Marcin Malik
Wilcza Nora

Witam na stronie Kompas. Mam na imię Marcin i to jest moja opowieść. Podróżuję gdyż sprawia mi to przyjemność a przy okazji jest to wspaniały sposób na ciągłą samoedukację, która wzbogaca światopogląd i otwiera oczy na rzeczy dotąd niezauważalne, zarówno w odległych krajach jak i mi najbliższych. Poznawajmy inne kultury lecz szanujmy i brońmy swojej.

Czytaj więcej O AUTORZE

Rejestracja
Dzięki rejestracji otrzymasz możliwość komentowania, używania avatara i otrzymywania powiadomień o nowych wpisach na stronie. Aby się zarejestrować kliknij w ten link.
Osoby nie chcące się rejestrować mogą komentować jako goście bez dodatkowych funkcji.
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Wyszukiwanie
Polityka prawdy
Wycieczki do Azji
„Pejs”book
Moje konto jest często blokowane za publikowanie prawdy i konserwatywnych poglądów. Koszerna demokracja w akcji.
Miejsce na reklamę
Parę słów od autora

Podróżując od chrześcijańskich pozostałości Konstantynopola i piasków antycznej Persji, poprzez Himalaje, Wielki Mur Chiński oraz gęste dżungle Borneo zdałem sobie sprawę, że świat powinien mieć swój ustalony porządek. Dlatego pomimo moich pięknych przygód i doświadczeń zawsze pamiętałem do której kultury ja sam należę i zawsze doceniałem piękno oraz wartości naszej wspaniałej, Białej Chrześcijańskiej cywilizacji.

Prognoza pogody
Aktualności

Wyprawa do Iraku (Kurdystan)

Napisał: Marcin Malik
Irak zazwyczaj kojarzy się tylko z wojną, z terroryzmem, z chaosem oraz z niesławnym Państwem Islamskim, które obcina głowy za “niewierność” Allahowi. Mało osób jednak wie o “innym Iraku” w jego północnej części, która jest kontrolowana przez regionalny rząd Kurdystanu. W kurdyjskiej części Iraku jest bezpiecznie, rozwija się ekonomia i infrastruktura i tam obcinają głowy Państwu Islamskiemu. Było bardzo przyjemnie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Turcji

Napisał: Marcin Malik
Choć spędziłem w Istanbule 3 dni to swojej wyprawy nie zamierzam planować po tureckiej Turcji ale po ziemi Kurdów, na południowym wschodzie kraju. Myślę, że najbardziej wartościowym czasem w tureckim Kurdystanie był park narodowy Nemrut gdzie znajduje się drugie co do wielkości na świecie jezioro kraterowe na wysokości 2247m n.p.m.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2017

Napisał: Marcin Malik
Moją eksplorację Azji Zachodniej skoncentruję na Kurdystanie, czyli na kraju który oficjalnie nie istnieje. Oszacowano, że łączna populacja Kurdów liczy około 30mln i jest to najlicznieszy naród na świecie bez swojego państwa. Ziemie Kurdów podzielone są na Turcję, Iran, Irak i Syrię natomiast ja zamierzam podróżować po nieoficjalnym Kurdystanie w części tureckiej i irackiej.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Izraela i Palestyny

Napisał: Marcin Malik
Mur Berliński był widziany jako zamach na wolność i demokrację a ogrodzenie obozów koncentracyjnych jako zbrodnia przeciwko ludzkości lecz z drugiej strony mur w Palestynie, choć znacznie dłuższy i wyższy niż ten w Berlinie jest przemilczany, jakby nie istniał. Oznacza to, że brutalna okupacja i mury tego typu są dopuszczalne ale tylko pod warunkiem że służą Żydom.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Jordanii

Napisał: Marcin Malik
Podoba mi się tradycyjny styl życia Beduinów oraz ich przywiązanie do swojej ziemi i kultury. Beduini wolą życie na pustyni, pod namiotem, lubią pić herbatę przygotowaną na własnych ogniskach, lubią swoje zwierzęta oraz swoje skały, kaniony i piaski które ich otaczają. Poza tym oni są przede wszystkim Beduinami a dopiero potem Jordańczykami czy Arabami. Przy takim podejściu ich rasa i kultura na pewno przetrwają.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Libanu

Napisał: Marcin Malik
Reasumując Liban jest bardzo ciekawym krajem z którego mam wiele pięknych wspomnień lecz jego militarny charakter zmusza do adaptacji do nowych warunków. Pomimo, że przez kilka pierwszych dni można się zastanawiać kiedy zacznie się wojna to pomimo opowieści grozy którymi karmi nas brytyjskie MSZ wspominam Liban jako bardzo ciekawą przygodę.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2015

Napisał: Marcin Malik
W 2015 roku jadę do Libanu, Jordanii, Izraela i Palestyny. Cały region jest bardzo niestabilny i dlatego jadę teraz gdyż za rok może być za późno. Amerykańska "demokracja", żydowski terroryzm i gorące usposobienie muzułmanów to te 3 rzeczy, które mogą popsuć wyprawę miłującemu pokój podróżnikowi jak ja.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Tożsamość podróżnika

„Podróżujesz aby poznawać odległe kraje i odległe kultury lecz nie zapominaj, że gdziekolwiek jedziesz miejscowi ludzie także chcą się uczyć o twojej kulturze. Mądry podróżnik nigdy nie zapomina o swoim pochodzeniu i nie udaje kogoś kim nie jest. Przemierzanie odległych krajów jako sposób fascynującej edukacji nie usprawiedliwia do wyrzekania się swojej kultury, rasy i wiary lecz powinno je umacniać.”    
Marcin Malik
Aktualności

Wyprawa do Iranu

Napisał: Marcin Malik
Bardzo ważne też jest abyśmy nigdy nie oceniali Iranu oraz jego ludzi przez pryzmat zachodnich mediów oraz Izraela, gdyż byłaby to opinia zbudowana na kłamstwach. Bez względu na to co mówią nasze media Iran jest bezpieczny dla turystów a ludzie są zawsze nastawieni przyjaźnie. Powodzenia dumni Persowie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Górnego Karabachu

Napisał: Marcin Malik
Na koniec mojej podróży po Kaukazie pojechałem do kraju który teoretycznie nie istnieje. Wybrałem się do Górnego Karabachu, który delikatnie mówiąc stanowi kość niezgody pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem. Górny Karabach jest obszarem kontrolowanym przez…
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Armenii

Napisał: Marcin Malik
Moja droga do Armenii była i przygodowa ponieważ aby tam dotrzeć musiałem zacząć moją podróż od Azerbejdżanu, a następnie przez Gruzję, i w końcu do Armenii. Po dostaniu darmowego stempla do paszportu dostałem się…
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Azerbejdżanu

Napisał: Marcin Malik
Podróżuję po Azerbejdżanie od około 10 dni i jutro wracam do Baku skąd zamierzam wsiąść do jakiegokolwiek samochodu jadącego w stronę Tbilisi. Podczas mojej 10 dniowej podróży po Azerbejdżanie myślę że zdołałem poznać charakter…
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Gruzji

Napisał: Marcin Malik
Moja przygoda po Gruzji była rzeczywiście piękna i po spędzeniu trzech tygodni w tym kaukaskim kraju muszę przyznać że gorąco go polecam. Gruzja ma wiele do zaoferowania i pomimo że dla wielu jest to…
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Azji Zachodniej 2013

Napisał: Marcin Malik
Starożytna Persja jest jedną z najstarszych cywilizacji świata, która ma bogactwa historyczne i kulturowe z czasów przedislamskich, ma bogatą sztukę, smaczne jedzenie i piękne plenery a co do terroryzmu to chce mi się śmiać gdy o nim słyszę. Co do "osi zła" to globaliści maja tysiące bomb atomowych i bazy wojskowe na Bliskim Wschodzie natomiast Iran nie ma ani jednej. Myślę, że to najlepiej tłumaczy kto tu stanowi zagrożenie dla kogo.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Aktualności

Wyprawa do Sułtanatu Brunei

Napisał: Marcin Malik
Zdecydowanie nie jestem fanem islamu lecz niektóra architektura muzułmańska była piękna i warta zobaczenia, pod warunkiem oczywiście że wszystkie monumentalne meczety pozostaną w Brunei i nie będą budowane w Europie. Brunei polecam jako interesujący przystanek na końcu świata gdzie można zobaczyć małpy długonose w środowisku naturalnym.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
  • Zwierzęta
  • Akta plażowe
  • Ciekawi ludzie - niezapomniane twarze
  • Birma (Myanmar)
  • Armenia
  • Tadżykistan