Marcin Malik
Wilcza Nora

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania oraz otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link
Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji
Polub nas na facebooku
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Prognoza pogody
Azja i Regiony Azji Kontynenty

Azja

Napisał: Marcin Malik
Azja jest największym i najbardziej zaludnionym kontynentem na Ziemi, ulokowanym zarówno na północnej jak i południowej półkuli. Azja zajmuje teren 44.579.000km2 a jej całkowita populacja wynosi prawie 4.440mld i będzie pewnie wynosić o kolejne 50mln więcej gdy skończę pisać ten artykuł.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Centralna

Napisał: Marcin Malik
Azja Centralna definiowana jest na dwa sposoby, co oznacza że można ją określić w sposób geograficzny lub kulturowy lub także na oba sposoby jednocześnie, jak ja to robię. W moim podziale Azja Centralna zajmuje obszar ponad 6,5 mln km2 i jest to obszar wyjątkowo słabo zaludniony gdyż zamieszkuje go tylko około 129 mln ludzi.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Zachodnia

Napisał: Marcin Malik
Domyślam się, że w związku z błędnym przekazem w publicznych mediach niektóre kraje, które zaklasyfikowałem do Azji Zachodniej mogą być dla kogoś niespodzianką. Na przykład Afganistan według mnie należy definitywnie tylko do Azji Centralnej choć z doświadczenia wiem, że kraj ten zaliczany jest do trzech różnych regionów Azji zależnie od "geografa".
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Krucjata podróżnika

"W Arabii mają dużo gotowych opowieści o islamie a w Izraelu od judaiźmie. W Birmie uczą o buddyźmie a w Indiach o hinduiźmie. Oznacza to więc że mądry podróżnik z cywilizacji łacińskiej powinien mieć gotowe odpowiedzi przez pryzmat chrześcijaństwa tak aby dawać dobre świadectwo o naszej kulturze. Z drugiej strony nierozważny podróżnik przyznaje się do ateizmu dlatego że w wielu kulturach stawiany jest na równi ze zwierzętami........które też są ateistami."        
Marcin Malik
Azja i Regiony Azji

Azja Południowo – Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Z punktu widzenia turystyki Azja Południowo - Wschodnia to niezwykle atrakcyjny region gdyż znajdują się tu rajskie plaże, góry, bajkowe wodospady, przyjemny ciepły klimat, ciekawa sztuka i kultura oparta głównie na buddyźmie (choć także na islamie), egzotyczna flora i fauna, bogactwo smaków orientalnych potraw, masaże i sztuki walki.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Wschodnia

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Wschodniej znajduje się pomiędzy wybrzeżem Pacyfiku (Oceanem Spokojnym) na wschodzie, Rosją na północy, Indochinami na południu, Azją Centralną na zachodzie oraz Azją południową na płd-zach. Azja Wschodnia jest drugim najludniejszym regionem świata gdyż zajmuje powierzchnię około 12 mln km2 a zamieszkuje go ponad 1,6mld ludzi.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Południowa

Napisał: Marcin Malik
Region Azji Południowej zajmuje obszar około 1/3 powierzchni Europy a Subkontynentem nazywany jest z powodu barier naturalnych oraz odrębności geologicznej, kulturowej, religijnej i społeczno- ekonomicznej.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Azja i Regiony Azji

Azja Północna

Napisał: Marcin Malik
Granice Azji Północnej są bardzo jasno wydzielone gdyż obejmują teren Rosji na wschód od Uralu. Na południu granicą Azji Północnej są więc Chiny, Mongolia, Kazachstan i góry Kaukaz natomiast na północy Ocean Arktyczny.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan