Turcja


Oficjalna nazwa: Republika Turcji
Populacja: 80 427 000
Powierzchnia: 783 562 km²

Wstęp

Nigdy nie przemierzyłem dokładnie Turcji tak jak na przykład Iran czy Birmę, lecz odwiedziłem ten kraj kilka razy i byłem między innymi w Konstantynopolu (Istanbule), Antalyi i Pamukkale. W swoim opisie chciałem tylko napisać kilka wstępnych informacji na temat kraju do którego pewnie jeszcze będę wracał. Zazwyczaj opisuję bardzo dokładnie wszystkie aspekty zwiedzonego przeze mnie kraju lecz ponieważ w Turcji odwiedziłem mało miejsc i nie byłem tam zbyt długo,  narazie ograniczę się do krótkiego tekstu.

Ogólnie o Turcji

Dla większości turystów z Europy Turcja oznacza tylko Istanbul oraz Antalyę i całe wybrzeże Morza Śródziemnego. Dodatkowo tanie loty wprawiają przeciętnego turystę w niekorzystne dla naszej europejskiej kultury uczucie bliskości, co jest bardzo błędne. Turcja to kraj znajdujący w Azji Mniejszej, którego tylko 3% terytorium znajduje się w Europie, i to tylko dlatego że Konstantynopol został podbity przez Turków i siłą włączony do swojego terytorium. Turcy natomiast pochodzą z Azji Centralnej czyli z terenów dzisiejszego Kazachstanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu oraz nawet Mongolii lecz przenieśli się oni do Azji Zachodniej już w VI wieku, choć proces ten był długotrwały i w rezultacie pociagał za sobą miliony ofiar śmiertelnych ze strony muzułmańskich Osmanów. Dodatkowo kultura Turcji opiera się na islamie, wyrobie dywanów oraz wielu ciekawych obrzędów typowych dla świata muzułmańskiego. Niezmiernie ważne jest także aby patrzeć na Turcję przez pryzmat „na zachód i na wschód o Ankary” gdzie poziom życia czy muzułmański konserwatyzm bardzo się od siebie różnią. Zależało mi aby wyjaśnić tę kwestię na samym początku w celu podkreślenia że Turcy nie mają nic wspólnego z Europą oraz kulturą europejską i ten bardzo atrakcyjny turystycznie kraj w pełni załuguje na miano azjatyckiego.

Obecnie Turcja jest bardzo silnym, zaawansowanym gospodarczo, ekonomicznie i militarnie krajem gdzie edukacja i poziom życia stoją na wyższym poziomie niż w wielu europejskich krajach. Turcja jest 15-stą największą ekonomia świata oraz liczącym się partnerem ekonomicznym i inwestorem na całym świecie. Turcja ma tak dużą siłę roboczą i jest krajem tak wielu inwestycji zagranicznych, że podejrzewam że w przyszłości to Europejczycy będą jeździć do pracy do Turcji niż na odwrót. Poza tym skład etniczny Turcji określiłbym jako „czysty” gdyż poza okupowanym Kurdystanem znakomita większość jest Turkami i muzułmanami, Turcja nie ma też nonsensu w postaci poprawności politycznej i społeczeństwa multikulturowego, w którym Europa tonie po uszy.

Niebieski meczet – Konstantynopol.

Turcja jest turystycznie niezwykle atrakcyjnym krajem. Ma ona aż 4 morza, góry, bogatą historię, dobre jedzenie i wiele innych znakomitości. Moim zdaniem jest to kraj skazany na sukces, a jego piękno jest doceniane przez około 35mln turystów rocznie. Turcja jest 6 najczęśniej odwiedzanym krajem na świecie co oprócz wielu innych dochodów, z samej turystyki kraj ten zarabia rocznie około $36 mld rocznie. Turkusowe wody tureckiej riwiery, kebaby rybne w Istanbule, dywany, greckie ampiteatry i wspaniałe krajobrazy to tylko niektóre z atrakcji.

Turcja politycznie względem Europy

Jeśli chodzi natomiast o wejście Turcji do Unii Europejskiej to moim zdaniem ma ona do tego dokładnie takie samo prawo jak Honduras, choć rozumiem że miło jest być krajem kandydującym do unijnego członkostwa. Jeśli mimo to ukryty marksizm w Europie okaże się szalony do takiego stopnia że Turcja wejdzie do Unii to wtedy Unia Europejska będzie miała granice z takimi krajami jak Irak, Iran i Syria i będzie to już po prostu nasz koniec.

Pomimo że Turcja jest oficjalnie krajem łagodnego islamu, to moim zdaniem osmańska natura tureckiego rządu nigdy się nie zmieni i dlatego określam tureckich polityków jako „zatwardziałych islamistów w europejskich garniturach”, którzy nie są jeszcze gotowi aby pokazać swe prawdziwe oblicze. Muzułmańskie hordy od zawsze nawiedzały Europę w poszukiwaniu ziemi, bogactw i Białych niewolników. Oblężenie Wiednia czy ludobójstwo Ormian to tylko dwie z ich wielu zbrodni.

„To wy gromadzicie się tam w parlamentach i nadal tam wstępujecie. To wy zajęliście posady w ich biurach administracji publicznej. To wy wnikacie do Parlamentu Europejskiego. Staliście się tam członkami w gabinetach rządowych. Tak trzymać, tak trzymać, zawsze tak trzymać! Nasze plemię, nasze rodzeństwo, nasi obywatele zajmą ich miejsca w życiu społecznym, jak również w życiu politycznym”.

 

Premier Turcji oraz „kanclerz-mokry sen” Germanistanu Recep Tayyip Erdogan podczas swojego podłego monologu do elity islamskiego kolektywu w przemówieniu na temat Europy.

Takich tureckich najeźdźców na Europę lubię najbardziej. Nabitych na pal.

Relacje z wypraw

Mapa

Lokalizacja

Informacje praktyczne

Dokładne informacje zostaną podane po odbyciu dokładniejszej wyprawy.

Turcja jest krajem dobrze zorganizowanym, łatwym do podróżowania, z otwartym prawem wizowym. Nie jest to niestety kraj niskiego budżetu dlatego biednym podróżnikom polecam autostop, kamping i tanie knajpy. Da się Turcję przejechać tanio lecz proszę nie spodziewać cen rodem z Laosu lub Tadżykistanu.

PODOBNE ARTYKUŁY
Gruzja

7 czerwca 2014

Uzbekistan

18 czerwca 2011

Makao

16 sierpnia 2010

  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan