Marcin Malik
Wilcza Nora

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania oraz otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link
Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji
Polub nas na facebooku
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Prognoza pogody
Wyprawy

2015 Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Betlejem - na tym zdjęciu widzimy białego gołębia symbolizującego Palestynę, który ma na sobie kamizelkę kuloodporną, gałązkę oliwną w dziobie oraz celownik wycelowany w serce przez izraelskiego snajpera. Obraz ten symbolizuje Palestyńczyków jako ludzi pokoju będących pod żydowskim zaborem. Żydzi kwestionują wiarygodność tego obrazu...........
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2013 Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Osmanie brutalnie wymordowali około 1.5mln chrześcijan masakrując ich na ulicach, paląc ich domy, kościoły, niszcząc ich dorobek kulturowy i masowo gwałcąc kobiety. Oprócz palenia żywcem w kościołach, publicznego wieszania czy niewolnictwa aż do śmierci muzułmanie wypływali z Ormianami w morze i wyrzucali ich za burtę. Muzeum przedstawia szokujące zdjęcia .....
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2012 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Angor Wat to ogromna, monumentalna budowla która zaczęła być budowana w XII wieku i do początku XIX wieku była ukryta w dżunglii i nieznana dla świata zachodniego. Dopiero francuski podróżnik i odkrywca Henri Mouhot opisał Angkor w 1860 roku. Zaczęły się wówczas prace konserwacyjne i dzięki francuskiemu kolonializmowi możemy podziwiać Angor jakim jest dziś.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Zrozumienie podróżnika

"Nie wszyscy którzy błądzą są zagubieni".

J.R.R. Tolkien
Wyprawy

2011 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Birma olśniła mnie swoim bogactwem złotych pagód i wielu oblicz Buddy choć niezapomniany był też kompleks świątynny Shwedagon Paya pagoda. Widziałem też pagodę na małej złotej skale Kyaiktiyo, która nie spada w przepaść gdyż pod skałą znajduje się włos Buddy, dzięki czemu zachowuje ona idealną równowagę.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2010 Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna to "twarde lądowanie" gdzie podróżnik musi wykazać się siłą charakteru. Przejechałem pustkowia Kazachstanu oraz górskie serpentyny i turkusowe jeziora Kirgistanu i Tadżykistanu. Pokonałem odległą i samotną Trasę Pamirską i Dolinę Wachańską jadąc wzdłuż Afganistanu aż dotarłem do antycznych miast w Uzbekistanie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2008 Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Na północy Sri Lanki ciągle toczyły się walki z Tamilskimi Tygrysami. Gdy kąpałem się w oceanie w miejscowości Mirissa czy Unawatuna lub gdy zrywałem listki herbaty w Ella, w knajpach były ciągle relacje z walk z północy które miały miejsce około 250km ode mnie. Gdy wyjeżdżałem było już wiadomo, że Sri Lanka zostanie niepodzielonym krajem.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2006/07 Azja Wschodnia i Południowa

Napisał: Marcin Malik
Mój znajomy Amerykanin założył amerykańską telewizję kablową lecz musiał złożyć podpis na policji że nie da jej oglądać Chińczykom. Jeśli CNN byłoby dostępne w Chinach to mogłaby nawet wybuchnąć wojna domowa. Gdy używałem internetu w Szanghaju najpierw skopiowali mój paszport bo "na wypadek gdybym wchodził na niewłaściwe strony policja mogłaby mieć pytania".
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawy

2004 Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
W 2004 roku odbyłem moją pierwszą podróż poza kulturę europejską. Trwała ona tylko 2,5 miesiąca i wówczas jeszcze nie wiedziałem, że podróżowanie jest rzeczywiście „chorobą nieuleczalną” i że rozwinę wielką pasję w tym kierunku. Miałem tylko pojechać do Tajlandii aby trenować thai boxing lecz zrobiłem i doświadczyłem o wiele więcej niż planowałem.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan