz Buddy choć niezapomniany był też kompleks świątynny Shwedagon Paya pagoda. Widziałem też pagodę na małej złotej skale Kyaiktiyo, która nie spada w przepaść gdyż pod skałą znajduje się włos Buddy, dzięki czemu zachowuje ona idealną równowagę.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2010 Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna to "twarde lądowanie" gdzie podróżnik musi wykazać się siłą charakteru. Przejechałem pustkowia Kazachstanu oraz górskie serpentyny i turkusowe jeziora Kirgistanu i Tadżykistanu. Pokonałem odległą i samotną Trasę Pamirską i Dolinę Wachańską jadąc wzdłuż Afganistanu aż dotarłem do antycznych miast w Uzbekistanie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2008 Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Na północy Sri Lanki ciągle toczyły się walki z Tamilskimi Tygrysami. Gdy kąpałem się w oceanie w miejscowości Mirissa czy Unawatuna lub gdy zrywałem listki herbaty w Ella, w knajpach były ciągle relacje z walk z północy które miały miejsce około 250km ode mnie. Gdy wyjeżdżałem było już wiadomo, że Sri Lanka zostanie niepodzielonym krajem.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2006/07 Azja Wschodnia i Południowa

Napisał: Marcin Malik
Mój znajomy Amerykanin założył amerykańską telewizję kablową lecz musiał złożyć podpis na policji że nie da jej oglądać Chińczykom. Jeśli CNN byłoby dostępne w Chinach to mogłaby nawet wybuchnąć wojna domowa. Gdy używałem internetu w Szanghaju najpierw skopiowali mój paszport bo "na wypadek gdybym wchodził na niewłaściwe strony policja mogłaby mieć pytania".
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2004 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
W 2004 roku odbyłem moją pierwszą podróż poza kulturę europejską. Trwała ona tylko 2,5 miesiąca i wówczas jeszcze nie wiedziałem, że podróżowanie jest rzeczywiście „chorobą nieuleczalną” i że rozwinę wielką pasję w tym kierunku. Miałem tylko pojechać do Tajlandii aby trenować thai boxing lecz zrobiłem i doświadczyłem o wiele więcej niż planowałem.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan