Marcin Malik
Wilcza Nora

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania, używania avatara i otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link.
Osoby nie chcące się rejestrować mogą komentować jako goście bez dodatkowych funkcji.
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji
„Pejs”book
Moje konto jest często blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów. Koszerna demokracja w akcji.
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji Kontynenty

Azja

Napisał: Marcin Malik
Azja jest największym i najbardziej zaludnionym kontynentem na Ziemi, ulokowanym zarówno na północnej jak i południowej półkuli. Azja zajmuje teren 44.579.000km2 a jej całkowita populacja wynosi prawie 4.440mld i będzie pewnie wynosić o kolejne 50mln więcej gdy skończę pisać ten artykuł.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna definiowana jest na dwa sposoby, co oznacza że można ją określić w sposób geograficzny lub kulturowy lub także na oba sposoby jednocześnie, jak ja to robię. W moim podziale Azja Centralna zajmuje obszar ponad 6,5 mln km2 i jest to obszar wyjątkowo słabo zaludniony gdyż zamieszkuje go tylko około 129 mln ludzi.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Domyślam się, że w związku z błędnym przekazem w publicznych mediach niektóre kraje, które zaklasyfikowałem do Azji Zachodniej mogą być dla kogoś niespodzianką. Na przykład Afganistan według mnie należy definitywnie tylko do Azji Centralnej choć z doświadczenia wiem, że kraj ten zaliczany jest do trzech różnych regionów Azji zależnie od "geografa".
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Krucjata podróżnika

"W Arabii mają dużo gotowych opowieści o islamie a w Izraelu od judaiźmie. W Birmie uczą o buddyźmie a w Indiach o hinduiźmie. Oznacza to więc że mądry podróżnik z cywilizacji łacińskiej powinien mieć gotowe odpowiedzi przez pryzmat chrześcijaństwa tak aby dawać dobre świadectwo o naszej kulturze. Z drugiej strony nierozważny podróżnik przyznaje się do ateizmu dlatego że w wielu kulturach stawiany jest na równi ze zwierzętami........które też są ateistami."        
Marcin Malik
Azja i Regiony Azji

Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Z punktu widzenia turystyki Azja Południowo - Wschodnia to niezwykle atrakcyjny region gdyż znajdują się tu rajskie plaże, góry, bajkowe wodospady, przyjemny ciepły klimat, ciekawa sztuka i kultura oparta głównie na buddyźmie (choć także na islamie), egzotyczna flora i fauna, bogactwo smaków orientalnych potraw, masaże i sztuki walki.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Wschodniej znajduje się pomiędzy wybrzeżem Pacyfiku (Oceanem Spokojnym) na wschodzie, Rosją na północy, Indochinami na południu, Azją Centralną na zachodzie oraz Azją południową na płd-zach. Azja Wschodnia jest drugim najludniejszym regionem świata gdyż zajmuje powierzchnię około 12 mln km2 a zamieszkuje go ponad 1,6mld ludzi.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Południowej zajmuje obszar około 1/3 powierzchni Europy a Subkontynentem nazywany jest z powodu barier naturalnych oraz odrębności geologicznej, kulturowej, religijnej i społeczno- ekonomicznej.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Północna

Napisał: Marcin Malik
Granice Azji Północnej są bardzo jasno wydzielone gdyż obejmują teren Rosji na wschód od Uralu. Na południu granicą Azji Północnej są więc Chiny, Mongolia, Kazachstan i góry Kaukaz natomiast na północy Ocean Arktyczny.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan